Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-07-01, 14:55
Zarysowany zderzak
Autor Wiadomość
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1723
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-05-23, 06:17   

Niestety to ubezpieczalnia ma rację, owszem jeśli ktoś specjalnie będzie gwoździem rysował sąsiedni element to wtedy przejdzie. Ale technologicznie nic nie można dodać. Malując drzwi przednie robi się cień na sąsiednie elementy i tylko tyle. Przy zderzakach się tego nie stosuje. Plastik różni się kolorem zawsze w stosunku do metalu.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-05-23, 07:08   

toka93 napisał/a:
Plastik różni się kolorem zawsze w stosunku do metalu.
potwierdzam.
toka93 napisał/a:
Ale technologicznie nic nie można dodać.
nie zgodzę się. Serwisy, próbują takie rzeczy przepchnąć czasem, że się w głowie nie mieści. Ale jeśli już szkoda komunikacyjna kreci się koło szkody całkowitej to wtedy technologia cudownie znika 8-)
toka93 napisał/a:
Malując drzwi przednie robi się cień na sąsiednie elementy i tylko tyle.
dobrze dobrany lakier, dobrze zrobione lakierowanie i nie trzeba cieniować. A jak lakiernik źle dobierze lakier to nawet cieniowanie nie pomoże. Patrząc na samochody na ulicach jak jest czasem lakier dobrany i widać jak cieniowanie odcina się w połowie drzwi to aż przykro się na to patrzy :(
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
drygas 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-05-23, 07:31   

Na ten moment wystapiłem o materiał z monitoringu w parkingu podziemnym, jesli uda sie na nim znalesc sprawce to będe próbowal z jego oc to naprawić. Podjade teź do lakiernika spytać ile to by kosztowało. Gdyby nie udało sie znaleść sprawcy to zostaje kwestia tego czy naprawic z wlasnej kieszeni nie wciagajac w to lisingodawcy czy klasycznie zglosic do pzu i naprawiac w salonie za zgoda lisingodawcy.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1723
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-05-23, 08:04   

tAboon napisał/a:
toka93 napisał/a:
Plastik różni się kolorem zawsze w stosunku do metalu.
potwierdzam.
toka93 napisał/a:
Ale technologicznie nic nie można dodać.
nie zgodzę się. Serwisy, próbują takie rzeczy przepchnąć czasem, że się w głowie nie mieści. Ale jeśli już szkoda komunikacyjna kreci się koło szkody całkowitej to wtedy technologia cudownie znika 8-)
toka93 napisał/a:
Malując drzwi przednie robi się cień na sąsiednie elementy i tylko tyle.
dobrze dobrany lakier, dobrze zrobione lakierowanie i nie trzeba cieniować. A jak lakiernik źle dobierze lakier to nawet cieniowanie nie pomoże. Patrząc na samochody na ulicach jak jest czasem lakier dobrany i widać jak cieniowanie odcina się w połowie drzwi to aż przykro się na to patrzy :(

Bez cienia to się udaje jak auto ma poniżej roku. Po czasie lakier się starzeje i nie da rady uzyskać idealnego przejścia. Co do technologi to nikt sobie roboty nie będzie dokładał jak mu za to nie zapłacą. W wycenie ubezpieczalni jest zaznaczona roboczo godzina info ile zajmuje. Jeśli na demontaż drzwi jest przeznaczone 2h to nikogo nie obchodzi że mechanik robił to 3h, ale też ich nie obchodzi że zrobił to w 30min.
Szkoda całkowita to inna bajera, bo wszystko zależy czy ktoś ją chce czy nie i wtedy zaczyna się żonglowanie na używkach, zamiennikach byle się zmieścić :)
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-05-23, 08:13   

Technologia - miałem na myśli raczej materiały niż robociznę, czyli: folie, śruby, spinki, listwy itp. co w niektórych markach nie jest tanie.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
pavulon78 


Marka: Dacia
Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-05-23, 08:30   

drygas, A nie masz przypadkiem w polisie ochrony zniżek? Jak auto jest nowe to bardzo duże prawdopodobieństwo jest że masz. Ja bym zrobił z AC i się nie pierdzielił. Na coś się za te polisy przecież płaci.
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-05-23, 08:35   

pavulon78 napisał/a:
Ja bym zrobił z AC i się nie pierdzielił. Na coś się za te polisy przecież płaci.
a jak przez przypadek znajdzie się sprawca to zrobisz regres i szkodliwość z AC zniknie :)
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1723
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-05-23, 08:42   

To jest normalne. Że np. do drzwi trzeba kupić zestaw naprawczy, a zazwyczaj lądują stare śruby. Choć zdarzają się też przypadki po bandzie, gdzie np. mam części nowe OEM bo zamiast je wymienić naprawiają stara, albo trzeba kupić komplet a zużywa się jedną sztukę. Ale na tym traci ubezpieczalnia a nie klient.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-05-23, 08:46   

toka93 napisał/a:
Ale na tym traci ubezpieczalnia a nie klient.
a potem wszyscy się dziwią, że polisy drogie...
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-05-23, 08:55   

Bo Polak zawsze musi kombinować, nawet jak nie musi... :roll:

Moja rada: zrób tak, jak napisał Dracid (zakładając, że sprawca się nie znajdzie). Co do odcienia lakieru - jak ktoś patrzy tylko na kod lakieru, to pewnie, że już nawet po roku będzie się różnił na świeżo polakierowanym elemencie.
Ale jak się dobiera lakier do elementów sąsiednich, a nie po kodzie, to może się udać dobrać taki w sam raz.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2019-05-23, 09:56   

Naprawa z AC wiąże się jeszcze z jednym ryzykiem, o którym nikt dotąd nie wspomniał. Polisy AC zwykle zawierają klauzule o udziale własnym (odpowiedzialność ubezpieczyciela powstaje gdy wartość szkody przekracza 1 tys zł), zatem może się zdarzyć, że poszkodowany będzie musiał pokryć koszt naprawy wyłącznie z własnej kieszeni, a pomimo tego straci zniżki, bo do systemu wprowadzą dane o szkodzie.
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-05-23, 11:51   

Dlatego ja brałem polisę w salonie bez udziału własnego bo to się po prostu nie opłaca w ostatecznym rozrachunku.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
drygas 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-05-23, 13:00   

Ja tez mam polise z salonu. Lakiernik w car detalingu wycenil na 1000 zl. ( Chcialby tez nadkole malowac zeby nie bylo widac roznicy miedzy zderzakiem a reszta)
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2019-05-23, 19:15   

drygas napisał/a:
Lakiernik w car detalingu wycenil na 1000 zl. ( Chcialby tez nadkole malowac zeby nie bylo widac roznicy miedzy zderzakiem a reszta)

Dobry lakiernik potrafi dobrać lakier, żeby nie było widać różnicy. W nowym samochodzie wystarczy kupić lakier zgodny z kodem fabrycznym. Lakierowanie błotnika sobie odpuść, bo wyjdzie potem różnica w grubości powłoki, a to może zniechęcić potencjalnego ewentualnego kupca. Różnice w odcieniu lakierowanych powierzchni na elementach plastikowych i karoserii pojawiają się zwykle po kilku latach eksploatacji. Dzieje się tak na skutek różnic w nagrzewaniu się plastiku i blachy.
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1723
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-05-23, 19:21   

hak64 napisał/a:
drygas napisał/a:
Lakiernik w car detalingu wycenil na 1000 zl. ( Chcialby tez nadkole malowac zeby nie bylo widac roznicy miedzy zderzakiem a reszta)

Dobry lakiernik potrafi dobrać lakier, żeby nie było widać różnicy. W nowym samochodzie wystarczy kupić lakier zgodny z kodem fabrycznym. Lakierowanie błotnika sobie odpuść, bo wyjdzie potem różnica w grubości powłoki, a to może zniechęcić potencjalnego ewentualnego kupca. Różnice w odcieniu lakierowanych powierzchni na elementach plastikowych i karoserii pojawiają się zwykle po kilku latach eksploatacji. Dzieje się tak na skutek różnic w nagrzewaniu się plastiku i blachy.

Nie masz racji :) Już z fabryki oko "lakiernika" zauważy inny odcień na plastiku i inny odcień na elemencie metalowym. Co do doboru koloru po samym kodzie to życzę powodzenia po raz drugi. Orange atacama ma chyba z 2 odcienie, nie licząc oczywiście odchyłek lakieru ze względu na różne mieszalniki.
Owszem polakierowany element może zniechęcać, ale tylko "idioty" co to zmierzy miernikiem, ale nie wiem jak się nim posługiwać i jak interpretować wyniki. Nie bądźmy lewusami Europy i nauczmy się wreszcie, że szkody się naprawa i nie ma w tym nic złego, a nawet wolę auto polakierowane 2-raz bo wiem, że poprzedni właściciel dbał o auto. Aktualnie poszukiwałem auta dla rodziców, każde ogłoszenie z tekstem "można przyjeżdżać z miernikiem" kończyło się, albo obdrapanym autem, albo wymianami pod kolor, ale niekoniecznie już pod odcień.
 
zatoiczi 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 tce
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2018
Posty: 64
Skąd: kujawsko pomorskie
Wysłany: 2019-05-23, 19:27   

Po kodzie nie dobierzesz idealnie lakieru i to nawet w rocznym aucie.
 
hak64 


Marka: Mercedes
Model: 300SE
Silnik: 3,0
Rocznik: 1987
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 180
Skąd: Żory
Wysłany: 2019-05-23, 20:16   

toka93 napisał/a:
Już z fabryki oko "lakiernika" zauważy inny odcień na plastiku i inny odcień na elemencie metalowym.

Przyczynę tego stanu rzeczy opisałem wcześniej i nie ma niestety gwarancji, że dobór lakieru przez lakiernika ten stan zmieni. Nawet różnice temperatury otoczenia będą miały wpływ na odcień powłoki lakierniczej na poszczególnych elementach. W tym właśnie aspekcie potwierdzam, że miałeś prawo użyć zwrotu "nie masz racji".
_________________
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-05-24, 06:32   

Po samym kodzie lakier bedzie inny.

Przykład: samochody produkowane w 2 różnych fabrykach (np.: Niemcy, Turcja), ten sam lakier, ten sam dostawca i producent lakieru. Oba auta postawione obok siebie będą się różniły odcieniem.

Więc zamawianie lakieru po kodzie to jak gra w rosyjską ruletkę.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-05-24, 08:05   

drygas napisał/a:
..... Lakiernik w car detalingu wycenil na 1000 zl. ....

A może tak; (znalazłam taką ofertę - pewnie nie oryginalny):
https://allegro.pl/oferta/dacia-duster-zderzak-przod-04-10-10-17-kazdy-kolor-8029701503 - oczywiście dojdzie koszt montażu, ale stary można też sprzedać.
Ciekawe ile kosztuje oryginalny polakierowany zderzak ?
_________________
Od f126p do Dustera
Ostatnio zmieniony przez maugu 2019-05-24, 08:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1723
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-05-24, 08:59   

Nie polecam. Zamienniki zderzaków dla Dustera są złej jakości i potrafią źle trzymać na ślizgach lub wyskakiwać same z siebie.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-05-24, 09:28   

Oryginały są już trochę jak zamienniki :P
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1723
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-05-24, 09:35   

Oryginał to jeszcze jako tako pasuje :D
Zamiennik próbowałem montować raz. Wylądował na wysypisku.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-05-24, 09:47   

Żeby mieć ten sam odcień lakieru, trzeba mieć z tej samej partii produkcji. A to jest niemożliwe.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-05-24, 10:31   

toka93 napisał/a:
Nie polecam. Zamienniki zderzaków dla Dustera są złej jakości i potrafią źle trzymać na ślizgach lub wyskakiwać same z siebie.

Bardziej mi chodziło o cenę usługi (1000zł) . Tu np oryginał -
https://www.eurofrance.pl...-Oryginal/22805
co prawda tył i do starego Dustera, ale zastanawia mnie relacja cenowa. Jeżeli nowy przód będzie nawet o 100% ?? droższy + malowanie (a można też przymierzyć pomalowany?)+montaż i minus sprzedaż starego?
Oczywiście do tak drobnej naprawy to szkoda zachodu, ale na przyszłość może takie info się przyda.
_________________
Od f126p do Dustera
Ostatnio zmieniony przez maugu 2019-05-24, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-05-24, 12:17   

toka93 napisał/a:
Owszem polakierowany element może zniechęcać, ale tylko "idioty" co to zmierzy miernikiem, ale nie wiem jak się nim posługiwać i jak interpretować wyniki. Nie bądźmy lewusami Europy i nauczmy się wreszcie, że szkody się naprawa i nie ma w tym nic złego, a nawet wolę auto polakierowane 2-raz bo wiem, że poprzedni właściciel dbał o auto. Aktualnie poszukiwałem auta dla rodziców, każde ogłoszenie z tekstem "można przyjeżdżać z miernikiem" kończyło się, albo obdrapanym autem, albo wymianami pod kolor, ale niekoniecznie już pod odcień.

Nie przesadzaj z tą Europa - Europa to nie tylko Niemcy. Np. we Francji nikt nie naprawia uszkodzeń dopóki nie zagrażają korozja - a obite zderzali to norma - parkują bardzo na styk.
W swoim czasie miałem R25 w topowym wyposażeniu - taki sam jakim jeździli ówcześnie ministrowie - i miał wszystko zadbane lecz zderzali obite we wszystkich 4 rogach. Byle jakiego uszkodzenia się nie naprawia zawsze przy okazji coś innego się uszkodzi.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne