Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2012-03-14, 12:01
Brak możliwości zamknięcia kosza koła zapasowego
Autor Wiadomość
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-14, 19:32   Brak możliwości zamknięcia kosza koła zapasowego

Nie wiem, jak się nazywa ten "koszyk", w którym jest koło zapasowe w Loganie MCV, więc niech pozostanie koszykiem.
Złapałem gumę, wymieniłem koło, do wulkanizatora pojechałem z kołem w bagażniku i po naprawie usiłował on schować zapas tam, gdzie jego miejsce, czyli do wspomnianego koszyka. A tu niespodzianka - nie mógł go z powrotem zablokować, bo śruba w bagażniku kręci się ale nie dokręca. Efekt - zapas w bagażniku, koszyk zawiązany plastikowymi spinkami i chyba wizyta ASO mnie czeka... Zdarzyło się to komuś z Was? Awaria czy raczej moja i wulkanizatora nieporadność?
Ostatnio zmieniony przez laisar 2012-03-14, 11:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
ADAM 12 



Marka: dacia
Model: było mcv , jest duster
Silnik: 1,6 sce
Rocznik: 2017/2018
Wersja: Open
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 188
Skąd: luboń k/poznania
Wysłany: 2009-01-14, 20:05   

"Kosz" wisi na haczyku, który od góry się odkręca, a Ty prawdopodobnie wykręciłeś go do końca.Wyciągnij koło i spróbuj najpierw go załapać. Chyba że zgubiłeś zaczep.
 
Paf 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV Arctica 7os.
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-14, 21:07   

ADAM 12 napisał/a:
"Kosz" wisi na haczyku, który od góry się odkręca

Święte słowa, nie jest to skomplikowane, próbowałem tylko raz ale bez problemu. Jedyna trudność to włożenie koła do "koszyka". Strasznie ciasno i nie da się bez całkowitego pobrudzenia się. Przy okazji polecam włożyć kółko do jakiegoś pokrowca ochronnego. Ja to zrobiłem prawie od razu, oczywiście po dokładnym umyciu koła. Inaczej aż strach je wyciągać.

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2012-03-14, 11:53 ]
Odpowiedź ws osłony zapasu: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=23300#23300.
 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-15, 21:10   

ADAM 12 napisał/a:
"Kosz" wisi na haczyku, który od góry się odkręca, a Ty prawdopodobnie wykręciłeś go do końca.Wyciągnij koło i spróbuj najpierw go załapać.


Zagadka się wyjaśniła - amigo w zakładzie wulkanizacyjnym z takim zapałem zabrał się do montażu koła w koszyku, że rozkręcił cały mechanizm. Pewnie głupio było mu się przyznać, że nie potrafi z powrotem skręcić, więc ściemnił, że coś się zepsuło i wysłał mnie do ASO, gdzie kilka zgrabnych ruchów mechanika przywróciło wszystko do stanu pożądanego.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne