Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Media Nav w Subaru Libero:)
Autor Wiadomość
Dżon 
Zielony listek


Marka: subaru
Model: libero
Silnik: 1.2
Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 2
Skąd: Ursynów
Wysłany: 2016-03-23, 01:45   Media Nav w Subaru Libero:)

Witajcie,

jestem na etapie składania Subaru Libero i pomyślałem że warto byłoby zamontować jakieś wygodniejsze radio do niego tak aby korzystanie z audiobuków i muzyki zapisanych na karcie lub pendrive było przyjemniejsze. W drugim samochodzie mam radio, chyba JVC które ma wbudowany zestaw głośno mówiący oraz czytanie kart i pen. Niestety jego jednoliniowy wyświetlacz nie pozwala wygodnie korzystać z treści.
Moje poszukiwania rozpoczęły się od zestawu Parrot 9200 który realizuje 2 ważne dla mnie funkcje (telefon i odtwarzanie dźwięków z kart). Niestety nie ma nawigacji oraz wzmacniacza.
Druga opcja to było radio Parrot
http://allegro.pl/radio-p...6070591080.html
Posiada wszystko lecz obawiam się o to czy da się go rozwijać. Obawy spowodowane są tym że nawet producent nie ma go już w swojej ofercie.
Przez przypadek trafiłem na Media Nav i pomyślałem że to może być to. Tanie, skuteczne, popularne, rozwijane. Żałuję że nie ma potencjometra do regulacji głośności ale jeśli udałoby się podłączyć pilot to byłoby wygodnie.

W tej chwili zastanawiam się:
1. Czy Media Nav zmieści się w deskę w subaru. Przesyłam zdjęcia z wymiarami. Niestety nie trafiłem na wymiary Media Nav. Może gdyby odciąć te wąsy do przykręcania to dałoby się zmieścić.
2. Nie wiem czy miejsce na radio nie jest za nisko przez co dość niewygodnie będzie się korzystało z nawigacji. Z drugiej strony za 300 zł mogę z tego korzystać jak z radia jeśli będzie nie wygodnie - a frajda że mam coś zrobionego po swojemu duża.
3. Nie wiem czy uda mi się wszystko skompletować
a)urządzenia są w sprzedaży - nie wiem tylko na co zwracać uwagę. Czy były jakieś wersje starsze nowsze.
b) Jaka antena gps. Jestem w posiadaniu anteny gps od lokalizatora ale nie wiem czy ona będzie pasować.
c) nie wiem jaki pilot. Od reno jest ich pełno i tanio ale wtyczka inna a do tego nie mają przycisku od odbierania rozmów (chyba że się mylę). Do daci też są ale dużo droższe i często bez kabli.
d) mikrofon widziałem jaki można kupić (około 10 zł) - mam nadzieje że dobrze będzie działał. Chciałbym aby rozmówcy dobrze mnie słyszeli
e) jaką kamerę trzebaby kupić - tego nie wiem
f) samo aktualizowanie do innych wersji to dla mnie najtrudniejszy temat. Ale mieć Igo z głosem Knapika - super:)

Jakie macie zdanie na temat radio Parrot vs Media Nav. Może jakieś inne propozycje realizujące moje potrzeby.
Potrzeby:
- wygodna obsługa plików na kartach i penach
- zestaw głośnomówiący
- nawigacja
- komunikacja bluetoth

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem:)

20160322_115542.jpeg
Plik ściągnięto 28 raz(y) 49,74 KB

20160322_115527.jpeg
Plik ściągnięto 29 raz(y) 46,94 KB

20160322_115503.jpeg
Plik ściągnięto 38 raz(y) 52,35 KB

 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-23, 03:19   

Dżon napisał/a:
Czy Media Nav zmieści się w deskę w subaru

W głąb otworu - na pewno nie. Samo urządzenie jest 1DIN, więc do kieszeni wejdzie, ale płyta przednia jest większa... Myślę jednak, że może dać się to jakoś zgrabnie wkomponować, gdyby wykonać dodatkową zaślepkę. (O ile nie przeszkadzałoby Ci, że całość trochę wystaje).

Dżon napisał/a:
Nie wiem czy miejsce na radio nie jest za nisko

Kwestia Twojego gustu - a sam już wiesz, jak obsługuje ci się radio w libero.

Dżon napisał/a:
Czy były jakieś wersje starsze nowsze

Tylko dwa: starsze - zwykłe MediaNav, i nowsze - MediaNav Evolution.

(Oraz niemal bliźniaki ze znaczkiem Renault, nazwą "R-Link" i nieco większą liczbą funkcji).

Dżon napisał/a:
Jaka antena gps

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=11101

Dżon napisał/a:
jaki pilot

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3813

Dżon napisał/a:
jaką kamerę

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=10472
 
Dżon 
Zielony listek


Marka: subaru
Model: libero
Silnik: 1.2
Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 2
Skąd: Ursynów
Wysłany: 2016-03-23, 11:16   

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi.

Subaru jest w proszku - jeszcze nie miałem okazji nim jeździć:)

Możesz podać wymiary panelu przedniego Media Nav, czyli szerokość na górze i na dole (trochę się zwęża) i grubość panelu. Chodzi o szerokość i grubość samego panelu bez uchwytów metalowych i wszystkiego co wystaje po za ramkę zewnętrznej obudowy. Wszystko co da się obciąć obciąłbym - może wtedy wejdzie łatwiej.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-24, 00:36   

Dżon napisał/a:
wymiary panelu przedniego Media Nav, czyli szerokość na górze i na dole (trochę się zwęża) i grubość panelu

Niestety, nie posiadam MediaNav, więc mogę wspomóc tylko teoretycznie. http://www.electronicsrepair.net/17/lan5200wr1.pdf podaje wymiary jako "212.37 x 126.16 x 183.5 mm" (Sz x W x G), a ponieważ standard 1DIN to 180 x 50, należy przeto sądzić, że pierwsze dwie wartości to właśnie wymiary panelu. Natomiast na podstawie zdjęć oszacowałbym, że jego grubość to... ok. 20 mm?

Dokładniejsze dane może poda jakiś właściciel.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne