odświeżam. powiedzcie mi w które piny w kostkę radia wpiąć tylne głośniki ?? mogę ewentualnie podpiąć pod przednie ?? Mam kostkę podwójną czarną pod fabrykę blaupunkta
_________________
Były: Hyundai Atos Prime ( rocznik 2000 ), Fiat 126p ( rocznik 1990 ), Fiat Seicento ( rocznik 2008 ), Renault Clio ( rocznik 1998 ), Citroen C4 ( rocznik 2008 )
Ostatnio zmieniony przez jjmalin 2017-07-08, 20:14, w całości zmieniany 1 raz
A jakie radyjko masz , wyjście na ISO czy nowe Renaultowskie - jeśli nowe to masz rozpiskę pinów która jest identyczna we wszystkich i masz ją w kompendium
Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor Pomógł: 122 razy Dołączył: 01 Cze 2017 Posty: 4172 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-17, 09:18
Najbardziej Plug&Play to te zestawy z ASO, marki FOCAL. Patrz- lista akcesoriów na stronie Dacii.
Podstawowe zestawy z głośnikami dwudrożnymi:
IFR 165-2 - na przód
IFR 130-2 - na tył
Najlepszy opis i dane na stronie FOCAL-a: TUTAJ
A tutaj moje porównanie głośnika FOCAL z zestawu IFR 165-2 z głośnikiem fabrycznym:
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-10-17, 09:35, w całości zmieniany 3 razy
Pewnie tak. Każde głośniki 165mm powinny pasować. Tylko do nich potrzebne są redukcje (dystanse) i pasujące złączki elektryczne w standardzie Renault. Tego nie ma w zestawie.
Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor Pomógł: 122 razy Dołączył: 01 Cze 2017 Posty: 4172 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-13, 08:45
Walker91 napisał/a:
Czy o taki zestaw ci chodzi?
Na przykład. Redukcje mogą być z tworzywa (jak tutaj) albo z MDF (jak podał kolega wyżej).
Natomiast te kabelki ze złączami warto mieć, bo z oryginalnych głośników ich nie odzyskamy- głośniki oryginalne mają takie złącze wbudowane w korpus (nie wisi ono na przewodach).
Zestaw focala za 300 zł głośniki z ASO i montaż banalnie prosty plug &Play czy te hertze co podałem wyżej? Bo cena Hertz z montażem w firmie też prawie 300 zł i mam dylemat co wybrać
Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor Pomógł: 122 razy Dołączył: 01 Cze 2017 Posty: 4172 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-15, 09:15
Walker91 napisał/a:
Bo cena Hertz z montażem w firmie też prawie 300 zł i mam dylemat co wybrać
Nie wiem, nie mogę nic wyrokować w ciemno bez posłuchania.
W każdym razie ja gdybym miał płacić, to bym pewnie nie wziął tych Focali (ze względu na cenę)- dostałem je za voucher. Przednie Focale grają lepiej od fabrycznych, ale nie mam pojęcia jak byłoby w wypadku Hertz.
Pewnie wziąłbym te Hertze lub jakieś zupełnie inne głośniki, ale na pewno montowałbym to sam.
Ten Plug&Play Focali polega na tym, że masz w komplecie już wszystkie potrzebne elementy. Ale podstawowe narzędzia do tej roboty trzeba przecież mieć- konieczna choćby wiertarka i odpowiednia nitownica. Oczywiście można zamiast nitów dać śruby, ale wiertarka jest niezbędna niezależnie jakie głośniki montujemy (do rozwiercenia nitów, którymi są zamocowane fabryczne głośniki).
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-11-15, 09:29, w całości zmieniany 2 razy
Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor Pomógł: 122 razy Dołączył: 01 Cze 2017 Posty: 4172 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-04-29, 09:48
Dymek napisał/a:
Najbardziej Plug&Play to te zestawy z ASO, marki FOCAL. Patrz- lista akcesoriów na stronie Dacii.
Podstawowe zestawy z głośnikami dwudrożnymi:
IFR 165-2 - na przód
IFR 130-2 - na tył
Dla potomnych.
Niestety- u mnie w 8 roku eksploatacji padł jeden z głośników zestawu Focal IFR 165-2, zaczął "grzechotać", trzeszczeć przy małych głośnościach, przy większych było to zagłuszane. Okazało się, że obudowa ciężkiego magnesu odkleiła się od kosza w ten sposób, że trzymał się na miejscu, ale miał możliwość ruchu na boki- co powodowało tarcie membrany i zapewne cewki o środkowy "słupek", na którym zamocowano głośnik wysokotonowy. Nie udało mi się tego już ustawić w optymalnym położeniu, głośniki 165mm w przednich drzwiach lecą więc do wymiany.
Hej. Wiem, że może temat sprzed kilku lat, ale niedawno odświeżony. Tylko, że dotyczy sandero 3/logan 3. Postanowiłem własnoręcznie wygłuszyć auto. Mata i pianka kupiona. Zacząłem od tylnych drzwi, następnie nadkola. Przyszedł czas na przednie drzwi, coś mnie ruszyło by przy okazji zmienić woofery+tweetery. Zakupiłem Hertz DSK 165.3. Oczywiście 165mm. Dobrze, że doczytałem że potrzebne dystanse+adaptery na złączki. I tu jest problem. Bo jedynie co na necie się doszukałem to do 2 generacji, lub Lodgy itd. Ale do gen. 3 nie znalazłem owych dystansów. A nie chciałbym docinać od wewnątrz plastikowych boczków i jeszcze (oby nie) maskownic. Czy jesteście Państwo w stanie pomóc?
Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor Pomógł: 122 razy Dołączył: 01 Cze 2017 Posty: 4172 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-09, 14:16
Wszystko wskazuje na to, że dystanse dla Sandero3 (przód i tył) i dla Sandero2/Logan2 (przód) są takie same pod względem mocowań. Ale na 100% nie potwierdzam, bo nie porównywałem.
Ale jeżeli chodzi o adapter elektryczny (złącze fabrycznego głośnika), to są takie same na 100%.
Czyli- jak kupisz adapter do Sandero2, to powinien pasować do wiązki Sandero3.
A przykładową redukcję dedykowaną do Sandero3 zobaczysz TUTAJ
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2026-06-09, 14:20, w całości zmieniany 2 razy
W sumie bardziej chodzi o Logana 3 jak o Sandero 3, ale że są to bliźniacze modele, a podpiąłem się pod temat Sandero to tak napisałem. Oki, tak myślałem, że złączki ele będą pasowały. Natomiast zmartwiłeś mnie trochę tym dystansem pod sam głośnik. A bardziej jego kwota. Głośniki 300zł, a dystanse 200. Słabo trochę. Jeśli nie uda znaleźć się niczego w normalnej cenie, adekwatnej do ceny głośników, to chyba jednak wezmę nożyk i obetnę od wewnątrz boczki drzwi. W razie W dla potomnych. Maty butylowe - mam grubości 25 i 20mm. Nadkola, bagażnik, podłoga będzie 25mm, natomiast drzwi 20mm. Do tego pianka kauczukowa 6mm. Na razie mam zrobione tylne drzwi i lewy przód nadkole. Tyłu nie stwierdzę czy coś lepiej bo tam nie siedzę. Ale z przodu jest słyszalna różnica między kierowcą a pasażerem. Oczywiście mowa o poruszaniu się po esce lub autostradzie.
Ostatnio zmieniony przez Ogr 2026-06-10, 06:49, w całości zmieniany 1 raz
Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 140kkm
Wersja: Laureate Pomógł: 22 razy Dołączył: 21 Sie 2015 Posty: 658 Skąd: Poznań
Wysłany: 2026-06-10, 19:01
Ryzyko, że będziesz musiał coś obcinać w boczku jest przyzerowe.
Fabryczne głośniki samochodowe są wyższe niż normalne głośniki bo są zintegrowane z dystansem. Nowe będą potrzebowały dystansów, żeby nie siedziały tak głęboko i żeby nie kolidowały wewnątrz drzwi z mechanizmem opuszczania szyby i to na to zwróć uwagę. Jedyne co tam może nie pasować to punkty montażowe dystansu do drzwi, albo głośnik ci nie wejdzie jak zapomnisz, że miałeś kupić pod 165mm ;)
https://youtu.be/jRCIfgHjbBw?si=k7Boh6cNlkcvif33&t=295
W 2 generacji rozstaw nitów z tyłu to 159mm, zakładam że przód identycznie - zobacz ile wychodzi u ciebie i będziesz bliżej wiedzy czy dystanse od gen2 przypasują.
Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor Pomógł: 122 razy Dołączył: 01 Cze 2017 Posty: 4172 Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-11, 07:36
Kauris napisał/a:
W 2 generacji rozstaw nitów z tyłu to 159mm, zakładam że przód identycznie...
Akurat w 2 generacji Logana/Sandero, z tyłu są głośniki 130 a z przodu 165 i rozstawy nitów się różnią.
W 3 generacji są tylko 165.
Ogr napisał/a:
Natomiast zmartwiłeś mnie trochę tym dystansem pod sam głośnik. A bardziej jego kwota. Głośniki 300zł, a dystanse 200. Słabo trochę. Jeśli nie uda znaleźć się niczego w normalnej cenie, adekwatnej do ceny głośników, to chyba jednak wezmę nożyk i obetnę od wewnątrz boczki drzwi.
W tym samym sklepie masz alternatywne dystanse (nie mają w komplecie nitów itd): KLIK
A ponieważ mamy też wgląd na dystanse 165 do Sandero2/Logana2- KLIK - to patrząc na "uszy" mam wątpliwości czy rozstaw otworów jest taki sam... Za to mamy tam podane dane o wysokościach dystansów- dystanse do Sandero2 mają wysokość 33mm a dystanse do Sandero3 mają wysokość 21,6. Czyli faktycznie nawet gdyby rozstaw się zgadzał, to po przykręceniu dystansu od Sandero2, będziesz miał głośnik o ponad 1cm bliżej boczku tapicerki, niż przy dedykowanym dystansie.
Pokusiłem się o taki "kolaż":
Dystanse165_Sandero3_vs_Sandero2.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 79,69 KB
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2026-06-11, 08:29, w całości zmieniany 3 razy
Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 140kkm
Wersja: Laureate Pomógł: 22 razy Dołączył: 21 Sie 2015 Posty: 658 Skąd: Poznań
Wysłany: 2026-06-12, 08:19
Złe założenie zatem
AI twierdzi, że rozłożenie otworów jest identyczne jak w gen2 (asymetryczny trójkąt o boku 115mm i dwóch bokach 140mm), a pytane o grubości dystansów, posiłkuje się tym wątkiem i przestrzega za Dymkiem, że dystans (33mm) od 2gen będzie za gruby.... Oryginalny głośnik od gen3 ma ogromny dystans - ten sam AI twierdzi za chwilę ze 48mm, co może być prawdą patrząc na: https://youtu.be/Z7o0Cu-KufM?si=SvXnM4-4D0SKTNQa&t=400
Cześć. No to w takim razie nie rozumiem, jak dystans od gen 2 może być za gruby, jeśli fabryczne głośniki są na jeszcze grubszym dystansie zamontowane. Tu bardziej bym zwrócił uwagę na rozstaw otworów żeby nie wiercić dodatkowych dziur w drzwiach. Dzięki Panowie. Dziś wieczorem zamówię te dystanse podesłane od kolegi Dymka. Szkoda tylko że przesyłka kosztuje prawie tyle co one :D Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 140kkm
Wersja: Laureate Pomógł: 22 razy Dołączył: 21 Sie 2015 Posty: 658 Skąd: Poznań
Wysłany: 2026-06-12, 21:00
No chodziło mi o to że AI gada przeważnie głupoty.
Ale wydaje mi się, że info o takim samym rozstawie otworów gen2 i gen3 jest prawdziwe. Ty mając dostęp do drzwi możesz sobie zmierzyć trójkąt jaki tworzą nity i porównać z 115x140x140 i wysokość na jaką wystaje głośnik też możesz sobie zmierzyć i ocenić jak gruby dystans się nada... A wszystko po to byś sobie wybrał produkt - może tańszy bo bardziej dostępny...
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum