Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana czujnika prędkości VSS
Autor Wiadomość
kali 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 1133
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2016-03-23, 11:13   Wymiana czujnika prędkości VSS

Wymiana VSS ( vehicle speed sensor) Logan
Ponieważ mnie też ostatnio dopadła awaria prędkościomierza. Postanowiłem go wymienić jako że cena ori trochę powala na kolana...... Chociaż są już dostępne zamienniki na Allegro za 60zł + wysyłka. Ale chciałem szybko nie miałem czasu czekać na czujnik więc kupiłem zamiennik od Reno za 33zł ( orginał kosztuje 68zł). Jedyna różnica to wtyczka. Miałem na początku zrobić przejściówkę ale na szybko przelutowałem całą płytkę.
Tak to wygląda nowy (1). Najpierw naciskamy ząbek i zdejmujemy wtyczkę ze starego. Następnie od spodu wybijamy, czym długim. Czujnik jest na zatrzaskach, więc trzeba go puknąć (2). Tak to wygląda po wyjęciu (3).Dacia to płaska wtyczka piny w rzędzie. Po rozebraniu ( czujnik jest sklejany dość lekko) tak wyglądają części składowe (4) Wystarczy pociągnąć dwoma kluczami. Wyciągamy mosiężny kołek oporowy następnie rozlutowujemy piny i przekładamy płytkę do starej główki(5). Wyprowadzenia są te same.
Dla tych co chcą zrobić przejściówkę daję rozpiskę pinów od strony wtyczki. (6)
Całość skleiłem do tego zgrzałem lutownicą w czterech punktach i działa.
Co zauważyłem to przy niedziałającym czujniku prędkości ECU nie robi Cut-Off cały czas dawkując paliwo do silnika dawka jest tylko o 1/3 mniejsza niż na biegu jałowym. Po przejechaniu paru kilometrów zapala ECU zgłasza błąd P500. Więc jego wymiana poprawi ekonomikę samochodu.

1_Czujnik.jpg
Tak wygląda nowy o renatki
Plik ściągnięto 54 raz(y) 32,37 KB

2_Wybicie starego.jpg
użyłem akurat długiego pilnika i młotka. Poszło łatwo tylko 2 puknięcia.
Plik ściągnięto 228 raz(y) 26,1 KB

3_Wtyczki.jpg
Tak wyglądają gniazda
Plik ściągnięto 48 raz(y) 14,27 KB

4_Rozebrane.jpg
Rozebrane czujniki i ich częsci składowe.
Plik ściągnięto 83 raz(y) 42,8 KB

5_Lutowanie.jpg
Wylutowana juz płytka
Plik ściągnięto 41 raz(y) 25,31 KB

6_Rozpiska.jpg
Rozpiska pinów
Plik ściągnięto 24 raz(y) 12,07 KB

 
olek1972 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 0.9 Tce + LPG
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2015
Posty: 34
Skąd: Gostynin
Wysłany: 2016-04-04, 11:16   

Witam

Zamówiłem Logana MCV 0,9 Tce, ale z gazem fabrycznym a ten nie ma komputera pokładowego.
Poprosiłem, zatem o montaż uniwersalnego firmy Reveltronics i tu jest klops. Komputer potrzebuje sygnał o prędkości pojazdu w postaci analogowej. Nowy Logan podobno czerpie dane o prędkości jednak z ABS i są one w postaci cyfrowej. To prawda?
Gdzie można podpiąć się w instalację aby mieć sygnał analogowy w postaci impulsów zmieniających częstotliwość wraz ze zmienią prędkości samochodu?
 
kali 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 1133
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2016-04-04, 18:01   

Czujnik który widzisz wysyła sygnały cyfrowe. Komputer który chcesz zamontować akceptuje sygnały cyfrowe, a nie analogowe. Potrzebny sygnał jest w kostce deski rozdzielczej.
 
Lordi 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 MPi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Paź 2016
Posty: 131
Skąd: Łódz
Wysłany: 2019-07-26, 20:11   Wymiana czujnika prędkości

Jeszcze jedna padlina się robi,zauważyłem po trasie jak jechałem z nad morza że coś zaczyna szwankować czujnik prędkości na autostradzie choć zdarzyło się raz to jadąc 130 km/godz nagle wskazówka spadła to 110 i za chwilę znowu 130.A dzisiaj jadąc 60 km/godz nagle spadła do zera i tak przez ok 700 m i wskoczyła znowu na 60 .chyba po mału robi wysiadkę .Wiecie jak wymienić ten czujnik ? czy jakoś się przekręca i wyciąga czy jak .Zauważyłem tak jakieś zatrzaski nie chcę czegoś urwać bo będzie przechlapane.

coś takiego mam

https://allegro.pl/oferta/czujnik-predkosci-dacia-duster-logan-sandero-mcv-8129393229
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-26, 20:51   

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13070
 
Lordi 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 MPi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Paź 2016
Posty: 131
Skąd: Łódz
Wysłany: 2019-07-26, 21:30   

Dzięki laisar. Jeśli dalej będzie tak szwankował czujnik to do wymiany.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne