Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak zmusić Polaków do kupowania nowych aut
Autor Wiadomość
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-07-07, 08:59   

bebe napisał/a:

Nie wydaje mi się, żeby taka kultura prowadzenia biznesu była specyficzna dla Polski.


Śmiem twierdzić, że jest specyficzna. Specyfiką jest dość powszechny brak szacunku dla partnera, pracownika, państwa. Stąd się biorą psy srające do piaskownic i Amber Gold. W POlsce obowiązuje zasada "pocałujcie mnie w d..." Stanę na miejscu dla inwalidy - pocałujcie mnie... uszkodzę komuś auto na parkingu - pocałujcie mnie... pies nasra do piaskownicy- pocałujcie mnie... nie zapłacę za wykonaną pracę - pocałujcie mnie... orżnę staruszków na niby lokatach - pocałujcie mnie... nie dotrzymam gwarancji - pocałujcie mnie... poślę pracownika na dach bez szelek - pocałujcie mnie...
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-07, 17:24   

jan ostrzyca napisał/a:
bebe napisał/a:

Nie wydaje mi się, żeby taka kultura prowadzenia biznesu była specyficzna dla Polski.

Śmiem twierdzić, że jest specyficzna. Specyfiką jest dość powszechny brak szacunku dla partnera, pracownika, państwa. Stąd się biorą psy srające do piaskownic i Amber Gold. W POlsce obowiązuje zasada "pocałujcie mnie w d..." Stanę na miejscu dla inwalidy - pocałujcie mnie... uszkodzę komuś auto na parkingu - pocałujcie mnie... pies nasra do piaskownicy- pocałujcie mnie... nie zapłacę za wykonaną pracę - pocałujcie mnie... orżnę staruszków na niby lokatach - pocałujcie mnie... nie dotrzymam gwarancji - pocałujcie mnie... poślę pracownika na dach bez szelek - pocałujcie mnie...

Nie przekonałeś mnie. Znaczy, nie zaprzeczam, że tak jest, ale uważam, że wszędzie indziej byłoby podobnie, gdyby za tego typu zachowania groziły podobne jak u nas konsekwencje, zarówno jeśli chodzi o ich wymiar, jak i nieuchronność. Gdzie tylko pojawi się możliwość zrobienia czegoś wbrew prawu czy zasadom, ale za to z zyskiem i bez konsekwencji - natychmiast pojawi się ktoś, kto to zrobi, i geografia, narodowość czy cokolwiek nie będą tu miały nic do rzeczy. Patrz: chociażby Lehman Brothers. ;)
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-07-07, 18:33   

bebe napisał/a:
Nie przekonałeś mnie.


Bawiłem chwilkę w Sztokholmie. I poczułem się jak obywatel zasranego trzeciego świata. Nie z powodu bogactwa, socjalu, równych dróg etc. Tylko dlatego, że jak podchodziłem do krawędzi jezdni o czterech pasach, bez świateł na przejściu, to cztery rzędy aut zatrzymywały się jak na komendę. Albo, zatrzymywał się jeden samochód, a wyłaziłem zza niego pomalutku, wyglądając czy następny mnie nie zabije, a pan w volvo z miłym uśmiechem pokazywał mi żebym szedł. A tam już stał następny pan lub pani w ładnym, szybkim wozie za jakieś 150 tys. zł i z miłym uśmiechem pokazywał mi żebym szedł dalej. A ja wyglądałem zza drugiego auta czy trzecie mnie nie zabije. A tam trzeci pan w wozie za 200 tys. zł, zatrzymał się sam bez żadnego przymusu bo widział, że inni stają i pewnie idzie pieszy. I na tym polega różnica w normalnej i polskiej mentalności. U nas, zostałbym trzy razy zabity z mojej winy, w normalnym kraju, normalni ludzie wiedzą, ze pieszy też normalny człowiek.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
radzio 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2013
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 199
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2013-07-07, 18:40   

Za Odrą doświadczyłem tego samego, ale nawet nie na ulicy - na parkingu pod sklepem. Wystarczył najmniejszy mój ruch sugeruący że chcę przejść "ulicę" i każdy się zatrzymywał. W Polsce pod marketami zazwyczaj muszę uciekać przed pędzącymi bolidami.
Po prostu nie po to bierze się pożyczkę w Providencie i kupuje 20-letnią "ałdicę" aby się jakimiś tam pieszymi przejmować ;-)
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-07-07, 18:48   

radzio napisał/a:
Za Odrą doświadczyłem tego samego, ale nawet nie na ulicy - na parkingu pod sklepem. Wystarczył najmniejszy mój ruch sugeruący że chcę przejść "ulicę" i każdy się zatrzymywał. W Polsce pod marketami zazwyczaj muszę uciekać przed pędzącymi bolidami.
Po prostu nie po to bierze się pożyczkę w Providencie i kupuje 20-letnią "ałdicę" aby się jakimiś tam pieszymi przejmować ;-)


Mnie nie chodzi o samochody. To tylko przykład, najbardziej powszechny, braku szacunku dla innego człowieka. I to się przekłada na wszystkie inne sfery życia, w tym biznes. W Rosji jest ponoć jeszcze gorzej. Ale to marna pociecha.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
kilazz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2TCE 125PS
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 518
Skąd: Gorny Slask
Wysłany: 2013-07-07, 22:01   

jan ostrzyca napisał/a:
I na tym polega różnica w normalnej i polskiej mentalności. U nas, zostałbym trzy razy zabity z mojej winy, w normalnym kraju, normalni ludzie wiedzą, ze pieszy też normalny człowiek.


tyle, że w polskiej mentalności może cię przejechać pan w Tico, w Dacii i w aucie za 200tys i pieniądze raczej nie grają tu żadnej roli.. Po prostu tacy ludzie są w Polsce, biedni i bogaci. I to samo w biznesie. Ty piszesz o braku szacunku a 2 strony wcześniej ktoś pisze, że jak słabo płacą to się w pracy pije, kradnie itp, tak jakby biednego coś usprawiedliwiało bardziej niż bogatego..
_________________
Moje Dustery (sprzedane..)
Mini Clubman F54 2.0d
Ostatnio zmieniony przez kilazz 2013-07-07, 22:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
Piotr 


Marka: Renault
Model: Megane III Grandtour
Silnik: 1.6 16v 110 KM
Rocznik: 2015
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-07-08, 06:53   

jan ostrzyca napisał/a:
Mnie nie chodzi o samochody. To tylko przykład, najbardziej powszechny, braku szacunku dla innego człowieka.

Brak szacunku dla drugiego człowieka bardzo często mamy wpajany od urodzenia przez rodziców.
Od kilku lat pracuję w centrum handlowym i widzę jak rodzice odzywają się przy i do małych dzieci. To jest straszne, ale agresja, chamstwo i niecenzuralne słownictwo w stylu: uspokój się bo ci wp******e, co ty ku**a robisz itp. jest na porządku dziennym.
Kiedyś byłem świadkiem następującej sytuacji:
Podeszła do kasy mamusia z kilkuletnią dziewczynką. Kasjerka na koniec obsługi podała dziecku lizaka (z okazji dnia dziecka wszystkie dzieci tego dnia w tym sklepie dostawały lizaki). Dziewczynka wzięła lizaka i głośno i wyraźnie z radością powiedziała - Dziękuje.
A mamusia na to podniesionym głosem, ze złością i agresją w głosie do dziecka:
-Po co dziękujesz? Przecież ona i tak musi ci to dać bo jej kazali!

I dlatego jak widzę tego typu sytuację nie dziwi mnie, że w naszym kraju jest jak jest i że nie ma poszanowania dla drugiego człowieka.

Oczywiście nie wszyscy rodzice, czy opiekunowie się tak zachowują, ale odnoszę wrażenie, że jest ich coraz więcej.
Ostatnio zmieniony przez Piotr 2013-07-08, 06:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-08, 07:34   

Ja spotykam jakiś dziwnych ludzi: mili, życzliwi, uśmiechnięci, ufają drugiemu człowiekowi.. na dodatek po polsku mówią i być może w Polsce mieszkają. Ale czy to możliwe?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-08, 08:47   

@Prezes: Bo cały świat mieści się w oku patrzącego - optymista przecież wcale nie spotyka samych sympatycznych ludzi, po prostu lepiej ich pamięta. A pesymiści, smutni, nerwowi - dokładnie odwrotnie: na każdym kroku czyha na nich zuoooo... Rzeczywiście, przykry taki świat, dlatego nie chciałbym w nim mieszkać - więc nie mieszkam [:
 
_Big_Mac_ 



Marka: Ford
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2013
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-07-08, 21:10   

O to to. Mnie jakoś ludzie nie przeszkadzają, nie widzę na co dzień tej polaczkowatości. Tj. czasem się zdarza, ale dużo częściej widzę zwykłych, uprzejmych, fajnych ludzi, z którymi się idzie dogadać.

Wydaje mi się, jak o tym myślę, że w moim przypadku o takim postrzeganiu bliźnich decydują dwie zasady: unikać podstawowego błędu atrybucji i zakładać pozytywne (bądź przynajmniej neutralne) intencje.
Czyli: rowerzysta wjeżdża mi przed maskę - zamiast myśleć "idiota, ślepy, pewnie myśli, że jest królem drogi", myśleć "zagapił się, przecież nie jest samobójcą". Albo ogólniej, nie tłumaczyć głupotą i złośliwością tego, co można tłumaczyć pomyłką albo niekompetencją. Może to brzmi jakoś banalnie i sentencjonalnie, ale tak mi się łatwiej żyje ;)
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-08, 21:25   

_Big_Mac_ napisał/a:
Może to brzmi jakoś banalnie i sentencjonalnie, ale tak mi się łatwiej żyje ;)

Niemalże Brzytwa Hanlona. :)
 
Axia 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-08, 22:44   

W radiowej trójce słyszałam jak facet zadzwonił i się skarżył że dostał za duży mandat, to prowadzący sie go pyta za co a on ze za wyprzedzanie na pasach, prowadzący grzecznie, że to raczej niebezpieczne, a koles z oburzeniem, że on tam często jeździ i nigdy nikt nie przechodzi...innym razem zatrzymałam sie przed pasami by kogoś przepuścić nagle prawym pasem minął mnie jakiś kolo z dużą prędkością Malo co nie przejechał tego przechodnia. To widzę codziennie niestety..
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-07-09, 07:21   

bebe napisał/a:
_Big_Mac_ napisał/a:
Może to brzmi jakoś banalnie i sentencjonalnie, ale tak mi się łatwiej żyje ;)

Niemalże Brzytwa Hanlona. :)


Mnie już bardziej odpowiada szwejkowski rodzaj huraoptymizmu.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-11, 08:04   

Optymizm optymizmem, a tak tajniacko działa nasz nierząd: http://www.samar.pl/__/3/...ml?locale=pl_PL
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-11, 09:08   

Prezes napisał/a:
tajniacko działa nasz nierząd

Niemal zawsze prawie rządy tak lubią najbardziej - taka ich natura... Ale za to optymista widzi, że "są jeszcze sądy w Rzeczypospolitej" (:
 
kruczek111 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x4
Rocznik: 2012
Wersja: Garmin
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 49
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2013-07-11, 10:15   

Prezes napisał/a:
Optymizm optymizmem, a tak tajniacko działa nasz nierząd: http://www.samar.pl/__/3/...ml?locale=pl_PL


50% hehehe co za geniusze :)

Czyli statystycznie jak ktoś kupi TIR'a to połowę czasu spędza na jeżdżeniu ze żwirem a drugą połowę czasu życia auta podwozi dzieci do szkoły i jeździ tym TIR'em na wakacje - genialne!

Mnie najbardziej wkurza to że ktoś dostaje ciężką kasę za wymyślanie takich bzdur po to żeby niby "zbliżyć się do realiów" zamiast się przyznać "brakuje nam kasy koszmarnie i nie mamy skąd wziąć na opłacenie emerytur i rent"

Z drugiej strony jest oczywistym skandalem że nie ma pełnego odliczenia VAT'u z paliwa nie mówiąc już o kombinacjach z samochodem ciężarowym, dwumiejscowym i kratkami które zamiast przynosić zyski powoduje straty ze względu na koszt obsługi takich przepisów. Czekam niecierpliwie kiedy MF zrozumie że bogactwo nie bierze się z oszczędzania tylko z zarabiania.
 
Przemek77 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4 +LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 314
Skąd: LUBLIN / GŁUSK / ABRAMOWICE
Wysłany: 2013-07-11, 12:11   

kruczek111 napisał/a:
Czekam niecierpliwie kiedy MF zrozumie że bogactwo nie bierze się z oszczędzania tylko z zarabiania.

ja czekam na coś innego - aż dojdzie to wszystko do takiego stanu, że NAPRAWDĘ I NIJAK nie będzie skąd czerpać kasy, że dojdzie do tego iż obywatele całą zarobioną pensję będą musieli w 100% zwrócić do skarbu państwa na rzecz różnych opłat i podatków. Czy wymyślą ustawę, że każdy obywatel RP zobowiązany jest na wzięcie kredytu na rzecz państwa? To się robi paranoja powoli.
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-11, 12:48   

A przy tym zablokują konta jak na Cyprze :mrgreen: A po co komu oszczędności! ;-)
 
_Big_Mac_ 



Marka: Ford
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2013
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-07-11, 19:14   

kruczek111, chyba nie przeczytałeś dobrze artykułu:
Cytat:

wprowadzić 50% odliczenia z tytułu zakupu paliwa do samochodów firmowych (obecnie brak możliwości odliczenia)


Czyli zmniejszyć możliwość odpisywania sobie VATu od serwisów, ale za to wprowadzić możliwość odpisywania VATu od paliwa, która do tej pory była zarezerwowana dla "prawdziwych" samochodów ciężarowych. Więcej wydajesz na paliwo, czy na serwis?

Ja, gdy miałem "auto firmowe" (jednoosobowa działalność, moja Laguna była środkiem trwałym mojej firmy ;)) to mogłem sobie odliczać pełen VAT od serwisu, ale od paliwa nic (tylko wrzucać je w koszta). Teraz mógłbym odliczać 50% od jednego i 50% od drugiego. Chyba, że coś źle rozumiem?
Ostatnio zmieniony przez _Big_Mac_ 2013-07-11, 19:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
kruczek111 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x4
Rocznik: 2012
Wersja: Garmin
Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 49
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2013-07-11, 23:55   

_Big_Mac_ napisał/a:

Czyli zmniejszyć możliwość odpisywania sobie VATu od serwisów, ale za to wprowadzić możliwość odpisywania VATu od paliwa, która do tej pory była zarezerwowana dla "prawdziwych" samochodów ciężarowych. Więcej wydajesz na paliwo, czy na serwis?

Ja, gdy miałem "auto firmowe" (jednoosobowa działalność, moja Laguna była środkiem trwałym mojej firmy ;)) to mogłem sobie odliczać pełen VAT od serwisu, ale od paliwa nic (tylko wrzucać je w koszta). Teraz mógłbym odliczać 50% od jednego i 50% od drugiego. Chyba, że coś źle rozumiem?


Wszystko się zgadza. Tylko pytanie czemu jak kupuje płyn do mycia naczyń do firmy to mogę odliczyć 100% VAT a jak kupuje paliwo to już nie? Według mnie pełne odliczenie powinno dotyczyć wszystkiego co mieści się w ramach poniesionych nakładów na działalność gospodarczą.

Osobną sprawą jest że wkurza mnie hipokryzja MF. Zamiast powiedzieć "sorry nie ma na to kasy więc nie będzie odliczenia" to ściemniają że tu trochę będzie a tu trochę nie a tutaj to będzie ale tylko wtedy jak jest pełnia księżyca i temperatura 10C oraz dozorca w firmie ma na imię Andrzej. Paranoja... albo pełne odliczenie na wszystko albo żadnego odliczenia. Tworzą goście w MF przepisy z kosmosu a potem jest zdziwienie że administracja Państwowa rośnie.
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-07-12, 07:45   

kruczek111 napisał/a:
Według mnie pełne odliczenie powinno dotyczyć wszystkiego co mieści się w ramach poniesionych nakładów na działalność gospodarczą.


Znajomy lekarz kupuje nawet podpaski dla żony i córek "na działalność".
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
Ostatnio zmieniony przez jan ostrzyca 2013-07-12, 07:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-07-21, 22:22   

Prezes napisał/a:
Kupuję z VAT - odliczam VAT, sprzedaję - płacę cały VAT od sprzedaży, a nie kombinowanie ze zwolnieniami VAT, korektami, itp.


to ja poprosze o mozliwosc rozliczania dochodu na cala rodzine, a nie tylko z zona. 2ka dzieci tez kosztuje forune

koncert zyczen sie zaczyna
 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-22, 07:32   

O. Rozliczenie podatku wspólnie ze wszystkimi dziećmi byłoby bardzo niegłupie i bardzo prorodzinne !
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-22, 07:37   

Dyziek napisał/a:
to ja poprosze o mozliwosc rozliczania dochodu na cala rodzine, a nie tylko z zona. 2ka dzieci tez kosztuje forune

Na pewno się znajdzie ktoś, kto Ci to obieca :mrgreen:
 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-22, 09:00   

Prezes napisał/a:
Dyziek napisał/a:
to ja poprosze o mozliwosc rozliczania dochodu na cala rodzine, a nie tylko z zona. 2ka dzieci tez kosztuje forune

Na pewno się znajdzie ktoś, kto Ci to obieca :mrgreen:

:lol: :lol: :lol:
Partia jak mówi, że da ,to mówi !!

Jakoś mam wrażenie, że od tamtych czasów to niewiele się zmieniło. Albo tylko na gorsze, bo o takich możliwościach inwigilacji i propagandy, jakie są teraz to za PRLu mogli jedynie pomarzyć... A że ludzie mają więcej dóbr materialnych to nie zauważają propagandy i przykrywania drażliwych dla władzy tematów aferami zastępczymi...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne