Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 01:04
ŚWIĘTOCHŁOWICE - Pietrzak
Autor Wiadomość
ian 



Marka: Dacia
Model: Logan Ambiance
Silnik: 1390 cm, 75 KM
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 548
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-12-06, 11:29   ŚWIĘTOCHŁOWICE - Pietrzak

Pietrzak. Sp. z o.o. Autosalon Renault i Dacia
41-600, Świętochłowice, Bytomska 39, woj. śląskie, tel. 0 32 348 52 00

Zrobiłem w tym salonie pierwszy przegląd samochodu wcześniej tam zakupionego, i ubezpieczonego.

Obsługa klienta. Przyjazna, i sympatyczna. Przy zakupie wybranego samochodu warto długo okazywać zainteresowanie jego zakupem, negocjować szczegóły umowy, i elementy dodatkowego wyposażenia. Gwarantuję, można uzyskać całkiem wymierne korzyści. Są elastyczni-umawiają się w dogodnym dla klienta czasie, szybko odpisują na maile, i korespondencję elektroniczną, przedstawiają aktualne promocje. Jednak, gdy już podpiszemy umowę kupna, w przypadku wystąpienia jakiś niespodziewanych przeszkód w transporcie samochodu, trzeba samemu interweniować, i poganiać.

Ubezpieczenie. Na miejscu ubezpieczymy też samochód, sprzedawca jest agentem ubezpieczeniowym. Co ciekawe starają się zaproponować korzystną cenę dla klienta-nie windują sztucznie kosztów ubezpieczenia. Dziwne...

Przegląd. Teoretycznie warsztat jest zarezerwowany wyłącznie dla obsługi serwisowej-klientom, i właścicielom samochodów wstęp wzbroniony. W tym czasie popijając kawę przejrzymy prasę (są dwa tytuły do wyboru), zapoznamy się z ofertą handlową, i samochodami Renault (np. najnowszą Laguną). Zdobyć jednak jakieś informacje na temat Dacii, jej eksploatacji jest bardzo trudno-tajemnica pilnie strzeżona. Odmawiają też udostępnienia kolejnego bonu serwisowego na drugi przegląd, gdyż "ceny przeglądu Dacii stale się zmieniają, jedne się zwiększają, inne zmniejszają". Czas trwania przeglądu około 50 minut, czas poświęcony na informację o stanie technicznym samochodu, wystawienie faktury, i zapłacenie rachunku: 20 minut.
Co ciekawe pierwszy przegląd obok oceny stanu technicznego podzespołów, kontroli poziomu płynów eksploatacyjnych obejmować ma też odczytanie przez komputer diagnostyczny wszystkich informacji na temat eksploatacji, i parametrów technicznych z elektronicznego modułu diagnostycznego kontrolującego pracę silnika. Przepraszam, w Dacii????

To zdanie wypowiedzane przez serwisanta szczególnie polubiłem:

"Dacia to samochód dla osób, które posiadają umiejętność dokonywania drobnych napraw."
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-08-12, 12:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-12-07, 00:06   

ian napisał/a:
Odmawiają też udostępnienia kolejnego bonu serwisowego na drugi przegląd, gdyż "ceny przeglądu Dacii stale się zmieniają, jedne się zwiększają, inne zmniejszają".


To jest bzdura :!:

W Renault Głowacz zawsze :!: dostaje się nowy bon, oddając stary.
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-12-07, 00:07   

Ta "bzdura" to oczywiście do serwisu, nie do Ciebie ian-ie ;-)
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-07, 09:42   

ian napisał/a:
To zdanie wypowiedzane przez serwisanta szczególnie polubiłem:

"Dacia to samochód dla osób, które posiadają umiejętność dokonywania drobnych napraw."


No proszę nawet nie chcą z klienta za drobne naprawy zdzierać ;-) . Mosze powinni zamiast bonów serwisowych dawać książkę serwisową i komplet narzędzi -dziwny jest ten świat...
 
ian 



Marka: Dacia
Model: Logan Ambiance
Silnik: 1390 cm, 75 KM
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 548
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-12-07, 10:35   

Podczas przeglądu w salonie Pietrzak pamiętają także o nałożeniu ochronnych pokrowców na fotel kierowcy, i kierownicę. Drobna rzecz, a jaka ważna-tapicerka pozostaje czysta.

Ciekawe, czy we wszystkich serwisach jest podobnie.
_________________
Skoda 105 S (1982-1989), Polonez 1500 SLE (1989-2000), 3×Fiat 126p (19??-2002), czasami pożyczane Daewoo Tico, Skoda Felicia
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-12-07, 10:41   

ian napisał/a:
Podczas przeglądu w salonie Pietrzak pamiętają także o nałożeniu ochronnych pokrowców na fotel kierowcy, i kierownicę. Drobna rzecz, a jaka ważna-tapicerka pozostaje czysta.

Ciekawe, czy we wszystkich serwisach jest podobnie.


Ja myślę że w każdym ASO - nie tylko renault jest to obowiązkiem. jakoś sobie nie wyobrażam żeby ktoś mi ufajdaczył siedzenia, tapicerkę, lewarek lub kierownicę... przecież nawet w standardzie są ochraniacze na blachy żeby czegoś nie porysowali - jak auto idzie do przeglądu to całe błotniki/nadkola zawsze są zabezpieczone, dodatkowo jak robili mi przy szybach to jeszcze mi osłaniali drzwi.
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-12-07, 10:45   

ian napisał/a:
Ciekawe, czy we wszystkich serwisach jest podobnie.


tak powinno byc w kazdym ASO. Teraz gdy oddawlem do naprawy wszystkie ochrony zostaly zalozone mimo tego, ze (wstyd sie przyznac) ale auto bylo calkiem zabrudzone i w srodku i na zewn. (kilka dni przejazdow po budowie).
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
eMCeV 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 13
Skąd: śląskie
Wysłany: 2009-09-01, 06:44   

Ja jeszcze nie mam Dacii (czekam, będzie pod koniec października/na początku listopada) ale mogę wypowiedzieć się w kwestii, że tak powiem, obsługi klienta. Dealer (bez nazwisk :) ) był bardzo miły (czemu się akurat nie dziwię, bo być musi jak chce sprzedać) ;) rzeczowy, zaproponował jazdę próbną, czego nie mogę powiedzieć o konkurencji... Auto-Zięba Katowice czy Tandem Będzin - nie mają ani jednej sztuki!!! a trudno kupić samochód w ciemno widząc go tylko na zdjęciach. I tu plus dla Pietrzaka (choć u Pietrzaka w Katowicach też nie mają samochodu do jazdy próbnej... no ale tam to tylko renówki).
Zamówiłem Dacię Logan MCV 7-os., dostałem kilka gratisów, słowem - jestem ZADOWOLONY.
Zobaczymy jak serwis ;)
Ostatnio zmieniony przez eMCeV 2009-09-01, 09:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-08-11, 19:28   

Ja polecę ten salon, miła obsługa, sprzedawca pomógł zarejestrować samochód , wprawdzie żadnych gratisów nie dostałem no ale rabat 10% dla taksówkarza był. Samochód przygotowany do odbioru o czasie, dobry kontakt przez telefon i email. Jestem zadowolony.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
 
wat 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi 110
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1146
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Wysłany: 2010-08-26, 21:29   

na dzień dzisiejszy serwis oki, zamontowali głośniku z tyłu i swiatełka dzienne ceny zgodne z ustaleniami telefonicznymi bez niespodzianek. I co ważne wyrobili się we wczesniej określonym czasie.
Dąbrowscy nie umieli się określic z kosztem robocizny bo nie wiedza ile serwisantowi czasu zejdzie.

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2010-09-01, 00:22 ]
Dyskusja nt świateł dziennych została przeniesiona: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=60668#60668.
dokonali poprawki i jest wg mnie oki
Ostatnio zmieniony przez wat 2010-09-01, 11:49, w całości zmieniany 3 razy  
 
Lukas87 



Marka: Dacia
Model: Sandero I oraz MCV II
Silnik: 1.5 dci oraz 1.2 16V LPG
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1103
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2011-02-23, 14:36   

Jako że postanowiłem wymienić olej przy ponad 2000km udałem się do w/w serwisu.
Długo nie trzeba było czekać bo na drugi dzień mnie przyjęto. Olej kupiłem na własną ręke żadnego problemu nie było. Obsługa miła, nie musiałem czekać od razu mnie przyjęto i zaproponowano kawe i herbate. Jestem bardzo zadowolony i właśnie tam będe serwisował daćke. Koszt jaki mnie wyniósł za wymiane oleju to 137zł i pare groszy (olej miałem swój) ;-)
_________________
Dacia jest bogiem, prędkość nałogiem, sandero podstawą, turbo zabawą
Witaj Gość :)
 
Domel 


Marka: Dacia
Model: LoganMCV
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 187
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-02-23, 19:39   

Ja ostatnio usuwałem szkodę i też mogę tylko pochwalić. Na przegląd pewnie też się wybiorę do nich .)
 
arbi77 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 1
Skąd: Świony
Wysłany: 2011-08-19, 07:29   

Ja niestety nie mam takich pozytywnych wrażeń. Wysłałem im kilka dni temu emaila z pytaniem o dostępność Dustera i ewentualnego czasu oczekiwania, wysokości zadatku. Odpowiedzi nie otrzymałem do dzisiaj. Przyznam, że jestem bardzo zaskoczony. Widocznie całe to gadanie o kiepskiej sprzedaży nowych samochodów, kryzysie itd to mit skoro dealerowi nie chce się nawet krótko odpowiedzieć na emaila wyraźnie zainteresowanego potencjalnego klienta. Jak dotąd nie spotkałem się z taką sytuacją, że firma, u której chciałem zrobić zakup za kilkadziesiąt tysięcy tak mnie olała
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-08-19, 08:21   

Bo musisz wysłać mejla bezpośrednio do sprzedawców, jest tu na forum jeden to on ci odpowie. Zobacz sobie fiata sedici lub suzuki sx4 tam na pewno dostaniesz szybciej odpowiedź i lepsze rabaty.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
 
lisek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 31
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-08-19, 09:22   

arbi77, tak samo zostalem potraktowany :evil: , poszedlem do Auto Zieby w Katowicach i tam obsluga pierwsza klasa.
_________________
Jeep ZJ 5.2 V8, to był super samochód.
 
Lukas87 



Marka: Dacia
Model: Sandero I oraz MCV II
Silnik: 1.5 dci oraz 1.2 16V LPG
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1103
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2012-03-30, 08:31   

Byłem w ASO Pietrzak Świętochłowice obsługa pierwsza klasa na czas diagnozy zostałem poczęstowany kawą tak samo moja dziewczyna nawet jej nie zdążyłem wypić to autko już było po weryfikacji, odstawiając autko na czas naprawy dostałem auto zastępcze za to cenię to że dbają o klienta. Co tu dużo mówić miła obsługa, wszystko przebiegło szybko sprawnie.
Na 100% właśnie tam pojadę na przegląd ;-)
_________________
Dacia jest bogiem, prędkość nałogiem, sandero podstawą, turbo zabawą
Witaj Gość :)
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-03-30, 15:38   

Sytuacja sprzed kilkunastu miesięcy. Od razu zaznaczam, że w świetle opinii raczej mieli gorszy dzień, albo chodziło o to że nie im bezpośrednio płaciłem.

ja tam zostałem skierowany z ASO w Katowicach na dosłownie 2minutowy zabieg i... niestety odebrałem samochód i po telefonicznej awanturze odwiozłem Sandy do Katowic. I niestety nie mogę powiedzieć dobrego słowa, skoro wyjeżdżając z Katowic zostałem zapewniony że w Świętochłowicach na mnie czekają (co było prawdą bo byłem przy rozmowie pracownika), a na miejscu okazało się że sory ale mamy umówione inne samochody i nie mamy czasu.

Może mieli gorszy dzień, nie wiem, ale opryskliwość w obsłudze jak po 50minutach spytałem co się dzieje i dlaczego wciąż moje kluczyki są na ladzie, z tym, że w trakcie złożyłem propozycję, że zostawię samochód i przyjadę następnego dnia bo niestety godzina, albo więcej to sporo więcej niż zakładałem, tylko prosiłem o podpisanie przebiegu samochodu. W odpowiedzi na to facet wstał z miejsca, powiedział, że nie podpisze, bo musiałby otworzyć zlecenie, a miał nie otwierać zlecenia i wyszedł nim skończył zdanie. Przewrażliwiony moimi wydarzeniami związanego z Tandemem w Będzinie, zabrałem kluczyki z lady, odwiozłem Sandy do Katowic, gdzie na dwa dni zamieniłem ją na Megane III kombi.

No i tak wyglądała moja jedyna wizyta w ASO Świętochłowicach, która utwierdziła mnie w przekonaniu, że jak naprawa blacharska to Katowice, a jak przegląd to na pewno nie ASO. I właściwie chodziło jedynie brak dialogu i informacji, pomijając nawet to że byłem umówiony przez partnerskie ASO, któremu chciałem trochę ulżyć, żeby nie wozili Sandy, a wyszło jakbym przyjechał bez wcześniejszej zapowiedzi i chciał żeby co najmniej natychmiast wymienili mi sprzęgło.
Ostatnio zmieniony przez czaju 2012-03-30, 15:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
luk80 


Marka: Dacia
Model: Lodgy, Duster Blackshadow
Silnik: 1.2TCe, 1,6 SCe
Rocznik: 2012,, 2017
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 126
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: 2013-04-17, 23:45   

Jeśli chodzi o obsługę salonu to jestem bardzo zadowolony. Dobry kontakt, duża elastyczność, miła obsługa przynajmniej przy kupnie. Później już trochę gorzej.
Niestety miałem już możliwość sprawdzenia możliwości "serwisu". Toż to jakieś druciarstwo. Widziałem różne rzeczy ale to co mnie tam zastało to jakiś koszmar. Fakt gotówkę za usługę dostałem zwróconą, akcesoria nowe ale obsługa do bani. Sposób załatwiania, umawiania się to zgroza. Straciłem czas i pieniądze na paliwo tylko dlatego, że ktoś czegoś nie dopilnował i zapomniał poinformować. Obserwując kilkukrotnie sposób w jaki pracuje serwis można powiedzieć, że brakuje tam majstra z jajami który cały ten burdel doprowadziłby do porządku. Jak widzę, że "mechanik" tnie szlifierką na podnośniku sworzeń, iskry walą na prawo lewo, a tuż obok na stanowisku stoi inne auto od którego iskierki pięknie się odbijają to nie wiem czy płakać czy się śmiać. I nie piszę tutaj o moim aucie tylko opisuje spostrzeżenie podczas oczekiwania na załatwienie mojej sprawy. Zresztą sam widok "stanowisk warsztatowych" , a raczej brak porządku na nich mówi o jakości wykonywanych usług. Niechlujstwo i tyle. Na pewno mnie tam już nigdy więcej nie zobaczą. :evil:

I tak podsumowując jak salon Dacii to do Pietrzaka - serwis tylko i wyłącznie Dąbrowscy inna epoka.
Ostatnio zmieniony przez luk80 2013-04-17, 23:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
dul. 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 12
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2015-08-16, 12:34   

Jeśli chodzi o obsługę klienta to jestem raczej zadowolony. Miło i przyjemnie. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to fakt, iż sprzedawca pracował tam z 2 miesiące, do czego się przyznał, i nie do końca jasno przedstawił oferty, pakiety i akcesoria. Pod koniec zamawiania trochę się niecierpliwił, ale to ja wstrzymywałem się z zakupem i przeciągałem dosyć długo cały proces, w pewnym momencie znałem lepiej niż on prawie cały cennik :mrgreen: Co do serwisu to się nie wypowiadam, ponieważ byłem tam tylko raz i dotyczyło to drobnostki, a nie poważniejszych usterek, natomiast obsługa była miła, wszystko sprawnie się toczyło. Natomiast za długo czekałem na wizytę.

Generalnie raczej mogę polecić.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne