Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Trudna decyzja - logan czy nie logan
Autor Wiadomość
TJ 
Zielony listek


Marka: Opel
Model: Vectra
Silnik: 1.8
Rocznik: 1996
Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 3
Skąd: Zory
Wysłany: 2013-05-13, 15:36   Trudna decyzja - logan czy nie logan

Witam,

Sledze forum od dlugiego juz czas (odkad zainteresowala mnie Dacia czyli odkad pojawil sie nowy logan, jednak dopiero teraz postanowilem sie zarejestrowac. Mam dylemat i mam nadzieje, ze klubowicze beda mi potrafili chociaz troche pomoc z decycja.

Mianowicie, na chwile obecna jezdze wysluzona Vectra i chcialbym ja zmienic na cos innego. Nie naleze do snobow wiec wysluzone Audi, BMW czy Mercedesy mnie nie interesuja, ba nawet przy VW nie mam motylkow w brzuchu ;)

Na chwile obecna siedze w UK (dokladnie Walia) do przyszlego roku, jednak juz w polowie przyszlego roku chcialbym dokonac zakupu. W zwiazku z wieloma powodami nie moge prekroczyc budzetu 10k PLN. Wiem wiele to nie jest, niestety, ale takie juz to zycie ;)

Ale do rzeczy:

samochody ktore sa na mojej krotkiej liscie to
1999-2003 Alfa Romeo 156 SW (<3 Alfy, chociaz jedna mnie zrujnowala finansowo i skonczylem ze stara Vectra :P)
1998-2001 Toyota Avensis (w tej cenie przebiegi dochodza do 200-300k co mnie przeraza)
2000-2002 Chrysler Sebring (amerykanskie auta tez lubie:P ale wielkie silniki przerazaja paliwozernoscia)

Lub wlasnie Dacia Logan. (w gre wchodzil jeszcze Chevrolet Lacetti kombi, ale niestety dobrego trudno znalezc ponizej 15k)

Chcialbym waszej porady: czy z grona wyzej wymienionych samochodow najlepiej byloby sie zdecydowac na logana, czego sie moge spodziewac po uzywanym loganie w tej cenie i jakie bylyby mniej wiecej koszty aby zrobic z nim co trzeba i miec spokoj na jakis czas.

Domyslam sie, ze Logan z wyzej wymienionych moze byc samochodem najtanszym w utrzymaniu (koszty eksploatacji, ubezpieczenie, ewentualne naprawy, paliwozernosc), ale chcialbym tez poznac opinie klubowiczow :)

z gory dzieki za wszelkie opinie.


ps. Marzeniem jest Duster ale na razie musi jeszcze troche poczekac; nowy logan tez ladny (sedan lub kombi :P )
ps2. rowniez przegladajac forum podoba mi sie atmosfera wsrod klubowiczow jak i relacje ze zlotow etc, a nie ukrywam, ze nabywajac Dacie pewnie chcialbym uczestniczyc bardziej w zyciu forum i przyjezdzac na zloty i temu podobne imprezy :)
Ostatnio zmieniony przez TJ 2013-05-13, 15:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
wiciu_r 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6Mpi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 201
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2013-05-13, 15:55   

Moim zdaniem to tak:
1. 10-letnia Alfa nigdy nie będzie autem do końca sprawnym, zawsze jakaś elektryczna popierdółka będzie do naprawienia
2. Avensis jest fajny w wersji kombi, ale dalekim łukiem omijałbym diesla,
poza tym wersja z tych roczników jest stylistycznie (moim zdaniem) doskonale nijaka
3. Sebringa nie znam, ale jak usłyszałem że mój kolega z Poznania na części do Voyagera czeka od 2-msc. to jankesów sobie odpuściłem.
Lacetti, czy Logan powinny mieć bardzo podobne koszty utrzymania.

Myślę, że jeśli kupisz cokolwiek poza punktami 1,2 to sąsiedzi na początku będą pukać się w głowę, ale jeśli masz to gdzieś to wybierz któryś z tych na literkę L.
Pozdro
_________________
Im lepsza terenówka, tym dalej trzeba iść po traktor...
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-13, 16:06   

Witaj!

TJ napisał/a:
czy z grona wyzej wymienionych samochodow najlepiej byloby sie zdecydowac na logana

To wiesz tylko Ty - właściciele daciek mogą Ci tylko powiedzieć jak im się je użytkuje oraz, jeśli znają bliżej któryś pojazd z listy, jak wypada porównanie. Wszystko zależy po prostu od własnych potrzeb i upodobań, bo obiektywnie to żadne z aut nie jest całościowo lepsze od innego (nie tylko na tej liście).

TJ napisał/a:
poznac opinie klubowiczow :)

www.daciaklub.pl - czytać, czytać, czytać... Więcej z tego będzie pożytku, niż z krótkiej odpowiedzi tutaj (;

TJ napisał/a:
chcialbym uczestniczyc bardziej w zyciu forum

Do tego nie trzeba posiadać daćki, a jedynie dobre chęci - od początku są wśród nas platoniczni miłośnicy daciek [:
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-05-13, 16:30   

jako 2. auto w domu wybrał bym Alfe, ale jeśli chcesz mieć dobre auto to bym patrzył Avensis, Logan, Lacetti ;-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-05-13, 16:41   

Kombiaki :)

Osobiście - widzę że w tej cenie wchodziłby logan mcv.

Sam swego czasu miałem małą wojnę co wybrać - padło na logana w sedanie. Choć z jednej strony żałuję że nie wziąłem MCV, z drugiej że nie zapożyczyłem się i nie wziąłem Stepwaya.

Na razie z Leo_sia jestem zadowolony choć jak wszystkimm wiadomo - co do diesli renaulta różne się rzeczy słyszy, nie wspomnę o opowieściach co do samochodów francuskich marek. Auto ma służyć do jeżdżenia i ma sprawiać przyjemność jego kierowcy - pasażerowie rzecz drugorzędna :mrgreen: . Nie wiem czy dobrze oceniam dacie ogólnie ale trzeba przyjąć do wiadomości iż jest to auto budżetowe nie pozbawione wad (jak każde chyba auto) z względną ilością nowoczesności prostsze w obsłudze dające frajdę z jeżdżenia o ile się nie psuje i nie robi złośliwości swojemu "panu/pani".

To autko (autka tej marki) są w pewnym stopniu odpowiednikiem renaulta 4 którego naprawdę chciałbym mieć - bo jak widać auto naprawdę ma się dobrze - ale to zaleta właścicieli.

Co czeka Ciebie po ewentualnym zakupie daćki? Hmmm wszystko zależy od jakiego właściciela ją zanabędziesz. Możesz nic nie dopłacić, lub dopłacić tyle co kosztują wymiany płynów, napędu rozrządu i pompy wodnej, dokupienia opon.

Powiem tak - sprzedałem 10 letniego opla kupiłem 5 letnią dacię i sobie ją lekko dopieściłem w tej kwocie co została z opelka autko przed zakupem sprawdziłem w servisie 300 PLN :(. Odłożyłem na rozrząd - wymiana w przyszłym roku.

Z mojej strony tyle i jak napisał powyżej laisar
Cytat:
www.daciaklub.pl - czytać, czytać, czytać... Więcej z tego będzie pożytku, niż z krótkiej odpowiedzi tutaj (;
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
TJ 
Zielony listek


Marka: Opel
Model: Vectra
Silnik: 1.8
Rocznik: 1996
Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 3
Skąd: Zory
Wysłany: 2013-05-13, 16:58   

d3mol3k napisał/a:
Powiem tak - sprzedałem 10 letniego opla kupiłem 5 letnią dacię i sobie ją lekko dopieściłem w tej kwocie co została z opelka


jest to jeden z powodow dla ktorych mysle o Loganie, ze samochod bedzie mlodszy (chociaz czytajac artykul na blogomotive czy jakos tak ;) dzisiaj zastanawiam sie czy nie lepiej by bylo kupic 20 letnie Audi :p

wiciu_r napisał/a:
Myślę, że jeśli kupisz cokolwiek poza punktami 1,2 to sąsiedzi na początku będą pukać się w głowę, ale jeśli masz to gdzieś to wybierz któryś z tych na literkę L.


opinia sasiadow mnie nie interesuje, tzn tych ktorzy uwazaja, ze jak samochod to tylko niemiecki ;)

jak juz wyzej wspomnialem mam slabosc do Alf i Francuzow (tego nie wspomnialem ;)), a szczegolnie Renaulta stad tez nie przeraza mnie mysl, ze Dacia to Renault. Jeszcze co prawda nie zdecydowalem co lepsze gaz czy diesel, ale znajomy mial Clio z 1.5 dci i wpakowal w niego fortune i wszystkie problemy z nim zwiazane (przede wszystkim cos tam z silnikiem bylo, wtryskami i inne bzdury).

Sam osobiscie najbardziej sklaniam sie w strone Logana lub Lacetti (niestety za drogi), Avensis bylby troche "stary" bo miedzy 15 a 12 lat, niby nic strasznego ale jakos mnie to "odstrasza" lacznie z tym, ze przebiegi siegaja miedzy 200 a 300k ( a nawet i wiecej)
Ostatnio zmieniony przez TJ 2013-05-13, 17:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-05-13, 17:51   

pewnie się powtórzę za kolegami ale:
-Alfa 156 to skarbonka, ogólnie pojazd dość nieudany i mocno awaryjny. Części drogie, droższe niż w fiacie, naprawy też kosztowne. Alfa 159 to zupełnie inna bajka, ale przy takich założeniach cenowych odpada
-Toyota Avensis w wersji D4D przy przebiegu 200-300 tys to ryzyko kilku kolejnych bardzo kosztownych awarii - mówię to z doświadczenia - mam takie auto w rodznie - dwumas, turbina i koszmarnie drogie wtryski Denso. Jeśli już koniecznie ten model,to benzyniak 1,8 albo 2 l, porównywany rocznik będzie miał pewnie mniejszy przebieg a naprawy będą tańsze
-Sebringa nie znam specjalnie - tyle co o nim czytałem, to dość proste konstrukcyjnie i w miarę solidne auto ale z częściami faktycznie może być poważny problem i za tanie nie są
-Logan za tą cenę będzie: najmłodszy, najprostszy konstrukcyjnie - jak czegoś w aucie nie ma to się nie popsuje, w wersji benzynowej najtańszy w utrzymaniu i naprawach a w wersji MCV najbardziej pakowny. Jest też duża szansa,że będzie pochodził z pierwszej ręki, co ma znaczenie, bo zwykle takie auto jest przyzwoicie zadbane. Należy zwrócić uwagę na stan karoserii. Ja szukałbym wersji 5 osobowej z benzynowym silnikiem 1,4 lub 1,6 . Jeśli jesteś zwolennikiem LPG (ja akurat nie :-P ) , to można go zagazować - mnóstwo miejsca na zbiornik, koło zapasowe, Silniki znoszą to zasilenie bez protestu .W takiej sytuacji lepiej szukać auta bez gazu i montaż zlecić samemu.
Pozostaje dylemat o nazwie PRESTIŻ :mrgreen: - musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie - co lepsze - jeździć autem prestiżowym i trzymać się za portfel, czy poruszać się pojazdem, na który nikt (łącznie ze złodziejami) nie zwraca uwagi i nie martwić się za co go ewentualnie naprawisz
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2013-05-13, 17:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-05-13, 17:58   

TJ napisał/a:
Jeszcze co prawda nie zdecydowalem co lepsze gaz czy diesel, ale znajomy mial Clio z 1.5 dci i wpakowal w niego fortune i wszystkie problemy z nim zwiazane (przede wszystkim cos tam z silnikiem bylo, wtryskami i inne bzdury).

Sam osobiscie najbardziej sklaniam sie w strone Logana lub Lacetti (niestety za drogi), Avensis bylby troche "stary" bo miedzy 15 a 12 lat, niby nic strasznego ale jakos mnie to "odstrasza" lacznie z tym, ze przebiegi siegaja miedzy 200 a 300k ( a nawet i wiecej)


Ja wrzuciłem sporo w benzynowca 1.6 16v opelka :( więc dylematy będą zawsze jaki silnik wybrać. Ja no cóż wybrałem diesla. Szwagierka ma z tym że 1.9 dci i na razie (mimo przejechanych licznikowo coś pod 200 000 km) nie narzeka - poza kosztami nowego kluczyka elektronicznego, i wymiany kondesatora tablicy rozdzielczej - hula i cieszy się.

Myślę że to jak będzie z silnikiem to kwestia jego poprzedniego właściciela i po części potem nasza.

Myślałem swego czasu nad lacetti ale odstraszył mnie bliski związek z GM jednostki benzynowe :-D jak i (ponoć) włoskie diesle. Ogólnie zraziłem się po prostu do opla.

Z resztą co tu dużo dyskutować z samochodami jak z facetami - wypijasz z kumplem jedno pół litra, potem drugi i trzecie i nagle mówisz sobie z tej strony go nie znałem - i teraz albo ta strona będzie pozytywna albo negatywna taki pozostanie w Twojej opinii na długo.

Na zakończenie - musisz się liczyć że dacie kupisz względnie tanio ale nie sprzedasz jej później drogo. U mnie Leo_ś zapewne zostanie do końca swych dni (choć jak się kiedyś znajdzie kupiec - nowe autko - to się go sprzeda) jako wóz numer dwa - mój wóz :mrgreen:
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2013-05-13, 19:58   

a ja ci napisze tak po chuj kupowac starego wraka do ktorego bedziesz musial dokladac kupe kasy. Lepiej kup cos co mało kosztuje a za reszte kasy zaoszczedzonej w eksploatacji pojezdzij sobie na wycieczki ;)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2013-05-13, 20:09   

TJ napisał/a:
(amerykanskie auta tez lubie:P ale wielkie silniki przerazaja paliwozernoscia)


Nie przesadzaj... Ostatnio znowu zmierzyłem dokładnie swojego i wyszło tylko 32l/100 km :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez KaS602 2013-05-13, 20:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-05-13, 20:11   

KaS602 napisał/a:
TJ napisał/a:
(amerykanskie auta tez lubie:P ale wielkie silniki przerazaja paliwozernoscia)


Nie przesadzaj... Ostatnio znowu zmierzyłem dokładnie swojego i wyszło tylko 32l/100 km :mrgreen:

w końcu coś co pali więcej od mojej Fiesty :mrgreen:
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2013-05-13, 21:12   

Wypowiem się tylko co do logana.

Przy normalnej eksploatacji logana możesz poczytać kiedy i co było robione oraz ile kosztowało.
http://www.daciaklub.pl/f...t=1008&start=30

Do tego możesz wrzucić LPG jak cię interesuje i jeszcze obniżyć koszty eksploatacji.
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-05-14, 00:10   

TJ piszesz, że masz ograniczoną kasę (chyba nie tylko na zakup auta, ale również na jego eksploatacje). Więc wybór jest prosty - kupuj Logana :-)
 
kyrneh 



Marka: Fiat 126p;Opel Kadett;Nexia;Dacia Logan I;II
Model: Sandero
Silnik: 0,9 TCE
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 86
Skąd: pomorze
Wysłany: 2013-05-14, 07:41   

Może pomoże ci w wyborze mój przykład. Jeżdziłem dwoma kadettami, Nexią oraz Loganem rocznik 2006 którego przy stanie licznika ponad 105 tyś km zamieniłem na nowego Logana II. Dlaczego? prozaiczna sprawa, eksploatując bezawaryjnie poprzedniego logana przekonałem sie do jego trwałosci i bezawaryjnosci oraz niskich kosztów bieżącego użytkowania. Jeżeli nie zależy ci na wątpliwym spledorze użytkowania markowych staroci do których niestety trzeba dokładac to wybór sam sie nasuwa, tym bardziej, że Dacia jako marka udowodniła swą dominacje w segmencie ceną, jakoscią i kosztami eksploatacji.
_________________
kyrneh
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-05-14, 11:19   

kyrneh, Zamieniłeś starego na nowego i tyle. Dlatego nie ma problemów. Zakup używki czy to budżetówki czy premium to zawsze loteria. Czasem starsze premium może się trzymać lepiej niż nowsza budżetówka. Mój Szwagier ma 20 letnie audi 80 i wszystko gra i jeździ. Ja mając 10 tysi albo bym brał auto od rodziny, ewentualnie z forum - bez względu na wiek i markę (coby w miarę pewne było) lub przy braku takich opcji z powyzszych modeli brałbym alfę :mrgreen: Ale kupiłbym za 5-6 tysi i za 4 tysie ją ewentualnie remontował.
 
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2013-05-14, 12:22   

Dokładnie, za kwotę 10Kpln to nawet "tania" dacia może się trafić mocno wyeksploatowana lub zeskrobana z drzewa..... :-( . Przy takiej kwocie wybór masz ograniczony do stosunkowo leciwych egzemplarzy, klasa premium, to już auta pełnoletnie, natomiast z budżetowych aut można trafić coś co jeszcze nie ma tych 10 lat i nie przejechało 200-300k km. Liczy się stan konkretnego egzemplarza i koszty części zamiennych do danego modelu (tu Daćka rulezz) , natomiast opinie statystyki o danych silnikach i ich awaryjności można między bajki sobie włożyć ( przy zakupie auta 3-5 letniego z niższym przebiegiem ma to jeszcze sens), ale nie w Twoim przypadku. Ja jeździłem przez 60latek i 100K km autkiem, które miało opinie , że zawieść może wszystko, zawsze i wszędzie, a mi jakoś nigdy na trasie nie stanął i poza eksploatacyjnymi wydatkami nic się nie działo....
Z tych aut, co podałeś, brałbym (o ile trafi się dobrze utrzymany egzemplarz) raczej Avensisa, ale w benzynie. Ostatnio znajomy sprzedawał 1,6 z gazem z 2000/2001 za 8000 pln i długo szukał kupca, dopiero za 6500 pln puścił autko. więc przy Twoim budżecie coś fajnego wyszukasz i jeszcze rezerwa na drobne remonty/inwestycje w autko Ci zostanie :-)
_________________
Były: Polonez Atu plus 1,6 gsi, Skoda Felicja HB 1,3 glx, fiat uno 0,9....
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2013-05-15, 10:49   

Jak lubisz auta francuskie to weź pod uwagę też Lagunę - dwójka ma ( zasłużoną ) opinię "królowej lawet" i w związku z tym jest tańsza - a obecnie wszystko to co było wadliwe jest już dawno naprawione i jest to całkiem sensowny zakup.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne