Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2012-11-21, 15:19
Dacia Dokker - odczucia
Autor Wiadomość
klwsz 



Marka: Dacia
Model: Dokker Van
Silnik: 1.5 dCi 75KM
Rocznik: 2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 16
Skąd: Północ
Wysłany: 2012-11-02, 13:50   Dacia Dokker - odczucia

Miałem ostatnio okazję testować wyżej wymieniony samochód - podzielę się z Wami moimi odczuciami. Zachęcam innych testerów do wypowiadania się.

Testowany samochód był w wersji VAN z silnikiem 1.5 dCI 75 KM. Moje odczucia są odniesione do innych dostawczaków którymi poruszam się na co dzień - Citroen Berlingo I 2004 i Citroen Berlingo II 2010.

Pierwsze wrażenie - z tyłu bardzo podobny do nowych Renault Kangoo, których trochę już jeździ. Natomiast z przodu robi znacznie lepsze wrażenie, sylwetka jest dynamiczna. Blachy trochę cienkie, ale nie wpływa na praktyczność auta. W środku - bardzo dużo przestrzeni, nic nie ogranicza ruchów kierowcy, podobnie na miejscu pasażera. Przyciski intuicyjnie rozmieszczone, choć nie było ich dużo. Przestrzeń bagażowa w wersji VAN wygląda identycznie jak u konkurencji.

Pozycja za kierownicą - na początku ciężko było znaleźć swoje miejsce ponieważ mimo że samochód jest wysoki, w fotel się wpadało. Przód samochodu (długi) jest mniej widoczny niż w Citroenach, ale da się przyzwyczaić. Jednak moim zdaniem warto dokupić regulację kierownicy i wysokości fotela, ponieważ może to ułatwić znalezienie dobrej pozycji - w standardzie udogodnień tych brak.

Silnik - przyspieszenie w wersji 75 KM oceniam na wystarczające do codziennej jazdy. W porównaniu do 1.6 HDi 75KM Citroena - trochę gorzej się zbiera z miejsca, ale nadrabia elastycznością. Skrzynia biegów pracowała trochę twardo, ale w miarę precyzyjnie. Głośność silnika - średnia, trochę gorzej niż w porównywanym aucie.

Zawieszenie - po prostu poprawne. Dobry kompromis pomiędzy tłumieniem nierówności a precyzją prowadzenia. Citroen Berlingo wypada bardzo mizernie w porównaniu z zawieszeniem Dacii - bo w zakrętach i w większych nierównościach zachowuje się nieprzewidywalnie. Zawieszenie pracuje dość cicho.

Cena samochodu - w mojej wersji ok. 47 000 zł brutto, Citroen Berlingo w podobnej konfiguracji - ok. 66 000 zł brutto.

Podsumowując - samochód pełny kompromisów, jest po prostu poprawny. Nic mnie w nim nie zszokowało pozytywnie, z drugiej strony - nie mogę mu NIC zarzucić. Na pewno jest wart swojej ceny.
Ostatnio zmieniony przez klwsz 2012-11-02, 13:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
kukubara 


Marka: daeewoo fan :)
Model: Octavia, moze za niedlugo DACIA
Silnik: 1.6
Rocznik: Kraków
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 168
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-02, 13:54   Re: Dacia Dokker - odczucia

Dzieki za opinie!

Czy miales mozliwosc jechac 130-140km/h? Interesuje mnie glosnosc
w tym zakresie - czy buda zaczyna mocny szumiec, albo czy slychac silnik?

Jakub
 
klwsz 



Marka: Dacia
Model: Dokker Van
Silnik: 1.5 dCi 75KM
Rocznik: 2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 16
Skąd: Północ
Wysłany: 2012-11-02, 14:21   

Testowałem samochód w terenie zabudowanym, ale na prostej rozwinąłem 90 km/h na 4 biegu przy 2500 obr/min. Prędkość odczuwałem na ok. 70 km/h, zdziwiłem się zerkając na licznik. Dlatego mogę postawić tezę, że w trasie również będzie przyzwoicie jechać. Samochód przy tej prędkości zachowywał się stabilnie, skręcając gwałtownie prawo-lewo-prawo nie myszkował jak Berlingo 2010. Przełożenia skrzyni biegów według mnie pozwolą na rozwinięcie prędkości autostradowych przy stosunkowo niskich obrotach silnika - na pewno niższych niż w porównywanych przeze mnie autach.
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-02, 16:36   

Jechalismy z Sealem przy 90 KM/h juz zaczelo huczec. Wysoka, słabo wyciszona buda robi swoje. Jednak sam komfort podrizy i resorowanie jak najbardziej ok jak na doscyc wysokie samochod.

https://picasaweb.google.com/lh/photo/cFf4lwy6fLouhcWuhXO4wCNpMwxblDtmhzAXfAeGd1A?feat=directlink
Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2012-11-02, 16:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
kukubara 


Marka: daeewoo fan :)
Model: Octavia, moze za niedlugo DACIA
Silnik: 1.6
Rocznik: Kraków
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 168
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-02, 16:41   

No to teraz ciekawe bedzie porownanie z Lodzia...

q
 
klwsz 



Marka: Dacia
Model: Dokker Van
Silnik: 1.5 dCi 75KM
Rocznik: 2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 16
Skąd: Północ
Wysłany: 2012-11-02, 18:26   

Ja jechałem samochodem z nadwoziem VAN, w którym przestrzeń bagażowa była oddzielona pełną ścianką od przestrzeni pasażerskiej. Nie stwierdziłem niepokojących szumów, ale nie wymagam od samochodu tego rodzaju komfortu jak w autach wyższego segmentu. Koledze Jakubowi polecam samemu przetestować auto w taki sposób, w jaki będzie najczęściej używane, bowiem odczucia z prowadzenia samochodu są zawsze mocno subiektywne.
Ostatnio zmieniony przez klwsz 2012-11-02, 18:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
Ircys 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,6 SCe 100
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 254
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-11-02, 21:55   

No to teraz czekam na fachowy test osobówki.
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-02, 22:01   

Ircys napisał/a:
No to teraz czekam na fachowy test osobówki.

Najlepszy jest prywatny :mrgreen: https://picasaweb.google.com/lh/photo/cFf4lwy6fLouhcWuhXO4wCNpMwxblDtmhzAXfAeGd1A?feat=directlink
 
Szajfus 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 16v Hi Flex
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate BlackLine 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-01-09, 06:42   

Też ostatnio przymierzałem się do tego samochodu. Mnie przekonywał przede wszystkim " Loganowy" duży prześwit, co w moich oczach dyskwalifikowało z tego powodu Lodgy.
Ze względu na nasze drogi i to że lubię czasem biwakować a dojechać przez las trzeba więc większy prześwit jest jak najbardziej wymagany.
Jednak w salonie okazało się się że Dokker jak na moje oczekiwania to istny autobus, Stojąca z boku MCV-ka była duuuuużo zgrabniejsza.
Jednak to zdecydowanie bardziej auto dostawcze niż rodzinne w moim odczuciu.
I najważniejsza sprawa, mocowanie górnej przedniej półki powoduje że przy moich 185 cm obijałem sobie nią głowę.... istna kpina, przy tak wysokim samochodzie.
Natomiast kokpit bardzo ładny zresztą jak w Lodgy.
 
klwsz 



Marka: Dacia
Model: Dokker Van
Silnik: 1.5 dCi 75KM
Rocznik: 2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 16
Skąd: Północ
Wysłany: 2013-01-09, 12:51   

To prawda, jeśli ktoś potrzebuje auta głównie do codziennej jazdy i nie ma potrzeby codziennie przewodzić ładunek, odradzałbym samochody typu Dokker, Berlingo itp. Te samochody przez swoją konstrukcję mają pewne wady, z których dla mnie najbardziej uciążliwe jest ściąganie samochodu nawet przy średnim wietrze.
Nie jeździłem Lodgy i nie wiem czy w nim jest znacznie lepiej, ale ja osobiście preferowałbym go do codziennego użytku dla rodziny.

Ja Dokkera w wersji VAN odbieram pod koniec marca. Samochodu będę używał do pracy w handlu i prywatnie - w mieście i trochę w trasie, więc po pewnym czasie będę mógł dokonać jego oceny.
Ostatnio zmieniony przez klwsz 2013-01-09, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne