DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:27
Głośniki w Sandero
Autor Wiadomość
jjmalin 



Marka: Dacia
Model: Sandero + Duster
Silnik: 1.5 dCi + 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2010 + 2021
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 729
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2017-07-08, 20:09   

odświeżam. powiedzcie mi w które piny w kostkę radia wpiąć tylne głośniki ?? mogę ewentualnie podpiąć pod przednie ?? Mam kostkę podwójną czarną pod fabrykę blaupunkta
_________________


Były: Hyundai Atos Prime ( rocznik 2000 ), Fiat 126p ( rocznik 1990 ), Fiat Seicento ( rocznik 2008 ), Renault Clio ( rocznik 1998 ), Citroen C4 ( rocznik 2008 )
Ostatnio zmieniony przez jjmalin 2017-07-08, 20:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4056
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-08, 20:15   

A jakie radyjko masz , wyjście na ISO czy nowe Renaultowskie - jeśli nowe to masz rozpiskę pinów która jest identyczna we wszystkich i masz ją w kompendium
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
jjmalin 



Marka: Dacia
Model: Sandero + Duster
Silnik: 1.5 dCi + 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2010 + 2021
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 729
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2017-07-08, 20:23   

no właśnie w kompendium nie ma zdjęć. nie mam tej białej małej kostki co jest w kompendium tylko podwójną czarną ISO
_________________


Były: Hyundai Atos Prime ( rocznik 2000 ), Fiat 126p ( rocznik 1990 ), Fiat Seicento ( rocznik 2008 ), Renault Clio ( rocznik 1998 ), Citroen C4 ( rocznik 2008 )
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4056
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-08, 20:46   

bo od dawna Renault wprowadziło ten swój stanard.
A ISO masz rozpisane na wikipedii :
https://en.wikipedia.org/wiki/Connectors_for_car_audio
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 425 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18098
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-09, 22:10   

jjmalin napisał/a:
w kompendium nie ma zdjęć

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1804
 
Mitr0Z 


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 23
Skąd: WWa
Wysłany: 2018-10-17, 09:15   

Szukam i nie mogę znaleźć, czy do Sandero II pasują jakieś lepsze głośniki plug&play? Bez montażu gwizdków, mat, cięcia mdfu itp?
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 122 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 4172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-17, 09:18   

Najbardziej Plug&Play to te zestawy z ASO, marki FOCAL. Patrz- lista akcesoriów na stronie Dacii.
Podstawowe zestawy z głośnikami dwudrożnymi:
IFR 165-2 - na przód
IFR 130-2 - na tył
Najlepszy opis i dane na stronie FOCAL-a: TUTAJ

A tutaj moje porównanie głośnika FOCAL z zestawu IFR 165-2 z głośnikiem fabrycznym:
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-10-17, 09:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
Walker91 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 tce
Rocznik: 2013
Dołączył: 10 Lis 2017
Posty: 3
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2018-11-08, 20:21   

Czy ten zestaw focala pasuje również do sandero stepway II???

Czy ten zestaw pasuje do przodu do sandero stepway II?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5359451218

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Walker91 2018-11-08, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 122 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 4172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-09, 08:20   

Walker91 napisał/a:
Czy ten zestaw focala pasuje również do sandero stepway II???

Oczywiście- do tego są przewidziane, montowałem przecież. Zestaw zawiera wszystkie elementy potrzebne do zamocowania i podłączenia.
Cytat:
Czy ten zestaw pasuje do przodu do sandero stepway II?
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5359451218

Pewnie tak. Każde głośniki 165mm powinny pasować. Tylko do nich potrzebne są redukcje (dystanse) i pasujące złączki elektryczne w standardzie Renault. Tego nie ma w zestawie.
 
Walker91 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 tce
Rocznik: 2013
Dołączył: 10 Lis 2017
Posty: 3
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2018-11-09, 22:18   

Dzięki za pomoc😀

Czy o taki zestaw ci chodzi?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6924957069
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 140kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 658
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-11-10, 12:06   

https://www.natcar.pl/pl/...zwi-przod/15759
Taki zestaw na przód montowałem. Coś tam z tymi kabelkami nie pasowało, ale nie pamiętam co.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 122 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 4172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-13, 08:45   

Walker91 napisał/a:
Czy o taki zestaw ci chodzi?

Na przykład. Redukcje mogą być z tworzywa (jak tutaj) albo z MDF (jak podał kolega wyżej).
Natomiast te kabelki ze złączami warto mieć, bo z oryginalnych głośników ich nie odzyskamy- głośniki oryginalne mają takie złącze wbudowane w korpus (nie wisi ono na przewodach).
 
Walker91 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 tce
Rocznik: 2013
Dołączył: 10 Lis 2017
Posty: 3
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2018-11-14, 22:04   

Dymek a jak myślisz co będzie lepiej grało?

Zestaw focala za 300 zł głośniki z ASO i montaż banalnie prosty plug &Play czy te hertze co podałem wyżej? Bo cena Hertz z montażem w firmie też prawie 300 zł i mam dylemat co wybrać
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 122 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 4172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-15, 09:15   

Walker91 napisał/a:
Bo cena Hertz z montażem w firmie też prawie 300 zł i mam dylemat co wybrać

Nie wiem, nie mogę nic wyrokować w ciemno bez posłuchania.
W każdym razie ja gdybym miał płacić, to bym pewnie nie wziął tych Focali (ze względu na cenę)- dostałem je za voucher. Przednie Focale grają lepiej od fabrycznych, ale nie mam pojęcia jak byłoby w wypadku Hertz.
Pewnie wziąłbym te Hertze lub jakieś zupełnie inne głośniki, ale na pewno montowałbym to sam.
Ten Plug&Play Focali polega na tym, że masz w komplecie już wszystkie potrzebne elementy. Ale podstawowe narzędzia do tej roboty trzeba przecież mieć- konieczna choćby wiertarka i odpowiednia nitownica. Oczywiście można zamiast nitów dać śruby, ale wiertarka jest niezbędna niezależnie jakie głośniki montujemy (do rozwiercenia nitów, którymi są zamocowane fabryczne głośniki).
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-11-15, 09:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 122 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 4172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-04-29, 09:48   

Dymek napisał/a:
Najbardziej Plug&Play to te zestawy z ASO, marki FOCAL. Patrz- lista akcesoriów na stronie Dacii.
Podstawowe zestawy z głośnikami dwudrożnymi:
IFR 165-2 - na przód
IFR 130-2 - na tył

Dla potomnych.
Niestety- u mnie w 8 roku eksploatacji padł jeden z głośników zestawu Focal IFR 165-2, zaczął "grzechotać", trzeszczeć przy małych głośnościach, przy większych było to zagłuszane. Okazało się, że obudowa ciężkiego magnesu odkleiła się od kosza w ten sposób, że trzymał się na miejscu, ale miał możliwość ruchu na boki- co powodowało tarcie membrany i zapewne cewki o środkowy "słupek", na którym zamocowano głośnik wysokotonowy. Nie udało mi się tego już ustawić w optymalnym położeniu, głośniki 165mm w przednich drzwiach lecą więc do wymiany. ;-)
 
Ogr 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2026
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2026-06-09, 11:52   

Hej. Wiem, że może temat sprzed kilku lat, ale niedawno odświeżony. Tylko, że dotyczy sandero 3/logan 3. Postanowiłem własnoręcznie wygłuszyć auto. Mata i pianka kupiona. Zacząłem od tylnych drzwi, następnie nadkola. Przyszedł czas na przednie drzwi, coś mnie ruszyło by przy okazji zmienić woofery+tweetery. Zakupiłem Hertz DSK 165.3. Oczywiście 165mm. Dobrze, że doczytałem że potrzebne dystanse+adaptery na złączki. I tu jest problem. Bo jedynie co na necie się doszukałem to do 2 generacji, lub Lodgy itd. Ale do gen. 3 nie znalazłem owych dystansów. A nie chciałbym docinać od wewnątrz plastikowych boczków i jeszcze (oby nie) maskownic. Czy jesteście Państwo w stanie pomóc?
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 122 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 4172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-09, 14:16   

Wszystko wskazuje na to, że dystanse dla Sandero3 (przód i tył) i dla Sandero2/Logan2 (przód) są takie same pod względem mocowań. Ale na 100% nie potwierdzam, bo nie porównywałem.
Ale jeżeli chodzi o adapter elektryczny (złącze fabrycznego głośnika), to są takie same na 100%.
Czyli- jak kupisz adapter do Sandero2, to powinien pasować do wiązki Sandero3.
A przykładową redukcję dedykowaną do Sandero3 zobaczysz TUTAJ
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2026-06-09, 14:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
Ogr 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2026
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2026-06-10, 06:46   

W sumie bardziej chodzi o Logana 3 jak o Sandero 3, ale że są to bliźniacze modele, a podpiąłem się pod temat Sandero to tak napisałem. Oki, tak myślałem, że złączki ele będą pasowały. Natomiast zmartwiłeś mnie trochę tym dystansem pod sam głośnik. A bardziej jego kwota. Głośniki 300zł, a dystanse 200. Słabo trochę. Jeśli nie uda znaleźć się niczego w normalnej cenie, adekwatnej do ceny głośników, to chyba jednak wezmę nożyk i obetnę od wewnątrz boczki drzwi. W razie W dla potomnych. Maty butylowe - mam grubości 25 i 20mm. Nadkola, bagażnik, podłoga będzie 25mm, natomiast drzwi 20mm. Do tego pianka kauczukowa 6mm. Na razie mam zrobione tylne drzwi i lewy przód nadkole. Tyłu nie stwierdzę czy coś lepiej bo tam nie siedzę. Ale z przodu jest słyszalna różnica między kierowcą a pasażerem. Oczywiście mowa o poruszaniu się po esce lub autostradzie.
Ostatnio zmieniony przez Ogr 2026-06-10, 06:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 140kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 658
Skąd: Poznań
Wysłany: 2026-06-10, 19:01   

Ryzyko, że będziesz musiał coś obcinać w boczku jest przyzerowe.
Fabryczne głośniki samochodowe są wyższe niż normalne głośniki bo są zintegrowane z dystansem. Nowe będą potrzebowały dystansów, żeby nie siedziały tak głęboko i żeby nie kolidowały wewnątrz drzwi z mechanizmem opuszczania szyby i to na to zwróć uwagę. Jedyne co tam może nie pasować to punkty montażowe dystansu do drzwi, albo głośnik ci nie wejdzie jak zapomnisz, że miałeś kupić pod 165mm ;)

https://youtu.be/jRCIfgHjbBw?si=k7Boh6cNlkcvif33&t=295
W 2 generacji rozstaw nitów z tyłu to 159mm, zakładam że przód identycznie - zobacz ile wychodzi u ciebie i będziesz bliżej wiedzy czy dystanse od gen2 przypasują.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 122 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 4172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-11, 07:36   

Kauris napisał/a:
W 2 generacji rozstaw nitów z tyłu to 159mm, zakładam że przód identycznie...

Akurat w 2 generacji Logana/Sandero, z tyłu są głośniki 130 a z przodu 165 i rozstawy nitów się różnią.
W 3 generacji są tylko 165.

Ogr napisał/a:
Natomiast zmartwiłeś mnie trochę tym dystansem pod sam głośnik. A bardziej jego kwota. Głośniki 300zł, a dystanse 200. Słabo trochę. Jeśli nie uda znaleźć się niczego w normalnej cenie, adekwatnej do ceny głośników, to chyba jednak wezmę nożyk i obetnę od wewnątrz boczki drzwi.

W tym samym sklepie masz alternatywne dystanse (nie mają w komplecie nitów itd): KLIK
A ponieważ mamy też wgląd na dystanse 165 do Sandero2/Logana2- KLIK - to patrząc na "uszy" mam wątpliwości czy rozstaw otworów jest taki sam... Za to mamy tam podane dane o wysokościach dystansów- dystanse do Sandero2 mają wysokość 33mm a dystanse do Sandero3 mają wysokość 21,6. Czyli faktycznie nawet gdyby rozstaw się zgadzał, to po przykręceniu dystansu od Sandero2, będziesz miał głośnik o ponad 1cm bliżej boczku tapicerki, niż przy dedykowanym dystansie.
Pokusiłem się o taki "kolaż":

Dystanse165_Sandero3_vs_Sandero2.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 79,69 KB

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2026-06-11, 08:29, w całości zmieniany 3 razy  
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 140kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 658
Skąd: Poznań
Wysłany: 2026-06-12, 08:19   

Złe założenie zatem :oops:
AI twierdzi, że rozłożenie otworów jest identyczne jak w gen2 (asymetryczny trójkąt o boku 115mm i dwóch bokach 140mm), a pytane o grubości dystansów, posiłkuje się tym wątkiem :mrgreen: i przestrzega za Dymkiem, że dystans (33mm) od 2gen będzie za gruby.... Oryginalny głośnik od gen3 ma ogromny dystans - ten sam AI twierdzi za chwilę ze 48mm, co może być prawdą patrząc na: https://youtu.be/Z7o0Cu-KufM?si=SvXnM4-4D0SKTNQa&t=400
 
Ogr 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2026
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2026-06-12, 14:25   

Cześć. No to w takim razie nie rozumiem, jak dystans od gen 2 może być za gruby, jeśli fabryczne głośniki są na jeszcze grubszym dystansie zamontowane. Tu bardziej bym zwrócił uwagę na rozstaw otworów żeby nie wiercić dodatkowych dziur w drzwiach. Dzięki Panowie. Dziś wieczorem zamówię te dystanse podesłane od kolegi Dymka. Szkoda tylko że przesyłka kosztuje prawie tyle co one :D Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 140kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 658
Skąd: Poznań
Wysłany: 2026-06-12, 21:00   

No chodziło mi o to że AI gada przeważnie głupoty.
Ale wydaje mi się, że info o takim samym rozstawie otworów gen2 i gen3 jest prawdziwe. Ty mając dostęp do drzwi możesz sobie zmierzyć trójkąt jaki tworzą nity i porównać z 115x140x140 i wysokość na jaką wystaje głośnik też możesz sobie zmierzyć i ocenić jak gruby dystans się nada... A wszystko po to byś sobie wybrał produkt - może tańszy bo bardziej dostępny...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne