DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dokker - naprawa skrzyni biegów i sprzęgła
Autor Wiadomość
Rafal2001 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.5 DCI
Rocznik: 2015
Dołączył: 18 Lut 2022
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 2022-02-18, 16:29   Dokker - naprawa skrzyni biegów i sprzęgła

Czesc,

Mam problem i to poważny. W mojej Dacii Dokker 1.5DCI cos zazgrzytało i samochód przestał ciągnąć. Po odpaleniu i wciśnięciu sprzęgła zgrzytało dalej i żaden bieg nie wchodzi. Zholowali mnie do pobliskiego warsztatu. Mechanik sprawdził, że to sprzęgło i skrzynia do naprawy i wycenił:
Regeneracja skrzyni: 2600
Sprzegło: 800
Naprawa: 1200

Razem 4600zł !!! :cry:

Jestem załamany. Dokker ma przejechane 180tys km to sprzegło mogło się już zużyć, ale skrzynia i takie koszty ???? :cry:
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 80 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-02-18, 17:18   

Ale jak sprawdził ? Zdjął ją do weryfikacji ?
Jeśli faktycznie to skrzynia IMHO taniej będzie poszukać jakiejś używanej skrzyni , sprawdź jakie ma oznaczenie na obudowie (naklejka z kodem kreskowym lub laserowy grawerunek od góry skrzyni).
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1823
Skąd: wwa
Wysłany: 2022-02-18, 18:10   

przecież taka skrzynia w używce kosztuje max 600-700 zł
zresztą jak mechanik od razu bez rozbierania podaje cenne to uczciwy on nie jest ...
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2022-02-18, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1056
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-02-18, 23:02   

Nie znam okoliczności, ale sprzęgło rozpadnięte, może blokować działanie skrzyni do tego stopnia, ze podczas pracy silnika nie wrzucisz biegu. Czy na wyłączonym silniku, jesteś w stanie wrzucać biegi?
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2022-02-19, 09:40   

Skrzynie idzie zweryfikowac po wyciągnieciu, recznie wrzucając wybierakiem biegi. Moze być tak ze tylko wybierak sie uszkodził , a tryby są ok. Jeśli mechanik z góry zakłada ze skrzynia jest uszkodzona , to najwyrazniej ma mechaniczne widoczne uszkodzenia , typu pękniecia obudowy , ewentualnie to o czym pisałem. Zanim mechanik postawi taką diagnozę powinien Ci to przedstawic. A potem kalkuowac. Nie znam przykładu ze , od razu leci skrzynia do roboty . Sa symptomy , np zgrzyty , problemy z wrzucanie np. 2 , 3. Pamiętaj ze kalkulacjja mechanika jest prosta. Czas pracy , wkład i cała reszta kosztów musi pokryć zaangazowanie w proces naprawy. Dziś nietesty jest drogo. Weż kogoś kto ma wiecej wiedzy na temat kontroli skrzyni, a sprzegło wiadomo jeśli jest walniete to jak piszesz 800 -1000 zł , ale z montażem max.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 50 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1823
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-02-19, 14:07   

Jak dla mnie gościu naciąga na koszty i to spore. Naprawa 1200zł za co za wymianę sprzęgła? Przecież tyle to maksymalna kwota wymiany sprzęgła łącznie z jego zakupem i wymiana oleju w skrzyni. Jak nic dolicza sobie za nic ponad 1000zł z myślą, że trafił na łosia i na nim zarobi. Szukaj używki skrzyni od pewnego źródła. Możesz skontaktować sie z kolegą z forum Toka93 może będzie miał coś porządnego w dobrej cenie. Wejdź z nim w kontakt, pewnie i sprzęgło Tobie załatwi. Później jedź do jakiego kol wiek dobrego warsztatu i niech wymienia Tobie te elementy. Koszt wymiany sprzęgła i skrzyni jest ten sam i nie liczy się podwójnie. W końcu aby wymienić sprzęgło i tak trzeba wyjąc skrzynię. Stara skrzynię zabierz, ze sobą i oddaj na złom, jeszcze cos coś na niej zarobisz.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne