DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:20
Radio samochodowe BT\GPS\MP3
Autor Wiadomość
uran 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-07, 13:26   Radio samochodowe BT\GPS\MP3

Jako że małymi krokami zbliża się odbiór samochodu, jako iż nie zamówiłem radia fabrycznego zacząłem rozglądać się za radiami, które to można by kupić do dustera.
Postawiłem sobie następujące kryteria:

1. Panel nie może przesłaniać nawiewów jak i dołu konsoli (więc wszytko z wysuwanym panelem odpada)
2. Musi posiadać wbudowany moduł GPS jak i jakiś w miarę popularny system operacyjny (win CE, android)
3. Powinien mieć też moduł BT (dobrze by było jak by obsługiwało profil (A2DP)
4. Obsługa MP3 :mrgreen:
5. Nie może być przesadnie drogie

I kategoria fajnie by było jak by miało:
Możliwość podłączenia kamery cofania, czytnik kart SD, port USB najlepiej wyprowadzony z tyłu radia :>.

Rozejrzałem się trochę po internecie i zobaczyłem że dużego wyboru nie mam ;>.
Wybór jaki dostałem to:

CANVA AX-5800 link
Naviheaven NA-5096 link
Ciekawa propozycją GMS 3501 bardzo ładne, dobrze wykonane ale ma dużą wadę nie jest już produkowane :( z tego co mi wiadomo oczywiście.
I ostatnia trochę egzotyczna propozycja Parrot Asteroid ale już niedługo będzie prawdziwy wysyp tego typu urządzeń.

Na początku byłem przekonany do naviheaven na zdjęciach wydawało się lepiej wykonane, ale po testach w auto świecie "Wielki test tanich radioodtwarzaczy" gdzie nie znana mi marka canva zajęła 1 miejsce i po przeczytaniu paru wątków na innych forach zacząłem się skłaniać ku canvie.
Przyglądając się konstrukcji wydaje mi się że wychodzą z tej samej fabryki :lol: .
Fakt ostatnio przekonał mnie też film nr 1:

I nr 2

(W 2 widać zdjęcia dustera ciekawe czy ten ktoś jest z nami na forum? Czy może będzie?)
Przekonało mnie głównie menu :D.

I teraz moje pytania czy ktoś posiada takie radia w\w ?
Jeśli tak to prosiłbym o jakieś opinie.
Jak albo lepiej gdzie wyprowadzać można antenę do GPS?
Może ktoś ma ciekawsze propozycje spełniające powyższe warunki.
Jeśli mieliście styczność z tymi firmami też piszcie.
Ogólnie piszcie doradzajcie i odradzajcie :D
Ostatnio zmieniony przez uran 2012-04-07, 13:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-04-07, 17:01   

Cytat:
1. Panel nie może przesłaniać nawiewów jak i dołu konsoli (więc wszytko z wysuwanym panelem odpada)

Na youtube'ie jest całe mnóstwo Sanderek z radiem z wysuwanym ekranem... nie wiem czy to napewno jest duży problem...
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2012-04-07, 19:16   

uran,

Ja ma cały sprzęt Canva - kombajn 8018 i CB 268. Na razie odpukać sprawują się bardzo dobrze. Antena GPS jest przyklejona blisko przedniej szyby za obudową liczników. Sygnał jest bardzo dobry i bez problemów działa z AutoMapą Europa.
 
langdonj@tlen 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5
Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 6
Skąd: małopolska
Wysłany: 2012-04-07, 20:14   

A co myślicie o tym ??? http://allegro.pl/dalco-a...2231858108.html
 
SAJSEN 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 142
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-07, 21:18   

TERAZ JEST DUZO PROMOCJI:)
AAALLLLEEE
1 PODSTAWOWE PYTANIE !
TV ANALOGOWE CZY JUZ Z TV NAZIEMNA?
 
uran 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-07, 21:23   

chriskb napisał/a:
uran,

Ja ma cały sprzęt Canva - kombajn 8018 i CB 268. Na razie odpukać sprawują się bardzo dobrze. Antena GPS jest przyklejona blisko przedniej szyby za obudową liczników. Sygnał jest bardzo dobry i bez problemów działa z AutoMapą Europa.

Chriskb czytałem o twoich perypetiach z kamerą cofania :D. Powiedz mi jak z jakością tych urządzeń, czy ekran jest czytelny w słońcu, jak z samą responsywnością całego sprzętu jeśli chodzi o np słuchanie mp3 i odpalenie GPS?
Rozumiem że antena jest pod plastykami? Jeśli dobrze rozumiem, powiedz jak jest z dostępem do miejsca przyklejenia anteny? Ja myślałem o schowku :D.

Cytat:
Na youtube'ie jest całe mnóstwo Sanderek z radiem z wysuwanym ekranem... nie wiem czy to napewno jest duży problem...

Może i jest ale mi się to rozwiązanie nie podoba. W ogóle nie lubię jak coś nie pasuję do całokształtu, no ale cóż tutaj idę na mały kompromis :>.

Cytat:
A co myślicie o tym ??? http://allegro.pl/dalco-a...2231858108.html

Ehkem ... myślałem że to będzie temat bardziej o moich perypetiach i rozterkach ale trudno :D
Ja jakoś nie mam przekonania do dalco poza tym w teście o którym wcześniej psiałem ta firma wypadła kiepsko. A tak na marginesie dość często pojawiają się tu linki do allegro wszystko fajnie ale pamiętajcie że po 30 dniach odsyłają one do niczego. Dlatego mam prośbę jeśli to występuję gdzieś inndziej niż na allegro w raz ze specyfikacją pofatygujcie się i dajcie też linka do takiej strony.

Cytat:
TERAZ JEST DUZO PROMOCJI:)
AAALLLLEEE
1 PODSTAWOWE PYTANIE !
TV ANALOGOWE CZY JUZ Z TV NAZIEMNA?

Aaa ogłuchłem !! :mrgreen:
Nie potrzebuję w ogóle TV. Tuner może nie istnieć.
I nie mogę się powstrzymać za co serdecznie przepraszam to analogowa w takim razie jest powietrzna ?
Ostatnio zmieniony przez uran 2012-04-07, 21:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-04-07, 22:37   

potraktuj to jako pytanie retoryczne: czy uwzględniłeś fakt, że w Dusterze miejsce przewidziane na montaż radia nie jest zbyt wygodne (zarówno w obsłudze jak i w obserwacji) przy korzystaniu z funkcji GPS?
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-04-07, 22:43   

Cytat:
Może i jest ale mi się to rozwiązanie nie podoba. W ogóle nie lubię jak coś nie pasuję do całokształtu, no ale cóż tutaj idę na mały kompromis :>.


Powiem tak, o gustach się nie dyskutuje. Ja osobiście żałuję, że na forum zostałem nastawiony, że to zły pomysł, a później zobaczyłem, że w sumie to w żaden sposób się nie gryzie....

Ogólnie będzie drobny problem z nawigacją na 1DINie. Pamiętajmy, że wciąż chyba własnie 1DIN jest do dyspozycji...

Te jednostki które tutaj wkleiłeś również nie do końca "niczego nie przesłonią"...
Ostatnio zmieniony przez czaju 2012-04-07, 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2012-04-08, 07:21   ..

ps a nie bedzie panel zaslanial za wiele??
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
Ostatnio zmieniony przez wieza 2012-04-08, 07:25, w całości zmieniany 5 razy  
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2012-04-08, 08:18   

uran napisał/a:
Powiedz mi jak z jakością tych urządzeń, czy ekran jest czytelny w słońcu, jak z samą responsywnością całego sprzętu jeśli chodzi o np słuchanie mp3 i odpalenie GPS?


Rozdzielczość ekranu 800X480 w pełnym słońcu jeżeli chodzi o GPS widoczność wystarczająca, oglądanie DVD jest utrudnione. GPS na zimno uruchamia się w około 20-25 sec., co jest IMHO bardzo szybko. Nie stwierdziłem wieszania się urządzenia na nowej AutoMapie. Mam na karcie 4GB mnóstwo utworów mp3. odbierają bardzo dobrze. Ja zastosowałem głośniki Boschmanna (R2530),przód i tył, które naprawdę mają moc znacznie wyższą niż moc wyjściowa radia. Odbiór moim słoniowym uchem jest bardzo dobry - ustawienie głośników tył 60%, przód 40%. Wzmacniacz ma wystarczająca ilość ustawień jak na moje zdolności melomana.
Dla mnie bardzo ważnym elementem, był zestaw głośnomówiący, który działa bez zarzutu, co prawda kombajn nie ma książki telefonicznej, ale jakoś sobie radzę.

Kolego jak masz jakieś pytania o marce Canva proszę na maila. Dla mnie sprzęt jest adekwatny do marki Dacia zarówno pod względem jakości wykonania jak i ceny.
 
uran 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-08, 19:36   

Cytat:
Te jednostki które tutaj wkleiłeś również nie do końca "niczego nie przesłonią"...


Tyle jest do przeżycia.

Chriskb a wiesz jaka tam jednostka siedzi u Ciebie ? Chodzi mi o np. o procesor. I czy odblokowywałeś urządzenie tzn odpalić windowsa, który się tam znajduje?
A i co z tą anteną?
I dzięki Ci za info.

Cytat:
potraktuj to jako pytanie retoryczne: czy uwzględniłeś fakt, że w Dusterze miejsce przewidziane na montaż radia nie jest zbyt wygodne (zarówno w obsłudze jak i w obserwacji) przy korzystaniu z funkcji GPS?

Jednak odpowiem :lol: a odpowiem następująco w tym momencie korzystam z nawigacji w telefonie, a telefon kładę zazwyczaj na siedzeniu pasażera i to dopiero jest NIEWYGODNE w obserwacji :D.
Ostatnio zmieniony przez uran 2012-04-08, 19:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2012-04-08, 21:12   

uran,

Nic nie trzeba odblokowywać, urządzenie pracuje pod Windows Mobile 5.0. Wystarczy w ustawieniach podać ścieżkę do programu i hula. Antena jest przyklejona na (dashboard - deska, sorry zapomniałem polskiego określenia), pod oknem bez żadnych cudów. Kabel od anteny łatwo w DD mieści się pod nieszczęsną u niektórych wyłażącą uszczelka pomiędzy szyba i "what ever call" po polsku.
 
uran 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-05, 00:02   

Ok zakupiłem radio CANVA AX-5800 z samego radia jestem zadowolony ma wszystko czego potrzebowałem i teraz garść informacji o nim i o montażu:

    •Radio to pracuje na Windowsie CE 5.0
    •Procesor napędzający tą jednostkę to samsung s3c2440A taktowanie 400Mhz
    •Kieszeni, która jest w komplecie nie powinno się dopychać do końca lepiej jest dać dystans 3-4mm bo nie będzie można założyć panelu taka jest konstrukcja deski
    •Antena do GPS łapie sygnał nawet położona na kieszeni radia od wewnątrz
    •Co do podłączenia radia gdzie nie ma już kostki ISO LINK


Dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam :D
Ostatnio zmieniony przez uran 2012-05-05, 00:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
skaktus 


Marka: VW
Model: Golf
Silnik: 1,3
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Nysa
Wysłany: 2012-05-09, 15:36   

Hej. W canvie możesz jechać i słuchać radia + mieć GPS i ten odczytuje komunikaty głosowe czy wtedy masz totalną ciszę od GPS ?
 
uran 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-09, 22:16   

Przy dvd z mp3 nie mam takiej możliwości, nie wiem jak przy radiu bo anteny jeszcze nie podłączyłem, jak będę miał więcej czasu to popatrzę, jak nie będzie działać to coś wykombinuje w końcu to tylko windows :D.
 
jurlong 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 MPI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 9
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2012-05-28, 10:26   Radio samochodowe BT\GPS\MP3

Witam posiadaczy dusterów !

Interesuje mnie bardzo co otym sądzicie ? http://www.x-kom.pl/p/772...apa-polski.html
 
uran 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-28, 14:34   

Cytat:
Witam posiadaczy dusterów !

Interesuje mnie bardzo co otym sądzicie ? http://www.x-kom.pl/p/772...apa-polski.html


Sympatyczne radio za dobre pieniądze, goclever robi już porządny sprzęt nie wiem jak jest z mapa, o której jest napisane w linku. Ale z tego co wyczytałem jest na pokładzie Windows CE 6, czyli jakieś tam pole do popisu masz :D. Podoba mi się tez wyprowadzenie USB z tyłu radia ale nie podoba mi się iż kable nie są osadzone w żadnej kostce, lecz zawsze można sobie zarobić (co kto lubi). Moc radia też jest zadowalająca. Wszystko zależy co potrzebujesz od radia nie określiłeś żadnych kryteriów więc nic więcej nie mogę napisać. Lecz reasumując radio jest OK.
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-05-28, 17:46   Re: Radio samochodowe BT\GPS\MP3

jurlong napisał/a:
Witam posiadaczy dusterów !

Interesuje mnie bardzo co otym sądzicie ? http://www.x-kom.pl/p/772...apa-polski.html


Fajne to radio. Ekran chowa się do wnętrza - podoba mi się.
Ciekawy jestem jak to działa w praktyce. Czy jak ekran już się wysunie to czy jego pozycja jest stabilna, czy nie będzie się obijać o wyloty powietrza. Na pewno ekran będzie zasłaniać środkowe wyloty powietrza, ale to żaden problem.
Następne radio w przyszłości będzie właśnie coś w ten deseń :)

A tutaj : http://www.kurtmedia.pl/p...-701-PL-7-.html
można kupić to radio za 662 zł
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2012-05-28, 17:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-07-10, 17:38   Re: Radio samochodowe BT\GPS\MP3

Dzisiaj otrzymałem odpowiedzi od jednego z dystrybutorów GoClever Navio Car 701 i niestety, nie zadowalają mnie...
Pytałem czy:
- wyświetlacz jest regulowany czy też po wysunięciu ma tylko jedną pozycję,
- przy schowanym wyświetlaczu na panelu radia są wyświetlane jakieś komunikaty o trybie pracy (BT, radio, GPS).
Niestety, obie odpowiedzi były negatywne. Dodatkowo sprzęt ten nie posiada zdejmowanego panelu przedniego co bardziej naraża na potencjalny włam i zabranie sprzętu. Miałem ochotę na ten zestaw ale jakoś tak nie chciałbym pozbywać się ani sprzętu ani szyby, nie mówiąc o jakichś dodatkowych zniszczeniach przy "ekstrakcji".
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne