Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster II 4x4 1.6SCe Prestige Silver
Autor Wiadomość
pawelg 

Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Wysłany: 2019-01-02, 19:44   Duster II 4x4 1.6SCe Prestige Silver

Właśnie zrobiłem pierwsze 1000km nowym Dusterem, tak więc mogę podzielić się kilkoma wrażeniami.

Najpierw (skoro to wątek "galeria") kilka fotek:

Trochę pierwszych wrażeń...
Jako, że wcześniej jeździłem Dusterem ph2 4x4 ale jeszcze z silnikiem K4M, to widzę bardzo pozytywną różnicę. Co prawda dalej nie jest to rakieta, ale kultura pracy H4M wydaje się być jednak lepsza. Mam też wrażenie, że nieco inne są przełożenia - szczególnie 5-ki i 6-ki, ale to może być efekt placebo.
Co ciekawe, silnik wydaje podobny "grzechoczący" dźwięk przy jeździe bez gazu - myślałem, że to przywara K4M.

Wnętrze to inna bajka - w porównaniu do poprzedniego, choć jest nadal plastikowo, to jednak jest bardzo fajnie. Biały kolor podświetlenia, przełączniki automatycznej klimy i duży LCD do komputera robi fajne wrażenie.
Podłokietnik w fotelu kierowcy i regulacja odcinka lędźwiowego też pomaga przy dłuższym jeżdżeniu.

Hm... kamery przednia, tylna i boczne są fajne, ale chyba bez nich też sobie dobrze radziłem. Czujniki odległości reagują szybciej niż w poprzednim Dusterze - co mnie denerwuje, za szybko dostaję ciągły sygnał.

Bardzo fajnie sprawdza się ostrzeżenie o martwej strefie - choć przy mocnym deszczu woda spod kół powoduje krótkie fałszywe alarmy.

Trochę się bałem "zdalnego" kluczyka - ale na razie rozwiązanie to sprawdza się bardzo dobrze. Do dobrego szybko człowiek się przyzwyczaja.

Start/stop - na razie mnie denerwuje i zastanawiam się, jak to wpłynie na życie akumulatora. Nie bardzo też jeszcze wiem od czego zależy czy się blokuje czy nie (pewnie jest w instrukcji). Raz już zrobiłem z siebie idiotę - nie umiałem się ponownie odpalić po tym jak mi zgasł na światłach ;-)

No to na razie tyle.
W każdym razie na razie jestem mega zadowolony. Bardzo lubiłem poprzednika, wygląda na to, że z tym też się bardzo polubię.

Pozdrówka,
Paweł.
Ostatnio zmieniony przez pawelg 2019-01-02, 19:48, w całości zmieniany 1 raz  

Marek1603 

Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Wysłany: 2019-01-02, 19:53   

Gratuluję i dalszego zadowolenia z marki Dacia.

1000 to jest pikuś. Zacznie jeździć dopiero około 10000km.

Belphegor 
Kabodii!

Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Wysłany: 2019-01-02, 20:53   

Gratulacje. Super auto i bardzo fajnie zrobione zdjęcia. Bardziej z daleka, co świetnie oddaje otoczenie do jakiego Duster jest przeznaczony. 8-)
Wychodzi na to, że mamy takie same opcje wyposażenia i dokładnie takie samo zdanie o nich. :mrgreen: Zdalny kluczyk działa w upał, w mróz, w deszcz, w śnieg (w przeciwieństwie do "dotykowego" zdalnego kluczyka w Renault). Kamery się przydają, póki się nie zasyfią. ;-) Ostrzeżenie o martwej strefie.. fakt, świruje jak pada mocniejszy deszcz. Z reguły pomaga wyłączenie i włączenie tej funkcji. Z reguły... :mrgreen:

Gdzie kupowałeś auto?

metalic 

Silnik: 1.6 sce 4x4
Wysłany: 2019-01-02, 23:19   

super kolor. Ja też mam już lekko ponad tyś przejechane i póki co jestem zadowolony. Żadnych migających kontrolek itp. Niebawem też skrobnę parę zdań. Co masz na myśli pisząc, że przełożenia są nieco inne? Możesz rozwinąć? Ja pomału przyzwyczajam się do ruszania z dwójki 8-)
pozdrawiam

Black Dusty 

Silnik: 1.6Sce4x4
Wysłany: 2019-01-03, 00:19   

Prawie jak mój tylko mam czarnego i z stopniami. Jedynka do ruszania dynamicznego jak musisz się szybko włączyć do ruchu albo potoczyć trochę bez gazu a jak leniwie ruszać to z dwójki można.

pawelg 

Wysłany: 2019-01-03, 08:08   

Jeżeli chodzi o przełożenia - to wydaje mi się, że 5 i 6 są nieco niżej.
W poprzednim przy 110 km/h na 6 robiło się już nieznośnie głośno, tutaj da się jechać dość spokojnie te 120 przy niezłym komforcie (ale to może być też kwestia innego silnika i lepszego wygłuszenia). Przy 130 już jest gorzej, ale w dalszym ciągu mocno lepiej niż poprzednio.

Auto kupione w RRG Warszawa (al. Jerozolimskie).

p,paw
Ostatnio zmieniony przez pawelg 2019-01-03, 08:09, w całości zmieniany 2 razy  

psz 

Marka: Honda
Model: Civic
Silnik: 1.6 VTEC
Wysłany: 2019-01-03, 10:25   

Gratuluję zakupu i życzę bezproblemowej jazdy! Dobrze się prezentuje w tym kolorze.

Dacia miała coś zmienić w przełożeniach i zdaje się, że potwierdzacie to, że wersja 4x4 stała się wreszcie ciut bardziej autostradowa, a to super informacja ;-)

pavulon78 

Model: Duster 2 / Mitsubishi Colt
Silnik: 1.6 SCe / 1.3
Rocznik: 2018 / 1998
Wysłany: 2019-01-04, 12:52   

pawelg napisał/a:
Start/stop - na razie mnie denerwuje i zastanawiam się, jak to wpłynie na życie akumulatora

Jeszcze chwila i wyrobisz sobie nawyk wyłączania tego ustrojstwa zaraz pod odpaleniu silnika ;)

Powolny 

Model: Duster 2
Silnik: 1,6 Sce
Wysłany: 2019-01-04, 13:48   Re: Duster II 4x4 1.6SCe Prestige Silver

Cytat:
"pawelg"
Hm... kamery przednia, tylna i boczne są fajne
Czujniki odległości reagują szybciej niż w poprzednim Dusterze
Bardzo fajnie sprawdza się ostrzeżenie o martwej strefie - choć przy mocnym deszczu woda spod kół powoduje krótkie fałszywe alarmy.

W pierwszej kolejności, patrząc na poniższe, to wyłącz na stałe powyższe wynalazki.
One są m.in. przyczyną wszelkich dotychczasowych problemów w ND.
I będę, szczególnie od początku użytkowania 3 roku.

Cytat:
Start/stop - [...] zastanawiam się, jak to wpłynie na życie akumulatora

Błędne myślenie, pozbawione podstaw.
Jeżeli martwisz się akumulatorem, to jedyne, co go faktycznie skutecznie uśmierca, to doładowanie podczas hamowania.
Ale, ale zanim zaczniesz wnikać, to podaj jaki masz typ, jest na kontrolce, zapewne pod czerwoną klemą lub obok z minusem.
Cytat:
W każdym razie na razie jestem mega zadowolony

To zapewne nie pomykałeś jeszcze po błocie.
Cytat:
Bardzo lubiłem poprzednika

A to co innego, pewnie jesteś już przyzwyczajony, co do specyfiki gromadzenia się brudu na boku.

pawelg 

Wysłany: 2019-01-04, 19:33   Re: Duster II 4x4 1.6SCe Prestige Silver

Powolny napisał/a:
Cytat:
"pawelg"

W pierwszej kolejności, patrząc na poniższe, to wyłącz na stałe powyższe wynalazki.

O na pewno nie przestanę. W zasadzie przyzwyczaiłem się już używać wszystkich kamer, opanowałem odległości, przyzwyczaiłem się. Są bardzo pomocne.
Martwa strefa tak samo - oczywiście nie należy traktować tego systemu jako wyroczni, ale dodatkowa pomoc nigdy nie zaszkodzi. W mieście sprawdzają się doskonale.

Powolny napisał/a:
Cytat:

Cytat:

A to co innego, pewnie jesteś już przyzwyczajony, co do specyfiki gromadzenia się brudu na boku.

Z poprzednika byłem bardzo zadowolony. Nigdy przez 5 lat użytkowania nic mu się nie stało, nie zepsuło się. Jeździłem nim po błocie, piasku i ... torach kolejowych. Właśnie po to go kupiłem.
Grunt to mieć odpowiednie oczekiwania w stosunku do tego co się kupiło, ale chyba o tym z Tobą nie bardzo jest sens dyskutować...

Dla mnie samochód jest narzędziem utyltiarnym. Ma mi służyć do jeżdzenia w konkretnych warunkach. Duster doskonale się w tym sprawdza.
Przedłużam sobie to i owo przy pomocy innych gadżetów.
I od razu zaznaczę, że mam w poważaniu co o Dusterze myślą sąsiedzi lub obsługa hotelu ;)

p,paw
Ostatnio zmieniony przez pawelg 2019-01-04, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  

Powolny 

Wysłany: 2019-01-04, 20:07   Re: Duster II 4x4 1.6SCe Prestige Silver

Cytat:
"pawelg" Z poprzednika byłem bardzo zadowolony

Masz na myśli gromadzenie się - skuteczne - błota na boku?
Cytat:
Grunt to mieć odpowiednie oczekiwania w stosunku do tego co się kupiło, ale chyba o tym z Tobą nie bardzo jest sens dyskutować...

Jak dotąd, jak dobrze pamiętam, to pierwszy napisałem, że kupiłem ND pod konkretne przeznaczenie.
Zatem, co masz na myśli?
Cytat:
Dla mnie samochód jest narzędziem utyltiarnym

Nooo tak, wielce polityczne, ale co dla ND widzisz innego, niż pozostali użytkownicy, w zakresie:
1) praktycznej, materialnej korzyści?
2) praktycznego zastosowania?

Mój, to samochód technicznego zabezpieczenia wypraw=włóczęg wielomiesięcznych.
Cytat:
Ma mi służyć do jeżdzenia w konkretnych warunkach

Znaczy się, odmiennych, niż przeciętny, zatem w jakich?
Cytat:
Duster doskonale się w tym sprawdza

Coraz polityczniej, ale może coś się wyjaśni.
Cytat:
Przedłużam sobie to i owo przy pomocy innych gadżetów.

Upsss, nie pytam dalej, ale co z rodzajem=gatunkiem akumulatora?
Cytat:
I od razu zaznaczę, że mam w poważaniu co o Dusterze myślą sąsiedzi lub obsługa hotelu

Przecież nikt nikogo nie zmusza do bywania tu czy tam, ale jak ktoś się decyduje na pobyt w określonych miejscach, to politycznie wypada dostosować się do innych.
Kurka wodna, pisania...a meritum hula po bezdrożach.

papse 

Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: ----
Wysłany: 2019-01-04, 20:17   

Powolny napisał/a:
Jak dotąd, jak dobrze pamiętam, to pierwszy napisałem, że kupiłem ND pod konkretne przeznaczenie.

Zgadza się, robisz doktorat nt. wpływu oprogramowania ND na ........ (wpisać wg. uznania)

Belphegor 
Kabodii!

Wysłany: 2019-01-04, 20:34   

Powolny napisał/a:

Mam wszystkie te wynalazki. Nie mam też żadnych problemów z nimi oraz z innymi elementami. Gadanie, że to może mieć wpływ na dotychczasowe problemy z ND (a takowe dotyczą w zasadzie tylko 1.6 SCe) to brednie pozbawione podstaw.

Powolny 

Wysłany: 2019-01-04, 20:42   

Cytat:
"Belphegor"] Mam wszystkie te wynalazki. Nie mam też żadnych problemów z nimi oraz z innymi elementami

A gdzie, ja piszę, że są obecnie problemy?

Cytat:
Gadanie, że to może mieć wpływ na dotychczasowe problemy z ND (a takowe dotyczą w zasadzie tylko 1.6 SCe) to brednie pozbawione podstaw.

Upsss, czy wiesz o jakim akurat ND mówimy?
Chyba, że źle czytam...
Spr. raz jeszcze przedmiot dywagacji i wróć...

Belphegor 
Kabodii!

Wysłany: 2019-01-04, 20:46   

Powolny napisał/a:
Cytat:
"pawelg"

Cytat:
Start/stop - [...] zastanawiam się, jak to wpłynie na życie akumulatora

Błędne myślenie, pozbawione podstaw.
Jeżeli martwisz się akumulatorem, to jedyne, co go faktycznie skutecznie uśmierca, to doładowanie podczas hamowania.
Ale, ale zanim zaczniesz wnikać, to podaj jaki masz typ, jest na kontrolce, zapewne pod czerwoną klemą lub obok z minusem.
Cytat:

Cytat:

Wszystko napisałeś powyżej. Napisałeś o obecnych problemach i że te wynalazki są ich przyczyną. A o jakim ND mówimy. Napisałeś ogólnie bez wskazywania konkretnego. A już na pewno nie o ND kolegi pawelg.

Powolny 

Wysłany: 2019-01-04, 20:46   

Cytat:
"papse" [...] nt. wpływu oprogramowania ND na ........ (wpisać wg. uznania)

Jak mam odpowiedzieć, to bardzo chętnie, ale dobrze byłoby znać pytanie, na jakie ma odpowiedzieć?
A swoją drogą, to już obowiązuje linia polityczna na forum, że oprogramowanie jest OK?
Coś szybko wszystko się nareperowało.
Oczywiście pogratulować...

Powolny 

Wysłany: 2019-01-04, 20:50   

Cytat:
"Belphegor [...] Napisałeś ogólnie bez wskazywania konkretnego. A już na pewno nie o ND kolegi pawelg

No tak, słusznie, nie skopiowałem wcześniej nagłówka, ale poprawiam się, zatem przeczytałem w nim:
Cytat:

Co się nie zgadza?
Napisałeś:
Cytat:
a takowe dotyczą w zasadzie tylko 1.6 SCe)
Ostatnio zmieniony przez Powolny 2019-01-04, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  

papse 

Rocznik: ----
Wysłany: 2019-01-04, 21:08   

Powolny napisał/a:
Cytat:
"papse" [...] nt. wpływu oprogramowania ND na ........ (wpisać wg. uznania)

Jak mam odpowiedzieć, to bardzo chętnie, ale dobrze byłoby znać pytanie, na jakie ma odpowiedzieć?
A swoją drogą, to już obowiązuje linia polityczna na forum, że oprogramowanie jest OK?
Coś szybko wszystko się nareperowało.
Oczywiście pogratulować...

Nie napisałem, że oprogramowanie w ND jest już dopracowane.
Chodziło mi tylko o to, że doktoryzujesz się na ND, rozbierasz wszystko na czynniki pierwsze z aptekarską, o przepraszam atomową precyzją i czepiasz się każdego posta nienapisanego wg. Twojego klucza. O rozpisywaniu się na pół strony bez specjalnego sensu nie wspomnę, więc nie dziw się, że niektórzy koledzy mają Twoich elaboratów po tzw. kokardę.

P.S.
Nie odpisuj proszę.

pawelg 

Wysłany: 2019-01-04, 21:33   

Zastanawiam się na jakiego kija męczyć się z samochodem, którego się nie cierpi. Sprzedać, kupić coś innego i dać spokój z trollowaniem na forum.

Ja uwielbiałem swojego poprzedniego Dustera, choć miał wady i rzeczy, które mnie wkurzały. Podatek od ceny, ot co.
Zapewne z tym będzie tak samo.

P,paw
Ostatnio zmieniony przez pawelg 2019-01-04, 21:34, w całości zmieniany 2 razy  

Powolny 

Wysłany: 2019-01-04, 22:12   

Cytat:
"pawelg"] Zastanawiam się na jakiego kija męczyć się z samochodem, którego się nie cierpi.

ND jest, w założeniach, świetną konstrukcją.
Moje oczekiwania spełnia, a to, że ludzie patrzą na tą markę z przymrużeniem oka, to fakt, chyba nikt nie ma wątpliwości, co do tego.
Cytat:
Sprzedać, kupić coś innego i dać spokój z trollowaniem na forum.

Ja zapłaciłem za niego ok 20 tys., nic za te pieniądze nie kupię lepszego, żeby mogło rdzewieć na parkingu.
Zatem spełnia aż nadto swoje zadanie.
Cytat:
Ja uwielbiałem swojego poprzedniego Dustera, choć miał wady

Ja też, a co do wad, to streść, przyda się, żeby wiedzieć, na co uwagę w ND zwrócić.

mistakos 

Marka: Skoda
Model: Fabia
Silnik: 1.6 TDI
Rocznik: 2011
Wysłany: 2019-01-04, 22:30   

Ogólnie, powiem Wam chłopaki, szkoda, że osobiste wycieczki urządzacie sobie w czyimś wątku dotyczącym jego auta. Ja na ten przykład lubię takie wątki, ale kurde taki bajzel, to sorry, ale wstyd i hańba czytać w ogóle...

Mam nadzieję, że autor wątku się nie podda i będzie dalej publikował...

defunk 

Marka: Dacetti
Model: Dusterio
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Wysłany: 2019-01-05, 08:44   

mistakos napisał/a:
Ogólnie, powiem Wam chłopaki, szkoda, że osobiste wycieczki urządzacie sobie w czyimś wątku dotyczącym jego auta. Ja na ten przykład lubię takie wątki, ale kurde taki bajzel, to sorry, ale wstyd i hańba czytać w ogóle...

To przypadłość pewnego powolnego na umyśle użytkownika, który psuje obraz, a część go w tym dopinguje -- polemizując i przekonując, zamiast zbanować do cna.

Marek1603 

Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Wysłany: 2019-01-05, 12:11   

mistakos napisał/a:

Mam nadzieję, że autor wątku się nie podda i będzie dalej publikował...

Ale w czym problem.
Autor tematu pisze PW do któregoś z moderatorów z prośbą i się sprząta.

A tak w ogóle to prawie rok czasu był spokój więc jakiś trol* musiał się pojawić.

* - w naszym przypadku osoba, która ma swoje zdanie (spoko niech ma) i nie dopuszcza do siebie opinii innych czyli "moja racja jest moja i najważniejsza, a reszta się nie zna".

wrona86 
Zielony listek

Marka: MB
Model: W210
Silnik: 4,3
Wysłany: 2019-01-05, 12:13   

defunk napisał/a:
mistakos napisał/a:

To przypadłość pewnego powolnego na umyśle użytkownika, który psuje obraz, a część go w tym dopinguje -- polemizując i przekonując, zamiast zbanować do cna.

Niestety, jestem na forum krótko, ale musze przyznać rację. Oczy bolą pd czytania takich wywodów.
Co do auta, fajne, nawet bardzo 😀

pawelg 

Wysłany: 2019-01-10, 08:48   

To jeszcze dwa spostrzeżenia:

- w porównaniu do poprzedniego brakuje mi w komputerze ilości spalonego paliwa. Oczywiście da się to policzyć ze średniego spalania i przejechanych km, ale jak liczył sam było łatwiej. To w sumie była najlepsza metoda na weryfikację przy tankowaniu.

- wspomaganie elektryczne to jednak zupełnie inna bajka niż to hydrauliczne w poprzedniku. Sprawdza się przy manewrowaniu ale o dziwo również przy ostrzejszym pokonywaniu łuku na lodzie ;-)

p,paw

Odpowiedz do tematu