Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2021-06-03, 20:13
Nieprzyjemny zapach z nawiewów
Autor Wiadomość
quartzu 


Marka: Chyba
Model: Lodgy 1.5 dCi
Silnik: będzie
Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 86
Skąd: Warmia
Wysłany: 2017-10-17, 08:20   

Łączyć trudno, bo to w sumie wtedy się zaczął sezon na używanie "klimy". Swoją droga co to znaczy "przegląd klimy"? Pewnie włączenie, sprawdzenie czy chłodzi. W porywach podłączenie do stacji, sprawdzenie ciśnień. No i wymiana filtra, tu raczej nic smrodu dodać nie mogli. ;) Tak czy siak, nie rozbierosz, nie uwidisz.
 
tqlis 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci (90km)
Rocznik: 2016
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 78
Skąd: słupsk
Wysłany: 2017-10-17, 11:13   

Dokładnie jak mówisz. Początek okresu na klimę, ciepłe dni itp.
Obawiam się, że jak nie wymuszę na serwisie naprawy gwarancyjnej, to będę zmuszony podjąć samodzielne próby rozbiórki, ale dopiero po okresie gwarancyjnym, bo znając realia, jak zepsuje się silnik, to wmówią, że to przez rozbiórkę kokpitu :)
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2895
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-10-17, 11:52   

A kto sie zorietuje, ze kokpit rozbierales?
 
tqlis 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci (90km)
Rocznik: 2016
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 78
Skąd: słupsk
Wysłany: 2017-10-18, 14:25   

Jakbym to ja rozbierał, to na pewno zorientowaliby się :).
Nie wiem gdzie są zaczepy, przy montażu pewnie bym coś połamał.
Jeżeli masz jakąś instrukcję, to proszę o linka.

W serwisie mówili, że roboty na 10h, aby to wszystko rozebrać. Coś czuję, że kręcą.
 
quartzu 


Marka: Chyba
Model: Lodgy 1.5 dCi
Silnik: będzie
Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 86
Skąd: Warmia
Wysłany: 2017-10-18, 18:46   

A nawet nie próbuj. Od tego masz gwarancję i tyle. Skoro faktycznie śmierdzi, inni Ci to potwierdzają to muszą coś z tym zrobić. Nawet gdyby to miało być odpłatnie, bo niby należy do czynności serwisowych. Bo źle parkuje i Ci liści dużo wlatuje. ;-) Ale niech coś robią, zajmą jakieś stanowisko, dadzą Ci na piśmie ich pogląd na zgłaszaną przez Ciebie usterkę. Coś czuję, że Ty za mało upierdliwy jesteś w tym boju. :mrgreen: A weź ich postrasz, że jakąś ekspertyzę zlecisz, u alergologa czy coś. Że źle się czujesz po uruchomieniu nawiewu i takie tam. Bo nie może tak być, że jakoś tak to spływa jak po kaczce. Niech się określą, jest problem czy oni go nie stwierdzają. Że śmierdzi czy nie śmierdzi. Czy tak ma śmierdzieć i to jest normalne. Na piśmie zażądaj, jeszcze bez żadnych prawników czy sądów.
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2017-10-19, 08:29   

Problem smrodu jest bardzo względny. Dla niektórych śmierdzi klima, dla niektórych perfumy Chanel.
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2895
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-10-19, 11:43   

No to ja lubie smierdziec channel.
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2017-10-19, 12:14   

Ja też. Ale serwis może twierdzić, że zapach jest ok i możesz się kopać z koniem.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-19, 12:53   

Zapach i dźwięk to najbardziej dyskusyjne kwestie w kontaktach z serwisami. Nie raz zgłaszałem dźwięki, których mechanicy nie słyszeli. A zapach to trudniejszy temat, bo nie da się go nijak zarejestrować, udowodnić itd.
 
quartzu 


Marka: Chyba
Model: Lodgy 1.5 dCi
Silnik: będzie
Dołączył: 04 Paź 2017
Posty: 86
Skąd: Warmia
Wysłany: 2017-10-19, 13:21   

No wiesz, tak samo problematyczny jest ból np. A mimo to większość lekarzy stara się ustalić jego przyczynę i podjąć jakieś leczenie. Nawet jeśli to tylko leczenie objawowe będzie. O tym czy nie jest przewrażliwiony już pisałem, autor twierdzi że nie, że inni też potwierdzą, że zwyczajnie wali z nawiewów. Dlatego napisałem, niech mu ASO da coś na piśmie. Np, że według nich z kratek nawiewowych nie wydobywa się żaden specyficzny zapach mogący zostać uznanym za smroda. :mrgreen: Dobrze mieć taką podkładkę. Bo tak na chłopski rozum opcje są dwie. Nic nie śmierdzi, wszystko jest dobrze, autor jest przewrażliwiony. Albo śmierdzi ale serwis nie chce/nie potrafi dokonać naprawy i zbywa klienta zwyczajnie. Też bym się migał jak tylko mógł. Roboty będzie od cholery, gwarant na bank nie zapłaci tyle, ile warta ta praca. Ba, podejrzewam że na tzw. CLAIM'ie nawet nie bardzo będzie jak takie czynności opisać.
 
tqlis 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci (90km)
Rocznik: 2016
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 78
Skąd: słupsk
Wysłany: 2017-10-20, 07:55   

Wysłałem pismo do serwisu, aby odpowiedzieli na piśmie czemu nie chcą naprawić usterki. Zobaczymy co odpiszą.
 
Sla60 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 03 Cze 2021
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-06-03, 17:47   Brzydki zapach z nawiewu

Od pewnego czasu mam problem z nawiewem/klimatyzacją w Dusterze z 2019r. Bardzo często z nawiewu, szczególnie zaraz po włączeniu wydobywa się bardzo nieprzyjemny zapach, coś jakby butwiejącego/ smród kanalizacyjny (tak to oceniam) lub palonego plastiku/gumy lub czegoś w tym rodzaju. Oględziny komory silnika nie dały żadnej informacji.
Filtr kabinowy jest wymieniany regularnie, przynajmniej raz w roku ( przebieg roczny poniżej 15k w normalnych warunkach), ozonuję regularnie ozonatorem 10k przez ok. 1/2 godziny. Samochód przechodzi normalne serwisy eksploatacyjne.
A zapach pojawia się pomimo tego. Czy gdzieś jest opcja, że zalega coś butwiejącego lub coś się utlenia /przypala?
Ma ktoś jakieś sugestie?
Będę zobowiązany.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 50 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1825
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-06-03, 20:16   

Kup sobie środek Bizol C30, wyjmij filtr kabinowy, zastosuj środek według instrukcji opisanej na opakowaniu i ciesz się brakiem nieprzyjemnych zapachów z wentylacji auta. Operację tą przeprowadzaj raz na rok, najlepiej na wiosnę i zapomnisz o smrodku w środku auta.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18035
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-03, 20:31   

Sla60 napisał/a:
Czy gdzieś jest opcja, że zalega coś butwiejącego

Tak, na podszybiu - pod kratkami między komorą silnika a szybą przednią.

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5882
 
Sla60 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 03 Cze 2021
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-06-03, 20:49   

laisar napisał/a:
Sla60 napisał/a:
Czy gdzieś jest opcja, że zalega coś butwiejącego

Tak, na podszybiu - pod kratkami między komorą silnika a szybą przednią.

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5882

Dziękuję za odpowiedzi. Jutro zajrzę w kilka miejsc.
Przepraszam jeszcze raz za nie ten dział.
 
Sla60 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 03 Cze 2021
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-06-24, 16:21   

Trochę to trwało, ale prawdopodobnie problem został rozwiązany.
Bizol30 w "układ", wybranie starych liści itp. i na razie mam spokój.
Dziękuję wszystkim za pomoc.
 
rob_plk 


Marka: Dacia
Model: D
Silnik: 1.6SCE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 103
Skąd: skąd
Wysłany: 2021-06-26, 19:14   

Jak nie chcecie mieć śmierdzącej "klimy" to jw. pilnowanie czystości wlotów i starać się - jak macie już stanąć na dłużej to wyłączyć klimatyzacje (sprężarkę) i wentylator na maksa z 1-2min przed zgaszeniem. Stosuje w kilku samochodach i żadnych smrodów przez kilka lat nie było.
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 617
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-06-26, 20:43   

Preparat odgrzybiający na parownik klimatyzacji, przy okazji wymiany filtra kabinowego, w czasie serwisu olejowego (u mnie raz w roku), to u mojego mechanika oczywistość. Nawet nie pytał czy chcę ;) Podobno używa czegoś od K2, ja używałem marki Würth (gdy mi się serwis nie zgrywał z potrzebą wymiany filtra/odgrzybiania). I wystarczy. Żadnych pianek w nawiewy itp. Ale nie mam problemu z ewentualnymi gnijącymi liśćmi, bo parkuję pod dachem. Jak ktoś "nie chce przepłacać" to tutorial jak to zrobić samemu: https://www.youtube.com/watch?v=utY0lvX6qno
 
rotmistrz88 


Marka: Dacia
Model: Logan II MCV
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2018
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lis 2018
Posty: 20
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-02-13, 21:11   Zapach stęchlizny Logan MCV 2018

Witam ,od jakiegoś czasu przy wsiadaniu do auta czuję zapach stęchlizny ,dzisiaj wywaliłem wszystkie dywaniki gumowe i z moich obserwacji zapach jest tylko pod dywanikiem kierowcy ,wyraźnie czuć stęchliznę tylko pod nogami kierowcy wąchając wykładzinę, czy mieliście podobne problemy ? bo pogoda teraz niezbyt sprzyjająca do grzebania pod chmurką .
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18035
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-13, 22:51   

Pod wykładziną podłogi jest styropianowa kształtka oraz kawałek filcu wytłumiającego - oba mogły zawilgnąć i teraz pośmierdują... Najlepiej zatem byłoby wnętrze porządnie wysuszyć, ale bez podwinięcia wykładziny i wyciągnięciu elementów spod niej raczej nie uda się tego wykonać.

Chwilowo może pomóc gruntowane ozonowanie, ale bez likwidacji przyczyny problem pewnie szybko powróci.
 
rotmistrz88 


Marka: Dacia
Model: Logan II MCV
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2018
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lis 2018
Posty: 20
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-02-14, 12:35   

Dzisiaj postanowiłem rozkręcić podszybie i kanały odpływowe są drożne ,polewałem je dodatkowo woda z butelki i elegancko spływała pod auto. Zdjąłem też uszczelkę z drzwi i podniosłem wykładzinę i z tego co wymacałem to styropian suchy i ta mata pod nim też wydaje się sucha.

Czyżby zapach stęchlizny był od nanoszonego śniegu który nie miał jak wyschnąć gdyż auto nie jest garażowane ? Do końca nie chce mi się wierzyć bo w poprzednich autach też zdarzyło się nanieść śnieg i nigdy tak nie pachniało.

Dodatkowo sprawdziłem czy nie ubywa płynu chłodniczego i wszystko w normie.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 418 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18035
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-14, 12:54   

Pozostaje ozonowanie i dalsza obserwacja.
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2022-02-14, 14:43   

A nie capi z klimy? pozdr
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 629
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-02-14, 22:15   

rotmistrz88 napisał/a:
Czyżby zapach stęchlizny był od nanoszonego śniegu który nie miał jak wyschnąć gdyż auto nie jest garażowane ? Do końca nie chce mi się wierzyć bo w poprzednich autach też zdarzyło się nanieść śnieg i nigdy tak nie pachniało.
Jeżeli masz dywanik oryginalny, to bardzo prawdopodobne jest że to jest przyczyna. Niestety oryginały są za krótkie i wszystko leci na wykładzinę.
Rada? Wsadź gazetę pod dywanik i wymieniaj na nową co kilka dni.
 
Jarekf3d 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 tce
Dołączył: 28 Mar 2022
Posty: 114
Skąd: Waw
Wysłany: 2022-06-09, 18:57   Brzydki zapach z nawiewu

Witam moja dacia jogger ma dopiero 2 miesiące. Gdy teraz jeżdżę w takie upalne i duszne dni włączam klimatyzację. Natomiast gdy jest wyłączona to z kratek nawiewu po prostu leci nieprzyjemne powietrze (takie jak gdyby śmierdzące lub zagrzybiałe powietrze) Jak u was sam nawiew się sprawuje?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne