DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:27
DD Niefabryczne radio przerywa
Autor Wiadomość
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-08-02, 12:50   DD Niefabryczne radio przerywa

Witeczka,
mam już drugi radioodbiornik w bryce, pierwszy to był Krueger&Matz KM2002, który był mocniejszy niż serwis, a obecnie mam Peiyinga 9905. De facto oba mają te same "bebechy" na co wskazuje również szata graficzna większości ekranów. W każdym razie do radia był potrzebny separator i takowy został zamontowany jeszcze w ASO podczas uzbrajania bryki w audio. Od początku w jednym i drugim sprzęcie występowało zanikanie fal radiowych w niektórych miejscach, nawet i w centrum Gdyni (a raczej słabych fal radiowych tam nie ma- tak przypuszczam). Są to bardzo krótkie przerwy pojawiające się co ok. 0,5 sek, i trwające jeszcze krócej niż 0,5 sek. Wymieniłem separator a podczas jego wymiany sprawdzałem jak wygląda odbiór z separatorem podłączonym do napięcia i bez napięcia- było trochę lepiej ale szału nie było. Po odkręceniu bata anteny (mam oryginalny) odbiór jest zdecydowanie gorszy (pojawiają się szumy). Separator podłączony do "+" po kluczyku. ponad 10-o letni JVC nie miał w tych samych miejscach żadnego problemu z odbiorem.
Czy w związku z tym iść w kierunku dołożenia wzmacniacza antenowego? Wymienić znowu separator (ale żeby dwa były walnięte?...)? Czy też przyjąć teaki stan rzeczy na klatę i pogodzić się ze słabą czułością wejściową mojego parcha?...
Może ktoś z Was bardziej oblatany w tych tematach będzie miał inny pomysł co jeszcze mogę sprawdzić aby wyeliminować ten kaszaniasty odbiór? W sumie ze sprzętu jestem zadowolony- oprócz radia.
_________________
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-08-03, 09:09   

W nubirze miałem wynalazek typu Medion i ciągle coś się z nim działo dziwnego i nigdy już nie kupię chińskiego syfu. Teraz mam soniaka (w astrze g też miałem), którego sam założyłem i gra i buczy bez problemów.
Może nie ma tylu bajerów co te pejingi ale sony gra:)
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2013-08-03, 12:55   

Kol. piotr. z, podłącz zwykłą antenę bez wzmacniacza i seperatora i wtedy daj znać na PW. Możesz jak masz czas podjechać do mnie to sprawdzimy co się dzieje.
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-08-04, 10:50   

chriskb,
poszedł priv ;-)
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne