Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:16
[MN1] Tips & tricks MediaNav 1 standard
Autor Wiadomość
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-23, 13:11   

jas_pik napisał/a:
prawdopodobnie sygnały spalania

A nie jest tak, że właśnie tego brakuje - http://www.daciaklub.pl/f...1639066#1639066 ?

(W końcu chyba nikt nie wypróbował też podłączenia CAN - http://www.daciaklub.pl/f...1639111#1639111 ?).
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-23, 13:54   

W wersjach z 2014 roku sygnały CAN są doprowadzone do MediaNav - bez tego dziwnego urządzenia Climatronica.
Niestety wciąż nie wiadomo jak są dystrybuowane wewnątrz MediaNav - być może potrzebny jest dodatkowy sterownik - lub program który będzie wykorzystywał te sygnały do przeliczania danych i ich wyświetlania w podsystemie EKOJAZDA.
Musimy czekać no opublikowanie nowej wersji systemu i zobaczyć czy da się wykorzystać w naszych pojazdach .
Na razie nie mamy pojęcia jak te sygnały przejąć i wykorzystać w dotychczas dostępnych programach - a to wynika z małej dostępności programów na ten typ procesora.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-23, 14:05   

Jeżeli sygnały CAN faktycznie są podpięte, a ekran EKO da się wyświetlić, to chyba najbardziej prawdopodobną opcją jest jedynie brak aktywacji oprogramowania...
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-23, 17:32   

Być może jest jakaś procedura wewnętrzna Renault/Dacii - np za pomocą CLIPA - ale jeszcze chyba nie została udostępniona. Nie mam dostępu do CLIPA aby to sprawdzić.
Chociaż podobny sprzęt ( od LG) znajduje się w wyższych wersjach wyposażenia samochodów KIA - i tam prawdopodobnie jest znacznie więcej funkcji( także typowo samochodowych) - ale nie da się ich przenieść bezpośrednio.
 
dolinka6 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Stepway
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-25, 12:21   

Witam mam pytanie odnośnie media nav w Dacii Sandero Stepway 2012 rok.
Próbuję podłączyć media nav mam wszystkie kostki jednak nie mam kostki w samochodzie.
Rozebrałem deskę rozdzielczą i w zaślepce znalazłem kostkę 6 pinową wychodzi ona z głównej wiązki z której między innymi wychodzą podłączenia na zegary.
Proszę o pomoc w zakresie tej kostki zdjęcia poniżej





Ostatnio zmieniony przez dolinka6 2015-04-25, 12:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-25, 20:19   

Podejrzewam że ta kostka nie ma nic wspólnego z instalacją radiową.
Chyba masz wersję bez instalacji pod radio - czyli pewnie nie ma i głośników w drzwiach i przewodów głośnikowych.
Może ktoś bardziej obeznany Ci odpowie.
 
dolinka6 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Stepway
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-25, 20:40   

radio jest standardowa kostka iso była radio jest oryginalne 1 din a ta jest dodatkowa głośniki w drzwiach były chodzi mi o tą kostkę która jest na zdjęciu
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-25, 22:15   

Dacia stosuje swój własny standard ( nie jest to ISO) - dla mnie to jest dziwne
 
dolinka6 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.6MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Stepway
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-26, 08:37   

w mej taczce jest iso fabrycznie do tego instalacja glosniki przod fabryczna antena norma dwa plusy i trzeci z swiatel pozycji .
Pisałem kostke iso mam standardową mi chodzi konkretnie o tą na zdjęciach powyżej z 6 pinami,jest w zaslepce na mocowaniu kolumny pod deska kolory zbliżone do kolorow z kostki 24 pin zegarow.podejzewam ze może być to wyjście z instalacji pod nawiagcje tj brakujące can i może cos jeszcze ...ale nie wiem jak to sprawdzić by się do tego dobrac.

glowny problem to ze media nav posiada kostke normalna z glosnikami plus minus i dodatkowa 24 pin kostke która ma wejście z can i ponoc bez tego nie rusza radio(info z serwisu)...
dla mnie to dziwne.szukam kogos kto dokładnie mi opisze skad wypiac piny z can i gdzie w 24 pinowce je wpiac by radio było pod obbd widoczne bo obecnie radyjko wyswietla connect dial tols co sugeruje ze jest albo zablokowane albo czegos brak w laczach.serwis dacia Konstancin uznal ze nie ma kostki 24 pin..
z tego co czytałem opis to w niej jest większość tego co w tej drugiej 12 pinowej z iso.jest wyjście na jakies sygnaly z kan na 15 i 16 pinie tyle ze nie wiem skad je podebrać w aucie by wpiac w radio.
ewentualnie może ktoś na wawie kumaty wie jak je odblokować bo serwis nie ma pomysłu.
wydaje mi się ze do działania radia wystarczy podpiecie "iso"czyli 12 pin kosc z glosnikami i zasilaniem ...ale nie wiem jak usunąć blokadę connect dial tool
Ostatnio zmieniony przez dolinka6 2015-04-26, 12:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
lesiu11 


Marka: Renault
Model: Safrane
Silnik: 2.0 16v
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 131
Skąd: Legnica
Wysłany: 2015-04-26, 15:27   

ja mam Media Nav podłączone w renault safrane i nie ma z nim problemów, nie ma kontaktu z canem czy obd. Informacja conect dial tool świadczy o tym, że ktoś nieopatrznie kliknął w cos w menu serwisowym urządzenia i system się wysypał.

Serwis o którym piszesz najwyraźniej nie ma pojęcia o czym mówi, bo to kompletne bzdury. Media nav możesz uruchomić nawet na biurku na zasilaczu z komputera czy prosto z akumulatora.
Ostatnio zmieniony przez lesiu11 2015-04-26, 15:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-26, 16:20   

dolinka6 napisał/a:
w mej taczce jest iso fabrycznie do tego instalacja glosniki przod fabryczna antena norma dwa plusy i trzeci z swiatel pozycji .
Pisałem kostke iso mam standardową mi chodzi konkretnie o tą na zdjęciach powyżej z 6 pinami,jest w zaslepce na mocowaniu kolumny pod deska kolory zbliżone do kolorow z kostki 24 pin zegarow.podejzewam ze może być to wyjście z instalacji pod nawiagcje tj brakujące can i może cos jeszcze ...ale nie wiem jak to sprawdzić by się do tego dobrac.


OPis złącz masz na 1 stronie tego tematu Tutaj

dolinka6 napisał/a:
glowny problem to ze media nav posiada kostke normalna z glosnikami plus minus i dodatkowa 24 pin kostke która ma wejście z can i ponoc bez tego nie rusza radio(info z serwisu)...

dla mnie to dziwne.szukam kogos kto dokładnie mi opisze skad wypiac piny z can i gdzie w 24 pinowce je wpiac by radio było pod obbd widoczne bo obecnie radyjko wyswietla connect dial tols co sugeruje ze jest albo zablokowane albo czegos brak w laczach.serwis dacia Konstancin uznal ze nie ma kostki 24 pin..

Ten serwis Ci w niczym nie pomoże :oops:



dolinka6 napisał/a:
z tego co czytałem opis to w niej jest większość tego co w tej drugiej 12 pinowej z iso.jest wyjście na jakies sygnaly z kan na 15 i 16 pinie tyle ze nie wiem skad je podebrać w aucie by wpiac w radio.

Sygnały CAN nie są Ci potrzebne do działania MediaNav

dolinka6 napisał/a:
ewentualnie może ktoś na wawie kumaty wie jak je odblokować bo serwis nie ma pomysłu.
wydaje mi się ze do działania radia wystarczy podpiecie "iso"czyli 12 pin kosc z glosnikami i zasilaniem ...ale nie wiem jak usunąć blokadę connect dial tool

Na dzień dzisiejszy jedynie serwis może odblokować przez tzw CLIP . O ile nie jest to uszkodzenie kości poamięci wewnętrznej - gdzie rónież po jej uszkodzeniu wyświetla się ta informacja .
Skontaktuj się za mną przez PM to może się uda odblokować.
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2015-04-26, 16:22   

dolinka6 napisał/a:
w mej taczce jest iso fabrycznie do tego instalacja glosniki przod fabryczna antena norma dwa plusy i trzeci z swiatel pozycji .
Pisałem kostke iso mam standardową mi chodzi konkretnie o tą na zdjęciach powyżej z 6 pinami,jest w zaslepce na mocowaniu kolumny pod deska kolory zbliżone do kolorow z kostki 24 pin zegarow.podejzewam ze może być to wyjście z instalacji pod nawiagcje tj brakujące can i może cos jeszcze ...ale nie wiem jak to sprawdzić by się do tego dobrac.

glowny problem to ze media nav posiada kostke normalna z glosnikami plus minus i dodatkowa 24 pin kostke która ma wejście z can i ponoc bez tego nie rusza radio(info z serwisu)...
dla mnie to dziwne.szukam kogos kto dokładnie mi opisze skad wypiac piny z can i gdzie w 24 pinowce je wpiac by radio było pod obbd widoczne bo obecnie radyjko wyswietla connect dial tols co sugeruje ze jest albo zablokowane albo czegos brak w laczach.serwis dacia Konstancin uznal ze nie ma kostki 24 pin..
z tego co czytałem opis to w niej jest większość tego co w tej drugiej 12 pinowej z iso.jest wyjście na jakies sygnaly z kan na 15 i 16 pinie tyle ze nie wiem skad je podebrać w aucie by wpiac w radio.
ewentualnie może ktoś na wawie kumaty wie jak je odblokować bo serwis nie ma pomysłu.
wydaje mi się ze do działania radia wystarczy podpiecie "iso"czyli 12 pin kosc z glosnikami i zasilaniem ...ale nie wiem jak usunąć blokadę connect dial tool


Jezeli twoje radio wyswietla connect diag tool to znaczy ze jest uceglone.Mialem to samo i nawet serwis nic nie umial z tym zrobic. Po podlaczeniu do clipa wyswetla media nav brak konfiguracji. Sciagali dla mnie najnowsza wersje clipa zeby je skonfigurowac ale niestety sie nie udalo.Nastepnie kolega jas-pik pracowal nad nim podajac mu rozne programy przez usb -bezskutecznie. Nastepnie kolega wojciech 69 wlutowal gniazdo usb na plycie glownej i uzyskal dostep do windowsa. Na tym prace stanely bo radio sie zalacza i automatycznie po 1 min wylacza. Tak wiec jak widzisz nie latwo wzbudzic do zycia uceglona media nav. Ja po zepsuciu mojej kupilem inna z rozbitka.
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-04-26, 16:30   

dolinka6 żadne sygnały z CAN nie są potrzebne do działania MediaNav
Ja sam zamontowałem w Duster'ze 2012 Media NAV i wszystko działa bez problemu.
Tylko że z tego co ja widzę Ty masz okablowanie z standardem ISO, ja natomiast już mam nowsze wtyczki które pasują pod nowsze radia 1 dinowe oraz MediaNav :)

Kolega janzet przerabiał wtyczki na te nowsze by podpiąć nowsze radio. On by Ci mógł pomóc
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-27, 18:48   

MediaNav Evolution - nowe info.
W nowej wersji MediaNav Evolution zaplanowana jest ściślejsza integracja ze smartfonami opartymi na Androidzie/IOS/Windows.
Dla Androida dostepny jest program AHA ze stajni Harman.- Kardon.
W wersji oprogramowania 4.0.3 ( przedostania) nie widać nic na ekranie - ale po włączeniu w odtwarzaczu BT - a wcześniejszym sparowaniu MN z telefonem przez BT możemy słuchać podcastów/ stacji radiowych z netu oraz informacji o hotelach i restauracjach.
Niestety wciąż brak języka polskiego w programie.
Ale zapowiada się ciekawie - w szczególności grafika - pokazana na stronach brazylijskich
http://www.renault.com.br...-nav-evolution/
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2015-04-27, 19:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-29, 21:09   

No to chyba wyciekła nowa wersja MediNav Evolution .
Wygląda na to że programiści Renault/LG nas zaskoczyli - nie da się rozebrać pliku upgade.lgu dotychczasowymi narzędziami - a nie chcę uruchamiać tego upgrade bez znajomości co się zmieniło
Do pobrania Zippyshare
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-04-29, 21:47   

jas_pik napisał/a:
No to chyba wyciekła nowa wersja MediNav Evolution .
Wygląda na to że programiści Renault/LG nas zaskoczyli - nie da się rozebrać pliku upgade.lgu dotychczasowymi narzędziami - a nie chcę uruchamiać tego upgrade bez znajomości co się zmieniło


A to w ogóle jest na nasz sprzęt?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-29, 21:51   

No nie inaczej :)
Ale ostrzegam - nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia po wgraniu
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-04-29, 22:03   

jas_pik napisał/a:
No nie inaczej :)
Ale ostrzegam - nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia po wgraniu


Czyli co, sprzętowo to się nie różni?
Bo jak rozumiem to nowa wersja softu, występująca w nowych urządzeniach?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-29, 22:05   

Opisywałem już że różnica jest:
- w szybkości procesora ( nieznaczna)
- wielkości pamięci RAM ( 2x większa)
Co ogólnie przekłada się na sporą poprawę wydajności :mrgreen:
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-04-29, 22:06   

jas_pik napisał/a:
Opisywałem już że różnica jest:
- w szybkości procesora ( nieznaczna)
- wielkości pamięci RAM ( 2x większa)
Co ogólnie przekłada się na sporą poprawę wydajności :mrgreen:


Ale może też oznaczać, że w bieżącym sprzęcie, o mniejszej ilości RAM, ta wersja w ogóle nie zadziała.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-29, 22:14   

Powinna zadziałać .
W linku są dwa pliki :
- upgrade.lgu
- upgrade_root.lgu
Ten drugi - jest plikiem językowym takim jak w naszych MediaNav - i on się bez problemu rozpakowuje za pomocą dotychczasowych narzędzi - nie ma w nim nic szczególnego i rożnego od dotychczasowych plików.
Wg chłopaków z xda-developers LG wprowadziło szyfrowanie plików LGU

lg_medianav_new_old.jpg
Plik ściągnięto 297 raz(y) 194,95 KB

Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2015-04-29, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-30, 20:29   

Koledzy z Francji przygotowali juz nowe opracowanie Medi@skinV2 .
Działający na podstawie mojego pomysłu ze stycznia - tj z wykorzystaniem wewnętrznej pamięci i uruchamiania za pomocą klawisza głośności.
NIestety obecnie nie mam czasu aby przygotować wersję z językiem polskim .
Można wykorzystać pliki z mojej nakładki Medi@pik.
Całość do pobrania TUTAJ
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-19, 21:07   

Jeśli chcesz w swojej wersji MediaNav mieć kolorystykę i układ graficzny z wersji MediaNav Evolution to w prosty sposób możesz to zrobić za pomocą uruchomienia pliku upgrade.lgu
Niczego więcej to nie zmienia :mrgreen: Link
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2015-06-19, 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
Gość

Wysłany: 2015-06-20, 08:17   

Witam, a jak się ma przedstawiony obrazek szczególnie z ikoną "driving ECO2" w tym nowym upgradzie? Przecież on nie działa w Dusterze. I czy zanim się zacznie testować ten plik , czy jest możliwość powrotu do starej wersji?
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2015-06-20, 08:27   

Eko jazda nie bedzie dzialac.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne