Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:16
[MN1] Tips & tricks MediaNav 1 standard
Autor Wiadomość
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2015-09-12, 11:06   

jas_pik napisał/a:
W związku z tym założyłem ten temat - płacenie 100 Euro za mapy całej Europy i do tego znacznie spóźnionych jest bez sensu.
Dlatego też stworzyłem nakładkę aby mieć aktualne mapy.
Jednak ze względu na ograniczenia nakładki od ponad pół roku korzystam z wersji "uwolnionej".
Mapy w Naviextras pojawiają się najczęściej w listopadzie/grudniu danego roku z aktualnością na pierwszy kwartał tego roku zaś w maju/czerwcu z aktualności a na 3 kwartał poprzedniego roku.
Korzystając z mojej nakładki lub wersji uwolnionej masz możliwość korzystania z najbardziej aktualnych wersji - bo nie tylko z map produkcji HERE ale również Teleatlasa (TomTom) czy też dostawców lokalnych - w Polsce takim dostawcą jest Ewmapa a wtedy każdego roku masz do wyboru 5 najbardziej aktualnych map


Generalnie korzystam z map HERE na telefonie i mi bardzo pasują. A powiedz proszę czy tą nową zaktualizowaną wersje również mozna "uwolnić" (czytałem temat w wstecz i wiem, że nie każdą się da). Interesuje mnie tylko dogranie map Europy Zachodniej, bez żadnego cudowania z wyglądem etc.

PS. przez jaki czas od zakupu auta mogę za darmo aktualizować mapy? (uda mi się jeszcze załapać na wersję z 2015? :D)

PS. nie wiem czy wiecie ale HERE maps zostalo sprzedane do Audi, BMW i MB :D (może dlatego już nie ma aktualizacji?)
Ostatnio zmieniony przez alhaz 2015-09-12, 11:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4054
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-12, 11:13   

alhaz napisał/a:


Generalnie korzystam z map HERE na telefonie i mi bardzo pasują. A powiedz proszę czy tą nową zaktualizowaną wersje również mozna "uwolnić" (czytałem temat w wstecz i wiem, że nie każdą się da). Interesuje mnie tylko dogranie map Europy Zachodniej, bez żadnego cudowania z wyglądem etc.

Dopóki do sprzedaży w PL nie trafi nowa wersja MN to da się zmienić - wystarczy na MN zejść z wersją oprogramowania do 4.0.3
Nakkładka medi@pik pozwala również na wyświetlanie filmów , zaś wersja uwolniona nie sprzwdza danych licencyjnych map i można stosować dowolne mapy - a działanie jest identyczne jak oryginału ( z drobnym błedem) - nawigacja robi crash w momencie dojazdu do ustawionego celu.
alhaz napisał/a:

PS. przez jaki czas od zakupu auta mogę za darmo aktualizować mapy? (uda mi się jeszcze załapać na wersję z 2015? :D)

Zgodnie z zapisami w umowie sprzedaży w ciągu 3 miesięcy od pierwszego uruchomienia nawigacji w pojeździe - zazwyczaj nie jest to dzień odbioru ale klika dni wcześniej - gdy pojazd podlega pierwszemu przeglądowi przedsprzedażnemu.
 
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2015-09-12, 11:16   

jas_pik napisał/a:
alhaz napisał/a:


Generalnie korzystam z map HERE na telefonie i mi bardzo pasują. A powiedz proszę czy tą nową zaktualizowaną wersje również mozna "uwolnić" (czytałem temat w wstecz i wiem, że nie każdą się da). Interesuje mnie tylko dogranie map Europy Zachodniej, bez żadnego cudowania z wyglądem etc.

Dopóki do sprzedaży w PL nie trafi nowa wersja MN to da się zmienić - wystarczy na MN zejść z wersją oprogramowania do 4.0.3
Nakkładka medi@pik pozwala również na wyświetlanie filmów , zaś wersja uwolniona nie sprzwdza danych licencyjnych map i można stosować dowolne mapy - a działanie jest identyczne jak oryginału ( z drobnym błedem) - nawigacja robi crash w momencie dojazdu do ustawionego celu.
alhaz napisał/a:

PS. przez jaki czas od zakupu auta mogę za darmo aktualizować mapy? (uda mi się jeszcze załapać na wersję z 2015? :D)

Zgodnie z zapisami w umowie sprzedaży w ciągu 3 miesięcy od pierwszego uruchomienia nawigacji w pojeździe - zazwyczaj nie jest to dzień odbioru ale klika dni wcześniej - gdy pojazd podlega pierwszemu przeglądowi przedsprzedażnemu.


Ok, to poczekam aż wyjdzie wersja 2015, jeśli nie będzie w ciągu 3 miesięcy to działam z "uwalnianiem".
 
wojtuq 


Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2013
Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 86
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-09-15, 00:55   

Wie ktoś czy w media nav evolutnion są takie same kostki jak w normalnym media nav?
 
agent 


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 0.9 Tce
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 31
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-09-15, 06:40   

jas_pik napisał/a:
a działanie jest identyczne jak oryginału ( z drobnym błedem) - nawigacja robi crash w momencie dojazdu do ustawionego celu.

U mnie działa bez crashu
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4054
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-15, 08:39   

wojtuq napisał/a:
Wie ktoś czy w media nav evolutnion są takie same kostki jak w normalnym media nav?

Tak
agent napisał/a:
jas_pik napisał/a:
a działanie jest identyczne jak oryginału ( z drobnym błedem) - nawigacja robi crash w momencie dojazdu do ustawionego celu.

U mnie działa bez crashu

Ten bład pojawia się czasami - u mnie średnio raz na 10 ( ale się pojawia)
Staram się go rozgryźć - dlaczego - i mam podejrzenia że jest to błąd w pliku językowym LANG
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2015-09-15, 08:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
wojtuq 


Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2013
Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 86
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-09-15, 14:04   

to jak to radio łączy się z netem?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4054
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-15, 14:21   

MediaNav łączy się przez BT z twoim smartfonem na którym pracuje aplikacja Aha - i to wszystko.
Już teraz możesz słuchać radia internetowego z netu na Medianav przy wykorzystaniu tej aplikacji.
Jedyna nowość to rozbudowane kanały transmisyjne pozwalające na przesyłanie informacji o ruchu drogowym do programu nawigacyjnego.

Niestety nie udało się zaimplementować tych nowości w naszym sprzęcie - a LG/Renualt nie udostępniło kodów źródłowych - zresztą wtedy by za bardzo zamulało MN w naszej wersji z tą szybkością procesora i małym RAM-em
 
wojtuq 


Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2013
Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 86
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-09-15, 14:32   

aha teraz wszystko rozumie, kurde jak bym wiedział to bym uzbierał te 4400zl i kupił nowe radio z tego roku w serwisie bo jak myślę dostał bym już wersje evolution i było by super :). To wiem, że nowe jest o wiele szybsze od poprzednika i jest tak rozbudowane jak r-link, a przede wszystkim interfejs całego urządzenia jest git. Musimy poczekać około roku aż pojawią się rozbitki z evolution i trzeba brać się za jego zakup jak kostki są takie same :)
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4054
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-15, 14:54   

wojtuq napisał/a:
aha .. jak bym wiedział to bym uzbierał te 4400zl i kupił nowe radio z tego roku w serwisie bo jak myślę dostał bym już wersje evolution i było by super :)...

Na poprzednich stronach ( chyba 16 tego wątku) masz opis jak zmienić kolorystykę.
Ale pamiętaj że :
- ze względu na brak kilku elementów wyposażenia Twojego samochodu nie działałyby Ci dodatkowe funkcje ( ekojazda)
- za mapy musiałbyś bulić co roku spore pieniądze mając świadomość że wciąż są opóźnione o prawie pół roku
- nie masz możliwości oglądania filmów.....
Lepiej odłóż te 4400 na nowy samochód w wersji 2017 i będziesz miał jeszcze szybszy i już chyba z Win10 na pokładzie
 
DIYowiec 


Marka: Dacia/Skoda
Model: Dokker/Superb
Silnik: 1.6MPI/2.0TSi 265KM
Rocznik: 2014/2014
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Wrz 2015
Posty: 163
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-15, 17:20   

wojtuq napisał/a:
aha teraz wszystko rozumie, kurde jak bym wiedział to bym uzbierał te 4400zl i kupił nowe radio z tego roku w serwisie bo jak myślę dostał bym już wersje evolution i było by super :). To wiem, że nowe jest o wiele szybsze od poprzednika i jest tak rozbudowane jak r-link, a przede wszystkim interfejs całego urządzenia jest git. Musimy poczekać około roku aż pojawią się rozbitki z evolution i trzeba brać się za jego zakup jak kostki są takie same :)
dawać 4400zł za nowe fabryczne radio do dacii ?:D
Serio ? :)
Ile by można było zrobić za te pieniądze, w głowie tyle pomysłów się rodzi ;]
 
wojtuq 


Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2013
Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 86
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-09-15, 20:32   

jas_pik, zapomniałem o tych rzeczach, a czemu te nowe radio nie posiada możliwości oglądania filmów?. Masz rację, szczerze to te nowe clio po lifcie z przodu nie podoba i wolałbym kupić nowe megane. W tą niedzielę jadę do frankfurtu na targi motoryzacyjne i zobaczę wszystkie nowe auta Renault i Dacia, sam jestem ciekawe jak będą w rzeczywistości wyglądać.

DIYowiec, szczerze masz rację ale dzięki jas_pik przypomniało mi się co brakuje mojemu samochodowi i odłożę sobie taką kasę i zainwestuje w chiptunig, obniżenie samochodu, pokrowce na wymiar albo obije na nowo siedzenia w skóre(mam małe dziecko) oraz na jakiś dobry system nagłośnienia może Focala dedykowanego dla clio iv a i są ledowe światła tylne, więc sobie je zamontuje plus oklejenie dachu i innych elementów
Ostatnio zmieniony przez wojtuq 2015-09-15, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4054
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-15, 20:54   

wojtuq napisał/a:
jas_pik, zapomniałem o tych rzeczach, a czemu te nowe radio nie posiada możliwości oglądania filmów?.

Bo dotychczas oglądanie filmów jest możliwe wyłącznie przy użyciu bezpłatnej nakładki medi@pik lub zakupu pirata od Manevrusa.
Na dzień dzisiejszy jeszcze nie udało się rozgryźć nowego oprogramowania (pewne efekty już są - udało się złamać nowy sposób kodowania plików) ale jeszcze nie udało się uruchomić poprawnego wyświetlania nakładki
 
wojtuq 


Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2013
Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 86
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-09-16, 00:36   

To w R-Linku jest tylko możliwość oglądania filmów, a normlanie media nav evolution tego nie ma.

Czy jest możliwość podłączenia do normalnego media nav takiego czegoś co jest na zdj i czy będzie odczytywało dane z czytnika kart pamięci bo na tym najbardziej mi zależy.

05430085-photo-mondial-auto-paris-2012-renault-r-link-dans-une-clio-4.jpg
Plik ściągnięto 36 raz(y) 139,11 KB

Ostatnio zmieniony przez wojtuq 2015-09-16, 01:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4054
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-16, 08:13   

wojtuq napisał/a:
Czy jest możliwość podłączenia do normalnego media nav takiego czegoś co jest na zdj i czy będzie odczytywało dane z czytnika kart pamięci bo na tym najbardziej mi zależy.

Przecież na ściance frontowej masz gniazdo USB - po co robić takie przejściówki?
Możesz włożyć do gniazda USB czytnik kart i będzie działało - ale system MN pozwoli Ci wyłącznie na przeglądanie i odsłuchanie plików dźwiękowych na kartach pamięci.
 
wojtuq 


Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2013
Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 86
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-09-16, 08:34   

z tego co wiem to wersja r-link musi mieć włożoną cały czas kartę pamięci czy się jednak myle?. mi chodzi o to, że firma w której kupiłem radio szuka rozwiązania jak zamienić mi te mapy i napomniała o tym, że mają mapy na kartach pamięci. Mi się wydaję, że to są mapy tomtoma więc raczej one nie pójda na media nav bo z tego co wcześniej wyczytałem są mapy here? albo mają i mapy here tego nie wiem bo czekam dalej na odpowiedź od nich
 
agent 


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 0.9 Tce
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 31
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-09-16, 10:56   

Mapy działają i Tomtom i Here. Oba mają rozszerzenie fbl.
Co do zakupu Medianav Evolution to ma to sens ale za kwotę o jedno zero mniejszą i to w przypadku jak obecne urządzenie się uszkodzi. Bo ekojazda i tak nie zadziała i tak naprawdę zyskamy jedynie to że nawigacja będzie korzystać z komunikatów TMC które i tak moim zdaniem niewiele dają. Już lepiej się sprawdza natężenie ruchu i obliczanie trasy biorące to pod uwagę.
Zrób sobie porównanie obecne Medianav kontra Evolution. W obu słuchasz muzy przez Bluetooth, dzwonisz, oba mają USB do podłączenia mp3, oba mają nawigację z tym że do Medianav wstawisz dowolną mapę. To na razie jest dla mnie największą zaletą.
Ostatnio zmieniony przez agent 2015-09-16, 10:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4054
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-16, 11:06   

Działają mapy od różnych producentów ale wyłącznie wtedy gdy jest to"uwolniona" wersja programu na razie dla MNEvo nie ma możliwości uruchomienia nakładki ani tzw wersji "uwolnionej" - pozostaje jedynie nabywanie ma przez portal Naviextras a są to mapy wyłącznie od HERE opóźnione o kilka miesięcy w stosunku do tych map dla standardowego iGo.
U mnie działają również mapy od dostawców tzw. lokalnych. Takim lokalnym dostawcą map dla Polski jest EMAPA dla Słoweni Monolit, itd
 
agent 


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 0.9 Tce
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 31
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-09-16, 11:09   

Jak widać nadal niektórzy korzystają z Twojej pracy robiąc sobie z tego dochód
http://olx.pl/oferta/rena...D5-IDaRtSr.html
Ostatnio zmieniony przez agent 2015-09-16, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
wojtuq 


Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2013
Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 86
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-09-16, 11:46   

Mi teraz nie chodziło o mapy w wersji evolution tylko o normalna wersje bo standardzie są mapy od here a r-link ma od tomtoma, to czy jeżeli dostał bym karta pamięci z mapami od tomtoma to czy one by poszły na normlanej wersji nie uwolnionej bo jak się domyślam karta będzie oryginalna
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4054
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-16, 12:23   

wojtuq napisał/a:
... czy jeżeli dostał bym karta pamięci z mapami od tomtoma to czy one by poszły na normlanej wersji ....bo jak się domyślam karta będzie oryginalna

Nie można zastosować map w innym formacie danych - a w urządzeniu R-link format danych jest inny nim w MN.
W MN muszą być mapy o rozszerzeniu *.fbl tak jak dla dla oprogramowania nawigacyjnego iGo.
A nazwa TomTom (inaczej Teleatlas) dotyczy producenta map - który dostarcza również mapy dla wersji iGo.
 
wojtuq 


Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2013
Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 86
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-09-16, 12:32   

to czyli taka karta nie pójdzie
Kod:
http://www.eurofrance.pl/pl/p/Mapa-TomTom-Renault-Clio-Modus-Megane-Captur-Kangoo/14490
.
bo jeżeli nie to zostaje mi chyba spróbować z plikiem restore i zobaczyć czy są wtedy darmowe aktualizacje
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4054
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-16, 12:41   

Nie i nie
 
wojtuq 


Marka: Renault
Model: Clio IV
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2013
Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 86
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-09-16, 12:49   

no to dupa, a czy jak uwolnie nawigacje to czy jest możliwość wgrania na stałe wgrania map do radia
Ostatnio zmieniony przez wojtuq 2015-09-16, 14:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4054
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-16, 12:54   

Jak uwolnisz to możesz wgrywać dowolne mapy od dostawców których chcesz - byle by to były mapy przeznaczone dla oprogramowania iGo.
Pamiętaj tylko aby mapy nie zajmowały więcej niż 1,8GB w pamięci StorageCard4 bo nastąpić może uszkodzenie tej karty pamięci ( w najgorszym przypadku) oraz zamulenie zmniejszenie prędkości działania nawigacji
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne