DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Spryskiwacze - dysze, wymiana, oryginalne, mgłowe, inne

eshoo - 2008-02-20, 20:01
Temat postu: Spryskiwacze - dysze, wymiana, oryginalne, mgłowe, inne
Black Eryk napisał/a:
myślę o jakiś innych spryskiwaczach - tak aby spryskiwały większą część szyby - tylko muszę najpierw wyczaić w jakim aucie są lepsze i czy do mnie podejdą- bodajże skody mają większe pole pryskania.


Cytrynka mojego ojca i szwagra ma tak jak chcesz, bardzo fajnie pryska. Rozdrabnia strumień tak, ze pokrywa całą szybę. To francja i to francja więc moze pasowac powodzenia w knuciu

laisar - 2008-04-11, 00:00

Mnie denerwują, ale z powodu marnego rozprysku - tylko nie zdążyłem się jeszcze rozejrzeć za pasującymi lepszymi zamiennikami...
Mamert - 2008-04-11, 00:05

laisar napisał/a:
Mnie denerwują, ale z powodu marnego rozprysku - tylko nie zdążyłem się jeszcze rozejrzeć za pasującymi lepszymi zamiennikami...


Rozprysk ?? W porównaniu do Fiata Palio to w daćce jest zajebisty w dodatku jest regulacja we wszystkich kierunkach, a nie jak w Palio tylko góra-dół.

laisar - 2008-04-11, 00:18

Nie bardzo potrafię sobie wyobrazić gorszy niż mam teraz, ale wierzę na słowo.

W każdym razie obejrzę je jutro - może mam po prostu niewyregulowane? Sikają teraz równymi strumyczkami płynu, prawie w ogóle nie rozpylonymi.

Mamert - 2008-04-11, 06:51

Aha, już kumam, tobie chodzi o takie spryskiwacze jakie stosuje VW ostatnio, czyli prawie cała szyba pokryta taką a la pianą.

Nie wiem czy to jest aż takie dobre rozwiązanie, VW proponuje do nich podgrzewacze czyli chyba coś przekombinowali.

Po drugie, ja osobiście nie chciałbym mieć chwilowego braku widoczności, wolę te cztery strumienie tylko pod jednym warunkiem - wszystkie cztery strumienie od razu po uruchomieniu co uzyskałem poprzez trójnik z zaworkiem:

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=11235#11235

laisar - 2008-04-11, 07:34

Ależ oprócz opcji skrajnych jest jeszcze preferowany przeze mnie tzw. zdrowy rozsądek (: - strumienie trochę rozpylone (tak ze dwa razy tyle co teraz)...
GeRRaD - 2008-04-11, 17:09

Problem z rozpryskiem jest taki że rozprysk przy "normalnym" pociągnięciu dzwigenki nie podaje wystarczającej ilości płynu i wycieraczka trze brud po suchym - chyba że trzymamy spryskiwanie na maksa - wtedy 50 % płynu idzie na marne (w tym duża część w powietrze). Ja po używaniu obu rowiązań wolę tan z Dacii :-D
Mamert - 2008-04-11, 17:28

GeRRaD napisał/a:
Problem z rozpryskiem jest taki że rozprysk przy "normalnym" pociągnięciu dzwigenki nie podaje wystarczającej ilości płynu i wycieraczka trze brud po suchym - chyba że trzymamy spryskiwanie na maksa - wtedy 50 % płynu idzie na marne (w tym duża część w powietrze). Ja po używaniu obu rowiązań wolę tan z Dacii :-D

No właśnie wkurzało mnie to że, najpierw opryskiwało prawą stronę szyby, a później tą ważniejszą lewą, bo płyn spływał z rurek z powrotem do zbiornika. Po zamontowaniu tego trójnika z zaworkiem zwrotnym, już tego problemu nie ma.
Jeszcze gorzej wyglądała sprawa z tylną szybą, zanim dostała wody to już była dawno porysowana, założenie zaworka zwrotnego powoduje że w rurce znajduje się cały czas płyn, który jest natychmiast podawany na szybę.

gigi303 - 2008-11-24, 21:35

stary wątek ale go trochę odświeżę. Też nie jestem w pełni zadowolony z tego co oferuje mi spryskiwacz w MCV. Jest o niebo lepiej niż w poprzednim moim aucie ale w miarę jedzenia apetyt rośnie :mrgreen: Chcę zamontować spryskiwacze mgłowe. Na Allegro pełno jest tego typu rzeczy. I tu moje pytanie, czy będą pasować. Są takie które pasują do Megany. Wiem że w dacii jest sporo częsci z renówek ale nie wiem czy przeszczep spryskiwaczy też w to wchodzi :mrgreen: ktoś może ma jakąś wiedzę na ten temat?


link do spryskiwaczy

waldemar - 2008-11-25, 08:27

faktycznie tylna wycieraczka trochę mocno denerwuje nim puści płyn ale wcale nie jest to głupi pomysł te spryskiwacze mgłowe dajcie znać jak ktoś je wypróbuje ja w tej chwili jestem na etapie przyciemniania szyb ;-)
gigi303 - 2008-11-25, 21:01

dzisiaj bacznie przyjrzałem się spryskiwaczom i wydaje się że dysze powinny pasować jeśli porównywać zdjęcia, no ale może ktoś już to robił i wyrazi swój pogląd.
waldemar - 2009-01-06, 14:16

mam pytanie czy próbował ktoś założyć spryskiwacze mgłowe w mcv chodzi mi o przednie szyby teraz w zimie aż prosiły by się inaczej by wycieraczka wycierała i mniejsze zużycie płynu
gigi303 - 2009-01-06, 15:33

ja cały czas czekam aż ktoś pierwszy założy, komplet kosztuje 50 zł i pasują do megane ale czy podejdą do dacii.

Oj tak te 4 strumyczki wołają o pomstę do nieba w czasie zimy :mrgreen:

waldemar - 2009-01-06, 17:44

chyba samemu trza bedzie myślałem ze ma kto układy gdzieś w serwisie i eksperymentował na alegro widziałem ale czy nadają sie trza stracić aby przekonać się a myśle że za rok koszt zwrócił by się chodżby licząc cene płynu którego napewno poszło by mniej :-/
gigi303 - 2009-01-06, 20:22

same zalety raz że mniej płynu a dwa cała szyba dokładnie umyta.

Ja jak nie wytrzymam i moja nerwica związana z zimowym błotem na szybie sięgnie apogeum wymienię te spryskiwacze ale musi jeszcze potrzymać trochę mróz :mrgreen: i mnie powku..... :mrgreen:

Ale jest i zaleta w spryskiwaczach dacii, działają i zawsze są 4 strumyki. Co z tego że się nie rozpryskują przynajmniej leci ;-) W porównaniu do mojego poprzedniego auta wolę 4 strumyki niż przytkane dysze to była dopiero masakra :mrgreen:

stempik - 2009-01-08, 00:37

waldemar napisał/a:
koszt zwrócił by się

nawet jeśli nie to może będę lepiej widział

GeRRaD - 2009-03-08, 10:26

Zastanawiam się nad montażem spryskiwaczy mgłowych -tych z Allegro - mam pytanie do uzytkowników tego rozwiązania - czy warto, :?: czy bardzo przeszkadza że spryskanie nie pokrywa górnej częsci szyby :?: , i wreszcie czy jest możliwość zmiany (nawet po własnej przeróbce) kierunku (góra - dół) wysokości strumienia :?:
Yoda - 2009-03-09, 00:15

Czuję się wywołany do tablicy...
GeRRaD napisał/a:
czy bardzo przeszkadza że spryskanie nie pokrywa górnej częsci szyby :?:
nie, mi to nie nie przeszkadza za bardzo. Efekt ten zwiększa się wraz z prędkością, ale i tak po włączeniu wycieraczek płyn się dobrze rozprowadza.
Co do regulacji góra-dół - w/g mnie tylko poprzez podłożenie podkładki w kształcie klina pod spryskiwacz. Wyobrażam to sobie jako odpowiednio przycięty kawałek gumy.

GeRRaD - 2009-03-09, 08:46

Dzięki za odpowiedź :-D - z uwagi na niski koszt tej zabawy spróbuję :-D
Pawlo - 2009-12-22, 20:06

Mam pytanko stare jak świat czy któryś z kolegów ma jakieś nowości w temacie spryskiwaczy mgłowych czy nic nowego?
http://www.allegro.pl/sea...21243&country=1
http://www.moto.allegro.p...ccord_inne.html

Pawlo - 2009-12-30, 18:56

Hello Panowie naprawdę wszyscy są zadowoleni z tych spryskiwaczy i nikt nie korzysta z dysz tzw. mgłowych?????
GeRRaD - 2009-12-30, 21:05

Te mgłowe made by Allegro to wiele lepsze od oryginalnych nie będą :-?
mekintosz - 2011-02-03, 00:13

Przy okazji tematu. Juz wiadomo jak poprawic oczyszczanie przedniej szyby ( odpowiednia dlogosc piora, zaworki, dyszka mglowa, wspoldzialanie z wycieraczkami spryskiwacza ).
Czy ktos z Was probował wymienic tylna dyszke w Sandero na mgłową lub inna ? Oryginalna jest beznadziejna ! Leje a nie psika. Jak zamontowalem zaworek woda zmniejszyla swoj impet. Lekko "obsikujac" szybe. Niestety wycieraczka zbiera natychmiast wiekszosc wody z 2/3 gornej powierzchni wycieranej, zas do dolnej malo co doplywa. Interesowala by mnie jakas dyszka mglowa maksymalnie rozpylajaca plyn na calej powierzchni tylnej szyby. Ewentualnie jakas dyszka z dwoma osobno regulowanymi strumieniami.

jackthenight - 2011-02-03, 10:21

mekintosz napisał/a:
Lekko "obsikujac" szybe. Niestety wycieraczka zbiera natychmiast wiekszosc wody z 2/3 gornej powierzchni wycieranej, zas do dolnej malo co doplywa.


Znam to i znalazłem w sumie na to sposób.
Otóż jak lejesz wodę, to wyłącz psikanie na szybę i pracę wycieraczki w momencie kiedy wycieraczka wraca na swoją startową pozycję ale dokładnie jak już będzie się zatrzymywać na swojej startowej pozycji. Następnie poczekaj, aż płyn z góry spłynie na wycieraczkę i popłynie po niej na dół i wtedy włącz ponownie wycieraczkę - wtedy domyje ci się dolna część szyby.

Oczywiście mgłowa na tył byłaby świetnym rozwiązaniem.

mekintosz - 2011-02-04, 02:19

Dzieki za podpowiedz - kombinowalem tez cos z tym czasem. Sprobuje ponownie. Wymienilem u siebie z tylu wycieraczke na taka bezstelazowa. Niestety ale mam tez gorzej wytarty pasek w 1/3 dolnej szerokosci. Szczegolnie zima, jak jest duzy syf na drodze. Upatruje to w krzywiznie powierzchni tylnej szyby.
limo - 2011-11-16, 21:55

chcę w końcu kupić dysze mgłowe, nie sądzicie, że cena nieco wygórowana za dwa kawałki plastiku z nakrętką i podkładką?
http://allegro.pl/spryski...1892660578.html

bebe - 2011-11-16, 23:29

limo napisał/a:
chcę w końcu kupić dysze mgłowe, nie sądzicie, że cena nieco wygórowana za dwa kawałki plastiku z nakrętką i podkładką?
http://allegro.pl/spryski...1892660578.html

Sądzimy, że nieco. :/ Chyba kogoś pogrzało w czerep. :| Niestety, aukcji z tymi moimi nie mogę znaleźć, ale kosztowały jakieś grosze.

limo - 2011-11-16, 23:56

no właśnie też mnie się tak wydaje ale w kapitalizmie wszystko możliwe. poszukam czegoś na mieście, dzięki bebe :!:
jackthenight - 2011-11-17, 08:47

A to nie czasem te bebe kupowałeś ? : http://allegro.pl/spryski...1892371000.html

Podaj numer aukcji, to sprawdzi się w archiwum allegro cenę za jaką kupiłeś.

limo - 2011-11-17, 10:34

dokładnie, a nieparzysta liczba sztuk sprzedanych oznacza, że ktoś nie doczytał i się wkur*i jak mu paczka przyjdzie. No chyba, że się komuś zepsuł jeden.
bebe - 2011-11-17, 15:11

jackthenight napisał/a:
Podaj numer aukcji, to sprawdzi się w archiwum allegro cenę za jaką kupiłeś.

Ba, tylko jak? :( Nie mogę znaleźć tego za żadne skarby, wróć. Przeszukałem swoje stare komentarze z tamtego okresu i mam: http://archiwumallegro.pl...1328497567.html Najwyraźniej pojęcie grosza jest względne. :|

limo - 2011-11-17, 16:02

Ten sam sprzedający wystawia te psikacze na dwóch aukcjach w różnych cenach, te tańsze chyba są niby nieuniwersalne, tj. nie mają tej nakrętki z podkładką do dopasowania, no ale litości ponad 6 dych z przesyłką. Jak nic nie znajdę u siebie w mieścinie to trzeba będzie kupić na aledrą
jackthenight - 2011-11-17, 22:22

limo napisał/a:
no ale litości ponad 6 dych z przesyłką


Nie, za 48 zł z przesyłką można kupić :
http://allegro.pl/spryski...1892371000.html

limo - 2011-11-18, 17:27

Te tak, ja pisałem o tych "uniwersalnych"
Ammianus - 2011-11-19, 17:59

bebe napisał/a:
Przeszukałem swoje stare komentarze z tamtego okresu i mam: http://archiwumallegro.pl...1328497567.html

A masz nazwę sprzedawcy z allegro?

bebe - 2011-11-21, 10:24

Ammianus napisał/a:
bebe napisał/a:
Przeszukałem swoje stare komentarze z tamtego okresu i mam: http://archiwumallegro.pl...1328497567.html
A masz nazwę sprzedawcy z allegro?

kbarann

limo - 2011-11-22, 17:34

myślicie, że z fabii spasują?

bebe - 2011-11-22, 18:10

limo napisał/a:
myślicie, że z fabii spasują?

Na pierwszy rzut oka - nie. Trzeba by wziąć do ręki te od Skody i od Dacii i porównać, może dałoby się dopasować przy odrobinie rzeźby w brązie. (Te z allegro też na dzień dobry nie pasują, trzeba je delikatnie przerobić.)

limo - 2011-11-23, 14:42

te ze skody bez sensu , spiłowałem praktycznie wszystko w okół rurki ale trzeba by to jakoś do maski przykleić a takiej fuszery nie lubię póki co odpuszczam i pewnie wezmę z allegro te co bebe,


nie dało mi, założyłem psikacze z cytryny c3, po przycięciu kawałeczka plastiku pasują idealnie, nie odstają od maski, psikają jak mają psikać. Czas montażu 10 min z przerwą na pogaduszki :mrgreen: :mrgreen:


Piotr_K - 2012-02-26, 14:41

Właścicieli Dustera chciałbym spytać jak wam "spryskuje" czy też jak "sika" dysza z tyłu?

U mnie cieknie jak u chorego z zapaleniem pęcherza i wycieraczka to pięknie rozmazuje i właściwie jednym podwójnym wahnięciem przetrze szybę. Ale czy nie powinno mi na szybę "mglić" ?:-/

laisar - 2012-02-26, 16:47

Piotr_K napisał/a:
czy nie powinno mi na szybę "mglić" ?:-/

Niestety - fabryczna tylna dysza we wszystkich daciach jest właśnie taka cieknąca, nie mgląca ):

jkab - 2012-02-26, 20:37

laisar napisał/a:
Piotr_K napisał/a:
czy nie powinno mi na szybę "mglić" ?:-/

Niestety - fabryczna tylna dysza we wszystkich daciach jest właśnie taka cieknąca, nie mgląca ):

hmmm, tylko tylna? ;-)

laisar - 2012-02-27, 01:19

jkab napisał/a:
tylko tylna?

Oczywiście - przednie też nie są mglące, ale nie są też cieknące, tylko pryskające [:

Piotr_K - 2012-02-27, 10:28

laisar napisał/a:
jkab napisał/a:
tylko tylna?

Oczywiście - przednie też nie są mglące, ale nie są też cieknące, tylko pryskające [:


I tu jest OK, tak lubię

jkab - 2012-02-27, 13:33

Piotr_K napisał/a:
I tu jest OK, tak lubię

Lubisz te cieknąca z tyłu? masochista... :-)

Piotr_K - 2012-02-27, 19:23

jkab napisał/a:
Piotr_K napisał/a:
I tu jest OK, tak lubię

Lubisz te cieknąca z tyłu? masochista... :-)


Odniosłem się do ..pryskających ...;) zbereźnik

jacenty_m - 2012-03-25, 21:16

W zwiazku z "rewelacyjna" praca oryginalnych spryskiwaczy w Dusterze polecam sprawdzony przeze mnie "patent" z allegro:

http://allegro.pl/koncowk...2213140576.html

Zalozylem jeszcze na poczatku jesieni i bez problemow przezylo zime.
Moczy szybe tak jak potrzeba.

esdziewiaty - 2012-03-26, 00:22

Innym, i chyba prostszym w montażu rozwiązaniem są dysze mgłowe , które równomiernie i skutecznie, a przy tym oszczędnie rozpylają płyn tam gdzie trzeba ;-)
jackthenight - 2012-03-26, 22:07

Dysze mgłowe są zdecydowanie lepsze i wyglądają lepiej :)
chriskb - 2012-10-27, 10:02

Mam pytanie. Jak się zachowują dysze mgłowe przy dużym mrozie?
Dar1962 - 2012-10-27, 13:44

produkują szadź :-P
bebe - 2012-10-27, 14:46

chriskb napisał/a:
Mam pytanie. Jak się zachowują dysze mgłowe przy dużym mrozie?

Normalnie. W zeszłym roku przy tych kosmicznych mrozach działały bez zarzutu.

chriskb - 2012-10-27, 19:16

bebe,

Serdeczne dzięki, bałem się czy warto wymieniać, bo idzie ostra zima a ja często przemieszczam się z Trójmiasta w Suwalskie. Poprzednej zimy był problem z fabrycznymi bo pomimo, że miałem płyn do - 30 to pare razy na trasie lód osadzał się na piórach i był problem z widocznością.

Pawlo - 2012-10-28, 14:32

Ja mam nie narzekam i nie potrzebują podgrzewaczy tak jak jest w autach VW :-P
bebe - 2012-10-28, 22:55

chriskb napisał/a:
Poprzednej zimy był problem z fabrycznymi bo pomimo, że miałem płyn do - 30 to pare razy na trasie lód osadzał się na piórach i był problem z widocznością.

Ale to raczej wina płynu, a nie spryskiwaczy... Przy zamarzającym płynie ze spryskiwaczami mgłowymi będzie pewnie jeszcze gorzej - wielokrotnie większa powierzchnia parowania płynu w formie "mgły" niż w formie pojedynczego siku. Używam jakiegoś najzwyklejszego płynu z BP i jak do tej pory nie było żadnych problemów z zamarzaniem.

chriskb - 2012-10-29, 08:24

Kol. bebe, stosuję raczej dość dobre płyny. Nie było problemu, ani w górach (temp. poniżej 15-20) ani w jeździe w aglomeracjach miejskich. Miałem dwa przejazdy północnymi drogami Polski ostatniej zimy. Temperatura zewnętrzna około - 15, silny wiatr i przy szybkościach około stówy płyn najnormalniej zamarzał na piórach.
Ponieważ punktowe sikanie w DD nie jest najskuteczniejszym rozwiązaniem dlatego zapytałem o dysze mgłowe. Teraz jest dobry czas aby wymienić. Jak zaczną solić to jazda z matową szybą nie jest zbyt bezpieczna.

mekintosz - 2012-11-04, 21:48

Nowy produkt uniwersalny, bez docinania i rzezbiebia w plastiku. Dysze mgłowe.

http://allegro.pl/spryski...2756267497.html


http://www.aukcjoner.pl/gallery/008611756-.html#I1

http://www.aukcjoner.pl/g...11636-4.html#I4

mekintosz - 2013-05-04, 00:49

W nowym Sandero zostały zainstalowane fabrycznie dysze spryskiwaczy mgłowe. Moze ktos ma numer referencyjny i potrafi podac cene ? Czy podpasuja do Sandero I ?
Andy87 - 2013-05-04, 07:14

W nowym loganie są mgłowe więc myślę że w nowej sandero też powinny być. Gdzieś czytałem ze do pierwszej generacji pasują dysze mgłowe od clio.
mekintosz - 2013-05-07, 22:20

Dysze mgłowe z Sandero II koszt ok 50 poln/szt. Musze przy okazji obejrzec jak sa mocowane i czy beda pasowac do Sandero I.
Prezes - 2013-05-08, 07:49

mekintosz, a jaką masz maskę, mocno pochyloną. Ja mam pochyloną, zakupiłem uniwersalne mgłowe na alledrogo, ale mi trochę za bardzo na dach sypią - regulacji nie mają. Może chcesz odkupić?
mekintosz - 2013-05-08, 20:58

Czy ja wiem czy bardzo, normalnie w Sandero. Jakis link do tych co kupiles ?
Prezes - 2013-05-08, 22:24

Jak pudełko załatwię i podjedziesz, to zobaczysz :-P
mekintosz - 2013-05-30, 20:44

Podjechałem , zakupiłem, przy okazji pogadaliśmy ;-) Będac na myjni zdecydowalem sie na montaż. Stare dyszki jakos wydłubałem. Nowe zainstalowałem i działa jak powinno. W Sandero akurat strumien konczy sie na koncu szyby, bez mycia dachu.

Takie same:

http://allegro.pl/spryski...3090690335.html

Marmach - 2013-05-30, 21:02

Też ostatnio takie założyłem i są rewelacyjne - robią na szybie dużo małych kropelek, a nie mgielną paprę, przez co wycieraczki chodzą lekko i ładnie czyszczą, a jednocześnie połowa płynu nie jest zwiewana na bok i nie ogranicza bardzo widoczności...
Fabryczne były fatalne - non stop musiałem ja poprawiać, a i tak lały po dachu.

mekintosz - 2013-05-30, 21:06

Gdzie dałes gumowa uszczelke ? Ja dalem od spodu maski, gdyz jej usytuowanie na gorze powodowalo, ze brzydko odstawały. Fabryczne tez byly bezposrednio na metalu.
Marmach - 2013-05-30, 23:30

Dokładnie tak. Przykręciłem na próbę z uszczelkami na masce, ale jakoś brzydko się odkształcały i włożyłem od wewnątrz.
mekintosz - 2013-06-19, 16:03

Tak działają wspomniane dysze w sandero.


krakry1 - 2013-06-25, 18:48

Mam pytanie do kolegi Mekintosza. czy jak zamontowałeś uszczelkę u góry to pryskały inaczej? Pytam bo dziś założyłem do swojego Sandero (uszczelka na górze) i pryskają do doopy - za nisko - 1/4 wysokości szyby.
mekintosz - 2013-06-25, 20:27

mekintosz napisał/a:
Gdzie dałes gumowa uszczelke ? Ja dalem od spodu maski, gdyz jej usytuowanie na gorze powodowalo, ze brzydko odstawały. Fabryczne tez byly bezposrednio na metalu.


Pisalem wczesniej, na dole od strony srubki. Innaczej odstawala dyszka od blachy maski.

sereq - 2013-11-05, 18:00

yyy, właśnie doczytałem na forum że w nowym Sandero są fabrycznie montowane mgłowe
http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1610876
:?:

Karenzo - 2013-11-05, 18:20

Jakie parametry muszą mieć dysze mgłowe aby pasowały do dustera ?
krakry1 - 2013-11-05, 19:20

Podejrzewam, że mgłowe uniwersalne (jak sama nazwa wskazuje) będą OK.
Karenzo - 2013-11-05, 20:08

Chodziło mi bardziej o otwór , żeby nie kupić za dużych /małych
mekintosz - 2013-11-05, 23:42

http://archiwum.allegro.p...3090690335.html

mam takie same, zobacz foto montazu w tej aukcji

Dominus - 2013-11-06, 07:45

A powiedz mi mekintosz jak jest podczas jazdy około 100km/h czy dysze dobrze wtedy spryskują szybę oraz czy nie ma z nimi problemu zimą? Przypadki zamarznięcia ?
gbyrka - 2013-11-06, 08:23

Ja mam w obecnym aucie mgiełkowe spryskiwacze (co prawda nie te, bo u mnie w Peugeocie montowane są trochę inaczej) i nie ma ryzyka zabrudzenia bądź zamarznięcia - a przynajmniej jest mniejsze niż przy klasycznych dyszach.

Zdecydowanie polecam wymianę dysz na mgiełki - są zdecydowanie skuteczniejsze od strumieniowych.

light7 - 2013-11-08, 14:03

Założyłem takie same do Logana MCV i niestety pryskaja trochę za nisko.
Musiałem podnieść jedną stronę dyszy o około 2mm podkładajac własnoręcznie zrobiony klin z gumy.
Teraz pryska znacznie lepiej.

maciek - 2013-11-14, 21:37


:mrgreen:

Karenzo - 2013-11-15, 21:39

Dziś zamontowałem dysze mgłowe
jest jeden problem część tej mgiełki unosi się i leci na dach ale główny strumień idzie dobrze .
Próbowałem z garażu więc może to ma tak być ?
ale mam cały mokry dach .

laisar - 2013-11-15, 21:43

Karenzo napisał/a:
część tej mgiełki unosi się

Było o tym wcześniej - tak się dzieje, kiedy samochód stoi. W czasie jazdy napływ powietrza będzie już spychał kropelki na szybę.

Dominus - 2014-03-30, 19:06

Jakie dysze są zastosowane w Duster'ze ph2? zwykłe czy mgłowe?

Dziś przy okazji wizyty kolegi porównałem trochę Duster'a ph1 z 2012 i 2013 i nawet między tymi rocznikami była różnica.
W 2012 dysze są dwu-strumieniowe a w 2013 trój-strumieniowe a w ph2?

Osobiście zamontowałem dziś dysze mgłowe Daciowe (ale nie wiem w jakim modelu są montowane :mrgreen: )

I muszę powiedzieć że jest miodzio

A filmikiem działania to zapożyczę z LZParts

https://www.youtube.com/watch?v=m06wSH_-ut4

Karenzo - 2014-03-30, 19:48

Masz te z Lzparts czy te uniwersalne z allegro ?
ja mam te uniwersalna i musiałem gumkę podkładać bo za nisko psikały
do tych mgłowych polecam jeszcze zrobić taką operacja koszt 10 zł a efekt naprawdę fajny
http://www.daciaklub.pl/f...1633741#1633741

Dominus - 2014-03-30, 19:49

Mam te oryginalne Daciowe dokładnie te same co w LZParts.
Nic nie musiałem dokładać, żadnych podkładek.
Plug&Play

johnson - 2014-03-30, 19:56

ph2 ma czy 3-strumieniowe, trzeba je przestawić trochę i założyć normalnej wielkości pióra i jest spoko, bardzo ładnie kryje szybę i nie ma suchych miejsc tam gdzie chodzi ramię wycieraczki
Dominus - 2014-03-30, 20:03

Podziękował johnson za informację z dobrego źródła
kali - 2014-05-09, 21:51

Postanowiłem zmodyfikować troskę system spryskiwaczy przednich swoim Loganie. System fabryczny mocno mi nie odpowiadał. Zimom przy zgarniani szczotką śniegu z maski ciągle się przestawiały, a późniejsze ich ustawienie było kłopotliwe, czasochłonne i pochłaniało cenny płyn. Dlatego też postanowiłem założyć spryskiwacze na wycieraczki. Trochę czasu zajęły mi poszukiwania niestety systemy dostępne na allegro, mimo że tanie to mi nie odpowiadały ze względu na to, że miały 4 dysze, z czego dwie tryskały na a dwie pod wycieraczką.. Więc włączenie spryskiwacza powodowało, że szyba przy ruchu wycieraczki i tak była zamazana strumieniem tryskanym pod nią. Postanowiłem, więc zaadoptować wycieraczki z zamontowanymi spryskiwaczami. Wybrałem, Valeo zamawiając dwa zestawy od Peugota 405 o rozmiarze 550mm na stronę pasażera i od Renault Midlum o wymiarze 600mm po stronie kierowcy. Niestety jak się okazało od puga przyszły bez spryskiwaczy a renatki od Anglika. Więc wiozłem to, co mieli na sklepie, czyli Bosch od Mercedesa Vito o długości 650/550 spryskiwacze mają 5 dysz. Muszę przyznać, że dział to świetnie przed wcieraczką szyba jest zawsze dobrze nawilżona a zużycie płynu małe. Dodatkowo, mimo że wydatek spory, bo kosztowały mnie 115zł brutto to było warto. Wyczki idealnie zbierają wodę i są ciche nawet jak przecieram szybę na sucho to nie piszczą ani nie ząbkują na szybie po prostu silnik zwalnia bez żadnych efektów dźwiękowych. Więc warto zapłacić za firmowy towar.
Poniżej zdjęcia jak to wyszło i wgląda. Dodatkowo dokupiłem gumowy wężyk żeby je połączyć.

waldi1805 - 2014-05-28, 09:19

Potwierdzam dysze mglowe rewelacja te z postu pasuja bardzo dobrze również do Lodgy nic nie trzeba kombinować natomiast piora wycieraczek zalozylem kamoka krotsza jak dobrze pamietam 430 zamiast 400 a dluzsza 560 zamiast 540 i jest bardzo dobrze .Oryginalne oddam przy przegladzie niech sobie z nich zupy nagotuja:-)
route2000 - 2014-05-28, 11:35

waldi1805 napisał/a:
Potwierdzam dysze mglowe rewelacja te z postu pasuja batdzo dobrze również do Lodgy nic nie trzeba kombinować natomiast piora wycieraczek zalozylem kamoka krotsza jak dobrze pamietam 430 zamiast 400 a dluzsza 560 zamiast 540 i jest bardzo dobrze .Oryginalne oddam przy przegladzie niech sobie z nich zupy nagotuja:-)


Czy wiesz jakie były dysze mgłowe z jakiego auta i modelu? Bo jakoś nie mogę znaleźć konkretnej informacji.

waldi1805 - 2014-05-28, 11:45

Dysze kupilem oryginalne Dacia zreszta przez forum kolega Dominus zalatwial razem z matami grzejnymi foteli. Podobno spryskiwacze sa do Dustera ale do Lodgy tez sie nadaja :mrgreen:
filozofek - 2014-05-28, 11:48

a do Sandero I ???
Dominus - 2014-05-28, 11:54

filozofek napisał/a:
a do Sandero I ???


Tak. Również do Sandero I pasują.
Jak jesteś zainteresowany to zgłoś się do Mnie na PW

Dominus - 2014-08-19, 17:19

U Mnie dysze te mgłowe spryskują aż nad to.
Cała szyba zostaje zroszona płynem oraz 1/3 dachu i drzwi boczne nawet.
(test wykonany na postoju przed chwilą)
Co do ściekania płynu to dopiero po 10 razach z jednego spryskiwacza zaczął płyn ściekać po masce.
Jak dla Mnie te spryskiwacze rewelacja. :->

waldi1805 - 2014-08-19, 20:25

Potwierdzam spryskiwacze bajka :mrgreen: Z tym że u mnie nic nie leci na boczne szyby :oops:
Michał93 - 2015-04-16, 08:50

Gdybyś chciał wymienić dysze spryskiwaczy możesz pokusić się o te z logana 2 - być może pasują, a na pewno duuużo mniej płynu zużywają niż klasyczne - sprawdzone w kilku samochodach po zmianie z 2-drożnych na mgłowe :-D
Niestety mają też wadę - powyżej 130 km/h słabo spryskują całą szybę, bardziej kawałek 10cm nad wycieraczkami

OkiMG - 2015-04-16, 10:19

A jaki jest koszt takiej dyszy ?
Michał93 - 2015-04-16, 10:29

Tego Ci nie powiem, ASO albo allegro, przykładowo do astry g kupowałem od insignii w ASO i zapłaciłem 34zł za 2 sztuki :-D
route2000 - 2015-04-16, 10:52

Kupowałem od kolegi Dominusa oryginalne dysze do Dustera to dałem 50 zł z przesyłką, a wykorzystałem je w Lodgy.
OkiMG - 2015-04-16, 11:27

a czy dam rade sam je wymienic ?
Michał93 - 2015-04-16, 12:00

Mało tego że dasz radę, to nawet się piwa do tej roboty nie opłaca kupować ;-)
Nie zdążysz go dobrze otworzyć, o wypiciu nie mówiąc, a spryski już będą na swoim miejscu :mrgreen:
Odpinasz od jednego spryskiwacza 2 przewody, od drugiego jeden - najcześciej one siedzą na wcisk, tak samo jak spryskiwacze w masce - zazwyczaj podważasz jakąś zawleczkę/zatrzask i na wierzchu :)
Podłączasz przewody, wciskasz nowe w maskę i wsio :-D

OkiMG - 2015-04-16, 12:23

a jak zdjąć tą kratke co jest pod maską ? odkrecam i sie nie da
Michał93 - 2015-04-16, 13:22

Jeśli masz spryskiwacze w podszybiu to najczęściejtrzeba je zdjąć. Najlepiej gdyby wypowiedział się użytkownik logana pierwszej generacji. Jak wrócę do domu to zerkne na zdjęcia i Ci podpowiem ;-)
OkiMG - 2015-04-16, 15:21

Ok to czekam
Michał93 - 2015-04-16, 23:54

Popatrzyłem na zdjęcia i jedyna kratka jaką widzę to ta przy zbiorniczku z płynem do spryskiwaczy. To Cię nie interesuje. Idź po przewodzie w stronę maski, zobaczysz od spodu dysze. Jeśli masz wygłuszenie maski to trzeba je będzie zdjąć. Dysze siedzą na zatrzaskach, musisz zobaczyć jak są ukształtowane żeby ich nie uszkodzić podczas demontażu. Przewody do dysz po prostu ściągasz - nie zejdą lekko więc trzeba kombinować :-) ale nic na siłę typu kombinerki itp. Nowe dysze to na allegro koszt kilkanaście zł/szt więc śmiało możesz brać w aso, na to samo wyjdzie ;-)
OkiMG - 2015-04-17, 15:18

Wymieniłem dysze i gitara koszt 15 zł dzięki za pomoc
podsiar - 2016-06-27, 08:52

Panowie czy do Lodgy będą pasowały mgłowe ze Scenica / Espace?
Może ktoś ma sprawdzone rozwiązanie :)

route2000 - 2016-06-27, 10:45

Mam dysze mgłowe od Dustera i pasują. ;-)
kali - 2016-06-27, 15:09

Załóż na ramię wycieraczki.
Dominus - 2016-06-27, 15:16

Ja mam chyba na zbyciu 1 komplet dysz mgłowych. Sam używam i jestem zadowolony i kilka kompletów kolegom na forum załatwiałem. Wiec jak coś pisz na PW
imachine - 2017-01-29, 19:19

Czy 289321198R to dysze mgłowe i czy pasują do Logan I?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group