Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-10-01, 12:33
Kontrolki ABS ESP Ręczny
Autor Wiadomość
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2011-08-09, 17:52   

U mnie dwukrotnie zapaliły się trzy kontrolki hamulec ręczny, ABS i ESP. Pierwszy raz zaraz po szybkim starcie i dzisiaj po krótkim awaryjnym hamowaniu. Za pierwszym razem wyłączyłem stacyjkę i uruchomiłem ponownie i problem zniknął. Dzisiaj przejechałem ze dwa kilometry (hamulce działały OK, na sprawdzenie działania ABS nie miałem miejsca za duży ruch samochodowy), po ponownym uruchomieniu kontrolki zgasły. Wygląda na uszkodzenie lub przerwę w obwodzie jakiegoś czujnika (nie wiem czy to nie ABS). Jeżeli ktoś miał coś podobnego proszę o info.

Pozdrawiam
:-)
 
ajax 



Marka: Daćka i "łopel"
Model: Duster 4X4
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 912
Skąd: z Powołania ;-P
Wysłany: 2011-08-09, 19:58   

chriskb napisał/a:
U mnie dwukrotnie zapaliły się trzy kontrolki hamulec ręczny, ABS i ESP. Pierwszy raz zaraz po szybkim starcie i dzisiaj po krótkim awaryjnym hamowaniu. Za pierwszym razem wyłączyłem stacyjkę i uruchomiłem ponownie i problem zniknął. Dzisiaj przejechałem ze dwa kilometry (hamulce działały OK, na sprawdzenie działania ABS nie miałem miejsca za duży ruch samochodowy), po ponownym uruchomieniu kontrolki zgasły. Wygląda na uszkodzenie lub przerwę w obwodzie jakiegoś czujnika (nie wiem czy to nie ABS). Jeżeli ktoś miał coś podobnego proszę o info.

Pozdrawiam
:-)


Miałem to samo dwa dni temu. Odpaliłem ponownie - znikło. Było z samego rana. Potem po południu ponownie. I znikło zupełnie. Za kilka dni jadę do ASO, niech poszukają, może znajdą. Będę informował o efektach. Raczej zastanawiałbym się czy to nie zwiecha któregoś z czujników. Przerwa w obwodzie chyba nie znika po ponownym odpaleniu
 
Riczi 


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.5dCI 4x4
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 111
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2012-01-05, 19:56   

Witam. Dołączę się do tematu esp, hamulec ręczny, abs. U mnie pojawiło się parę miesięcy temu jak po raz pierwszy zgasł mi duster. Po przejechaniu kilkuset metrów zaświeciły się czujniki wymienione wcześniej. Po czym zgasiłem dastera i ponownie odpaliłem - było OK. W Serwisie stwierdzono błąd i tyle. Zresetowali kompa, kazali się zgłosić jak ponownie usterka się pokaże. No i się pojawiła - w dni chłodniejsze około zera stopni, w momencie rozruchu się wyświetlało, po chwili, jak duster odpalił zgasło i tak każdego dnia rano, po nocnym odpoczynku. Oczywiście nie omieszkałem podjechać znowu do serwisu. Stwierdzili, że prawdopodobnie moduł jest do wymiany. Wyniki testu wysyłają do RENAULT. Teraz czekam na odpowiedż co dalej... :-)
_________________
:))))
 
esdziewiaty 



Marka: Mercedes-Benz
Model: GLK
Silnik: 220 CDI 4Matic
Rocznik: 2009
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 619
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-01-05, 20:14   

Mi też kilkukrotnie zaświecił zestaw esp, abs, ręczny. Nie wybierałem się jednak z tego powodu do serwisu, a może to błąd... Poczekam na rozwój sytuacji, i Wasze zmagania z ASO.


Dodaję dokumentację footgraficzną.
Sytuacja taka sama, jak u Kolegów. Zaraz po odpaleniu taka szopka :mrgreen:

Pamiętam też, że był zimową porą zaraz po ruszeniu problem z napędem. Błąd wyskakiwał objawiający się kontrolkami 2WD świec żarowych i ESP. Gzies w zakamarkach forum napisałem o tym;]

Zdjęcie0033.jpg
Plik ściągnięto 218 raz(y) 25,22 KB

_________________
Duster u szczęśliwego nowego nabywcy :)
Ostatnio zmieniony przez esdziewiaty 2012-01-05, 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
Riczi 


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.5dCI 4x4
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 111
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2012-01-21, 22:38   

Witam. Odpowiedz RENAULT w związku z pytaniem, jest taka, że to wina oprogramowania. W kwietniu ma być podobno nowe. A to ciekawe, póki co, to mają tylko kasować błędy w serwisie i tak zbywać klientów gwarancyjnych. :-/
_________________
:))))
 
Szkrobi 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Gru 2011
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-03-10, 10:59   

chriskb napisał/a:
U mnie dwukrotnie zapaliły się trzy kontrolki hamulec ręczny, ABS i ESP. Pierwszy raz zaraz po szybkim starcie i dzisiaj po krótkim awaryjnym hamowaniu. Za pierwszym razem wyłączyłem stacyjkę i uruchomiłem ponownie i problem zniknął. Dzisiaj przejechałem ze dwa kilometry (hamulce działały OK, na sprawdzenie działania ABS nie miałem miejsca za duży ruch samochodowy), po ponownym uruchomieniu kontrolki zgasły. Wygląda na uszkodzenie lub przerwę w obwodzie jakiegoś czujnika (nie wiem czy to nie ABS). Jeżeli ktoś miał coś podobnego proszę o info.

Pozdrawiam
:-)


Ja mam dokładnie to samo.. Duster tylko 3900km. Było tak dwa razy - po dłuższym staniu zapaliły suię kontrolki ABS, hamulec ręczny, ASR. Naprawiło się po ponownym uruchomieniu. W czasie świecenia nie zauważyłem żeby coś było nie tak. Normalnie hamował, silnik prawidłowo pracował. Dalej obserwuję, jak się będzie powtarzać to serwis
Ostatnio zmieniony przez Szkrobi 2012-03-10, 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
Riczi 


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.5dCI 4x4
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 111
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2012-04-12, 20:19   

Witam. Mamy połowę kwietnia i się okazało, że świecące kontrolki to nie wina oprogramowania, tylko modułu sterującego. Podpowiedziano mi, że teraz wymiana nie ma sensu, bo wyprodukowane moduły jeszcze są z wadą i radzą poczekać, aż stara partia defektownych zejdzie. Czyli tak jak mi gwarancja będzie się kończyć. Swoją drogą ciekawe za co tyle kasy płacimy, żeby takie duperele wyskakiwały? :-/
_________________
:))))
 
RnR 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 667
Skąd: POL/ŚL
Wysłany: 2012-04-12, 20:22   

Jakaś bzdura, ja jestem już po wymianie, czemu producent miałby dwa razy płacić robociznę wiedząc, że wymienia na popsute? :)
_________________
 
Riczi 


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.5dCI 4x4
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 111
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2012-04-12, 20:24   

Wymieniono ci moduł?
_________________
:))))
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-04-12, 20:25   

Riczi bez sensu co napisałeś, Kontrola jakości od razu by nakazała zwrot wadliwych części i wymianę na nowe dobre. To nie PRL gdzie się człowiek cieszył że dostał części do samochodu, nie ważne jakie ale miał
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
RnR 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 667
Skąd: POL/ŚL
Wysłany: 2012-04-12, 20:31   

Wymienili pompę abs/ esp, pisałem o tym teżw innym wątku, sam do końca nie wiem czy będzie to koniec ale to już czas pokaże :)
_________________
 
Riczi 


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.5dCI 4x4
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 111
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2012-04-12, 20:34   

Pisze co mi odpowiedziano w temacie który wcześniej opisałem to że jest bez sensu to ja wiem .Z palca sobie tego nie wyssałem.
_________________
:))))
 
RnR 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 667
Skąd: POL/ŚL
Wysłany: 2012-04-12, 20:36   

Walcz i daj znać, moc forum jest w tobie silna :)
_________________
 
zinom 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-10-20, 08:34   Kontrolki ABS ESP Ręczny

Witam wszystkich.
Problem taki jak w temacie od 8 miesięcy próbuję przy pomocy ASO wyeliminować problem jednoczesnego zapalania 3 kontrolek w czasie jazdy. W rożnych okolicznościach to ma miejsce jadąc prostą drogą na trasie w ruchu miejskim zapalają się i nie gasną jedyne rozwiązanie to wyłączenie zapłonu i ponowne uruchomienie. Początkowo ASO twierdziło ze nie zarejestrowali błędów następnie ze to błąd czujnika położenia kierownicy wiec go wymienili ale problem nie ustał 4 dni temu ta sama sytuacja świecące kontrolki. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z czymś takim. Jestem już zmęczony wizytami w ASO i brakiem rozwiązania. Czy jakieś sugestie
 
esdziewiaty 



Marka: Mercedes-Benz
Model: GLK
Silnik: 220 CDI 4Matic
Rocznik: 2009
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 619
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-10-20, 12:11   

Mialem podobne przygody z moim dusterem. Problemy zniknęły przy okazji wymiany bloku abs/esp( powodem wymiany było zanikanie wspomagania hamulców). To nie jest normalne, że te błędy się pojawiaja. Powodzenia w walce z Aso
_________________
Duster u szczęśliwego nowego nabywcy :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne