Marka: Dacia
Model: D
Silnik: 1.6SCE Pomógł: 1 raz Dołączył: 16 Gru 2018 Posty: 115 Skąd: skąd
Wysłany: 2026-05-23, 12:43 Łańcuch 1.6SCE
Fabryczny silnik, chyba coś nie poszło ze znakami na łańcuchu ;)
Na cylindrze mostek ozn. 2 mam 0,07 i 0,12 luzu i 10atm sprężania (pozostałe równo po 12atm mierzone długim wężem i jakimś chinolem miernikiem) ;)
Inne wydechowe 0,17 0,27; 0,21 0,27; 0,13 0,12
Na wszystkich ssących 0,25-0,26
90kkm na gazie od nowości i taka dygresja: do tego cylindra był najdłuższy wężyk do wtryskiwacza gazowego.
rozrz.jpg
Plik ściągnięto 37 raz(y) 189,65 KB
Ostatnio zmieniony przez rob_plk 2026-05-23, 12:51, w całości zmieniany 2 razy
Marka: Dacia
Model: Jogger SL Extreme, Ex Duster, Ex Logdy
Silnik: 1.0TCe 110KM 200Nm
Rocznik: 2022 Pomógł: 10 razy Dołączył: 14 Lut 2019 Posty: 485 Skąd: Tychy
Wysłany: 2026-05-23, 13:36
Wszystkie wężyki powinny mieć tę samą długość, każdy przewód ma swoją pojemność gazu, a przewody powinny być możliwie jak najkrótsze a tej samej długości.
Marka: Dacia
Model: D
Silnik: 1.6SCE Pomógł: 1 raz Dołączył: 16 Gru 2018 Posty: 115 Skąd: skąd
Wysłany: 2026-05-23, 19:21
Dobrałem z Eurocams'a po numerkach nissana, szlifowania nie będzie ;)
Śrubę na zębatce wałka wydechowego to jakiś poj....b dokręcał, rurą metrową musiałem odkręcić.
Ostatnio zmieniony przez rob_plk 2026-05-23, 19:24, w całości zmieniany 1 raz
Marka: Dacia
Model: D
Silnik: 1.6SCE Pomógł: 1 raz Dołączył: 16 Gru 2018 Posty: 115 Skąd: skąd
Wysłany: 2026-05-28, 09:29
Nic się nie zmieniło, planuje zrobić kilka tyś., zwalić znów kolektor, zmienić świece i przy okazji się zmierzy.
Pomiar robiony po szklankach, nie da się puścić silnika żeby zawór się "doklepał", może przylgnia zanieczyszczona lub lekko wypalona, kamerą oglądałem, nic nie widać ale słaba kamera.
I tak jest spoko, moc wróciła, równa praca na wszystkich cylindrach itp.
Ostatnio zmieniony przez rob_plk 2026-05-28, 09:35, w całości zmieniany 1 raz
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum