Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Lodgy - kilka pytań
Autor Wiadomość
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18031
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-26, 22:13   

Telside napisał/a:
Może ten silnik po prostu jest za słaby do gabarytów budy oraz ciągnięcia jeszcze sprężarki?

Nie, bo problem nie dotyczy wszystkich egzemplarzy.

Telside napisał/a:
Czy problemy z klimatyzacją występują również w mocniejszych wersjach (tce, dci)?

Tak - ale tak jak wyżej: nie we wszystkich egzemplarzach.

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9154
 
GORDINI 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,5Dci
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 251
Skąd: SCI
Wysłany: 2015-03-27, 05:48   

Telside napisał/a:
Dobra Panowie, to jeszcze parę pytań o Lodgy.

1. Czy instalacja głośników 165mm wyklucza standardowe maskownice w boczkach, czy nie?

2. Czy w Laureate bez radia jest antena radiowa gotowa do podłączenia, czy trzeba zakładać?

3. Instalowaliście może "zabudowane" zestawy nawigacji oparte na Windows CE (fajnie byłoby mieć Automapę na pokładzie)? Widziałem w necie gotowce pod Lodgy. Jak jest z podłączeniem anteny pod GPS? Radio łapie sygnał GPS bez dodatkowych "wspomagaczy", czy trzeba wyciągnąć gdzieś na zewnątrz dodatkową antenkę?

1. Zostaje oryginał
2. Nie podpowiem bo mam Prestige
3. Automapę mam w trzech nawigacjach i z nich nie korzystam. Wolę TomToma ze względu na grafikę, ostatnio kupiłem 7" Garmina i to jest rewelacja.
W Daci jest Igo (mapę EU musiałem dokupić) - jest taka sobie, żadna rewelacja.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2015-03-27, 18:00   

może nie do końca na temat - używam Auto Mapy, jest OK, ostatnio z ciekawości po wgraniu na samsunga s III przetestowałem Here. I jestem pełen uznania, działa szybko i dokładnie, ładna grafika, doskonała czytelność, precyzyjne komendy głosowe i co ważne, działa offline (po bezpłatnym ściągnięciu i zainstalowaniu mapy), częste i bezpłatne aktualizacje. Więc navi to w sumie gadżet, bo z tym poradzi sobie byle smartfon
 
GORDINI 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,5Dci
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 251
Skąd: SCI
Wysłany: 2015-03-27, 19:41   

Cytat:
Więc navi to w sumie gadżet, bo z tym poradzi sobie byle smartfon

W 100% się zgadzam. Gdybym miał dobry wzrok to by mi wystarczyło a zakładać okulary do czytania w czasie jazdy to jest igranie z życiem
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2015-03-27, 21:24   

Winodws CE (i urządzenia na których pracuje) to epoka kamienia łupanego. (a pomyśleć, że jeszcze 5 lat temu nawigacja na WinCE to był szał). Na szczęście większość producentów oprogramowania do nawigacji już dawno wprowadziła produkty na smartki.
 
Telside 


Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 31
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2015-03-28, 11:03   

Panowie, a ja nie mam smartfona i jest mi z tym dobrze. Z tego co czytałem jakiś czas temu, Automapa na Androida a Automapa na Windowsa to tylko z pozoru te same aplikacje (wersja na Windowsa jest dużo lepsza). Może teraz jest lepiej, nie wiem. Sam korzystam z Automapy na nawigacji z epoki kamienia łupanego (Navroad 560BF) i doprowadziła mnie wszędzie gdzie chciałem, bez pudła. Więcej mi nie potrzeba, a Androida to już w ogóle.
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2015-03-28, 12:28   

Tu nie chodzi o smartfona, (android może być na dedykowanej nawigacji, tablecie, pralce, piekarniku, lodówce, w sterowniku kominka itd.) tylko o technologie. WinCE 6 (najczęściej w nawigacjach) jest z 2006 roku Ma pewne ograniczenia dotyczące max. obsługiwanej pojemności pamięci (RAM tylko 512Mb) i szybkości procesora. natomiast aplikacje do nawigacji obsługują coraz więcej danych, dochodzą nowe funkcje i zaczyna tej pamięci i zasobów brakować. Z biegiem czasu będzie coraz trudniej nadążyć aplikacjom na WinCE za androidowymi, po prostu z powodu ograniczeń sprzętowych.
 
Telside 


Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 31
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2015-03-28, 16:51   

Nie będę się tu spierał jaki system jest lepszy do czego, bo nie o tym ten temat. Ilość pamięci RAM to nie wszystko. Liczy się także optymalizacja aplikacji. Jeśli sprzęt ma nie być do wszystkiego, tylko do czegoś konkretnego, to nie musi mieć jakiejś super specyfikacji. Wychodzę ze staromodnego przeświadczenia, że telefon jest do dzwonienia, aparat do robienia zdjęć, a "nawigacja" do nawigacji. Swoją nawigację kupiłem w 2010r. i działa ona do dziś pod kontrolą najnowszej Automapy, natomiast 5 letni sprzęt działający pod kontrolą Androida to już prehistoryk :)
 
grapess 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 738
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2015-04-11, 23:51   

Telside napisał/a:
Może ten silnik po prostu jest za słaby do gabarytów budy oraz ciągnięcia jeszcze sprężarki? dci)?


No chyba nie. BO jak by tak było to by nie ruszył z miejsca przy włączonej klimie .
 
Marckok 


Marka: Reanult
Model: Trafic
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-21, 18:37   

Jeśli potrzebne auto na 7 osób, to faktycznie Lodgy jeśli idzie o stosunek jakość / cena nie ma konkurencji

Ale jeśli szukasz po prostu dużego auta to pomyślałbym o czymś innym; mówię to jako osoba o dość dużym doświadczeniu: moja Lodgy ma na liczniku obecnie 142 kkm przejeżdżone od września 2013

jej najsłabsze strony to:

1. przy bocznych podmuchach wiatru trzeba się bardzo pilnować (zarzuca mnie bardziej niż przy jeździe dostawczym Peugeotem Expertem, nawet na pusto)

2. spalanie - wysokość robi swoje, jazda z prędkością 130 - 140 km/h to spalanie ponad 7 litrów (1.5 dCi 110 KM)

3. komfort jazdy tzn. głośno w środku, niezbyt wygodne siedzenie (krótkie, brak podparcia lędźwiowego, słabe trzymanie boczne - mam wrażenie że w Loganie którego miałem wcześniej siedziało się lepiej)

4. irytujące drobiazgi wykończenia: brak oświetlenia bagażnika w wersji 7-os, wypadająca roleta (moim zdaniem zrobili zbyt płytkie wpusty), trzeszczący na zakrętach fotel
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2015-06-21, 21:24   

Marckok napisał/a:
Jeśli potrzebne auto na 7 osób, to faktycznie Lodgy jeśli idzie o stosunek jakość / cena nie ma konkurencji


Nie ma konkurencji tylko w wersji 'golasowej'. Natomiast jeśli ktoś chce, żeby autko było lepiej wyposażone, to moim zdaniem ma konkurencję i to silną. W mniej więcej tej samej cenie co najlepiej wyposażone lodgy (kilka procent powyżej ceny logdy) dostaniemy fiata doblo, opla combo, cytrynkę berlingo, kiankę carens, kangura a nawet scenica. Wszystkie te maszyny są conajmniej tak samo dobrze wyposażone, a nierzadko znacznie lepiej. I co najważniejsze oferują lepsze parametry bezpieczeństwa.

dokładając tylko 20% ceny lodgy możemy mieć wywalony w kosmos grand c4 picasso, z 5 gwiazdkowym bezpieczeństwem. Może to i spora różnica, ale też olbrzymia różnica w zaawansowaniu technicznym, komforcie podróży, rozwiązaniach w kabinie i zużyciu paliwa (co znacznie później obniży sumaryczną ilość sianka wydaną na samochód).

moim zdaniem, jeśli się che mieć autko nieco lepiej wyposażone, warto rozważyć, czy nie przeznaczyć te 10 czy 20% więcej na zakup.
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2015-06-21, 21:34   

Lza napisał/a:
moim zdaniem, jeśli się che mieć autko nieco lepiej wyposażone, warto rozważyć, czy nie przeznaczyć te 10 czy 20% więcej na zakup.


Jak się je ma, to można rozważyć i 50 procent więcej na zakup. Zawsze można kupić coś lepszego jak się ma więcej kasy, o lepszym wyposażeniu standardzie. A jeśli się nie ma ??

P.S. Scenic 7-osobowy ?? Komfort podróżowania w 3 rzędzie podobny do tego jakby jechać VW Garbus w 3 osoby z tyłu :-) 7osobowy Picasso ?? W trzecim rzędzie można dostać garba :-) ale coż taka moda na to żeby tył samochodów zaokrąglać, niestety kosztem miejsca w środku. Lodgy brutalnie ścięta na płasko z tyłu, za to w 3 rzędzie siedzi się nie mniej wygodnie jak w drugim.
Ostatnio zmieniony przez benyo 2015-06-21, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2015-06-21, 21:58   

Jak ktoś ma wydać 63000, to nie wierzę, że nie mógłby wydać np. 65000 Myślę, że jak ktoś jest w stanie odłożyć czy tam wziąć kredyt na taką kwotę, to dwa, czy pięć tysięcy więcej dużej różnicy mu nie zrobi. Tu przecież nie mówimy o różnicach rzędu 100 procent więcej, tylko o kilku, a maksymalnie kilkunastu procentach. Bądźmy szczerzy, nowego samochodu ludzie o niskich dochodach nie kupują.

(Nie wszystkich też interesuje 7 osobowa wersja)
 
Ajgor 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: Eco-G 100
Rocznik: 2023
Wersja: Extreme
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 803
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-06-21, 22:02   

Lza napisał/a:
Bądźmy szczerzy, nowego samochodu ludzie o niskich dochodach nie kupują.


Ale czasami mają ustalony pułap którego nie chcą przekroczyć.
 
Lza 



Marka: g..o wort
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 1061
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2015-06-21, 22:06   

benyo napisał/a:

Taka moda na to żeby tył samochodów zaokrąglać, niestety kosztem miejsca w środku. Lodgy brutalnie ścięta na płasko z tyłu, za to w 3 rzędzie siedzi się nie mniej wygodnie jak w drugim.


Nie przeczę, nigdy tego nie porównywałem, ze wzgędu że w moim kręgu zainteresowań jest auto 5 miejscowe i z dużym bagaznikiem. Myślę, że to raczej aerodynamika (czyli niższe zużycie paliwa) niż moda. Ale za to zwróć uwagę, co można zrobić z tymi dodatkowymi fotelami w scenicu/c4 a co w lodzi.. to jest przepaść, za którą -moim zdaniem- warto dopłacić te parę klocków. I tak podobno te fotele są przeznaczone dla dzieci.
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2015-06-21, 22:08   

Ale kolega Marckok pisał właśnie o wersji 7-osobowej i do tego się odnosimy, gdyż tam użył sformułowania jakość/cena dla wersji 7 osobowej. Ja kupiłem swoją za ok. 50 tys. w wersji Laureate, więc do 63 tys. daleko, a wersja ta nie jest golasem, nie ma skórzanej kierownicy oraz podłokietnika (dla mnie absolutnie zbędne) i mocniejszego silnika (tu by się przydało :-) ). A 10 procent z 63 tysięcy to jest 6300 co robi cenę 70000 a nie 65000.
Ale jeśli ktoś ma większą gotówkę to oczywiście, że warto rozejrzeć się za innymi samochodami, Lodgy nie jest jedynym słusznym wyborem wówczas.
Ostatnio zmieniony przez benyo 2015-06-21, 22:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7428
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2015-06-22, 04:56   

Lza napisał/a:
Jak ktoś ma wydać 63000, to nie wierzę, że nie mógłby wydać np. 65000 Myślę, że jak ktoś jest w stanie odłożyć czy tam wziąć kredyt na taką kwotę, to dwa, czy pięć tysięcy więcej dużej różnicy mu nie zrobi.


Może dla niektórych różnica 2000zł nie zrobi różnicy ale musisz pamiętać, że jak ktoś bierze kredyt to już jest trochę więcej i robi się wtedy z 2500zł, które trzeba spłacić.
W najlepszym przypadku jest to dwa, trzy miesiące więcej, a żyć też trzeba z czegoś.
 
waldi1805 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,2 TCe
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 249
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 2015-06-22, 21:01   

Lza napisał/a:
Marckok napisał/a:
Jeśli potrzebne auto na 7 osób, to faktycznie Lodgy jeśli idzie o stosunek jakość / cena nie ma konkurencji


Nie ma konkurencji tylko w wersji 'golasowej'. Natomiast jeśli ktoś chce, żeby autko było lepiej wyposażone, to moim zdaniem ma konkurencję i to silną. W mniej więcej tej samej cenie co najlepiej wyposażone lodgy (kilka procent powyżej ceny logdy) dostaniemy fiata doblo, opla combo, cytrynkę berlingo, kiankę carens, kangura a nawet scenica. Wszystkie te maszyny są conajmniej tak samo dobrze wyposażone, a nierzadko znacznie lepiej. I co najważniejsze oferują lepsze parametry bezpieczeństwa.

dokładając tylko 20% ceny lodgy możemy mieć wywalony w kosmos grand c4 picasso, z 5 gwiazdkowym bezpieczeństwem. Może to i spora różnica, ale też olbrzymia różnica w zaawansowaniu technicznym, komforcie podróży, rozwiązaniach w kabinie i zużyciu paliwa (co znacznie później obniży sumaryczną ilość sianka wydaną na samochód).

moim zdaniem, jeśli się che mieć autko nieco lepiej wyposażone, warto rozważyć, czy nie przeznaczyć te 10 czy 20% więcej na zakup.


Dawno nie zagladalem na forum ale widzę ze klient nie związany z marką nadal obrzucali błotem auta o których nie ma pojęcia ,żałosne chyba na żadnym innym forum nie ma takiego trolla aż się nie chce zagladac na forum ...
 
imielinek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 113
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-06-22, 21:16   

Lza napisał/a:
Cytat:
Natomiast jeśli ktoś chce, żeby autko było lepiej wyposażone, to moim zdaniem ma konkurencję i to silną. W mniej więcej tej samej cenie co najlepiej wyposażone lodgy (kilka procent powyżej ceny logdy) dostaniemy fiata doblo, opla combo, cytrynkę berlingo, kiankę carens, kangura a nawet scenica


z wymienionych tu przez Ciebie konkurencją dla Lodgy może być tylkop scenic i kianka reszta to konkurencja dla Dokkera
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2015-06-22, 21:33   

Lza napisał/a:
Ale za to zwróć uwagę, co można zrobić z tymi dodatkowymi fotelami w scenicu/c4 a co w lodzi.. to jest przepaść, za którą -moim zdaniem- warto dopłacić te parę klocków. I tak podobno te fotele są przeznaczone dla dzieci.


I tu jesteś w błędzie kolego, w Lodgy te siedzenia nie są przeznaczone dla dzieci, w Lodgy to ja mając 188 cm jeździłem już nie raz i to nie na krótkiej trasie, bo czasem impreza była zbyt fajna :-) w C4 rzeczywiście są dla dzieci do 10 lat :-)

Poza tym u mnie siedzenia służą do siedzenia, a kolega w Scenicu narzekał, że 3 rząd chowa mu się w podłodze i z tego powodu ma całe porysowane plecy tych siedzeń kiedy pakuje tam bagaże.

Cóż można zrobić z tymi fotelami jeszcze ??
 
Ajgor 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: Eco-G 100
Rocznik: 2023
Wersja: Extreme
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 803
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2015-06-22, 23:18   

Marek1603 napisał/a:

Może dla niektórych różnica 2000zł nie zrobi różnicy ale musisz pamiętać, że jak ktoś bierze kredyt to już jest trochę więcej i robi się wtedy z 2500zł, które trzeba spłacić.
W najlepszym przypadku jest to dwa, trzy miesiące więcej, a żyć też trzeba z czegoś.


Święte słowa Marku !
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3620
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-23, 10:00   

waldi1805 napisał/a:

Dawno nie zagladalem na forum ale widzę ze klient nie związany z marką nadal obrzucali błotem auta o których nie ma pojęcia ,żałosne chyba na żadnym innym forum nie ma takiego trolla aż się nie chce zagladac na forum ...

To się nazywa dysonans poznawczy. Był tu niejaki fi od Yeti na szczęście sobie poszedł, teraz jest Lza. Forum jest demokratyczne więc i tolerancja jest tu większa niż gdzie indziej.
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2015-06-23, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-23, 10:30   

Nie mylmy trollowania z ignorancją. :)
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7428
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2015-06-23, 10:42   

DrOzda napisał/a:
Był tu niejaki fi od Yeti na szczęście sobie poszedł.



Jeszcze był jakiś projektant od fiata ale nie pamiętam nicka.
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-23, 13:27   

Był też wyklęty administrator o świcie zdradzony co kazał swoje posty kasować
_________________
Moje auto
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne