Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycja ws ankiet
Autor Wiadomość
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-11-29, 22:28   

Mam pewną propozycję, tylko nie wiem czy to technicznie jest możliwe do zrobienia na tym forum. Więc do rzeczy, propozycja jest taka aby ankiety ważne dla naszego klubu, wstawiać w miejsce pierwszej strony, w momencie kiedy klubowicz się zaloguje i dopóki nie odda swego głosu, ta ankieta by się pojawiała przy każdym logowaniu. Po oddaniu głosu ankieta przestała by się logującemu pokazywać, kierunek swojego zamysłu jest taki, że w dotychczasowych ankietach ilość głosujących jest tyle co kot napłakał. A po takiej prezentacji jaka się ukaże klubowiczowi, będą większe szanse, że i frekwencja się zwiększy, a zatem i będzie bardziej wyostrzony obraz na dany temat dotyczący ankiety. Pierwszą ankietę jaką bym podciągną pod ten nowy wzór prezentacji, to jest już obecnie trwająca, na temat współpracy sklepu z ubraniami i naszego klubu
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=7992
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-29, 22:36   

Technicznie możliwe, pod warunkiem, że kiedykolwiek zupgrade'ujemy silnik forum (obecny jest starszy od węgla). :>

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2012-11-30, 21:12 ]
Odpowiedź ws upgrade'owania: http://www.daciaklub.pl/f...p=149953#149953.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-29, 23:00   

monopios napisał/a:
kiedy klubowicz się zaloguje i dopóki nie odda swego głosu, ta ankieta by się pojawiała przy każdym logowaniu

Ja co prawda w zasadzie jestem za obowiązkiem wyborczym, ale to jednak "trochę" co innego - nie mam przekonania, czy taka metoda jest dobra w działaniach hobbystycznych. Jeżeli ktoś używający forum rzadziej lub częściej po prostu nie poczuwa się do udziału w ankiecie, to trudno - zmuszanie go do tego MSZ nie przyniesie nic dobrego. Brak zainteresowania to też jakaś odpowiedź...

Można by natomiast w co ważniejszych sprawach wysyłać ogólnoklubowe powiadomienia, żeby ewentualnie wspomóc osoby, które inaczej przeoczyłyby takie głosowanie.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2012-11-29, 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-11-30, 20:01   

laisar napisał/a:
Ja co prawda w zasadzie jestem za obowiązkiem wyborczym, ale to jednak "trochę" co innego - nie mam przekonania, czy taka metoda jest dobra w działaniach hobbystycznych. Jeżeli ktoś używający forum rzadziej lub częściej po prostu nie poczuwa się do udziału w ankiecie, to trudno - zmuszanie go do tego MSZ nie przyniesie nic dobrego. Brak zainteresowania to też jakaś odpowiedź...

W dobrych ankietach są przynajmniej trzy opcje i dany wyborca zawsze może wybrać opcję neutralną, która zakończy jego męki z pojawiającym się monitem.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-30, 21:05   

monopios napisał/a:
wyborca zawsze może wybrać opcję neutralną, która zakończy jego męki z pojawiającym się monitem

Hobby uprawia się dla przyjemności, a nie żeby ktoś inny wyjeżdżał "musisz to, musisz tamto"... Pozwolę więc sobie pozostać przy własnej opinii.
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-11-30, 21:39   

laisar napisał/a:
Pozwolę więc sobie pozostać przy własnej opinii.

Takie masz prawo, jak każdy z nas.

A wracając do sprawy, może to jakoś łagodniej zaanonsować np: pokazujący się jakiś odnośnik o proszący do udział w ankiecie. Coś w stylu "Masz nową wiadomość" tylko ze zmianą informacji na "Zapraszamy do ankiety" albo jakoś tam.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-30, 23:24   

monopios napisał/a:
Coś w stylu "Masz nową wiadomość"

No toć przecież od razu to kontrproponowałem (:

Technicznie realizowalne z marszu - wystarczy wiadomość od twórcy ankiety do jednego z adminów, żeby ów coś takiego rozesłał.
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-12-01, 18:19   

laisar napisał/a:
Technicznie realizowalne z marszu

To do dzieła Generale, na pierwszy ogień wystawił bym ankietę, którą stworzył Marek 1603 w sprawie współpracy ze sklepem. W tym przypadku można by było sprawdzić efektywność takiego działania, bo mamy ankietę, która odbywa się już dwa tygodnie (wiadomo z jaką frekwencją) i do końca zostało dwa tygodnie, przez ten czas pozostały, będziemy mogli zaobserwować efektywność takiego działania.
Ostatnio zmieniony przez monopios 2012-12-03, 10:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-03, 08:38   

No nie wiem - a czy to jest aż tak ważna ankieta? Może... zrobimy głosowanie? ((((;

A bardziej serio: OK, roześlę, ale bardzo wątpię we wpływ tej wiadomości na frekwencję, a zatem również w miarodajność efektu - bo w przypadku ankiety na jakiś poważniejszy temat różnica faktycznie może być już bardzo poważna.
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-12-03, 23:37   

TD Pedro napisał/a:
właśnie dostałem na emalię :mrgreen: linka do przedmiotowej ankiety, kol. monopios Twoja aktywność w tym temacie daje efekty :lol: ...

Spokojnie, poczekajmy do końca terminu głosowania i wtedy będziemy mogli ocenić skuteczność tej metody informacji. ;-)
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-12-16, 14:45   

Zakończyła się ankieta testowa i trzeba przyznać, że po pierwszym dniu frekwencja wzrosła o ok. 100%, ale jakiegoś super efektu końcowego to niema, skończyła się może minimalnie lepszą frekwencją, niż te ostatnio jakie były przeprowadzane. Ale jakby na to nie patrząc to szału niema.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2012-12-16, 22:07   

I nie będzie jeszcze jakiś czas.
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-12-17, 10:58   

No chyba, że zmieni się mentalność ludu.
_________________
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2013-02-07, 23:29   

Marek1603 napisał/a:
I nie będzie jeszcze jakiś czas.

A jednak system działa. Z 26 na 104 w dwa dni, nieźle.
_________________
 
mag 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate2
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 132
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-10, 17:47   

laisar napisał/a:

Ja co prawda w zasadzie jestem za obowiązkiem wyborczym, ale to jednak "trochę" co innego - nie mam przekonania, czy taka metoda jest dobra w działaniach hobbystycznych. Jeżeli ktoś używający forum rzadziej lub częściej po prostu nie poczuwa się do udziału w ankiecie, to trudno - zmuszanie go do tego MSZ nie przyniesie nic dobrego. Brak zainteresowania to też jakaś odpowiedź...

Można by natomiast w co ważniejszych sprawach wysyłać ogólnoklubowe powiadomienia, żeby ewentualnie wspomóc osoby, które inaczej przeoczyłyby takie głosowanie.


Ja w zasadzie przeciwnie...
Jeżeli ktoś się nie zna na tajnikach zarządzania państwem / powiatem / czy czymś tam - to niech nie bierze udziału w głosowaniu (bo zawsze może zagłosować na "złotoustego" idiotę).
Jeżeli ktoś natomiast bierze dobrowolnie udział (tu: na tym forum) powinien być zobligowany do wypełnienia ankiety (byle krótkiej :-) ).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne