Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:16
Mapy do MediaNav
Autor Wiadomość
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-05-29, 10:35   

internet.jerzy napisał/a:
Na koniec mam jeszcze pytanie, czy wykasować stare nieużywane mapy i inne dodatki i jeżeli mozna to jak to zrobić..
Jeżeli tych krajów nie masz jakoś masakrycznie dużo, to możesz je zostawić. Ja nie zauważyłem różnicy w działaniu nawigacji przy wgranej jednej mapie i np. przy wgraniu dziesięciu map. Zależy jeszcze jakie to kraje, bo np. mapy Niemiec zajmują mnóstwo miejsca. Oczywiście można też mapy usunąć.
Normalnie, niechciane kraje można usunąć za pomocą oficjalnego programu Dacia Toolbox- po prostu robimy na pendrive "odcisk" naszego MN i na komputerze odpalamy oficjalny Tolbox z naszym pendrive i otwieramy zakładkę, w której widać wszystkie mapy, które mamy zainstalowane i "odhaczamy" niechciane kraje. Zamykamy program i pendrive wstawiamy w MN- usuwają się kraje, które odhaczyliśmy. Ale- uwaga, to się robi PRZED wgraniem nieoficjalnych nowych map, bo inaczej mapy które zostaną nie odhaczone zaktualizują się ponownie do wcześniejszych, oficjalnie wgranych wersji i znowu Będziesz musiał wgrywać nowe mapy na nowo. :lol:
Dlatego w Twojej sytuacji do usunięcia niechcianych krajów najlepiej użyć tego programu "MediaNavToolbox_unleashed" ze strony GoDuster, który już wcześniej testowałeś.
Procedura usuwania map jest przeze mnie przetestowana i działa:
-zgrywamy dane z MN oficjalnym "sposobem fabrycznym" na pendrive;
-pendrive wkładamy do komputera i odpalamy program;
-zaznaczamy zakładkę Maps- powinna pokazać się lista wszystkich krajów jakie program odczyta z pendrive;
-na dole w okienku Content filter zaznaczamy opcję All;
-niechciane kraje klikamy pojedynczo prawym klawiszem myszki i odpalamy opcję Delete (albo robimy to zbiorowo po wcześniejszym zaznaczeniu kilku krajów), oczywiście pozycji BaseMap nigdy nie usuwamy- niechciane kraje znikną z listy (automatycznie usuwane są wszystkie pliki danego kraju, nie tylko same mapy);
-zamykamy program klikając X zamykający okno programu- przed zamknięciem, program dokona zapisu zmian na pendrive;
-pendrive zapodajemy do naszego uruchomionego wcześniej MN (na ekranie głównym, bez uruchamiania nawigacji), zatwierdzamy na ekranie pytanie o update.
I tu uwaga- za pierwszym razem może się zdarzyć, że "postęp aktualizacji" minie zbyt szybko i wyskoczy nam komunikat typu "aktualizacja nieudana", ale nie zrażamy się tym i próbujemy do skutku ponownie wsadzając pendrive. Za drugim, trzecim razem zazwyczaj mamy "ukończenie sukcesem"- niechciane pliki znikają i nie są już widoczne w menu nawigacji. Po prawidłowej aktualizacji nasz pendrive jest pusty- wyczyszczony.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2023-05-29, 10:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
Marcin1986 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Master
Silnik: 2.3
Dołączył: 12 Cze 2023
Posty: 1
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2023-06-12, 18:04   

Witam mam Renault Master 2021r radyjko w systemie 1.0.15.3 pomoże ktoś odblokować nawigacje
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-06-13, 07:22   

Marcin1986 napisał/a:
Witam mam Renault Master 2021r radyjko w systemie 1.0.15.3 pomoże ktoś odblokować nawigacje
Wszystko jest opisane TUTAJ
 
adinho 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2017
Dołączył: 28 Mar 2023
Posty: 13
Skąd: Sto
Wysłany: 2023-06-26, 21:45   

Dzień dobry wszystkim.

Przymierzam się do aktualizacji map w moim Media Nav 9.1.3, skorzystałem z linku w tym temacie na pewną stronę GPS, jednak brakuje mi plików ze speedam i tcm. Poradzi mi ktoś skąd mogę je wziąć?

Dodatkowo korzystam z instrukcji GoDuster, gdzie wsadowy plik posiada 2 foldery - wgrywanie oraz MACOSX, w którym znajduje się kolejny folder wgrywanie. Gdzie dokładnie powinienem podstawić wszystkie pliki z mapami?
Ostatnio zmieniony przez adinho 2023-06-26, 21:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
miet55 



Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5DCI
Dołączył: 27 Maj 2022
Posty: 120
Skąd: Szubin
Wysłany: 2023-08-14, 10:24   

Czy ma ktoś speedcam Germany_HERE_2022.Q4?
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-08-14, 14:37   

miet55 napisał/a:
Czy ma ktoś speedcam Germany_HERE_2022.Q4?
Pliki fotoradarów na Niemcy chyba nigdy nie były dostępne dla map Here. Zdaje się, że u nich udostępnianie takowych jest w ogóle nielegalne.
 
gacol24 
Zielony listek


Marka: clio
Model: 4
Silnik: 1,5
Rocznik: 2014
Dołączył: 19 Sie 2023
Posty: 1
Skąd: wlkp
Wysłany: 2023-08-19, 18:33   

siemaneczko jak zaktualizowac mapy mn1 4.0.6 pozdrawiam
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-08-23, 09:31   Mapy 2023 sierpień

Informacyjnie, gdyby komuś umknęło- od 3 dni dostępne są w sieci najnowsze mapy Here o oznaczeniu 2023.Q2 datowane na 19.08.23.
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-08-24, 22:38   

a gdzie można znaleźć link do Here o oznaczeniu 2023.Q2
_________________
JerzyK
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-08-25, 07:54   

Jak zwykle. W wyszukiwarce Google wpisujemy "Here 2023.Q2" i mamy w czołówce choćby link do forum GPS Power, o którym było tu pisane chyba stronę wcześniej, w marcu. Ale przy chwili cierpliwości znajdziemy więcej źródeł ;-)
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2023-08-25, 07:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki

Wysłany: 2023-08-25, 19:48   

internet.jerzy napisał/a:
a gdzie można znaleźć link do Here o oznaczeniu 2023.Q2


Cofnij się kilka postów wyżej gdzie podawałem, link do chomika z poprzednimi mapami. Dzisiaj rano z tego samego chomika ściągnąłem najnowsze mapy o, których pisze Dymek. Po ściągnięciu od razu wrzuciłem do swojego Dustera i wszystko działa jak należy.
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-10-08, 12:44   Panowie proszę o pomoc

Panowie proszę o pomoc. Aby wgrac najnowsze mapy i fotokamery w wersji 2023q2 postępowałm zgodnie z kolejnością działań które robiłem przy aktualizacji mapy i fotokamer jak w wersji 2022q4. Teoretycznie wyglądało, że wszystko wykonał sie poprawnie czyli diada jakiś czas mrygała (moze z 5 minut) i mryganie stawało czyli z tego wygladało że jest ok. Po wyjaciu pendriva , wyłączeniu silnika i ponownym właczeniu mn2 poezy próbie wejscia do map albo ustawień pokazuje się ekran powitalny ale cały czas niestety nie aktywna jest przycisk zgadzam się i nie można przesjąć dalej. Panowie prosze o pomoc co mam zrobić aby znowu mapu w nowej wersji ożyły.

Czekam na pomoc.
Jerzy
próbowałem wgrać z innego pendriva i taki sam objaw ze nie działa przycisko zgadzam sie
_________________
JerzyK
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki

Wysłany: 2023-10-09, 19:27   Re: Panowie proszę o pomoc

internet.jerzy napisał/a:
Panowie proszę o pomoc. Aby wgrac najnowsze mapy i fotokamery w wersji 2023q2 postępowałm zgodnie z kolejnością działań które robiłem przy aktualizacji mapy i fotokamer jak w wersji 2022q4. Teoretycznie wyglądało, że wszystko wykonał sie poprawnie czyli diada jakiś czas mrygała (moze z 5 minut) i mryganie stawało czyli z tego wygladało że jest ok. Po wyjaciu pendriva , wyłączeniu silnika i ponownym właczeniu mn2 poezy próbie wejscia do map albo ustawień pokazuje się ekran powitalny ale cały czas niestety nie aktywna jest przycisk zgadzam się i nie można przesjąć dalej. Panowie prosze o pomoc co mam zrobić aby znowu mapu w nowej wersji ożyły.

Czekam na pomoc.
Jerzy
próbowałem wgrać z innego pendriva i taki sam objaw ze nie działa przycisko zgadzam sie


dla mnie wygląda to na nie odblokowaną nawigację. Przejrzyj wątek od początku. Znajdź zawartość pendriva od kolegi Anioł. Zgraj na Pena i po włożeniu do radia powinieneś kieć w opcjach odblokowanie nawigacji. Wybierasz odblokowanie do twojej wersji softa i tyle.

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=16469

Pierwszy post na samym dole klikamy pobierz. Rozpakowujesz, kopiujesz wszystko na pendriva i idziesz do auta. Wkładasz Pendriva w gniazdo im włączasz MNE . PO odpaleniu powinieneś na górze mieć taka szara ikonkę klikasz ją i w opcjach szukasz Uwolnienie , wybierasz swój sofy klikasz czekasz i po ponownym uruchomieniu masz uwolnione radio. Piszę z pamięci ale chyba tak wszystko szło po kolei.
Ostatnio zmieniony przez dudu$ 2023-10-09, 19:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-10-10, 05:55   

Radio gra poprawnie. Chodzi mi o mapy i ustawianie tras. Przy wgraniu najnowszej wersji map 2023q2 wyglądało na to. że wszystko jest ok. Ale po wejściu do map lub ustawień na ekranie na dole nie aktywuje się przycisk zgadzam się. Jak nie mam możliwości kliknięcia tego przycisku to nie mogę nic dalej z mapą robić. Cały pakiet aktualizacji był przygotowany tak samo jak do poprzedniej wersji. Nie wiem co się stało. prosze o pomoc
_________________
JerzyK
 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2023-10-10, 06:43   

A licencje wgrałeś do nowych map? Z każdymi nowymi mapami musi być licencja.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-10-10, 08:16   Re: Panowie proszę o pomoc

dudu$ napisał/a:
dla mnie wygląda to na nie odblokowaną nawigację. Przejrzyj wątek od początku. Znajdź zawartość pendriva od kolegi Anioł...
Z całym szacunkiem- "Zestaw Anioła" jest dla staruszków MNE na Windowsie a kol. Jerzy ma MN3, więc na nic mu się to nie przyda...
Co nie zmienia faktu, że wygląda na to, że popełnił jakiś błąd w sztuce podczas aktualizacji i na spokojnie powinien prześledzić co zrobił inaczej w stosunku do poprzedniej aktualizacji. Obstawiam, że jakiś plik jest wgrany gdzie indziej niż powinien, jakiegoś może brakuje, lub może jest felerny.
topdrive napisał/a:
A licencje wgrałeś do nowych map? Z każdymi nowymi mapami musi być licencja.
:shock: Nigdy przy aktualizacji map nie przejmowałem się licencjami, nie zawsze je wgrywam (czasami nawet ich nie ściągałem) i mapy jakoś zawsze mi działają...
Ale oczywiście można spróbować.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2023-10-10, 08:39, w całości zmieniany 4 razy  
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-10-10, 10:17   

Czyli reasumując muszę jeszcze raz przygotować pendriva z aktualizacją dokładnie analizując katalogi i pliki na nim i spróbować ponownie zaktualizować mapy
_________________
JerzyK
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-10-10, 12:58   

internet.jerzy napisał/a:
Czyli reasumując muszę jeszcze raz przygotować pendriva z aktualizacją dokładnie analizując katalogi i pliki na nim i spróbować ponownie zaktualizować mapy
Dobrze jest zachowywać sobie na komputerze dokładne kopie pendrive wgrywanych podczas poprzednich- udanych aktualizacji map.
Bez problemu mógłbyś teraz na próbę "na pewniaka" wrócić do poprzednich map. No chyba, że przypadkowo zniknął jakiś ważny plik, którego akurat poprzednia aktualizacja nie zawierała.
Mnie nieaktywny przycisk nawigacji zdarzył się kiedyś w MN2, gdy w katalogu Map zabrakło pliku Basemap.fbl
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-10-11, 20:21   

Dziękujęza wskazówki
Niestety nie mam poprzedniej wersji aktualicaji. Przygotuje ponownie pendriva tylko z mapa Polsk i oczywiście dorzucę do katalogu map plik Basemap.fbl.
Będę przygotowywał aktualizację według skryptów i wskazówek osobno mapy i osobno kamery. Jutro przygotuję i wykanam aktualizację.Po zakończen dam informację jakie są efkty
_________________
JerzyK
 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2023-10-12, 13:24   

Jak nie świeci się guzik, to oznacza jedną z dwóch rzeczy zwykle:
1. Nadpisało się uwolnienie nawigacji (przy update SW tak się często dzieje)
2. mapa nie ma dopasowanej licencji

Kiedyś w obiegu były licencje "na wszystko", ale teraz zwykle są dołączane do map ich aktualne wersje...
Ostatnio zmieniony przez topdrive 2023-10-12, 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-10-12, 19:08   

Panowie proszę o pomoc bo chyba znalazłem przyczynę braku uaktywnienia się przycisku zgadzam się. Narozrabiałem i muszę jakoś wybrnąć z tej patowej sytuacji.
Przygotowałem aktualizację samej Polski. Pendrive ładnie mrugał i po pewnym czasie przestał mrygać czyli teoretycznie wszystko zrobił. Ponownie wszystko uruchomiłem i przycisk nadal nie aktywny. Przejrzałem plik Ecrit_Navi.txt który powstał po pracy na i z tego co wywnioskowałem nie ma miejsca na MN3. Proszę o pomoc jak rozpoznać które pliki są zbędnie i jak bezpiecznie usunąć zbędne pliki aby zwolnic miejsce i dograć nowe mapy. Bardzo proszę o pomoc. Plik w załączniku.
_________________
JerzyK
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-10-12, 19:14   

Plik w załaćzniku

Ecrit_Navi.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 134 raz(y) 48,32 KB

_________________
JerzyK
 
acco 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCE lpg
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 78
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2023-10-12, 21:45   

Witajcie,ponieważ fabryczne radio mi się uwaliło kupiłem sobie MediaNav teraz już wiem że to MN1,radio zakupione w polskim sklepie a mapa Argentyny.Czytam temat ale i tak nie bardzo wiem co zrobić żeby wgrać mapę Polski jakąkolwiek i skąd ją wziąć.Pomocy.
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-10-17, 10:26   

Panowie jakie kroki mam zrobić aby odzyskać działanie map
_________________
JerzyK
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-10-18, 11:34   

internet.jerzy napisał/a:
Panowie jakie kroki mam zrobić aby odzyskać działanie map
Chyba wszelkie informacje masz dostępne na stronie GoDuster.pl, w tym również czyszczenie i przywracanie nawigacji: KLIK
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne