Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT
Znalezionych wyników: 705
DACIA Klub Polska
Autor Wiadomość
  Temat: Fabryczny moduł domykania szyb.
jammo

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 2398

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2020-06-05, 21:09   Temat: Fabryczny moduł domykania szyb.
Taka funkca jest raczej dostępna w samochodach , które posiadają moduł komfortu oraz ryglowanie zamka z pilota. W Astrze miałem tak, że jedno naciśnięcie pilota zamykało drzwi przez zamek centralny a drugie je ryglowało.Polegało to na tym, że zostawiając np. uchylone okno , to nawet wsadzając rękę do srodka nie idzie otworzyć drzwi ani klamką ani wyciągając nawet ten sztyft do blokowania drzwi. Dołożyłem do tego mały układ z kondensatora i paru oporników, który po wlutowaniu do modułu komfortu powodował zamykanie wszystkich okien po dwukrotnym wciśnięciu pilota. Ponadto wszystkie włączniki szyb muszą działać na zasadzie inpulsu tak jak działają tylko na drzwiach kierowcy w moim Dusterze. Pozostałe niestety trzeba trzymać, aby się szyba otwierała lub zamykała. Dodatkowo w Dusterze mam tak, że po wyłączeniu zapłonu szyby już nie działają, natomiast w Astrrze było tak, że pomimo wyłączenia zapłonu, do puki nie wyciągnąłem kluczyka ze stacyjki to szyby cały czas były aktywne tak jak i radio. Według mnie będzie z tym raczej problem, chociaż prawdę powiedziawszy mam w nim klimatyzację to okien praktycznie nie otwieram.
  Temat: Zużycie paliwa (spalanie)
jammo

Odpowiedzi: 3877
Wyświetleń: 1086934

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2020-05-30, 12:12   Temat: Zużycie paliwa (spalanie)
Ha,ha powiem kolego tak. Wiem jak się jeździ na gazie, gdyż korzystałem w swoich samochodach z tego paliwa praktycznie przez ostatnie 16 lat. Poza pierwszymi dwoma, które kupowanymi jako używane, wszystkie pozostałe kupiłm jako nowe w salonie, na ogół były to silniki w benzynie i co ważne zawsze wolnossące bez turba, dlatego zlecałem do nich montaż LPG już w salonach. Mam w domu teraz też Hyundai i30 z 2015r do którego wsadziłem instalację BRC SQ32, ale przy zakupie Dustera II od początku nie planowałem w nim instalowania LPG. Podstawową przyczyną jest to, że obecnie nie robię już dużych przebiegów ani tras dlatego montaż instalacji nie bardzo by mi się opłacił. Swojego Dustera zamawiałem zaraz po demonstracji modelu w marcu 2018r a odebrałem go w sierpniu 2018r. i jak widać, niedługo będzie miał 2 lata a stan licznika na dzień dzisiejszy wynosi jedynie 13kkm :mrgreen: tak, że sam widzisz kolego, że przebiegi są marne jak na koszty montażu instalacji LPG :-D
  Temat: Zużycie paliwa (spalanie)
jammo

Odpowiedzi: 3877
Wyświetleń: 1086934

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2020-05-30, 11:36   Temat: Zużycie paliwa (spalanie)
Ja kilka dni temu wspominałem na forum Dustera o spalaniu w swoim Duster II 1.6 115 SCe, a raczej o zdziwieniu jakie u mnie wywołało to spalanie po trasie Jasło-Warszawa. Ogólnie jeżdżę głównie po mieście, gdzie spalanie wychodzi mi około 8,5 l/100, oczywiście są to wyliczane z tankowania. Zauważyłem przy tym, że wskazania komputera są niestety trochę zawyżone w porównaniu do tych wyliczeń z tankowań, ale nie były to jakieś znaczące różnice. Po trasach jeżdżę dość sporadycznie, ogólnie wychodzi to raz na 3 miesiące, głównie jest to jazda do Krakowa po A4. Spalanie na tempomacie przy prędkości 110-115 km/h wychodziło na tej trasie w granicach 8 l/100. Kilka dni temu byłem jednak w Warszawie i szczerze mówiąc, byłem przygotowany na takie spalanie takie jak zawsze, czyli w granicach około 8 l. Jakie było moje zdziwienie, jak po przyjeździe do Warszawy na wskaźniku paliwa ubyło jedynie troszeczkę ponad dwie kreski, przy czym wskazanie komputera wynosiło przy średnim spalaniu 8,1 l/100. Miałem co prawda zaplanowane tankowanie w drodze powrotnej, tak gdzieś w okolicach Kielc, bo nie liczyłem, abym był w stanie objechać Warszawę, ponad 700km na jednym baku, znając wcześniejsze zużycie swojego Dusterka :-) . Postanowiłem jednak, że pojadę jak to się mówi do oporu i sprawdzę, gdzie zaświeci mi się kontrolka rezerwy, na której wiedziałem, powinno być w baku jeszcze paliwa na niecałe 100km. Jako, że zaświeciła się ona niedaleko domu, postanowiłem więc dojechać jeszcze te ponad 20 km i zatankować w tym samym CPN i na tym samym dystrybutorze co przed wyjazdem do Warszawy, aby wyliczenie było miarodajne. Po zatankowaniu, okazało się, że weszło mi do baku dokładnie 46,5 l benzyny, co przy dystansie 711 km dało wynik 6,54 l/100km. Fakt, że tym razem nie spieszyłem się do tej Warszawy gdyż wyjechałem sobie wcześnie, więc na ogół tempomat był ustawiony na 100km/h, czasami na 110km/h z tym, że jak to na trasie bywa, chwilami trzeba było depnąć mocniej na pedał, kiedy będąc na lewym pasie musiałem wyprzedzić kolumnę TIR lub sznur aut, bo z tyłu poganiały mnie inne auta :-) . Mimo tego jestem w szoku po pierwsze, że praktycznie nigdy nie udało mi się uzyskać takiego wyniku spalania, a po drugie, że komputer pokazał tak duży odchył od prawdziwego zużycia benzyny bo prawie 1.5 l/100. Co prawda specjalnie nigdy nie przywiązywałem dużej wagi do spalania, bo wiem, że silnik weźmie tyle ile mu potrzeba, i kupując Dustera byłem nastawiony na większe zużycia , ale cieszy mnie taki wynik w trasie, tym bardziej, że w połowie czerwca szykuje się trasa nad morze, więc nie będzie to aż tak odczuwalne na portfelu :mrgreen: . :mrgreen: .
  Temat: DD2 i nowe zaślepki.
jammo

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 1786

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2020-05-22, 13:26   Temat: DD2 i nowe zaślepki.
ptakooo napisał/a:
Mam pomysł na wykorzystanie tych zaślepek - pod jedną można włożyć sensor bezdotykowy pilota bramy. Polecam obejrzeć:

https://youtu.be/SK6OB98ohYQ

Pilot HB_Sensor firmy Proxima - chyba sobie takie coś sprawię ;)


Nie wiem po co zadawać sobie tyle kosztów zakupem jakiegoś sensora, skoro można to zrobić w bardziej prosty sposób za przysłowiowe grosze. Rozumiem, jak by to było urządzenie, które sprawia, że podjeżdżając do bramy samoczynnie wysyła sygnał bez dotykania czegokolwiek i otwiera bramę, ale skoro i tak trzeba trzymać na tym palec, aby uruchomić sygnał, to przecież to samo zrobi zwykły przycisk. Ja mam u siebie takie właśnie rozwiązanie, gdzie z normalnego pilota do bramy, po dolutowaniu do mikrostyku dwóch kabelków i wyprowadzeniu ich poza obudowę, podpiąłem je do zwykłego przycisku. Na umiejscowienie przycisku, wykorzystałem w swoim Dusterku otwór z zaślepką , służący do montażu pokrętła zmiany napędów, natomiast sam pilot jest umieszczony pod podsufitką nad lusterkiem wewnętrznym kabiny i działa już z odległości około 50 m od bramy. Podjeżdżając do posesji wciskam po prostu guzik i brama mi się już otwiera..Przycisk można sobie zamontować w dowolnym miejscu pod ręką czyli jak kto woli.
Jeszcze jedna kwestia dotycząca tych systemów do otwierania bram np. poprzez mrugnięcie światłami lub przycisk. Trzeba się dobrze popytać, bo z tego co wiem, nie wszystkie centrale bramowe działają na tych samych częstotliwościach i są kontatybilne z tymi urządzeniami. Ponadto jak wiadomo, oprócz nadajnika w aucie musi też być odbiornik dołożony do centrali i zakodowany i tu właśnie pojawiają się problemy. Ja jak się pytałem u producenta o takie coś, to okazało się, że z moją centralą to nie podejdzie, chodzi oczywiście o ten odbiornik, który trzeba by zakodować, aby współpracował z moją centrala bramową.
  Temat: Prąd gniazda USB w MediaNav
jammo

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 1984

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2020-05-18, 21:39   Temat: Prąd gniazda USB w MediaNav
BLACHA_997 napisał/a:
Jeśli tak to prąd jaki "daje" takie złącze może mieć ok. 0,5 A lub nawet mniej ponieważ ma on jedynie zasilić właśnie "pena". Nie ryzykowałbym podłączenia tam jakiegoś prądożernego urządzenia bo możesz narobić sobie szkody w odtwarzaczu.


Właśnie chodzi o to, że to urządzenie moje nie jest prądożerne, gdyż potrzebuje do ładowania jedynie 0,5A a maksymalny prąd nie może przekraczać 1A. Nie zaryzykowałbym podłączenia tego Streamera do wyższego prądu np. 2,1A tak jak jest w typowych ładowarkach , gdyż na pewno mogłoby uszkodzić akumulatorek.
Co do pytań kolegi jas_pik , to mam wersję MN2 z softem 9.1.3. gdyż auto odbierałem w sierpniu 2018r.
Dzisiaj byłem dodatkowo w sklepie elektronicznym u siebie w mieście i chłopaki zmierzyli mi gratisowo ten prąd w gnieździe USB. Wykazało, że napięcie na tym USB jest 4,9V bez względu czy auto jest zapalone czy tylko na zapłonie, natomiast prąd wykazało 0,5A .Skoro na oryginalnej ładowarce pisze, że prąd musi być w granicach 500mA, to wydaje mi się, że to gniazdo na MN raczej da radę. Tak czy siak i tak chyba zamontuję to dodatkowe gniazdo ładowarki, gdyż przyda mi się ono chociażby do ładowania telefonu. Jeszcze raz dziękuję kolegom za odzew i pozdrawiam.
  Temat: Prąd gniazda USB w MediaNav
jammo

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 1984

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2020-05-18, 15:03   Temat: Prąd gniazda USB w MediaNav
Mam do kolegów pytanie, czy ktoś z was wie lub może sprawdzał, jaka jest moc ładowania w tym oryginalnym gnieździe USB, które mamy wmontowane w naszych Media Naw obok wejścia AUX, konkretnie chodzi mi o Duster II? Mam takie urządzenie,które na ogół ładuję w domu oryginalną ładowarką na 230V, która była do niego dołączona, jednak dołączony był też kabel USB i w instrukcji info, że można ładować również przez USB. Wiadomo, że czasem może wyskoczyć taka potrzeba doładowania w podróży, więc dobrze byłoby to wiedzieć. Z tego co odczytałem na naklejce tej ładowarce 230V wynika, że prąd ładowania powinien wynosić chyba min. 500mA, a max. prąd ładowania nie może przekraczać 1A. Nie za bardzo wiem, czy mogę to zmierzyć multimetrem a jeżeli tak to jak to zrobić. Zastanawiałem się nad montażem koło gniazda zapalniczki takiego dodatkowego gniazda z 2 wyjściami USB: jedno o mocy 1A oraz drugie 2,1A, gdzie to drugie byłoby dobre do ładowania telefonu, ale mnie głównie zależy na tym 1A , do ładowania tego mojego urządzenia.. Czytałem gdzieś w necie, że te gniazda USB oryginalnie montowane w samochodach mają moc ładowania gdzieś około 500mA, ale nie wiem, czy to prawda. Bardzo bym prosił o sprawdzone informacje, gdyż sprzęcik który bym tym ładował jest dość kosztowny i nie chciałbym mu zrobić krzywdy, pozdrawiam.
  Temat: LPG do 1.6 SCe (H4M / HR16DE)
jammo

Odpowiedzi: 798
Wyświetleń: 282091

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2020-02-24, 15:01   Temat: LPG do 1.6 SCe (H4M / HR16DE)
Mariusz_84 napisał/a:
Jak wygląda regulacja zaworów w silniku 1.6 SCe przy zalozeniu ze nie ma utwardzanych zaworów i na wlasna rękę założę LPG np BRC, a jak wyglada regulacja luzów zaworów przy fabrycznym LPG i zalozeniu ze zostały utwardzone zawory i głowica? Jest różnica w częstotliwości regulacji?


Podejrzewam, że regulacja zaworów wygląda tak samo w jednym jak i drugim przypadku. Co do częstotliwości to już jest loteria. Sama kontrola np. co 30-40 kkm to koszt od 150- 500 zł w zależności od firmy gdzie jest to robione, ale wcale nie jest powiedziane, że akurat trzeba będzie coś regulować i kombinować ze szklankami. Jeżeli byłaby taka konieczność zrobienia szklanek, to koszt może skoczyć do góry i zaczynać się od 2 tyś zł tak mi powiedziano w serwisie LPG. I tu nie będzie znaczenia, czy to instalacja fabryczna czy nie. Co do tych modernizacji w silnikach z instalacją fabryczną, byłbym sceptyczny w ocenach, gdyż nawet w serwisach ASO Dacia-Renault nie potrafią na 100% stwierdzić, czy są takowe i co jest w silniku z instalacją fabryczną innego, pytałem o to osobiście w ASO i nikt mi nie dał na to jednoznacznej odpowiedzi. Przy LPG najważniejsza jest dobrze wystrojona instalacja i wtedy nie powinno być kłopotów. Trzeba jeszcze wiedzieć, że tej instalacji fabrycznej nikt postronny, czyli żaden serwis LPG zewnętrzny nie da rady podregulować czy ustawić, gdyż podobno jest zablokowany dostęp do sterownika i tylko ASO może tam się wpiąć, a oni z kolei, nie wszyscy się dobrze na tym znają. Ja mam w Hyundai i30 z silnikiem 1.4 Mpi , który też ma mechaniczne zawory założoną instalację BRC SQ 32 , i już mimo że na LPG zrobione jest prawie 40 kkm, to nic się nie dzieje, a na 100% tam głowica też jest szykowana tylko pod PB. To samo miałem w Oplu, którego kupiłem tylko na paliwo PB i dopiero sam zleciłem montaż instalacji w salonie do nowego auta. Zrobiłem nim 160 kkm na LPG i wszystko było ok, z ty, że w oplu była hydraulika zaworów.
  Temat: Opóźnienie / margines / tolerancja przeglądu
jammo

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 16117

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2020-02-09, 10:56   Temat: Opóźnienie / margines / tolerancja przeglądu
A po co w ogóle chcesz przekraczać ten termin? Przecież nie ma żadnych problemów, aby zjawić się na przeglądzie gwarancyjnym nawet 2 tygodnie przed terminem.
  Temat: Duster BLACHY_997
jammo

Odpowiedzi: 261
Wyświetleń: 88777

PostForum: Galeria naszych samochodów   Wysłany: 2020-02-04, 13:26   Temat: Duster BLACHY_997
U mnie w Dusterku II jak zaświeci się kontrolka, to do pierwszego odbicia wchodzi zawsze około 42l. Sprawdzałem to już kilka razy i jest powtarzalność. CPN mam od domu niecały kilometr, tak więc zajeżdżałem do niego zaraz po zaświeceniu się rezerwy. Według mnie po sprawdzeniu wychodzi, że na rezerwie po zaświeceniu kontrolki, jest jeszcze około 8-10l bezyny w baku.
  Temat: Duster BLACHY_997
jammo

Odpowiedzi: 261
Wyświetleń: 88777

PostForum: Galeria naszych samochodów   Wysłany: 2020-02-01, 11:44   Temat: Duster BLACHY_997
eplus napisał/a:
Ja wczoraj zatankowałem 57 litrów, dopiero co się kontrolka zaświeciła. Pod korek, 16 litrów po odbiciu.


Tak czytam, czytam i zastanawiam się kolego, czemu ma służyć takie dolewanie paliwa pod sam korek. Osobiście mam już swoje lata, w których to przeżyłem i kartki na paliwo, jak również czasy, kiedy stało się w długich kolejkach do CPN , gdzie można było tankować tylko tyle, ile wejdzie do baku. Wtedy było to zrozumiałe ale teraz? Przecież nie brakuje paliwa na stacjach benzynowych, tym bardziej, że CPN -y rozsiane są obecnie co kawałek i w każdej chwili można się zatrzymać i uzupełnić braki. Sam osobiście tankuję do pierwszego odbicia i uważam, że jest to jak najbardziej ok.
  Temat: Instrukcje dla programu DDT4ALL z ELM327
jammo

Odpowiedzi: 460
Wyświetleń: 188992

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2020-01-11, 16:52   Temat: Instrukcje dla programu DDT4ALL z ELM327
U mnie było podobnie jak pisze kolega Belphegor wyżej. Miałem pierwszy przegląd gwarancyjny w sierpniu 2018r, i też nikt nawet nie zwrócił uwagi na te włączone funkcje, a mam jeszcze parę innych oprócz wycieraczek, tak więc spoko.
  Temat: Kontrakty serwisowe Moje przeglądy / Easy Service
jammo

Odpowiedzi: 480
Wyświetleń: 146836

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2020-01-08, 13:52   Temat: Kontrakty serwisowe Moje przeglądy / Easy Service
alojz1 napisał/a:
Jako ciekawostkę dodam że termin biegnie od chyba rejestracji auta a nie od odbioru i zapłaty za pakiet u mnie były to 2 tygodnie różnicy


Jeżeli masz faktycznie tak jak piszesz z tymi terminami easy serwice, czyli wszystko od dnia rejestracji, to coś chyba jest nie tak. Ja mam Dustera II kupionego w sierpniu 2018r , przy czym rejestracja była w dniu 9.08 2018, a odebrany dokładnie 20.08 2018r. Co do pakietów, czyli gwarancji fabrycznej 3 lata, gwarancji na lakier , pakiet asistence, to terminy ich ważności faktycznie biegną od daty rejestracji czyli 9 sierpnia, natomiast pakiet Easy Serwice ma termin od dnia odbioru auta tj. 20 sierpnia.
  Temat: Mój Pomarańczowy Odkurzacz :)
jammo

Odpowiedzi: 147
Wyświetleń: 33112

PostForum: Galeria naszych samochodów   Wysłany: 2020-01-07, 19:27   Temat: Mój Pomarańczowy Odkurzacz :)
Belphegor napisał/a:
W nagrodę Duster został zatankowany.

Ha,ha chyba za 50 zł :mrgreen: albo ci się pływak zawiesił po tym przechyle :-) :-)
  Temat: Duster II White/Black
jammo

Odpowiedzi: 256
Wyświetleń: 44224

PostForum: Galeria naszych samochodów   Wysłany: 2020-01-06, 22:33   Temat: Duster II White/Black
No, no widzę , że nie przestajesz zaskakiwać :). Widzę, że takie mody muszą Ci sprawiać naprawdę frajdę :-D , to trzeba naprawdę lubić, bo wiem, że na wszystko trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu, ale potem .... satysfakcja bezcenna. Fajnie się jeździ autem jak patrzysz na swoje dzieło, które oko cieszy. Wiem coś o tym, chociaż w swoim Dusterku jeszcze nic na poważnie nie modziłem, ale za to robiłem to w swojej Astrze G, którą trzymałem w domu od nowości i chociaż miała już swoje lata, to tak przy niej dłubałem :) malowałem plastiki w srodku zmieniałem podświetlenie zegarów i przycisków na ledy, dokładałem tempomat i takie tam, ale ciężko było się z nią rozstać. Sprzedałem ją dopiero jak kupiłem Dusterka, bo brakowało miejsca dla niej w garażu, gdyż była wtedy 3 autkiem. Taki miała środek kabiny po modach.
  Temat: Kamera samochodowa czyli rejestrator jazdy
jammo

Odpowiedzi: 885
Wyświetleń: 267382

PostForum: Multimedia   Wysłany: 2019-12-29, 23:45   Temat: Kamera samochodowa czyli rejestrator jazdy
gala napisał/a:
(bez IR)
Co to znaczy ? brakuje całkowicie tylnej kamery czy jest to wersja bez diod?
  Temat: Olej do nowa dacia duster norma RN17
jammo

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 38749

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2019-11-09, 21:00   Temat: Olej do nowa dacia duster norma RN17
MM napisał/a:
a na dnie obudowy filtra oleju zebrały się opiłki metalu

Ludzie kochani a co w tym dziwnego, że coś tam w filtrze jest, przecież filtr jest właśnie od tego aby wyłapywać zanieczyszczenia z oleju. Widzę, że co niektórzy mają już hopla na punkcie tych wymian oleju po 1kkm, 3kkm :mrgreen: :mrgreen: :oops:
  Temat: Kontrakty serwisowe Moje przeglądy / Easy Service
jammo

Odpowiedzi: 480
Wyświetleń: 146836

PostForum: Dział ogólny o daciach   Wysłany: 2019-10-20, 14:02   Temat: Kontrakty serwisowe Moje przeglądy / Easy Service
Ja dostałem po pierwszym przeglądzie rocznym papier z wyszczególnieniem zakresu prac przewidzianych i wykonanych tzn. oprócz wymiany oleju, filtrów są jeszcze jakieś sprawdzania i ewentualne regulacje i tam właśnie jest to odfajkowane ( ale czy wykonane? tego nie wiem, bo nie wpuszczają na halę :) ) Na tym wypisie nie ma zawartych cen za części i ogółem za przegląd. Przed przeglądem zapytałem na serwisie z ciekawości o olej, a konkretnie, czy będzie zalewany olej Elf czy Motrio, to potwierdzili, że do Dustera, jest zalewany olej ELF.
  Temat: Dacia Ambasador / Dla Przyjaciół - Dacia
jammo

Odpowiedzi: 845
Wyświetleń: 236104

PostForum: Zakup Dacii   Wysłany: 2019-10-09, 19:32   Temat: Dacia Ambasador / Dla Przyjaciół - Dacia
Panowie mam pytanie. Jak wiadomo auto mam zakupione w 2018r i swoje 3 vouchery zrealizowałem, oczywiście jeszcze na starych zasadach, czyli całkowicie darmowe 800zł na akcesoria. Jakie było moje zdziwienie jak kiedyś wszedłem na swój profil My Dacia i zobaczyłem tam voucher do wydrukowania i przekazania dla kupującego na zniżkę 50% na akcesoria. Mam zatem pytanie.Czy ja mógłbym go zrealizować przekazując go potencjalnemu kupującemu, czy mogą to robić tylko osoby, które zakupiły auto w 2019r.
  Temat: Duster BLACHY_997
jammo

Odpowiedzi: 261
Wyświetleń: 88777

PostForum: Galeria naszych samochodów   Wysłany: 2019-10-06, 23:23   Temat: Duster BLACHY_997
toka93 napisał/a:
Nikt nie lubi jak mu się patrzy na ręce.Przy takich rozwiązaniach to nawet pożartować nie można.
Nie byłbym pewny, czy to tylko z takiego powodu, lepiej jak klient nie wie co w aucie faktycznie było popsute, albo może lepiej, co napisali, że było popsute i skasowali go na odpowiednią ilość roboczo godzin, a przy tym wystawili odpowiedni rachunek za części :mrgreen: :mrgreen: Jeżeli są to naprawy takie które widać gołym okiem to pół biedy, ale co zrobić, gdy wymienionych części nie widać? Wiem, wiem to jest takie tylko moje gdybanie, ale niestety widziałem na własne oczy takie kombinacje ;-) fakt, faktem , że było to dawno temu, bo na przełomie lat 80-tych, gdy jeszcze istniały Serwisy w Polmozbytach a gwarancja na przeglądy i naprawę nowych aut była faktycznie całkowicie bezpłatne. Miałem kolegę, który był kierownikiem w magazynie, i skupował wypisane części od mechaników, które potem bez problemu sprzedawał z kilkakrotnym zyskiem, bo oficjalnie ciężko było o oryginalne części :-)

Ale już sorry kolego BLACHA_997 , wybacz że zaśmiecam ci prywatny temat swoimi wywodami :-) , postanawiam się poprawić ;-)
  Temat: Duster BLACHY_997
jammo

Odpowiedzi: 261
Wyświetleń: 88777

PostForum: Galeria naszych samochodów   Wysłany: 2019-10-06, 14:08   Temat: Duster BLACHY_997
Może dlatego, że jak oderwali tamte osłony z otworami, to pewnie nie chciało im się dokładnie oczyścić miejsca po tamtej starej taśmie, a jak wiadomo jest to bardzo ważne wraz z odtłuszczeniem, gdyż te drugie listwy były klejone raczej w tym samym miejscu i taśma klejąca wychodziła na miejscach starej taśmy. Podejrzewam, że takie rzeczy tzn. czyszczenie a być może i nawet klejenie, to zlecają pewnie jakimś uczniakom lub praktykantom (nie wiem jak teraz to wygląda, ale tak przynajmniej było za moich czasów jak ponad 30 lat temu sam odbywałem praktyki) i wiem, że nie wszyscy potrafią się przyłożyć na 100% do powierzonego zajęcia, natomiast mechanicy mają w tym czasie inną robotę to też nikt tego nie pilnuje :) .Może się mylę, ale ja tak już mam od zawsze, że jeżeli wiem iż dam radę jakąś robotę wykonać sam, to nikt za mnie nie zrobi tego lepiej. Problemem obecnych serwisów, może nie wszystkich, ale w szczególności autoryzowanych ASO jest to, że nie pozwalają klientowi stać podczas naprawy koło swojego auta i patrzeć mechanikom na ręce.
  Temat: Duster BLACHY_997
jammo

Odpowiedzi: 261
Wyświetleń: 88777

PostForum: Galeria naszych samochodów   Wysłany: 2019-10-05, 14:17   Temat: Duster BLACHY_997
No to jestem zdziwiony :-) . W takim razie nie pozostaje mi nic, jak tylko obserwować swoje chrom gadżety :-D , i jak któryś zacznie pokazywać zamiary odklejania to napiszę, ale przynajmniej na razie u mnie się na to nie zanosi. Tak przy okazji to potwierdzam, że ten klej do szyb faktycznie spełnia swoje zadanie przy różnych mocowaniach, i sam go używałem jeszcze w Astrze, jak dorabiałem w zderzaku okrągłe światła dzienne (takie jak halogeny) a mocowałem na nim rurki PCV fi70 jako obudowa tych świateł .
  Temat: Duster BLACHY_997
jammo

Odpowiedzi: 261
Wyświetleń: 88777

PostForum: Galeria naszych samochodów   Wysłany: 2019-10-05, 13:29   Temat: Duster BLACHY_997
Do takich rzeczy używa się taśm żelowych a nie takich na gąbkach.
  Temat: Duster BLACHY_997
jammo

Odpowiedzi: 261
Wyświetleń: 88777

PostForum: Galeria naszych samochodów   Wysłany: 2019-10-05, 12:00   Temat: Duster BLACHY_997
Jak dla mnie odklejanie się tych listw chrom czy też plastików bocznych drzwi i nadkoli, to jest po prostu nic innego, jak tylko fuszerka zrobiona w ASO podczas montażu. Te elementy chromowe obecnie mają naprawdę dobre taśmy wiem, bo mam zamontowane chromy na progach bocznych, ramkach świateł dziennych z przodu i świateł tyłu w zderzaku oraz listwy chrom na zderzaku jak i plastikowe na drzwiach i nadkolach. Jest tylko jedno ale, ja montowałem to wszystko sam osobiście, i co ważne poświęciłem dużą uwagę na dobre odtłuszczenie i przygotowanie miejsca pod klejenie. Jeżdżę już ponad rok z tym wszystkim, myję myjkami ciśnieniowymi i nie ma najmniejszego nawet miejsca, gdzie by te elementy stwarzały jakiekolwiek oznaki odpuszczania. miałem nawet taką sytuację podczas montażu, że przy klejeniu tych chromów na progach bocznych, jedną część próbowałem odkleić zaraz po jej przyłożeniu do plastiku, gdyż chciałem ją odrobinkę przesunąć i uwierzcie mi , że było to już niemożliwe. Taśma tak trzymała, że miałem obawy, iż siłowe oderwanie tego elementu spowoduje jego zniekształcenie i zniszczenie. Owszem, może te elementy produkowane i montowane kilka lat temu, miały gorsze te taśmy, ale obecnym nie można nic zarzucić, pod warunkiem, że montaż jest wykonany fachowo, a jak wiadomo, pewności nigdy nie ma, jak człowiek nie robi tego sam.
  Temat: Jak sprawdzić w Dacii ile zostało do przeglądu
jammo

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 2695

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2019-10-04, 21:50   Temat: Jak sprawdzić w Dacii ile zostało do przeglądu
Po pierwsze jeżeli nie robisz więcej jak 20kkm rocznie, to przegląd masz wykonać po roku czasu od daty zakupu auta, ( na ogół robi się to wcześniej) :-) . A tak ogólnie, to wszystko jest zakodowane w komputerze samochodu przez serwis, dlatego jak ci się będzie zbliżał przegląd, czy to po roku od zakupu, czy to po pokonaniu ustalonego przebiegu, to ci się samo będzie wyświetlało na wyświetlaczu komputera na liczniku, zaraz po przekręceniu kluczyka i po włączeniu zapłonu. Wszystko tzn. wyświetlanie tego komunikatu, jest oczywiście ustawiony z odpowiednim wyprzedzeniem, tak abyś miał czas ustalić sobie wizytę przeglądu w ASO :-) .
  Temat: Prostownik ładowarka do akumulatorów
jammo

Odpowiedzi: 82
Wyświetleń: 5194

PostForum: Dział techniczny   Wysłany: 2019-09-26, 14:00   Temat: Prostownik ładowarka do akumulatorów
Ok, dzięki więc na razie dam sobie spokój, bo widzę, że to jednorazowe zająknięcie przy odpalaniu to raczej nie wina akumulatora. ładowareczkę raczej chyba i tak kupię, niech sobie leży , może kiedyś będzie potrzebna :-D .
 
Strona 1 z 29
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne