Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster z LPG - pytanie o koło zapasowe
Autor Wiadomość
Tomek.op 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V + LPG
Wersja: Laureate2
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 40
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2012-11-19, 18:44   Duster z LPG - pytanie o koło zapasowe

Witam ;-) . Za parę dni odbieram w końcu Dustera z fabrycznym LPG i mam takie pytanie czy występuję w tej wersji koło zapasowe? Zapomniałem zapytać w salonie a jest to pierwszy mój "zagazowany" samochód. Liczę na pomoc, dzięki :-)
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-11-19, 18:52   

sam fakt odbioru samochodu z instalacją LPG nie może warunkować wyposażenia lub nie w koło zapasowe...
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-11-19, 18:54   

Tomek.op,
w wersji z fabrycznie założonym LPG koła zapasowego nie ma; jest pompka z "kleidłem", brak również podnośnika, wiec się nie zdziw.
A to, czy koło zapasowe jest czy też nie- zależy od producenta. U jednego nie ma a u innych jest wrzucone w bagażnik (oj, coś mi się zdaje, że raczej dotyczyło to LPG zakładanego w salonie...). Chociaż teraz to są takie tendencje że nawet w samochodach bez LPG nie ma koła zapasowego a są dodawane zestawy naprawcze.
Niektórzy "użyszkodnicy" próbowali znaleźć dojazdówki na"allegrze" ale ceny rzędu 300-400 PLN za używki to chyba przesada.
_________________
 
Tomek.op 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V + LPG
Wersja: Laureate2
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 40
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2012-11-19, 18:55   

TD Pedro napisał/a:
sam fakt odbioru samochodu z instalacją LPG nie może warunkować wyposażenia lub nie w koło zapasowe...


Dodzwoniłem się do faceta z salonu - udało mi sie prywatny nr tel dostac ;-) i powiedział że nie ma koła zapasowego tylko zestaw naprawczy ponieważ całe miejsce zajmuje zbiornik na gaz :-/
 
Tomek.op 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V + LPG
Wersja: Laureate2
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 40
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2012-11-19, 18:57   

piotr. z napisał/a:
Tomek.op,
w wersji z fabrycznie założonym LPG koła zapasowego nie ma; jest pompka z "kleidłem", brak również podnośnika, wiec się nie zdziw.
A to, czy koło zapasowe jest czy też nie- zależy od producenta. U jednego nie ma a u innych jest wrzucone w bagażnik (oj, coś mi się zdaje, że raczej dotyczyło to LPG zakładanego w salonie...). Chociaż teraz to są takie tendencje że nawet w samochodach bez LPG nie ma koła zapasowego a są dodawane zestawy naprawcze.
Niektórzy "użyszkodnicy" próbowali znaleźć dojazdówki na"allegrze" ale ceny rzędu 300-400 PLN za używki to chyba przesada.


Jesli chodzi o samochód co mam odebrać to napewno jest fabrycznie zamontowany bo widziałem dokumenty już na to. A o podnośnik i klucz do kół zapytam ;-)
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-11-19, 18:58   

no to nie brzmi to dobrze i chociaż mnie problem nie dotyczy to czuję się trochę rozczarowany ;-) , wersja Laureate2 czyli najbogatsza wersja wyposażeniowa a koła zapasowego nie ma? :-( :evil:
Tomek.op napisał/a:
A o podnośnik i klucz do kół zapytam

jeżeli rzeczywiście okaże się, że koła zapasowego nie ma to może warto o nie powalczyć...
Ostatnio zmieniony przez TD Pedro 2012-11-19, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
Tomek.op 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V + LPG
Wersja: Laureate2
Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 40
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2012-11-19, 19:01   

TD Pedro napisał/a:
no to nie brzmi to dobrze i chociaż mnie problem nie dotyczy to czuję się trochę rozczarowany ;-) , wersja Laureate2 czyli najbogatsza wersja wyposażeniowa a koła zapasowego nie ma? :-( :evil:


No ja napewno się o to zapytam, chociaż i tak mam dużo dodane bo miałem mieć wersję Ambience z LPG ale za to że sie spóźnili miesiąc z dostarczeniem :evil: to dodali mi Laureate 2 bez dopłacania czyli i tak zyskałem. Fakt jest mimo wszystko taki że nie ma miejsca na koło zapasowe...
 
brozyn 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 lpg
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-11, 11:00   

Ja miałem instalacje Landirenzo montowaną u dilera w nowym samochodzie ( diler na Modlińskiej w Warszawie) i jak odbierałem samochód koło zapasowe było w bagażniku na dodatek zapakowane w pokrowiec i przymocowane pasami do uchwytów na bagaż.
Ostatnio zmieniony przez brozyn 2012-12-11, 11:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
pawel_w 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-14, 10:26   

co robicie z kołem zapasowym? kupujecie jakąś mniejszą dojazdówkę ?
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2014-04-14, 10:38   

pawel_w napisał/a:
co robicie z kołem zapasowym?

- temat (problem :-P ) stary jak historia Dustera...

u mnie jest tak:
- zima - koło w bagażniku,
- od wczesnej wiosny do późnej jesieni (czyli cały letni sezon turystyczno/rekreacyjny - koło w jeździ w boksie na dachu (m.in. w tym celu zakupionym)...
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-04-14, 12:20   

A ja już nie miałem zapasu tylko zestaw naprawczy.
_________________
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-14, 12:32   

Ja mam zestaw naprawczy ale w trase biorę sobie koło z drugiego zestawu jako zapas (zimówki/letnie )
mam na koło pokrowiec z allegro .
Jak tak normalnie jeżdżę to zawsze mogę poczekać na lawetę albo zadzwonić po znajomego
_________________
Moje auto
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-04-14, 12:40   

Ja mam już zagazowany samochód w życiu już ponad 12 lat i koło zapasowe wiozę w pokrowcu w bagażniku. Jak jadę gdzieś daleko z rodziną to koło wsadzam do środka między fotelami i jest miejsce na nogi pasażerów z tyłu (4-osobowa rodzina). Z nim nie miałem żadnego problemu, jak kiedyś złapałem gumę to nie musiałem wywalać wszystko z bagażnika, by dostać się do koła, lecz miałem w środku. Wtedy bagaże leżą spokojnie w bagażniku, a wymiana koła przebiega bezproblemowo i w miarę szybko :-P
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-15, 09:59   

route2000 napisał/a:
... Jak jadę gdzieś daleko z rodziną to koło wsadzam do środka między fotelami i jest miejsce na nogi pasażerów z tyłu (4-osobowa rodzina). Z nim nie miałem żadnego problemu, jak kiedyś złapałem gumę to nie musiałem wywalać wszystko z bagażnika, by dostać się do koła, lecz miałem w środku. ... :-P



Pomyślałeś przez te 12 lat jeżdżenia z kołem w kabinie pojazdu co by się stało podczas wypadku kierowcy i pasażerowi lub rodzinie ? Więcej rozsądku - polecam !
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3676
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-15, 10:02   

Dokładnie , takie akcje to do poloneza albo żuka ale nie do "Dacii" :-)
Poza tym guma nieładnie pachnie i może "kłuć " w nozdrza pasażerów
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-04-15, 10:19   

mekintosz napisał/a:
route2000 napisał/a:
... Jak jadę gdzieś daleko z rodziną to koło wsadzam do środka między fotelami i jest miejsce na nogi pasażerów z tyłu (4-osobowa rodzina). Z nim nie miałem żadnego problemu, jak kiedyś złapałem gumę to nie musiałem wywalać wszystko z bagażnika, by dostać się do koła, lecz miałem w środku. ... :-P



Pomyślałeś przez te 12 lat jeżdżenia z kołem w kabinie pojazdu co by się stało podczas wypadku kierowcy i pasażerowi lub rodzinie ? Więcej rozsądku - polecam !


Wiem, koło w pokrowcu było oparte i przymocowane, by nie latało, o tylne oparcia przednich foteli w poprzek pojazdu.
menkintosz, chyba myślałeś, że koło było usadowione pośrodku wzdłuż pojazdu?? Taka pozycja jest niebezpieczna, jak wcześniej o tym wspomniałeś o nieprzewidzianym wypadku. Bo w taki sposób w czasie wypadku koło może wylecieć jak z procy w szybę. Ponadto szerokość opony jest dużo szersza niż szerokość szczeliny między przednimi fotelami więc nie ma miejsca na takie umieszczenie koło wzdłuż pojazdu. W Scenicu mam środkowy przesuwany do przodu fotel więc jeszcze, oprócz mocowania, przesuwam fotel max do przodu co usztywnia trzymanie koła. ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne