Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zima zaskoczyła drogowców-wysokie zawieszenie i zimowe opony
Autor Wiadomość
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-30, 14:23   Zima zaskoczyła drogowców-wysokie zawieszenie i zimowe opony

Wczoraj 29-11-2010 jechałem w Łodzi od kurczaków na widzew.
Niestety na ulicy rydza śmigłego stanąłem w korku na lewym pasie.
Na pasie środkowym stały tiry, a pas prawy był praktycznie wolny na długość około kilometra, gdzie oczywiście dalej znów był korek.

Po około jednej godzinie stania w dosłownie jednym miejscu, a że jestem chory i mam temp. więc moja złość była jeszcze większa, wyszedłem z auta szukając jakiegoś rozwiązania.

Pomiędzy tirami była dziura na tyle, że przejechałem pomiędzy tirami i prawym pasem po dość wysokim śniegu pojechałem do następnego korka.
Tam spotkałem jedną osobę, która jechała na Poznań (współczuje). Widząc że lewy pasy jest wolny i prawie można nim dojechać do skrzyżowania rydza-śmigłego a Przybyszewskiego, pytam się osobnika, czemu nie jedzie tym lewym pasem, a on mi na to : "Mam letnie opony więc na pewno się tam zakopię".
No to ja śmiało, na lewy pas i pruję do skrzyżowania. Już widzę skrzyżowanie, a tu sytuacja :
Lewy pas - tir
prawy pas - tir
środkowy pas - stoją dwie osobówki na letnich kółkach zakopane oczywiście w śniegu.

Najpierw trąbiłem dziwiąc się czemu nie jadą, ale z braku perspektywy poprawy sytuacji, a było trochę miejsca pomiędzy osobówkami a tirami, wyminąłem osobówki i wjechałem na skrzyżowanie skręcając później w Przybyszewskiego.

Również inny kierowca Suzuki SX jechałem razem ze mną, a inni kierowcy się bali wjeżdżać w wysoki świeży śnieg.

Także morał z tego taki, że byłem dumny ze swojej Dacii Sandero, które ma dość wysokie zawieszenie a w połączeniu z zimowymi oponami ulice pokryte wysokim śniegiem są żadnym problemem.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2010-11-30, 14:28, w całości zmieniany 3 razy  
 
kubalonek 


Marka: Dacia
Model: MCV , Logan
Silnik: 1.5 dci 68 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 221
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-11-30, 15:00   

No to pochwal się jakie to cudowne oponki masz na felgach?
 
El Diablo 


Marka: Renault
Model: Scenic
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-30, 15:40   No nieźle:)

Ja wczoraj jechałem z Dąbrowskiego w stronę śródmieścia, ale pojechałem na około Lodową-Widzewska-Pomorska w sumie 40 min.Ale masz rację jak nie TIRY zblokowały to osobówki na letnich.I potem dziwią się jakie to wielkie korki w mieście :-D Dziś od rana wstrzymali na Rydza TIRY, kolejka była od Ronda Solid. przez Przybysza, podobno aż do Rzgowskiej.Ale chyba miało to sens bo nie słyszałem żeby jakiś zablokował skrzyżowanie...Ja mam oponki zimowe Dunlop SP Winter Sport i są OK.Jeżdżę 2 zimę.Tyle, że na lato zdały by się nowe.Myślę o Uniroyal Rainexpert, zna ktos tą markę?Pozdrawiam 8-)
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-30, 15:58   

A ja obiektywnie rzecz ujmując muszę pochwalić służby drogowe w moim mieście. Wczoraj naprawdę nieżle sypnęło, do tego wiatr nadmuchiwał śnieg na drogi, ale większych problemów nie było - odśnieżone, posypane, w efekcie na drogach zalegała przeważnie woda, co najwyżej błotko pośniegowe, ale dało radę bez problemu jezdzić Korki woszem były, ale w standardowych miejscach i nie były jakoś wyjątkowo wielkie:)
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-30, 16:28   

kubalonek napisał/a:
No to pochwal się jakie to cudowne oponki masz na felgach?


Ja mam opony zimowe : Fulda Kristall Montero 2 o rozm. : 185/65 R15
A kupiłem je w 2008 roku, czyli będzie to już 3 sezon na tych oponach.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2010-11-30, 16:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-30, 16:28   

Przenosimy sie do Zor...
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-30, 16:30   

No to my wczoraj w Łodzi mieliśmy totalny korek - praktycznie cała łódź stała.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2010-11-30, 16:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
Ammianus 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 323
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-30, 16:49   

Wczoraj jeździłem po Warszawie, w godzinach 12-2 w nocy.
Dzis rano parsknąłem śmiechem, jak usłyszałem w radiu, że w nocy po Wawie jeździło 100 pługów :roll:
Objechałem pół miasta, i prócz śniegu nie widziałem nic.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-30, 17:08   

bushi napisał/a:
Przenosimy sie do Zor...

zapraszam, bardzo dobra lokalizacja, ceny nieruchomości na rozsądnym poziomie, dużo inwestycji w drogi, zaplecze kulturalno-sportowe. Możesz wpaść przy okazji takich imprez jak Święto Ogniowe (związane z historią miasta), Mistrzostwa Polski i Europy w Basebolu i softbalu, festiwalu KANASTA i wielu wielu innych :mrgreen:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-30, 17:31   

@Ammianus: Bo dopiero o 4.30 zaczęli: http://warszawa.gazeta.pl...e_pomagalo.html <:
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-11-30, 17:41   

jackthenight napisał/a:
No to my wczoraj w Łodzi mieliśmy totalny korek - praktycznie cała łódź stała.


Lublin też :mrgreen:

relacja wczorajsza http://www.dziennikwschod...EWS01/761742559

relacja dzisiejsza http://www.dziennikwschod.../NEWS01/9807950

_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

Ostatnio zmieniony przez maciek 2010-11-30, 17:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-30, 18:08   

Ja wczoraj specjalnie pojechałem ok. 21:30 na godzinę, zaliczyłem "kryterium Karowa" w dół i w górę, Oboźną w górę, Tamkę w obie strony i objazd centrum.
Fajnie się jeździ w centrum miasta po kopnym śniegu :lol:
Drakul dał radę, wszystkie próby na piątkę!
Swoją drogą korków o 22:00 to już dawno nie widziałem.
 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 443
Skąd: ZGY
Wysłany: 2010-11-30, 19:01   

A u mnie zero śniegu. Ogladam w telewizji co się dzieje w kraju i aż się wierzyć nie chce. Mrozik ok. minus 4 i to wszystko. Moje dzieciaaki czekają na śnieg, a ja mogę spokojnie jeździć, bo drogi czarne, suche.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-30, 19:21   

W Warszawie "letka" masakra, tłumy ludzi na przystankach ("promocja komunikacji zbiorowej trwa" ;), kosmiczne korki wszędy. Wracałem po 20oo z Woli na Mokotów i naprawdę spodziewałem się, że będzie gorzej. :) Generalnie powoli bo powoli, ale się jechało. Nie jechało się tylko na Hynka, ale sporą część korka objechałem przez jakieś straszliwe osiedla (AutoMapa FTW!), a potem już jakoś się wszyscy poturlali.

Strasznie fajnie prowadziło mi się MCVkę w śniegu. :] Jak przypomnę sobie, jaka męka była, żeby ruszyć Mazdą choćby z miejsca, to po prostu niebo a ziemia. Z innych różnic - w MCVce wyraźnie czuć na kierownicy, kiedy koła zaczynają buksować - dziwne uczucie, bo kierownica "sztywnieje". Najwyraźniej im większy rozstaw osi, tym mniej skuteczne są próby zacieśnienia zakrętu przy pomocy ręcznego - już w Maździe nie było różowo (2610 mm) pod tym względem, a w MCVce całkiem skończyło się dobre - jeśli w zakręcie MCVka postanowi wybrać się w krajobraz, to podcinanie ręcznym w niewielkim stopniu stanie na drodze do jej szczęścia. :)

Na parkingu pod domem była taka ilość śniegu, że Mazda na sam jego widok zakopała by się po antenkę. :) Tymczasem MCVką wjechałem sobie spokojnie nawet nie zahaczając o śnieg (prześwit!), delikatnie przestawiłem zaspę, która stała na moim miejscu, rozjeździłem sobie troszeczkę śnieżek żeby rano wyjechać bez problemu, i zadowolony pobrnąłem przez śniegi opędzając się oszczepem od białych niedźwiedzi. :]
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-11-30, 19:24   

bebe napisał/a:
pobrnąłem przez śniegi opędzając się oszczepem od białych niedźwiedzi. :]
... u mnie to obok niedźwiedzi pojawiły się także foki i pingwiny... a znajomy mówił, że nawet jeden Yeti. :-P
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-11-30, 19:26   

Gdyby sytuacja się wydarzyła w poprzednim ustroju to moglibyśmy za korki obwinić KC PZPR.
Ale skoro staruszka partia już nie rządzi wypada powiedzieć, że korki w Lublinie powodowały:
1) TIR-y bezmyślnie pchające się pod górki i do centrum miasta na letnich oponach. Na Sikorskiego dwóch takich inteligentnych inaczej TIR-owców stanęło w połowie podjazdu obok siebie, bo jeden próbował ominąć drugiego i zakopał się w tym samym miejscu.
2) panie w służbowych samochodach, dla których jedyną dopuszczalną techniką jazdy jest gaz do dechy, a jak samochód nie jedzie to znaczy, że się zepsuł i trzeba go zostawić na pasie ruchu i dalej jechać taksówką.

MCV na trzyletnich Matadorach MP 59 (5 mm bieżnika) jest nie do pobicia w kopnym śniegu.
http://www.opony-central....atador_mp59.jpg

Grande Punto na Matadorach MP 52 (8-9 mm bieżnika) jest tragiczny. Ślizga się i zakopuje. MP 52 łapie śnieg między klocki i ma trudności z samo oczyszczaniem w czasie jazdy.
http://www.opony-central....atador_mp52.jpg

Nie wiem z czego to wynika, może prymitywny, gruby bieżnik jest lepszy na snieg, ale korci mnie żeby zrobić zamianę (ten sam rozmiar) i sprawdzić czy będzie różnica.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
Ostatnio zmieniony przez jan ostrzyca 2010-11-30, 19:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
yarocz 



Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 455
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-11-30, 20:09   

Wiele zależy od bieżnika.
Przed domem mam pod górkę i przeważnie kopny śnieg dlatego na moich Dębicach FRIGO 2 nie mam problemu z poruszaniem się.
Jeśli jednak przyjadę służbowym VW Caddy na Michelin ALPIN to jazda nie wygląda już tak różowo. Jeszcze gorzej było jak przyjechał do mnie kolega na oponach Pirelli.
Nie dał rady ruszyć pod górkę i skończyło się koniecznością nawrócenia i jazdy w dół.
Kiedyś był bardzo dobry artykuł w prasie motoryzacyjnej na temat doboru opon zimowych pod kątem warunków drogowych w których się najczęściej poruszamy-niestety nie pamiętam już jaka to była gazeta.
_________________

 
Jarosław P 



Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 536
Skąd: Bielsko-Biała
  Wysłany: 2010-11-30, 20:22   

Np. w Niemczech za brak opon zimowych płaci sie mandat , a u nas nie ma takiedo obowiązku , ot demokratyczny kraj kazdy robi co chce.
 
RnR 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 667
Skąd: POL/ŚL
Wysłany: 2010-11-30, 20:28   

Bo na debice frigo nie ma mocnych w konkurencji "podjazd" :)

Ogolnie tego typu opony sa rewelacyjne na sniegu i czesto zaskakuja w testach - gorzej na suchym, mokrym itp. tyle, ze w sumie co wazniejsze w zimie?

Mozna jezdzic 5% wolniej niz na jakims Michelin bo tak mowia testy na boczny aquaplaning czy hamowanie itp ale w razie czego sie podjedzie/wyjedzie zamiast nie podjechac/zakopac sie - oj bede mial zagwozgke kupujac zimowki do Dusterka :)
 
Lukas87 



Marka: Dacia
Model: Sandero I oraz MCV II
Silnik: 1.5 dci oraz 1.2 16V LPG
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1103
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2010-11-30, 21:44   

Mam w yarisce zalozone goodyery UG 7+ bardzo dobre opony fakt drogie cos za cos
_________________
Dacia jest bogiem, prędkość nałogiem, sandero podstawą, turbo zabawą
Witaj Gość :)
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1085
Skąd: Kępno
Wysłany: 2010-11-30, 21:58   

dębica frigo 2 to kiedyś goodyery UG 5. Jeździełem i na oryginałach UG5 i na frigo 2. Zdecydowanie polecam, zwłaszcza że są to jedne z tańszych opony (dębice).
Z racji tego że nie jeźdźę (zwłaszcza zimą) szyko, często kupję opony o numer węższe i nie o 1 a (w jednym samochodzie mam o 3) numery wyższe. Zdecydowanie polecam - przeswit się zwiększa, przełożenie na kołach trochę wydłuża - łatwije ruszyć nie buksując) do tego opana świetnie wcina się w śnieg.

Edit: oczywiście warto zwracać uwagę jakie rozmiary są homologowane. Ale zawsze jest pewien margines
_________________
pozdrawiam
Paweł
Ostatnio zmieniony przez r70 2010-11-30, 22:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-30, 22:24   

Jarosław P napisał/a:
w Niemczech za brak opon zimowych płaci sie mandat


Aż gadać się nie chce. Po tym co wczoraj było w Łodzi to co niektórych kierowców powinno się ukarać i to naprawdę sporym mandatem.
Ale przed wyborami trzeba za przeproszeniem lizać wszystkim , co to już sami wiecie więc nasze władze uruchomiły ekipy które jeżdziły po mieście i wyciągały TIRy z opresji.
 
WhiteDragon 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dci 85 kM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 310
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-11-30, 22:38   

A ja dzisiaj leciałem najpierw z rana z Zabrza do Opola przez A4 i potem przez Strzelce Opolskie DK88. A4 w porządku, ale za Strzelcami Opolskimi najlżejsze naciścięcie na hamulec to obowiązkowe działanie ABS. Daćka (na dębicach Frigo 2) odpoczywa w garażu, a ja znowu tą cholerną Octavią na jakichś tam Pirelli Winter musiałem się pocić. Potem z Opola poleciałem do Bydgoszczy, gdzie z hotelu by Wi Fi tego posta do Was piszę. W opolskim jak i w Pyrlandii drogi spoko, w wiekszości czarne, a nawet często suche! Tylko w radiu gadali by Łódź omijać szerokim łukiem.

Daćka na Frigo 2 spisuje się bardzo dobrze, lepiej niż Octavia na tych Pirelli!!!
_________________
WhiteDragon
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-12-01, 09:23   

stempik napisał/a:
Jarosław P napisał/a:
w Niemczech za brak opon zimowych płaci sie mandat


Aż gadać się nie chce. Po tym co wczoraj było w Łodzi to co niektórych kierowców powinno się ukarać i to naprawdę sporym mandatem.
Ale przed wyborami trzeba za przeproszeniem lizać wszystkim , co to już sami wiecie więc nasze władze uruchomiły ekipy które jeżdziły po mieście i wyciągały TIRy z opresji.


Jest tylko mały problem. Klimat w Polsce jest dość nieprzewidywalny i prawny nakaz jazdy na zimówkach jest problematyczny. Od kiedy do kiedy ma obowiązywać? Określić ma data, a może temteparatura, albo ogólnie "warunki drogowe"?

Poza tym jakie opony mają być obowiązkowe? Przecież poszczególne modele różnią się parametrami i z testów wynika, że zimówki na kopny snieg mogą sobie całkowicie nie radzić na suchym asfalcie, a zimówki na autostrady są do dupy w ciężkich warunkach.

Pogodziarze zapowiadali mrozy i opady śniegu od początku pażdziernika. Założyłem zimowe kapcie wg prognoz i w dwa miesiące ubyło mi 2 mm bieżnika, bo temperatury do końca listopada były prawie letnie, a na pewno niezbyt odpowiednie dla opon zimowych.

Poza tym jest kwestia bezpieczeństwa, w listopadzie były dni gdy temp dochodziła do 15-18 stopni. http://kontakt24.tvn.pl/a...dzie,38196.html
Jazda w takich warunkach na zimówkach może być bardzo niebezpieczna.

Chyba tylko zdrowy rozsądek może nas uratować...
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
Ostatnio zmieniony przez jan ostrzyca 2010-12-01, 09:37, w całości zmieniany 4 razy  
 
stempik 



Marka: dacia
Model: logan
Silnik: 1,4mpi
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 698
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-12-01, 14:36   

jan ostrzyca napisał/a:
Klimat w Polsce jest dość nieprzewidywalny i prawny nakaz jazdy na zimówkach jest problematyczny

Prócz mózgu człowiek powinien mieć jeszcze troszkę rozumu.
Nie wiem i nie jest moją ambicją wskazanie przyczyn czy winnych ale taki gość powinien zdawać sobie sprawę ( jak i odpowiednie słuzby) że sprowadza na współużytkowników niebezpieczeństwo. To że spadnie snieg wiadomo było na dobę wczesniej, więc może ktoś powinien przygotować miejsca parkingowe i zmusić tych na letnim ogumieniu do odczekania aż drogowcy zrobią co trzeba.
Gdyby prawo zezwalało na odcholowanie takiego zawalidrogi na jego koszt to idę o zakład że takie zdarzenia nie miały by miejsca.
jan ostrzyca napisał/a:
Założyłem zimowe kapcie wg prognoz i ....


Jeśli ktoś mnie przekona że 5mm bieżnika jest wiecej warte niż jego życie ....
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne