DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2013-12-19, 00:33
Osłona dolna / pod silnikiem / płyta denna
Autor Wiadomość
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 50 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1821
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2023-04-05, 12:02   

Dustera I nie mam już od roku ale wydaje mi się, że osłona była mocowana z przodu auta na 2 lub 3 śruby ale tutaj nie dam sobie ręki uciąć. Dzisiaj wymieniałem u sobie w DDII olej i osłona mocowana jest łacznie na 11 śrubach. Jeżeli osłona Tobie nie lata to też bym olał temat.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 50 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1821
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2023-04-05, 12:30   

Odgrzeję trochę tego kotleta :)

W Dusterach II jaka powinna być fabrycznie osłona pod silnikiem ? Dacia wkładała to co było pod ręka? Pytam się ponieważ wymieniałem dzisiaj olej i zaskoczyło mnie to, że w wersji z napędem na jedna oś mam stalową osłonę zamiast plastikowej. Czytając wcześniejsze posty niektórzy też mają taka jak pewnie w pierwszych rocznikach było tak jak z czujnikiem deszczu - mieli coś na stanie to wrzucali aby się pozbyć z magazynu i tyle
 
Aronus 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 MPI 4x4 LPG
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2015
Posty: 79
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-04-05, 12:39   

W Dusterach II jest inaczej bo śruby mocowania osłony są widoczne i to jest OK. W Dusterach I dodali z przodu taki ozdobny plastik, który zasłonił dwie śruby z przodu i to jest problem.
 
Aronus 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 MPI 4x4 LPG
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2015
Posty: 79
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-04-05, 12:41   

Mój ojciec ma Dustera II 1.6 Sce z napędem na jedną oś z roku 2019 i też ma metalową osłonę.
Ostatnio zmieniony przez Aronus 2023-04-05, 12:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 50 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1821
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2023-04-05, 13:30   

Aronus napisał/a:
W Dusterach II jest inaczej bo śruby mocowania osłony są widoczne i to jest OK. W Dusterach I dodali z przodu taki ozdobny plastik, który zasłonił dwie śruby z przodu i to jest problem.


W Dusterze II nie wszystkie śruby są widoczne. Dwie przednie są pod zderzakiem, który trzeba delikatnie wygiąć. O ile ich demontaż jest w miarę bezproblemowy to montaż kiedy mamy stalową ciężką osłonę jest już utrudniony i w pojedynkę bez kobyłek lub innych narzędzi do jej pod lewarowania będzie bardzo trudno. O których osłonach w DD1 piszesz ? O tych ozdobnych srebrnych co przykręca się do przedniego zderzaka ?
 
Aronus 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 MPI 4x4 LPG
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2015
Posty: 79
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-04-05, 14:00   

Pisze o tej ozdobnej osłonie zderzaka:

żeby dostać się do przednich śrub mocowania płyty silnika trzeba odkręcić środkową śrubę w tej ozdobnej osłonie, odgiąć ją i nieźle trzeba się namanewrować kluczem nasadowym, żeby ewentualnie odkręcić przednie śruby mocujące płytę silnika. Już widzę jak mechanik przy wymianie oleju będzie się z tym bawił :lol: Także nie dziwię się, że u mnie płyta pod silnikiem nie jest przykręcona z przodu.
Ostatnio zmieniony przez Aronus 2023-04-05, 14:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 50 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1821
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2023-04-05, 17:48   

Faktycznie słabe rozwiązanie, jak wyżej pisałem również olałbym w tym wypadku te przednie śruby. Osłona plastikowa jest dosyć lekka i bez problemu trzyma się na tych 6 pozostałych śrubach co trzymają ja do ramy pomocniczej ( sanek)
 
Aronus 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 MPI 4x4 LPG
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2015
Posty: 79
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-04-05, 17:57   

dudu$ napisał/a:
Faktycznie słabe rozwiązanie, jak wyżej pisałem również olałbym w tym wypadku te przednie śruby. Osłona plastikowa jest dosyć lekka i bez problemu trzyma się na tych 6 pozostałych śrubach co trzymają ja do ramy pomocniczej ( sanek)

Nie pytałem o tą plastikową osłonę tylko o płytę metalową pod silnikiem czy macie wkręcone dwie śruby z przodu. Ta plastikowa osłona ze zdjęcia zasłania dostęp do dwóch śrub mocujących płytę pod silnikiem.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 853
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-04-06, 11:21   

Aronus napisał/a:
Nie pytałem o tą plastikową osłonę tylko o płytę metalową pod silnikiem czy macie wkręcone dwie śruby z przodu.


Ach to jeszcze można zapytać czy pytałeś o tę cienką płytę stalową, czy o tę grubą, podgiętą płytę typu "skid plate" ;-) (ta nie jest w ogóle wkręcana z jej przodu).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne