DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Nowe mocowanie piór wycieraczek - VATL5.1 / typ K

Maciek911 - 2016-01-24, 23:05
Temat postu: Nowe mocowanie piór wycieraczek - VATL5.1 / typ K
Witajcie.

Trafiły mi się w Lodówce płaskie, fabryczne wycieraczki marki "Rumunia" z takimi ciekawymi klipsami, wypinanymi przyciskiem i odchylane na takich dwóch zaczepach.

Czy ktoś tego doświadczył i czy uda mi się dobrać jakieś lepsze wycieraczki z takimi adapterami ?

Bo sam już zgłupiałem, oglądałem kilka adapterków w sklepie i nic mi nie chce podejść...

Może ktoś ma jakiś pomysł ??

A zmienić trzeba, bo jakość fatalna, po 3kkm podskakują jak wściekłe ...

Dziękuję za info.

Lajkonik - 2016-01-25, 07:18

Może jakieś foto "gołego" ramienia wycieraczki? Może być z netu, jak znajdziesz zdjęcie ramienia podobnego do Twojego. Chodzi tylko o to, żeby było widoczne mocowanie na ramieniu.
Maciek911 - 2016-02-13, 23:37

Witam.

Kilka dni uciekło, ale wracając do tematu.

Wrzucam fotki, jak wygląda mocowanie na piórze wycieraczki i na ramieniu.

Czy ktoś ma pomysł, gdzie coś takiego poza ASO kupić?

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi ...

imielinek - 2016-02-14, 22:04

zerknij tu
Maciek911 - 2016-02-14, 22:25

Spróbujemy - może spasują :)

Dziękuję

t00mek - 2016-08-11, 10:05

Dzień dobry wszystkim :)

Drodzy Forumowicze, pomocy! Czy ktoś wie jaki to w końcu jest typ mocowania i jaki typ wycieraczek kupić, żeby pasował? Dzwoniłem do ASO, ale Panu się wyświetla po moim numerze vin zwykłe mocowanie "U", podczas gdy mam takie samo jak u kolegi na zdjęciach powyżej...

Patrzyłem na podanym przez kolegę linku, mam nawet komplet ale za żadne skarby nie mogę nic dopasować, żeby zamontować wycieraczki. W rezultacie tego muszę się męczyć z fabrycznymi, które już prawie nie zbierają wody...

Z góry dziękuję za pomoc :)

klamer75 - 2016-10-10, 17:39

WItam.
Czy ktoś ogarnął jakie to mocowanie i gdzie można kupić takie pióra?
Oryginalne są do du...........

Karenzo - 2016-10-10, 18:20

tak zmienić ramiona na normlane , odkręcasz po 1 nakrętce chyba 13 .
waldi1805 - 2016-10-10, 18:57

Chętnie się wymienię na nowy typ ja mam jeszcze Stary wzór stan jak nowy
optiknerv - 2016-11-09, 14:02

Maciek911 napisał/a:
Witam.

Kilka dni uciekło, ale wracając do tematu.

Wrzucam fotki, jak wygląda mocowanie na piórze wycieraczki i na ramieniu.

Czy ktoś ma pomysł, gdzie coś takiego poza ASO kupić?

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi ...


Witam wszystkich.
Mam ten sam problem co kolega Maciek911. Pióra z dziwnym adapterem. Nie mam jego nazwy. Nie potrafię nic dopasować. Fabryczne pióra zostawiają smugi. W czasie deszczu wszystko się rozmazuje.
Czy zna ktoś rozwiązanie? Czy jedynie wymiana ramion wchodzi w grę na stary typ z haczykiem U?
Pozdrawiam
Piotr

Lajkonik - 2016-11-09, 14:47

A dlaczego zmiana ramion tak Cię zniechęca? Cena tych z U jest bardzo przystępna, a pozbędziesz się na zawsze problemu doboru piór do nietypowych mocowań. Swoją drogą, co za baran wykoncepcił, że te nietypowe ramiona będą lepsze i trzeba zacząć je montować w Daćkach?
mrówa - 2016-11-10, 12:47

Lajkonik napisał/a:
co za baran wykoncepcił, że te nietypowe ramiona będą lepsze i trzeba zacząć je montować w Daćkach?

Może taki dbający o interes finansowy (żeby kierowcy kupowali ODPOWIEDNIE wycieraczki)

optiknerv - 2016-11-14, 14:25

Lajkonik napisał/a:
A dlaczego zmiana ramion tak Cię zniechęca? Cena tych z U jest bardzo przystępna, a pozbędziesz się na zawsze problemu doboru piór do nietypowych mocowań. Swoją drogą, co za baran wykoncepcił, że te nietypowe ramiona będą lepsze i trzeba zacząć je montować w Daćkach?


Jutro odbieram nowe pióra, aby sprawdzić jaki będzie rezultat. Jeśli to nie pomoże, to jedynie zmiana ramion wejdzie w grę. Obawy wzbudza we mnie sugestia mojej żony, czy aby nie będzie problemu z realizacją gwarancji?

laisar - 2016-11-14, 14:43

optiknerv napisał/a:
nie będzie problemu z realizacją gwarancji?

Nie - http://www.daciaklub.pl/f...1687975#1687975

Maciek911 - 2017-01-08, 21:13

Witajcie.

Po wielkich bojach z Renault Polska udało mi się po 3 miesiącach oczekiwania znaleźć wreszcie oryginalne pióra z nowym mocowaniem.

Niestety zmuszony byłem zamówić oba oryginały (zamiennika dotychczas nie wymyślono).
Ich nr fabryczne to: 288B552 77R i 2889546 25R.
Kosztowały razem 73 złote - jak na razie są lepsze od tych z fabryki i działają bez zarzutu.

Pozdrowienia

arnold - 2017-01-08, 22:07

dobrze rozmiem? 73 złote za komplet samych piór mocowanych na bagnet?
Maciek911 - 2017-01-08, 22:13

Tak, niestety taka cena za komplet piór.
benny86 - 2017-01-08, 23:37

To wcale nie jest wysoka cena. Do Chevroleta Cruza koszt oryginalnych piór to 229 zł, przy czym identyczne pióra zapakowane w logo Opla i dedykowane do modelu Insignia kosztują 139 zł :mrgreen:
Maciek911 - 2017-01-08, 23:41

Taka polityka, wypłukać z klienta jak najwięcej.

Albo jak w tym przypadku - zmusić klienta wyłącznie do zakupów w ASO.

Żeby tylko jakość była dobra - a pióra są naprawdę przeciętne ...

kali - 2017-01-09, 00:01

Za Valeo do swojego Logana płacę okolo 140zł zakładam od Mercedes Vito. Teraz za podgrzewane wycieraczki zapłaciłem 130zł

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2017-10-17, 01:36 ]
O podgrzewanych - http://www.daciaklub.pl/f...1717516#1717516.

arnold - 2017-01-09, 03:20

To jest znośna cena. Tyle daje się w sklepie osiedlowym za Bosch Areo.... więc nie jest źle.
Bartosz81 - 2017-01-09, 10:13

Wieki temu miałem fiata temprę. Wycieraczki kosmiczne, cena tez z kosmosu. Wymieniłem ramiona na takie z lanosa i problem znikł - komplet wycieraczek za grosze.
swissman - 2017-01-09, 21:51

Maciek911 napisał/a:
Taka polityka, wypłukać z klienta jak najwięcej.

Albo jak w tym przypadku - zmusić klienta wyłącznie do zakupów w ASO.

Żeby tylko jakość była dobra - a pióra są naprawdę przeciętne ...


czy ten system ma jakas nazwe?
mam identyczne wycieraczki w moim Dokkerze i szlag mnie trafia bo chcialem wymienic na nowe, ktore wozilem pare miesiecy a tu Zonk!
moge sobie w helikopterze wymienic ale nie w Dokkerze...
tylko ze na helikopter dopiero musze zaczac kase zbierac....

Fruxo - 2017-01-10, 00:45

Taki to problem założyć takie same ramiona od dokkera ?
żałosne jest płakanie na forum że wycieraczki drogie kiedy wymiana ramion to maks 10 min pracy na parkingu

swissman - 2017-01-10, 07:45

Fruxo napisał/a:
Taki to problem założyć takie same ramiona od dokkera ?
żałosne jest płakanie na forum że wycieraczki drogie kiedy wymiana ramion to maks 10 min pracy na parkingu

tu nie chodzi o plakanie nad cena... sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie moze wydawac niektorym.
problem jest z NATYCHMIASTOWA DOSTEPNOSCIA ZAMIENNIKA w sytuacji awaryjnej, np. w dlugiej trasie w zlych warunkach atmosferycznych... np. z Portugalii na Kamczatke... pada snieg, wieje wiatr, deszcz, burza, sol, bloto itp... zatrzymujesz sie na stacji benzynowej bo nie mozesz dalej jechac np. we Francji i... wymien sobie ramiona wycieraczek bo to tylko pare minut roboty na parkingu?

ja bym koncern renault raczej podal do sadu za narazanie uzytkownikow samochodow marki Dacia na niebezpieczenstwo utraty zycia oraz mozliwosc spowodowania katastrof w komunikacji publicznej gdzie wiele samochodow i ludzi moze stac sie poszkodowanymi...

wystarczy ciut wyobraznie wysilic i juz widac co to moze spowodowac... oni - chca zarobic pare groszy dodatkowo bo zrobili sobie nowy model mocowania, ktorego wiekszym producentom sie nie chce kopiowac a my - uzytkownicy jestesmy narazeni na niebezpieczenstwo utraty zycia swojego, swoich bliskich i innych uzytkownikow drog... BO NIE MAMY MOZLIWOSCI ZAKUPU ZAMIENNIKA W SYTUACJI AWARYJNEJ...

kali - 2017-01-10, 09:00

Wycieraczki się wymienia w trakcie normalnej eksploatacji. A nie jak już nie ścierają i sobie przypomnisz. Więc nie ma sytuacji awaryjnej, że nagle coś gdzieś.
Marek1603 - 2017-01-10, 12:10

Jest przypadek "nagle".

Wystrczy, że zimą ci przymarznie i włączysz wycieraczki. W efekcie możesz urwać połowę pióra (gumy). Tą część, która ściera wodę.

pawel1313 - 2017-01-10, 12:37

Tak naprawdę na przypadek "nagle" najlepiej mieć komplet zapasowy w bagażniku - wtedy odpada CI nerwowe szukanie stacji, sklepu itp no i nie musisz jechać jakiś kawałek drogi bez sprawnych piór co pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo ;-)
Od razu uprzedzam że też mi się nie podoba to "super" mocowanie wycieraczek.....

arnold - 2017-01-10, 13:01

Ja kupię na zapas. Cena 73 jest zupełnie ok więc sobie takie sprawię.
swissman - 2017-01-10, 13:03

....i wlasnie dlatego ze moje wycieraczki ciagle jeszcze sa w jakim takim stanie ale juz nie na 100% to chcialem je wymienic... i ciagle szukam...
na razie piski i szuranie eliminuje za pomoca spryskiwaczy ale jako ze czasem sniezek sypie to sol mi na szybie brzydkie rzeczy robi... i ciagle szukam nowych wycieraczek... za 1400 km mam planowy serwis, wiec pewnie predzej mi tam nowe zaloza niz znajde zamienniki...

ciekawe te spostrzezenia niektorych kierowcow tutaj, ktorzy twierdza ze w drodze nic sie nie moze zdarzyc "nagle".... oj ciekawe...

kali - 2017-01-10, 19:14

Marek1603 napisał/a:
Jest przypadek "nagle".

Wystrczy, że zimą ci przymarznie i włączysz wycieraczki. W efekcie możesz urwać połowę pióra (gumy). Tą część, która ściera wodę.

G.... Prawda instrukcja obsługi samochodu i wycieraczek się kłania.
Wyraźnie o tym piszę że masz tego nie robić. Zrobiłeś to nie gadaj że awaria i nagle. To sabotaż :-P
Poza tym wycieraczki dobrej i sprawnej nie rozerwiesz do połowy. Wyszarpniesz parę "ząbków"

swissman - 2017-01-16, 12:59

ja bylem w sobote w ASO w niemieckim Waldshut-Tiengen, blisko granicy szwajcarskiej gdzie robie przeglady i spytalem o wycieraczki... facet znalazl jakies za 54 ojro... pytam czy to sa te specjalne do Dacii Dokker... pokazalem mu fotke w telefonie, on sprawdzil i... nima takich w systemie ale moze sprawdzic w przyszlym tygodniu... powiedzialem ze chrzanie to i danke...

czyli nie dosc ze lobuzy zdzieraja ale i nie ma tego...
sol odklada mi sie na szybie juz fajnymi szarymi wstegami...
spytam jeszcze u tych so mi auto sprzedali w Szwajcarii... moze oni maja...

ps
czytam ten watek z zainteresowaniem i...
jakie w koncu rozwiazanie byloby w miare latwe i do wykonania we wlasnym zakresie - oprocz wymiany calych ramion wycieraczek bo tych tu nie moge znalezc nigdzie...

gregorisan - 2017-01-16, 13:25

swissman napisał/a:
czyli nie dosc ze lobuzy zdzieraja ale i nie ma tego...

Przez tego typu historie jest to mój pierwszy i ostatni "francuz" - wystarczy mi tej francuskiej myśli technologicznej jak i francuskiego socjalizmu :-/ Mija już prawie dwa lata od zastosowania nowych mocowań a Ci nie potrafią sobie tego zaktualizować w swoich bazach.
swissman, zmierz sobie długość piór i poszukaj na swoją rękę. Mnie w takim osiedlowym sklepiku sprzedawca dobrał jakieś tam "niemieckie" pióra wraz z adapterem na bagnet - ale cena była zbyt wygórowana jak na takie "no name".

route2000 - 2017-01-16, 13:33

swissman, czy masz ramię wycieraczki zakończone "na prosto" (bagnet) czy wygięte w kształcie U dla pióra?
Mam w swoim aucie zakończenie na "U", więc kupiłem Valeo First z różnymi adapterami za jakieś 50 zeta za parę. ;-) (masz tutaj ).

swissman - 2017-01-16, 14:11

mam takie jak u Maciek911 w trzecim poscie tego watku... czyli proste...
nie majac niczego w rezerwie boje sie to tknac bo rozwale i nie bede mial czym jezdzic, a bez wycieraczek nie pojade przy tej pogodzie...

z tego co widzialem to ten adaper jest jakos mocno scisniety na tym ramieniu... mozna to bez obawy rozewrzec np. srubokretem i nalozyc na to cos innego?

ps
jeszcze pytanko w sprawie tego "bagnetu" czy te wycieraczki co ma Maciek911 to sa na bagnet? na filmiku pokazanym przez innego kolege widac w takim bagnetowym mocowaniu otwor w ramieniu wycieraczki, na ktorym sie ten bagnet blokuje... czy to jest u mnie tak samo? do tej pory zawsze noca ogladalem te wycieraczki bo w dzien pracuje a auto stoi daleko od miejsca pracy... w weekend zapomnialem o problemie i leczylem goraczke...

gregorisan - 2017-01-16, 14:20

Ale tego się w ten sposób nie robi - wystarczy wypiąć pióra z ramienia i kupić nowe z adapterem z mocowaniem na bagnet. Zmierz sobie u siebie długość i kup w sklepie - choćby właśnie Valeo First lub Bosch AeroEco.
gregorisan - 2017-01-16, 15:45

swissman napisał/a:
jeszcze pytanko w sprawie tego "bagnetu" czy te wycieraczki co ma Maciek911 to sa na bagnet? na filmiku pokazanym przez innego kolege widac w takim bagnetowym mocowaniu otwor w ramieniu wycieraczki, na ktorym sie ten bagnet blokuje... czy to jest u mnie tak samo?

Tak. Te fabryczne są już z oryginalnym mocowaniem i tego się nie demontuje - po prostu wypinasz tak jak na tym filmiku i wyrzucasz do kosza. Dosłownie 5 sekund i po krzyku ;-)

Kauris - 2017-01-16, 21:06

swissman napisał/a:
z tego co widzialem to ten adaper jest jakos mocno scisniety na tym ramieniu... mozna to bez obawy rozewrzec np. srubokretem i nalozyc na to cos innego
Każdy producent pewnie robi swoje mocowanie adapterów. Zdjąć może i by się dało, ale wątpię czy do czegoś to założysz bo to w sumie nie jest adapter...

Z tym że... tu się chyba coś ci rozjechało - Maciek911 ma jakieś łapki , a nie bagnet, a bagnet nie jest znowu aż taki niedostępny...

swissman - 2017-01-17, 08:26

u mnie to tez nie jest bagnet tylko zacisniete i byc moze zgrzane z ramieniem to cos z "lapkami" co trzyma pioro... wczoraj to obejrzalem przy jeszcze dziennym swietle... mozna by to zdjac, zeszlifowac, przygiac, nawiercic i zrobic z tego bagnet ale...
pieprzone zabojady!

route2000 - 2017-01-17, 11:30

To lepiej wymień ramię na taki inny popularny uchwyt i po problemie. ;-)
swissman - 2017-01-18, 08:38

a gdzie takie inne ramie mozna kupic? tu w Szwajcarii to tylko ASO a ci za godzine pracy biora CHF 150, czyli PLN 600... ale nie w tym problem bo majac takie ramie sam bym wymienil... tylko gdzie kupic? oni mi nie sprzedadza raczej...
szukalem w Niemczech na ebayach itp. ale nie znalazlem...

route2000 - 2017-01-18, 11:19

A w Polsce nie mają?? Na alle jest kilka ofert.
Maciek911 - 2017-01-18, 21:30

Z moim systemem mocowania żadne wycieraczki dostępne poza ASO z adapterami nie pasują. Przymierzałem kilka różnych kompletów z adapterami i żaden nie podszedł.

Ostatecznie pewnie po gwarancji wymienię ramiona na zwykłe U i problem zniknie.

Te fabryczne pióra do rewelacyjnych nie należą - ale co zrobić, nie ma wyjścia.

Fruxo - 2017-01-18, 21:46

swissman napisał/a:
a gdzie takie inne ramie mozna kupic? tu w Szwajcarii to tylko ASO a ci za godzine pracy biora CHF 150, czyli PLN 600... ale nie w tym problem bo majac takie ramie sam bym wymienil... tylko gdzie kupic? oni mi nie sprzedadza raczej...
szukalem w Niemczech na ebayach itp. ale nie znalazlem...

jeżeli nie możesz kupić używanych to zamów cześć w ASO po numerze
http://www.catcar.info/re...wX2lkPT04NUE%3D

Dzwonisz zamawiasz po numerze i tyle

swissman - 2017-01-19, 07:50

Fruxo napisał/a:
jeżeli nie możesz kupić używanych to zamów cześć w ASO po numerze
http://www.catcar.info/re...wX2lkPT04NUE%3D

Dzwonisz zamawiasz po numerze i tyle

dzieki!

route2000 napisał/a:
A w Polsce nie mają?? Na alle jest kilka ofert.


juz patrzylem wczesniej ale to wszystko jakies uzywane i nie widze czy to faktycznie pasuje do mojego auta... czy te z Lodgy musza pasowac do Dokkera? jesli tak to nie byloby problemu...
rowniez dziekuje

route2000 - 2017-01-19, 08:09

Przód Lodgy i Dokkera jest taki sam więc powinno pasować bez problemu, wszak zderzak jest trochę inny, ale szyby są takie same to ramię powinno pasować między sobą.
swissman - 2017-01-19, 09:04

zamowilem te oryginalne od Renault, ktore polecil Fruxo... dzieki!
sprawdzilem najpierw na stronie i wszystkie modele Dokkera mialy te same wycieraczki...
mam nadzieje ze faktycznie beda takie z koncowka U...
za calosc zaplacilem € 91.30, w tym wysylka z Niemiec do Niemiec € 6.90 oraz € 4.00 za platnosc Paypalem...

zobaczymy jak to bedzie... mam nadzieje ze ok... i w koncu bede wolnym czlowiekiem a nie niewolnikiem jednego warsztatu...
;-)

Cav - 2017-01-19, 19:50

Maciek911 napisał/a:
Z moim systemem mocowania żadne wycieraczki dostępne poza ASO z adapterami nie pasują. Przymierzałem kilka różnych kompletów z adapterami i żaden nie podszedł.


Szuka się nie adapterów, tylko wycieraczek z takim samym typem mocowania.
I nie do konkretnego auta, tylko mniej więcej po długości, nie musi być dokładnie to samo.
Główny problem to ustalić jaki to typ mocowania, zdjęcia są porobione tak, że tego nie widać.
Ale z nowych mocowań jest tylko kilka typów - któryś musi pasować.

Te wyglądają na typ C, względnie D.
http://www.33opony.com.pl...ki-plaskie.html

Miałem wycieraczki z nowym typem mocowania w Kii Ceed - też oryginały kosztowały ponad 100 zł, identyczne od Fiata Bravo już jakieś 70.
Ale po rozpoznaniu mocowania kupowałem na alledrogo za 40 zł para.

Fruxo - 2017-01-19, 21:43

Doker i logy mają takie same
wystarczy wejśc na wcześniej podana stronę
http://www.catcar.info/re...WQ9PTg1QQ%3D%3D
i sprawdzić że mają takie same numery

swissman - 2017-01-20, 07:51

Cav napisał/a:
Maciek911 napisał/a:
Z moim systemem mocowania żadne wycieraczki dostępne poza ASO z adapterami nie pasują. Przymierzałem kilka różnych kompletów z adapterami i żaden nie podszedł.


Szuka się nie adapterów, tylko wycieraczek z takim samym typem mocowania.
I nie do konkretnego auta, tylko mniej więcej po długości, nie musi być dokładnie to samo.
Główny problem to ustalić jaki to typ mocowania, zdjęcia są porobione tak, że tego nie widać.
Ale z nowych mocowań jest tylko kilka typów - któryś musi pasować.

Te wyglądają na typ C, względnie D.
http://www.33opony.com.pl...ki-plaskie.html

Miałem wycieraczki z nowym typem mocowania w Kii Ceed - też oryginały kosztowały ponad 100 zł, identyczne od Fiata Bravo już jakieś 70.
Ale po rozpoznaniu mocowania kupowałem na alledrogo za 40 zł para.

problem w tym ze ZADNE z tych na podlinkowanej stronie nie pasuja....

ciekawe dlaczego ludziom tak ciezko uwierzyc w proste fakty...
ja zamowilem nowe ramiona i mam tylko nadzieje ze beda takie jak na obrazku... no i znalazlem sobie na jutubie instrukcje jak mozna sciagnac ramiona wycieraczek bez uzycia specjalistcznego narzedzia za pomoca tego co sie ma pod reka...
proste jak drut...

https://www.youtube.com/watch?v=02oYFR9KZ4Q

arnold - 2017-01-20, 09:31

Czasami schodzą bez problemu, szczególnie w nowszych samochodach.
gregorisan - 2017-01-20, 11:33

To mocowanie co ma swissman, Maciek911, jakoś się nazywa?

Czy przypadkiem nie jest na tej rozpisce?


Cav - 2017-01-20, 17:27

swissman napisał/a:

problem w tym ze ZADNE z tych na podlinkowanej stronie nie pasuja....


Miałeś je wszystkie w ręku i przymierzałeś?
Sfoć może Twoje końcówki po ich zdjęciu, tak żeby było z tego coś dokładniej widać.

swissman - 2017-01-31, 08:29

mam takie same jak w trzecim poscie tego watku...

czekam na nowe ramiona wycieraczek od 19. stycznia... zamowione w Niemczech i maja wyslac na niemiecki adres... podobno Renault ma w tym tygodniu wyslac do handlarza gdzie je zamawialem...

przyjda to sprobuje wymienic...

Cav - 2017-01-31, 17:48

swissman napisał/a:
mam takie same jak w trzecim poscie tego watku...


No właśnie z tego zdjęcia niewiele widać.

ArcadioSF - 2017-02-13, 16:16

Jako że mam taki sam sposób mocowania wycieraczek jak Maciek911 czy swissman, zacząłem poszukiwania wycieraczek póki moje oryginalne jeszcze wycierają.

W katalogu Boscha znalazłem wycieraczki, które jaki mi się wydaje, powinny pasować do tego typu mocowania. Wg Boscha mocowanie ma oznaczenie VATL5.1.

Link do katalogu Boscha

swissman - 2017-02-16, 16:31

ArcadioSF napisał/a:
Jako że mam taki sam sposób mocowania wycieraczek jak Maciek911 czy swissman, zacząłem poszukiwania wycieraczek póki moje oryginalne jeszcze wycierają.

W katalogu Boscha znalazłem wycieraczki, które jaki mi się wydaje, powinny pasować do tego typu mocowania. Wg Boscha mocowanie ma oznaczenie VATL5.1.

Link do katalogu Boscha


kup lepiej na allegro cale ramiona z hakiem U i bedziesz wolnym czlowiekiem bo wszedzie kupisz wycieraczki... a tak to jestes uwiazany do jakichs markowych i ZAWSZE drogich...
te co pokazales MOGA pasowac... choc wcale nie musza...

Maciek911 - 2017-02-16, 21:46

ArcadioSF, ciekawe czy pasują.

Kupiłbym chętniej niż to salonowe badziewie ...

Moje się skończą to zamówię Boscha ...

Kkonrado - 2017-02-28, 17:43

Witam.

Jak widac na zdjeciu mocowanie wycieraczki nie jest typu "u" i pasuja tylko orginalne, z ktorych nie jestem zadowolony. Stwierdzilem ze wymienie cale ramio a ale w renaul juz nie występują i poradzono mi bym dobrał z innego modelu samochodu. Czy ktoś już to przerabiał ? Samochod dacia lodgy 2015 r 1.6 sce

arnold - 2017-02-28, 17:49

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13744

Lodgy i Doker mają te same wycieraczki, ramiona.

Kkonrado - 2017-03-01, 23:21

Dzięki za namiar na temat (w wyszukiwarce nie wyskoczył mi ten temat) problem rozwiązany zakupem nowych ramion do dokkera.
dacialoganmcv - 2017-04-11, 22:21
Temat postu: Wycieraczki przedniej szyby Lodgy/Dokker 05.2015 >
W mojej Dacii po 4 miesiącach użytkowania, oryginalne wycieraczki nadają się do śmieci. Jakość...

W związku z nowym mocowaniem, w Bosch tzw. "od góry", znalazłem i zakupiłem je. Mają symbol A109S oraz 3397014215.

Są nieco grubsze od fabrycznych, mocowanie jest nieco inne niż oryginał, ale wszystko pasuje idealnie.

Co do mojego traktowania wycieraczek, to tutaj jestem pedantem, bo nienawidzę porysowanych szyb. Czyszczę pióra przed ich używaniem jak spadnie deszcz, czekam aż szyba namoknie zanim je włączę, itd. Więc nie ma mowy o złym użytkowaniu.

U innych producentów szukałem, na razie nie mają. W listopadzie gdy odbierałem auto z salonu, nie było ich także w katalogu Bosch'a.

https://e-wycieraczki.pl/wycieraczki-bosch-aerotwin-do-dacia-lodgy-052015-p-11828.html

ArcadioSF - 2017-04-12, 06:59

Ha, czyli to są te, o których pisałem w tym wątku (sorry, ale nie wiem jak zrobić link do wybranego posta). :mrgreen:
shrek - 2017-04-12, 07:05
Temat postu: Re: Wycieraczki przedniej szyby Lodgy/Dokker 05.2015 >
dacialoganmcv napisał/a:
W mojej Dacii po 4 miesiącach użytkowania, oryginalne wycieraczki nadają się do śmieci. Jakość...


Tez tak mialem. Juz po wyjezdze z salonu, prawa wydobywala dziwne odglosy.

ArcadioSF - 2017-04-12, 07:15

To są te. Pasują.
Sprawdzone przez kolegę dacialoganmcv (http://www.daciaklub.pl/f...1724330#1724330)

manola - 2017-04-12, 08:08

Witam
no to dołączę się do tematu
po wyjeździe z salonu , dwa latka temu też miałem chwilowe piski wycieraczek
ale przeszło jakoś samo
dziś pióro od strony pasażera padło - gumka pękła - zaznaczę że dwa lata użytkowania "oryginałów"
no to czas na nowy sprzęt.

dacialoganmcv - 2017-04-12, 14:51

No i oczywiście zniknął problem w środkowej, dolnej części szyby, gdzie wycieraczka po powrocie zostawiała zamazany trójką od wysokości 1/4 szyby. Oczywiście tego samego dnia wymienili mi na nową, ale to nic nie dało. W następnej Lodgy było tak samo, więc powiedzieli, że tak widać ma być i że szyba jest pewnie źle wyprofilowana, bo Dacia to ESP - Ekonomiczny System Produkcji...
wisniawy - 2017-10-16, 20:55

Witam wszystkich, to mój pierwszy post.
Również mam mocowania jakie Maciek911 przedstawił w trzecim poście. Niczego nieświadomy kupiłem dziś jakieś tanie wycieraczki hybrydowe z całym zestawem adapterów (znalezione dziś na promocji w Leclerc). Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że żaden adapter nie pasował.
Ostatecznie postawiłem wszystko na 1 kartę i podważyłem ten zaczep z trzeciego zdjęcia tak, że wyskoczył z tego walca. Udało się go nie rozwalić. Pasował idealnie do mocowania w nowej wycieraczce. Wszystko hula. Z dwóch wycieraczek mam jedną i szyba wreszcie bez smug.

pluto - 2017-10-16, 21:07

Ja wymieniłem całe ramiona z Dustera I (typ hak) i śmiga aż miło - http://www.daciaklub.pl/f...1737662#1737662
charger - 2017-11-07, 09:37

Odkopuję troche temat żeby dodać swoje 5 groszy :)

Znalazłem zamienniki firmy Bosh do Dacii Duster które będą pasowały do tych nieszczęsnych mocowań VATL5.1
Niestety na ten moment nie są dostępne w sklepach polskich, pokazały się natomiast na Słowacji.

Kalatog Bosh: Bosh 3 397 014 312 / A 312 S

Przekopałem katalogi poniższych producentów i nie znalazłem nic.
- Valeo/SWF
- Hella
- Motgum
- Denso

Na ten moment w dalszym ciągu są 3 opcje:
- wymiana ramion
- nowe wycieraczki z serwisu za 80zł sztuka
- zestaw do Dacii Dokker (pióra są 5 cm mniejsze - odpowiednio 55cm i 40cm zamiast 60cm i 45cm) za troszkę mniej niż oryginalne Bosh 3 397 014 215 / A 109 S

shrek - 2017-11-07, 17:40

pluto napisał/a:
Ja wymieniłem całe ramiona z Dustera I (typ hak) i śmiga aż miło - http://www.daciaklub.pl/f...1737662#1737662


Masz racje ja bym tez podmienil. Przynajmniej zawsze mozna kupic wycieraczki prawie wszedzie i za jakas normalna kase.

charger - 2017-11-09, 14:04

Ja poddałem się i tez zamówiłem ramiona z Dustera 2014.

Chyba nie ma lepszej opcji na ten moment.

warzyk - 2017-11-13, 13:59

charger napisał/a:
Ja poddałem się i tez zamówiłem ramiona z Dustera 2014.

Chyba nie ma lepszej opcji na ten moment.


Powitać,

Teraz przyszła kolej na mojego Dustera (2017) i arcyciekawe mocowanie piór wycieraczek.
Skłaniam się w kierunku wymiany ramion wycieraczek. Na allegro jest trochę dostępnych, ale przeważnie z rocznika 2010 - 2013. Czy wcześniejsze modele ramion są takie same jak w wersji 2017?

dzięki,
Warzyk

charger - 2017-11-13, 14:26

Ja zamówiłem z Dustera 2014 - takie były "najświeższe na alledrogo" - 19 zł na sztukę + wysyłka = 61zł. Wyglądają jak nówki.

Dosłownie 2 godziny temu odebrałem je od kuriera. Na pierwszy rzut oka długość ramion jest taka sama jak z Dustera 2017, szerokość i budowa ramion też (jedynie końcówka jest inna) chociaż wycieraczki na nich zamontowane mają długość 50cm.

Generalnie nie wydaję mi się że będą jakiekolwiek problemy.

Teraz pada, nie mam smaru miedziowego ani nowych piór żeby je zamontować i sprawdzić (zrobię to w weekend). Pióra kupię 60cm i 45cm (wybór padł na Hybrydowe Motgumy).

warzyk - 2017-11-13, 15:11

charger napisał/a:
Teraz pada, nie mam smaru miedziowego ani nowych piór żeby je zamontować i sprawdzić (zrobię to w weekend). Pióra kupię 60cm i 45cm (wybór padł na Hybrydowe Motgumy).


Dzięki za odpowiedź.
Proszę podziel się wrażeniami z wymiany ramion (czy wszystko pasowało jak należy i ostatecznie działa).

Warzyk

charger - 2017-11-21, 13:59

Próbowałem zdjąć dziś ramiona ale siedzą mocno jak przyspawane.
Musze kupić ściągacz do ramion i spróbować jeszcze raz.

Dam znać jaki będzie wynik.

route2000 - 2017-11-22, 10:14

Po co kupować ściągacz, możesz wypożyczyć od kogoś na chwile... ;-)
charger - 2017-11-22, 10:19

W sumie racja ale mam kilka aut w rodzinie i może się przydać a za ściągacz zapłaciłem całe 14,20 zł :)

Bede sprawdzał dziś czy ściągacz da rade :)

pixa - 2017-11-22, 11:06

Po wpisaniu na Allegro wycieraczki Sandero czy Duster wysakują komplety np. valeo z mocowaniem na bagnet. Po co podmieniać ramiona?
route2000 - 2017-11-22, 11:07

A jakie są ceny?
pixa - 2017-11-22, 11:08

Valeo do Sandero/Dustera i innych kosztują 50 zł za komplet z darmową dostawą. Cena fajna, wycieraczki typu płaskiego, firma uznana.

LINK ALLEGRO

Dymek - 2017-11-22, 11:21

pixa napisał/a:
Po wpisaniu na Allegro wycieraczki Sandero czy Duster wysakują komplety np. valeo z mocowaniem na bagnet. Po co podmieniać ramiona?

Dla pewności- rozumiemy, że kupiłeś takie Valeo i potwierdzasz, że pasują do tego bagnetowego mocowania?

pixa - 2017-11-22, 11:57

Na foto jest pokazany bagnet, mam zamiar je zamówić. Dam znać.
charger - 2017-11-22, 12:10

Na żadnym ze zdjęć z aukcji nie ma mocowania VATL 5.1...



Zmieniłem ramiona, kupiłem w promocji w Auchan komplet Bosh AeroTwin 60cm/45cm za 60 zł.

Całość operacji ze ściągaczem zajęła 10 minut. Wreszcie mam porządnie zdejmowaną wodę z szyby. Jedyna różnica ramion z Duster 2015 rok jest taka, że prawa wycieraczka zbiera 2 cm mniej z prawej strony (bo same ramię jest 2cm krótsze). Różnicę można wyrównać kupując wycieraczkę 48cm (nie powinno być kolizji).

Przynajmniej teraz płacę za porządny komplet Bosh mniej niż za 1 sztukę w Renault. Dodatkowo jak zepsuję wycieraczkę (bo np przymarznie do szyby albo ktoś mi ją ukradnie jak kiedyś mi się już zdarzyło) mogę kupić w każdym sklepie/stacji benzynowej i nie muszę jechać do serwisu.

Stare ramiona zostawiam, może kiedyś mocowanie VATL 5.1 będzie lepiej dostępne i ceny będą normalne.

pixa - 2017-11-22, 12:17

To jakie są w Dacii? Wydawało mi się, że te na środkowym rysunku (typu bagnet). [EDIT] OK, mój błąd. Te valeo nie podejdą.
Dymek - 2017-11-22, 12:33

Jeśli oznaczenie Boscha VATL5.1 jest prawidłowe, to wygląd ramienia i sposób montażu jest TUTAJ
Film z montażem pióra: http://rb-aa.bosch.com/wi...s/gwb046/video/

charger - 2017-11-22, 12:36

Dokładnie to jest to mocowanie.

Jedyny problem jest taki że rozmiaru od Bosha do Dustera brak w Polsce, jest dostępny np w Słowacji i kosztuje 30 Euro. Zerknijcie na mój post na 3 stronie tego tematu.

Dymek - 2017-11-22, 13:07

Oczywiście czytaliśmy- dorzuciłem tylko bezpośrednie linki do instrukcji montażu jeżeli ktoś ma wątpliwości jak wygląda złącze.
Czyli jak na razie u nas bez problemu dostępne są jedynie do Lodgy i Dokker (550 i 400mm)- BOSCH 3397014215 / oznaczenie A109S.
Ale to jest minimum 119zł na Alle...
Do Dustera (600 i 450 mm)- BOSCH 3397014312 / oznaczenie A312S - niedostępne.
A do Logana i Sandero nie istnieją takowe u Boscha, ale pewnie z czasem się pojawią.

Dymek - 2017-12-28, 13:07

pixa napisał/a:
To jakie są w Dacii? Wydawało mi się, że te na środkowym rysunku (typu bagnet). [EDIT] OK, mój błąd. Te valeo nie podejdą.

W moim dopiero co odebranym Sandero mam ramiona typu "normalny bagnet", czyli dokładnie takie jak na tym środkowym obrazku...
Czyli wynika z tego, że montują co akurat mają pod ręką :-D

ArcadioSF - 2018-04-20, 09:32

W katalogu OXIMO pojawiły się wycieraczki do nowego mocowania VATL5.1

Mają numer katalogowy WK450600.

Są też dostępne u jednego sprzedawcy na Allegro za 49,89zł/kpl.

pawel1313 - 2018-07-03, 07:14

ArcadioSF napisał/a:
W katalogu OXIMO pojawiły się wycieraczki do nowego mocowania VATL5.1

Mają numer katalogowy WK450600.

Są też dostępne u jednego sprzedawcy na Allegro za 49,89zł/kpl.


Kolega może kupił ten komplet, pasują, działają ? :-)

Drozu - 2018-09-19, 08:28

Ja kupiłem ten komplet OXIMO wskazany przez ArcadioSF do Lodgy i potwierdzam że wycieraczki pasują idealnie, działają też bardzo dobrze, więc jak za cenę 49 zł za komplet to moim zdaniem super! :)

Zobaczymy jak z trwałością bo dopiero co je założyłem.

PS. W ASO za wymianę życzyli sobie 212 zł !!!

tAboon - 2018-09-19, 08:54

Ja mam w Scenicu te wycieraczki od pół roku i jestem bardzo zadowolony. Dobra jakość względem ceny,.
tomasso - 2019-04-09, 21:09
Temat postu: same pióra czy całe ramię z mocowaniem pióra?
hej, siedzę i czytam wasze posty i coraz mniej rozumiem... więc nie dam rady zmienić pióra w Lodgy czy wy wymieniacie całość wraz z metalowym ramieniem? i po co/
Wyszukiwarka napisała że dla: Marka Dacia -Symbol produktu WK450600 - Rozmiar ( lewa/prawa ) 550 mm / 400 mm . Czy takie montujecie? czy mogę kupić np takie?
https://allegro.pl/oferta/valeo-first-hybrydowe-600mm-60-cm-hybryd-6978027076

pozdrawiam!

laisar - 2019-04-09, 21:54

Jeżeli masz ramiona z takimi końcówkami:



to trudno do nich znaleźć pióra, bo to mocowanie jest rzadko spotykane, ale jeśli znajdziesz, to dasz radę wymienić.


Część kolegów wymieniła jednak całe ramiona - http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=15285 - na takie z bardziej standardowym mocowaniem (górnym):




Na podanej aukcji nie potrafię się dopatrzyć rodzaju mocowania, więc nie wiem, czy sie nadają do mocowania z tego tematu, czy do bardziej standardowego.

EBmazur - 2019-04-10, 06:21

Cytat:
tomasso
w ostateczności wymień same gumki
Mamert - 2019-07-27, 01:08

Pociągnę temat dalej...
Te wycieraczki występują w zestawach do Lodgy 550/400mm, do Dustera 600/450mm, do Captura 600/380.
Mam pytanie do kolegów, czy ktoś już namierzył pojedyncze wycieraczki z tym mocowaniem ? Bo najchętniej bym zrobił sobie zestaw 600/400mm ale niestety nie występuje ani w Oximo, ani w Boschu, ani w Valeo.
Nie chciałbym wymieniać ramion, bo to mocowanie jest chyba rzeczywiście lepsze od U.

laisar - 2019-07-27, 10:31

Mamert napisał/a:
to mocowanie jest chyba rzeczywiście lepsze od U

W czym lepsze?

Mamert - 2019-07-28, 00:44

Sztywniejsze, stabilniejsze, przez co wycieraczki lepiej pracują, nie hałasują, skaczą, skrzypią...
Na razie zamówiłem AeroTwiny Boscha 550/400mm, następnym razem podjadę do OXIMO bo blisko Gdyni jest i spróbuję od nich wziąć pojedyncze 600 i 400 mm.

laisar - 2019-07-28, 02:03

Jeszcze nie spotkałem się z piórem, które byłoby niestabilne w miejscu mocowania do ramienia - ewentualne problemy niemal zawsze powodowane są przez kiepską gumę, ale oczywiście możliwe, że ktoś ma inne doświadczenia. Ważne, że jesteś zadowolony z obecnej sytuacji.
EBmazur - 2019-07-28, 10:19

Mamert napisał/a:
Sztywniejsze, stabilniejsze, przez co wycieraczki lepiej pracują, nie hałasują, skaczą, skrzypią...
.

miałem / mam wycieraczki z oboma typami mocowań - nie widzę żadnej różnicy .

DrOzda - 2019-08-08, 09:07

Chińczycy robią już z mocowaniem VATL 5.1:

https://pl.aliexpress.com/item/32962288321.html

40 PLN no i można zakombinować z kuponami.

Obywatel MK - 2019-08-08, 11:16

W ogóle to dziwne te uchwyty w Dusterze, ostatnio taki prosty widziałem w maluchu, a we wszystkich zachodnich autach miałem w kształcie U, który dodatkowo zabezpiecza wycieraczkę przed wypadnięciem, a tutaj jak w autach z RWPG. :roll:
tomasso - 2019-08-11, 08:33

ja do Lodgy wybrałem takie https://pl.aliexpress.com/item/32970182535.html?spm=a2g17.12010612.8148356.1.3bc68a0ejS9XEd
DrOzda - 2019-08-11, 09:41

To fajnie ale te są z mocowaniem typu U które mozna kupić w każdej Biedronce.
A tu chodzi o VATL 5.1 za które serwis żąda ponad 200 PLN.

MartinezTychy - 2019-08-11, 11:02

Zawsze można kupić w Inter Cars,Opoltrans lub innej sieci motoryzacyjnej.
DrOzda - 2019-08-11, 12:07

Owszem ale też są sporo droższe.
MartinezTychy - 2019-08-11, 18:20

Zawsze można kupić same ramiona ze starszej wersji,przykładowo 2012 i założyć u siebie,wtedy masz wycieraczki w śmiesznie niskiej cenie :)
tAboon - 2019-08-12, 06:36

tomasso napisał/a:
Oximo. Dobre wycieraczki i są dedykowane do Lodgy/Doker. Koszt ~50-80zł za komplet przód.

https://www.google.com/se...chrome&ie=UTF-8

Mamert - 2019-08-12, 07:37

Obywatel MK napisał/a:
we wszystkich zachodnich autach miałem w kształcie U, który dodatkowo zabezpiecza wycieraczkę przed wypadnięciem

A mnie w Loganie kiedyś na obwodnicy Trójmiasta jednak wypadła.

Dymek - 2019-10-11, 08:41

tAboon napisał/a:
Oximo. Dobre wycieraczki i są dedykowane do Lodgy/Doker. Koszt ~50-80zł za komplet przód.

Po czasie odgrzewam wątek w odniesieniu do trwałości Oximo- akurat u mnie w Sandero nie dają rady. Kupiłem w marcu i byłem bardzo zadowolony. Aż do wrześniowych spadków temperatur poniżej 10 stopni, wtedy skrzypią, wyją, skaczą, nie wycierają. A więc albo nie lubią zimna, albo wytrzymują pół roku... Wróciłem do starego, fabrycznego kompletu, którego czujnie nie wyrzuciłem a który jest rewelacyjny- gumki skuteczne i cichutkie o każdej porze roku i w każdej temperaturze. Niestety są wyszczerbione w kilku miejscach i zostawiają kilka prążków (nieostrożnie uruchomiłem parę razy na oblodzonej szybie) i dlatego je wymieniałem. Zamówiłem nowy komplet oryginalnych Renault, mam nadzieję że będzie równie dobry jak fabryczny.

tAboon - 2019-10-11, 08:48

Dymek napisał/a:
komplet oryginalnych Renault, mam nadzieję że będzie równie dobry jak fabryczny.
Moje fabryczne wytrzymały 700km (2 dni), drugi komplet, który mi założyli na gwarancji oryginał wytrzymał kolejne 1500km (miesiąc), więc co do jakości oryginałów mam mieszane uczucia.
Obywatel MK - 2019-10-11, 13:13

Zarówno oryginalne jak i Oximo to niezłe gówno. Wymieniłem na Oximo bo nowe od początku zostawiały prążki i strzelały przy powrocie, te Oximo na dodatek, że strzelają to jeszcze skaczą i charczą na szybie. Niezły buble wypuszczają, no chyba że to sprężyny ramion nie dają odpowiedniego nacisku na szybę.
EBmazur - 2019-10-12, 09:45

Cytat:
Zarówno oryginalne jak i Oximo to niezłe gówno.
mam od nowości ( czyli od roku ) oryginały , spisują się bardzo dobrze . Ale głupi ma zawsze szczęście
Dymek - 2019-10-12, 11:57

EBmazur napisał/a:
Cytat:
Zarówno oryginalne jak i Oximo to niezłe gówno.
mam od nowości ( czyli od roku ) oryginały , spisują się bardzo dobrze . Ale głupi ma zawsze szczęście

Mówisz, że głupi? To ja też się poczuwam 😗
W żadnym z samochodów od 1992r nie miałem tak dobrze i cicho zbierających wycieraczek, jak te w które fabrycznie wyposażono moje Sandero. Tyle, że ten sam zestaw pasuje ponoć do obecnych Dusterów... a właściciele narzekają.

Pedros - 2019-10-12, 12:01

Dymek napisał/a:
Tyle, że ten sam zestaw pasuje ponoć do obecnych Dusterów... a właściciele narzekają.

Ja nie narzekam - uważam że to całkiem przyzwoite pióra- przynajmniej moje egzemplarze.

rexxim - 2019-12-03, 13:56
Temat postu: Wycieraczki - nowy typ
Cześć,

po długim poszukiwaniu znalazłem wycieraczki pasujące do Dokker 2017, uchwyt nie haczyk.

Przód to komplet 3397014215 model A109S
Tył to 3397004802 model H840

buladag - 2020-06-22, 19:29

Właśnie, fabryczne wycieraczki to kiepścizna, na jakie zmieniacie z tym dziwnym mocowaniem?
Mamert - 2020-06-22, 21:10

Bosch A312S zamontowałem wczoraj, wszystko jest ok, czasami puka wycieraczka pasażera o ten plastik w podszybiu. Nie wadzi, nie chaczy, nie rysuje tylko lekko puka.
Mocker - 2020-07-21, 22:09

Lodgy 2019
Przód
Bosch Aerotwin Plus A109S
Działają idealnie

wojtek013 - 2020-10-21, 18:33

DD2 Ostatnio kupiłem firmówki Auchan, te droższe :P
Od kierowcy 600 mm wchodzi idealnie, z prawej 475. Zbierają nie gorzej niż fabryczne a cena...

matti123wp - 2020-11-16, 11:23
Temat postu: Nazwa mocowania piór DD 2017
Poszukuję nazwy mocowania wycieraczek do Dacia Duster z 2017.
Wstawisz zdjęcie poglądowe z google.

laisar - 2020-11-16, 11:44

http://www.daciaklub.pl/forum/search.php + wycieraczk* = VATL5.1
Hiszpan_JS - 2020-11-16, 11:50

Mocowanie VATL5.1
dudu$ - 2020-11-16, 14:42
Temat postu: Re: Nazwa mocowania piór DD 2017
matti123wp napisał/a:
Poszukuję nazwy mocowania wycieraczek do Dacia Duster z 2017.
Wstawisz zdjęcie poglądowe z google.


Odezwij się do kolegi toka93. Miałem ten sam problem tydzień temu. Za oryginalne wycieraczki Renault z przesyłka zapłaciłem 102zł

buladag - 2020-11-16, 15:40
Temat postu: Re: Nazwa mocowania piór DD 2017
dudu$ napisał/a:
matti123wp napisał/a:
Poszukuję nazwy mocowania wycieraczek do Dacia Duster z 2017.
Wstawisz zdjęcie poglądowe z google.


Odezwij się do kolegi toka93. Miałem ten sam problem tydzień temu. Za oryginalne wycieraczki Renault z przesyłka zapłaciłem 102zł

A jeszcze do niedawna były po 78 :(

toka93 - 2020-11-16, 16:53

I dalej tyle kosztują. Jak sie ma smarta na allegro to wysyłka za darmo :)
buladag - 2020-11-16, 17:01

toka93 napisał/a:
I dalej tyle kosztują. Jak sie ma smarta na allegro to wysyłka za darmo :)

Pokazuje mi 98zł. :(

Zobacz ofertę: Pióra Wycieraczki Dacia Lodgy 2015- 550 + 400 OEM https://allegro.pl/oferta/piora-wycieraczki-dacia-lodgy-2015-550-400-oem-9081202708

Z innej beczki; jak zdemontować pióro z tego mocowania?

toka93 - 2020-11-16, 17:04

Ale tu chodzi o DD1.
Do Lodgy faktycznie podrożały.

Nikita_Bennet - 2020-12-18, 17:52

DD2 rok 2018 - jakie tam wycieraczki idą?
W sensie zaczep?
I ktoś podpowie czy da się ciut dłuższe wstawić?

SWilk - 2020-12-21, 13:35

A mnie zastanawia czy istnieją wycieraczki z uchwytem VATL5.1 do Lodgy, ale w rozmiarach 550 + 450. Albo czy ktoś montował 600+450 i sprawdzał, czy nie kolidują ze sobą?

Denerwuje mnie zbyt mała prawa wycieraczka, a jak do tej pory nie znalazłem nigdzie możliwości kupienia pojedynczych, żeby sobie złożyć własny zestaw.

laisar - 2020-12-21, 23:18

SWilk napisał/a:
nie znalazłem nigdzie możliwości kupienia pojedynczych

Wymienić na zwykłe ramiona i problem z głowy - http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=15285

SWilk - 2020-12-22, 12:09

laisar napisał/a:

Wymienić na zwykłe ramiona i problem z głowy - http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=15285


I coraz bardziej się do tego przekonuję. Niestety to nie odpowiada na pytanie, czy da się wstawić 60+45 cm z Dustera do Lodgy i czy nie będą zawadzać... Bo nawet po wymianie ramion będę chciał zastosować dłuższą przynajmniej prawą wycieraczkę.

laisar - 2020-12-22, 18:28

SWilk napisał/a:
czy da się wstawić 60+45 cm z Dustera do Lodgy i czy nie będą zawadzać

Przecież kol. DrOzda już dawno potwierdził, że wchodzą - http://www.daciaklub.pl/f...1793141#1793141

SWilk - 2020-12-28, 12:13

I do tego w odpowiedzi na moje pytanie... Masakra, demencja mnie dopada przed czterdziestką...
buladag - 2020-12-28, 20:00

Ja kupiłem wycieraczki z chin za 32zł. Na wiosnę testy. Fabryczne wytrzymały tak naprawdę niecały rok/10000km.
marko - 2021-02-08, 13:09

Wątek przeczytałem i dochodzę do wniosku, że Lodgy poza wolnym tłumaczeniem "wygodny" jest kłopotliwa w sprawach prozaicznych. Miałem prawie dwie dekady poloneza i nigdy nie było problemu z kupnem wycieraczek począwszy od megasamów sieci zachodnich a na sklepach motoryzacyjnych skończywszy.
Po przeszło 19 tyś przebiegu i 3 i pół roku użytkowania, prawa wycieraczka zaczęła nie równo wycierać szybę. Już miałem zamówić sprawdzone firmy MotGum ale pomyślałem sprawdzę długość piór na żywym organizmie. Wymiary 400 prawa i 550 lewa ale nieszczęsne mocowanie VATL 5.1 już na wstępie skreśla lokalny patriotyzm na rzecz Bosch, Valeo czy Oximo.
Dla porównania Sandero z końca 2019 ma na szczęście ramię rodem z FSM czy wczesnego FSO więc małe pocieszenie na przyszłość.
Pozdrawiam.

Eddy_Edek - 2021-10-06, 18:08
Temat postu: Wycieraczki Sandero Stepway III
Cześć, czy ktoś z Was orientuje się jaki jest rodzaj mocowania wycieraczek w Nowym Stepweyu? Kupiłem oryginał 400mm od strony pasażera o nr katalogowym 288908753R, jednak Google nie widzi nic podobnego. Szukam po różnych producentach i nie jestem w stanie znaleźć wycieraczki od strony kierowcy 600mm. W zalaczku zdjęcia mocowania wycieraczek.


laisar - 2021-10-06, 18:15

VATL5.1 - http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13744
Eddy_Edek - 2021-10-06, 18:23

Dziękuję. Temat można zamknac/usunąć.
Black Dusty - 2021-10-10, 19:31

Eddy_Edek napisał/a:
jednak Google nie widzi nic podobnego. Szukam po różnych producentach i nie jestem w stanie znaleźć wycieraczki od strony kierowcy 600mm. W zalaczku zdjęcia mocowania wycieraczek.

https://www.google.pl/sea...sclient=gws-wiz

https://www.palis.pl/pior...97,3,8782,82749

https://www.autoczescionl...288902888r.html

https://www.czesciauto24.pl/oen/288902888r

dudu$ - 2021-10-10, 21:59

Czy ktoś może znalazł jakieś pióra wycieraczek na mocowanie VATl 5.1? Ja w przeciągu roku zakupiłem 2 zestawy oryginalnych piór wycieraczek Renault od naszego forumowego kolegi, ale niestety nie jestem z nich za bardzo zadowolony. Bardzo szybko zaczynają siadać a pióro od strony kierowcy po krótkim czasie zamiast płynnie przemieszczać się po szybie lekko po niej skacze. Zastanawiałem sie nad wymiana ramion wycieraczek od wersji prze FL, ale nadal mam nadzieję znalezienia jakiś zamienników piór na mocowanie VATL 5.q1 i odsunięcie moich rozmyśleni na boczny tor. Przecież to mocowanie ma już 6 lat i co, żaden producent ( Bosche, Oximo, Valeo itp. ) nie tworzy pod ten tym mocowań piór?
laisar - 2021-10-11, 03:20

http://www.daciaklub.pl/f...1755110#1755110

http://www.daciaklub.pl/f...1724317#1724317

To w tym temacie...

Eddy_Edek - 2021-10-13, 19:38

Black Dusty napisał/a:
Eddy_Edek napisał/a:
jednak Google nie widzi nic podobnego. Szukam po różnych producentach i nie jestem w stanie znaleźć wycieraczki od strony kierowcy 600mm. W zalaczku zdjęcia mocowania wycieraczek.

https://www.google.pl/sea...sclient=gws-wiz

https://www.palis.pl/pior...97,3,8782,82749

https://www.autoczescionl...288902888r.html

https://www.czesciauto24.pl/oen/288902888r


Podlinkowałeś komplety 600/450 i 550/400. Mi chodzi o pojedyncze 600 albo 400. W w/ wypadku jestem zmuszony do kupna dwóch kompletów 550/400 i 600/450.. 550 i 450 odsprzedam :)

Black Dusty - 2021-10-13, 19:54

Eddy_Edek napisał/a:
Mi chodzi o pojedyncze 600 albo 400.

Cóż, takie rzeczy to tylko w "Erze", chciałem Ci pokazać że jak Ci zależy to da się znaleźć.

Eddy_Edek - 2021-10-13, 20:18

Black Dusty napisał/a:
Eddy_Edek napisał/a:
Mi chodzi o pojedyncze 600 albo 400.

Cóż, takie rzeczy to tylko w "Erze", chciałem Ci pokazać że jak Ci zależy to da się znaleźć.

Powiem Ci wiecej, brak kompletów vatl5. 1 600/400...

toka93 - 2021-10-13, 21:00

Eddy_Edek napisał/a:
Black Dusty napisał/a:
Eddy_Edek napisał/a:
Mi chodzi o pojedyncze 600 albo 400.

Cóż, takie rzeczy to tylko w "Erze", chciałem Ci pokazać że jak Ci zależy to da się znaleźć.

Powiem Ci wiecej, brak kompletów vatl5. 1 600/400...

Do jutra, bo u siebie już mam skompletowane. Drogo, ale jest :)

wilanowiak - 2021-11-23, 13:24

Czy te wycieraczki co są wyżej podlinkowane z aliexpress, będa pasować do Dokkera 2016, bo mam ten vatl5.1 :( ?

https://pl.aliexpress.com/item/32962288321.html

To są te vatl5.1 ?

Bo chętnie zamówię i sobie ten miesiąc poczekam, tylko czy na bank to te. Dzięki dla bardziej ogarniętych za odpowiedż :)

keisyzrk - 2021-11-23, 13:50

A nie lepiej z allegro z multi adapterem?
wilanowiak - 2021-11-23, 13:52

keisyzrk napisał/a:
A nie lepiej z allegro z multi adapterem?


Czyli ? Mógłbyś podlinkować coś, żebym wiedział o czym piszesz ? :)

keisyzrk - 2021-11-23, 14:21

https://allegro.pl/oferta/kamoka-27m525-pioro-wycieraczki-525-21-multiadapt-11374715402
wilanowiak - 2021-11-23, 14:46

keisyzrk napisał/a:
https://allegro.pl/oferta/kamoka-27m525-pioro-wycieraczki-525-21-multiadapt-11374715402?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=dede3457-0a73-4378-9e3e-50393b6eac0c


Ok, czyli to jest 1 pióro i jednym z tych adapterów będzie można dopasować do ramienia wycieraczki VaLT5.1 ?
I jeszcze dokupić podobny zestaw tylko na 400mm jako prawa wycieraczka ?

wilanowiak - 2021-11-23, 22:08

ArcadioSF napisał/a:
W katalogu OXIMO pojawiły się wycieraczki do nowego mocowania VATL5.1

Mają numer katalogowy WK450600.

Są też dostępne u jednego sprzedawcy na Allegro za 49,89zł/kpl.


Czy to są te https://allegro.pl/oferta/wycieraczki-dacia-lodgy-2015-oximo-plaskie-11061023370

dudu$ - 2021-11-23, 23:08

Ja do swojego Dustera postanowiłem teraz kupić wycieraczki z poniższego linku:

https://allegro.pl/oferta/zestaw-wycieraczek-dacia-duster-01-2015-9452725301

W ciągu roku kupiłem 2 zestawy oryginalnych wycieraczek Renault ale nie wytrzymały one dłużej 2 miesiące - zostawiają smugi albo skaczą po szybie. Jutro możliwe ze przyjdą i zobaczymy czy będą lepsze czy gorsze od OEM

Hiszpan_JS - 2021-11-24, 07:12

dudu$, ja zaproponowałbym Ci, do Dustera, wycieraczki Wurth. Też miałem ten problem że inne firmy, albo skakały po szybie , albo wytrzymywały ok. 1 - 2 miesiące. Wurthy wytrzymały ok. roku, są ciche i wytrzymałe. I mają mocowanie VATL 5.1 :-) .
dudu$ - 2021-11-24, 15:35

Hiszpan_JS napisał/a:
dudu$, ja zaproponowałbym Ci, do Dustera, wycieraczki Wurth. Też miałem ten problem że inne firmy, albo skakały po szybie , albo wytrzymywały ok. 1 - 2 miesiące. Wurthy wytrzymały ok. roku, są ciche i wytrzymałe. I mają mocowanie VATL 5.1 :-) .


Teraz to po ptakach. Kilka postów wyżej pytałem się czy ktoś ma jakieś zamienniki to odpowiedzi nie było. A na przyszłość możesz podać oznaczenie tych Wurthów ?

Hiszpan_JS - 2021-11-24, 17:34

Nie wiem jakie jest oznaczenie. Kupowałem je w sklepie w mojej miejscowości. Założyłem do auta, a pudełka wyrzuciłem. Wydaje mi się że to były te.
dudu$ - 2021-11-24, 20:16

Na razie założyłem wycieraczki te co kupiłem. Jest to chyba Polska firma z Koszalina. Na plus tych wycieraczek jest że za komplet wycieraczek na przód i tył zapłaciłem mniej, niż za Oryginalne. Jeszcze nie patrzyłem jak działają, postanowiłem poczekać z tym do jutra :) Jak będe słabe to za jakiś czas wymienię je na te Wurthy
villager - 2021-11-24, 21:00

Miałem ten sam problem. Przyszła pora wymiany piór, stare rozmazują, ale skąd wziąć? Kupując w Mrówce żarówki przypadkiem zbłądziłem na stoisko z artykułami motoryzacyjnymi. A tam wieszak z wycieraczkami - takie , śmakie, owakie. Ceny od 8,50 do 35 za pióro. Jako, że pamiętałem długości, wziąłem te za 8,50 (komplet 2 sztuk kosztował mnie całe 17 złotych polskich) które wyglądały tak samo jak te, które mam - plasstikowa, profilowana prowadnica będąca w istocie tylko "trzymadłem" dla dwóch stalowych płaskowniczków z gumką między nimi. Na parkingu stwierdziłem, że chociaż długości te same i taki sam wygląd zewnętrzny to jednak mocowanie inne. Kupione miały mocowanie "U" a u mnie było na proste ramię z odchylaną w dół zapadką. Zwrócić nie mogłem, bo opakowanie rozdarte. Pomysłowy Dobromir podpowiedział mi - zamień same gumki. Wymiana gumek zgarniających w oby piórach zajęła mi 5 minut z sekundami. Stalowe listwy prowadzące też pasowały, ale z ich zamianą byłby większy kłopot, więc tylko po zdjęciu czółka pora wyciągnąłem stare gumki a w ich miejsc wsunąłem nowe. Próba na spryskiwaczach wypadła nadzwyczaj pomyślnie, a wieczorny deszczyk dowiódł skuteczności działania nowego nabytku. W ten oto sposób nie dałem zarobić serwisowi jakichś niemoralnych pieniędzy. Ktoś powie - podziałają rok i będziesz musiał znowu wymienić. Odpowiadam: możliwe. To znowu wymienię na akie za 8,50 i będę miał nowe. Nie wiem ile by zażądali za oryginały w serwisie, ale na pewno wielokrotność tych 8,50.
Młodzież nie pamięta tych czasów, ale dawno temu kupowało się same gumki do wycieraczek (bywały nawet "z metra") i wymieniało się w garażu.
Pozdrawiam :-D

dudu$ - 2021-11-24, 22:55

villager napisał/a:
Miałem ten sam problem. Przyszła pora wymiany piór, stare rozmazują, ale skąd wziąć? Kupując w Mrówce żarówki przypadkiem zbłądziłem na stoisko z artykułami motoryzacyjnymi. A tam wieszak z wycieraczkami - takie , śmakie, owakie. Ceny od 8,50 do 35 za pióro. Jako, że pamiętałem długości, wziąłem te za 8,50 (komplet 2 sztuk kosztował mnie całe 17 złotych polskich) które wyglądały tak samo jak te, które mam - plasstikowa, profilowana prowadnica będąca w istocie tylko "trzymadłem" dla dwóch stalowych płaskowniczków z gumką między nimi. Na parkingu stwierdziłem, że chociaż długości te same i taki sam wygląd zewnętrzny to jednak mocowanie inne. Kupione miały mocowanie "U" a u mnie było na proste ramię z odchylaną w dół zapadką. Zwrócić nie mogłem, bo opakowanie rozdarte. Pomysłowy Dobromir podpowiedział mi - zamień same gumki. Wymiana gumek zgarniających w oby piórach zajęła mi 5 minut z sekundami. Stalowe listwy prowadzące też pasowały, ale z ich zamianą byłby większy kłopot, więc tylko po zdjęciu czółka pora wyciągnąłem stare gumki a w ich miejsc wsunąłem nowe. Próba na spryskiwaczach wypadła nadzwyczaj pomyślnie, a wieczorny deszczyk dowiódł skuteczności działania nowego nabytku. W ten oto sposób nie dałem zarobić serwisowi jakichś niemoralnych pieniędzy. Ktoś powie - podziałają rok i będziesz musiał znowu wymienić. Odpowiadam: możliwe. To znowu wymienię na akie za 8,50 i będę miał nowe. Nie wiem ile by zażądali za oryginały w serwisie, ale na pewno wielokrotność tych 8,50.
Młodzież nie pamięta tych czasów, ale dawno temu kupowało się same gumki do wycieraczek (bywały nawet "z metra") i wymieniało się w garażu.
Pozdrawiam :-D


ostatnio ktoś ze znajomych mi mówił aby kupić najtańsze wycieraczki i wymienić same gumy, ale że znalazłem na allegro w miarę tani zestaw to na razie wymiana samych gum odeszła na dalsze plany. Co do starych czasów to wynajmuję od Cioci garaż po moim Wujku. Robiąc w nim porządki znalazłem gumę pióra wycieraczki do Fiata 126P z tego co pamiętam 1976r. Oczywiście gumy tej nie wyrzuciłem.

laisar - 2021-11-24, 23:38

villager napisał/a:
dawno temu kupowało się same gumki do wycieraczek

W dalszym ciągu są w ofercie.

(Chociaż z metra to już faktycznie dawno nie widziałem).

Natomiast jeśli ktoś szuka _trwałych_ gumek, to nie spotkałem nic lepszego niż Motgum - http://www.daciaklub.pl/f...1828414#1828414

Nie wiem, czy mają VATL5.1, ale jeżeli to, nie właśnie albo przekładałbym gumki, albo po prostu zmieniłbym same ramiona - http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=15285

sobol1976 - 2021-11-25, 16:16

laisar napisał/a:

Natomiast jeśli ktoś szuka _trwałych_ gumek, to nie spotkałem nic lepszego niż Motgum - http://www.daciaklub.pl/f...1828414#1828414


No właśnie dostałem odpowiedź z Motgum, że niestety nie mają wycieraczek z systemem mocowania VATL5.1. A szkoda, bo też miałem kiedyś ich wycieraczki i były świetne...

Znalazłem tylko coś takiego w Rosji.
Myślę że w Polsce też do zdobycia bo firma HEYNER (dawniej ALCA) dystrybuowała swoje produkty u nas. Taki adapter pozwoli założyć wycieraczki ze złączem TL B (?) - wygląda na to, że to po prostu ich uniwersalne złącze.

Jeszcze więcej informacji i film: https://www.drive2.ru/b/519044531052609896/

wojtek013 - 2021-11-25, 19:09

A to nie takie coś?
sobol1976 - 2021-11-25, 20:34

wojtek013 napisał/a:
A to nie takie coś?


Tak! No to mamy przynajmniej jedno źródło zakupu w Polsce. Dzięki za znalezienie! Wycieraczki ALCA dawały radę. Więc jeśli ten adapter jest tylko do ich produktów to w sumie ok.

PS: Zwracam tylko uwagę, że numer artykułu się nie zgadza: na filmie jest 300030, a tu na polskiej stronie jest 300010 - nie jestem pewien czy to ma znaczenie.

wojtek013 - 2021-11-25, 21:02

Zerknij do galerii. 10 to chyba sztuka, a 30 parka w opakowaniu.
Na dobrą sprawę kij wie co to jest. Z jednej strony jakby adapter do ich wycieraczek, a z drugiej to wycięcie w poprzek od dołu, jakoś też znajomo wygląda....

Zawsze można @ z zapytaniem napisać :)

Kauris - 2021-11-26, 16:23

Raz się skusiłem na ALCA i po dniu zmieniłem na Bosche. Odechciało mi się eksperymentować.
sobol1976 - 2021-11-26, 17:03

Kauris napisał/a:
Raz się skusiłem na ALCA i po dniu zmieniłem na Bosche. Odechciało mi się eksperymentować.


Ile osób tyle opinii... Ja regularnie kupowałem klasyczne ALCA w poprzednim Sandero bo akurat miałem blisko hurtownię. Wystarczyła zmiana raz na 8-12 mies. Wolę zmieniać częściej ale tańsze. BOSCH 4 razy droższy i i też w sumie po roku był do wymiany.

syn marnotrawny - 2021-11-27, 20:07

sobol1976 napisał/a:
Kauris napisał/a:
Raz się skusiłem na ALCA i po dniu zmieniłem na Bosche. Odechciało mi się eksperymentować.


Ile osób tyle opinii... Ja regularnie kupowałem klasyczne ALCA w poprzednim Sandero bo akurat miałem blisko hurtownię. Wystarczyła zmiana raz na 8-12 mies. Wolę zmieniać częściej ale tańsze. BOSCH 4 razy droższy i i też w sumie po roku był do wymiany.


ja długo jeździłem na MOTGUM, a z Boschem potwierdzam kiedyś nawet jakieś za 200zł kupiłem, bo mówię szał pał pewnie będzie...ale gdzie tam! Szybciej padły niż MOTGUM. Potem dałem szansę Valeo i później już tylko je kupowałem, bo byłby najlepsze jeśli chodzi cena/jakość.
Często w Auchanie bywały na promce.

kordirko - 2022-05-16, 19:56
Temat postu: Sandero stepway 3 - jakie wycieraczki kupić ?
Pytanie jak w temacie - auto ma już rok, chcę mu zmienić wycieraczki.
Szukam informacji co/gdzie i za ile można kupić aby pasowało.

laisar - 2022-05-16, 21:31

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13744

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=179

sobol1976 - 2022-12-08, 15:03

To w sumie dość niepokojące, że nadal jest tak mało zamienników do nowych Sandero z VATL 5.1... Powoli zbliżam się do momentu wymiany, może jeszcze przez zimę oryginały pochodzą. W sumie to już ponad 18 miesięcy. Jeśli ktoś wymieniał na coś w miarę taniego z tym uchwytem (lub po prostu adapterem) i ma konkretne namiary na sklep, byłbym wdzięczny.
Zakładam że nie jesteśmy skazani na ceny z ASO.

Paweł - 2022-12-08, 15:38

Ja zamówiłem coś takiego

https://allegro.pl/oferta/wycieraczki-do-dacia-sandero-3-2020-11866260076

sobol1976 - 2022-12-08, 15:48

Ooo, i super!! Dzięki. Daj znać jak się będą sprawować z upływem czasu. Do wiosny mam trochę czasu.
Dymek - 2022-12-08, 15:54

sobol1976 napisał/a:
Zakładam że nie jesteśmy skazani na ceny z ASO.
A ile to kosztują oryginalne zestawy z Renault dla Sandero3? Bo wszelkie oryginały dla innych modeli Dacii kupowane w sieci oscylują w granicach 50-70 zł za komplet na przód, więc są tańsze niż wynalazki np. Boscha (na którym akurat ja się zawiodłem).
A co do Boscha- teoretycznie istnieje taki komplet dla Sandero3 i ma on numerek 3397014877, tyle że właściwie nigdzie go nie ma...

chrom6 - 2022-12-08, 15:58

Komplet Bosch A312S na znanym portalu kosztuje od 90 w górę także to nie są jakieś dramatyczne kwoty
sobol1976 - 2022-12-08, 16:48

Dymek napisał/a:
A ile to kosztują oryginalne zestawy z Renault dla Sandero3?


Z tego co pamiętam z jesieni w ASO w gablocie była to kwota trzycyfrowa. Nie chcę skłamać ale trochę powyżej 100 PLN. 50 PLN to jednak różnica. Akurat nigdy nie wydawałem dużych sum na wycieraczki ale wymieniałem przynajmniej raz na rok. Postępuję zgodnie z zasadą, że lepiej wymieniać częściej ale taniej kupować.

Liakim - 2022-12-09, 08:35

Przeszukałem cały internet i serio jedyne które znalazłem z pasującym mocowaniem i odpowiednim rozmiarem 600+400 to Visee H018-600-400

https://allegro.pl/oferta/wycieraczki-do-dacia-sandero-3-2020-11866260076

Komplet Bosch A312S niby też mocowaniem pasuje ale tam jest długość 600+450, więc od strony pasażera trochę za długa.

Nie wiem jak dostępność/ceny w ASO ale serio znaleźć coś z tym konkretnym mocowaniem typ K (VATL5.1) do nowego Sandero to jest jakiś dramat.

dawtaj94 - 2022-12-10, 22:26

Liakim napisał/a:
Przeszukałem cały internet i serio jedyne które znalazłem z pasującym mocowaniem i odpowiednim rozmiarem 600+400 to Visee H018-600-400

https://allegro.pl/oferta/wycieraczki-do-dacia-sandero-3-2020-11866260076

Komplet Bosch A312S niby też mocowaniem pasuje ale tam jest długość 600+450, więc od strony pasażera trochę za długa.

Nie wiem jak dostępność/ceny w ASO ale serio znaleźć coś z tym konkretnym mocowaniem typ K (VATL5.1) do nowego Sandero to jest jakiś dramat.


zamówiłem je około miesiąca temu i są okej, mogę polecić

toka93 - 2022-12-11, 13:24

Oryginał jakieś 110zl, namierzyłem jednak zamienniki Valeo. Jutro dotrą to zobaczę czy pasuje mocowanie i będę miał za jakieś 80zl komplet
sobol1976 - 2022-12-11, 13:38

Poszperałem trochę o konstrukcji tych oryginalnych wycieraczek w celu ustalenia czy można wymienić same gumy. Oryginalne to konstrukcja Valeo - tutaj guma wycieraczki jest połączona ze spojlerem więc trudno znaleźć zamiennik (ale generalnie są). Ale można zawsze zamówić nowe BOSCHa albo te VISEE. Wtedy wymiana samej gumki nie będzie sprawiać problemu.
nowy - 2022-12-12, 23:22

toka93 napisał/a:
Oryginał jakieś 110zl, namierzyłem jednak zamienniki Valeo. Jutro dotrą to zobaczę czy pasuje mocowanie i będę miał za jakieś 80zl komplet


Mam nadzieję, że pamiętasz o mnie ;-) Tylko jak dobrze pamiętam to była mowa o innej fimie chyba Denso?

toka93 - 2022-12-13, 19:16

Pamiętam, bo przypomniałeś ;-)
Jak Ci mówiłem, że mają być na drugi dzień to dotarły z początku grudnia.
Także jak potrzeba to mam Denso.

uno0 - 2022-12-14, 13:33

ja zakupiłem Visee ale jestem tak chory że nie miałem okazji ich zamontować :-( ale te stare, które były na aucie z salonu są fatalne jak dla mnie
Liakim - 2022-12-14, 19:52

Zgadza się te które są zamontowane w aucie od nowości są do kitu. Odebrałem swoje SS3 w lutym tego roku i już w maju zaczęły zostawiać smugi, a jak tylko zaczęły się temperatury poniżej 10stopni wycieraczki zaczęły "skakać" na szybie. Zamontowałem już te VISEE polecane wyżej i póki co jestem zadowolony, nawet jakby miały posłużyć pół roku to komplet za 50zł to nie jest duży wydatek.
camelg - 2022-12-15, 10:42

Ja w Dusterze mam ORI od 2019 i dopiero teraz zaczęły mocno smużyć jak jeszcze dostały w pupę na oblodzonej szybie.
U mnie ORI zawsze działały najdłużej po 3 lata czy to w VW, mercedesie itd.
Każde kolejne około roku. Najlepiej sprawują się dedykowane Bosche (z ORI mocowaniami, nie z kilkoma uniwersalnymi/przekładnymi).

Black Dusty - 2022-12-15, 13:10

Duster wciąż ma oryginalne z fabryki i działają dobrze.
Paweł - 2022-12-16, 10:23

Założyłem te zakupione Visee bo fabryczne przy minusowej temperaturze zaczęły piszczeć, wymiana bezproblemowa jak na razie w porządku
michal22 - 2022-12-16, 10:45

U mnie nie wiem ile lat mają pióra wycieraczek, po zakupie samochodu nie musiałem jeszcze ich wymieniać, działały do tej pory bezproblemowo. W ostatnim czasie jednak już zaczynają się pojawiać oznaki, że ich czas już się powoli kończy.
Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem Pióra wycieraczek Motgum dedykowane do Dacii Sandero 2 od 2015 roku na które chyba się zdecyduję.
Rozmiaru piór wycieraczek nie mam zamiaru zmieniać na większe, fabryczne mi w zupełności wystaraczają.

Black Dusty - 2022-12-16, 11:05

michal22 napisał/a:
Rozmiaru piór wycieraczek nie mam zamiaru zmieniać na większe, fabryczne mi w zupełności wystaraczają.

Słusznie, często zwiększenie rozmiaru jest przyczyną skakanie czy skrzypienia wycieraczek czego większość narzekających na to nie jest świadoma.

Dymek - 2022-12-16, 11:29

michal22 napisał/a:
U mnie nie wiem ile lat mają pióra wycieraczek, po zakupie samochodu nie musiałem jeszcze ich wymieniać, działały do tej pory bezproblemowo.
Jednak mam wrażenie, że fabryczne pióra w nowych Sandero nie są takiej jakości jak w naszej generacji. Ja co prawda trochę już wycieraczek wymieniłem wypróbowując te najbardziej popularne z polecanych zamienników i zdecydowanie- najlepiej pracują dedykowane oryginały Renault. Motgum również nie spełnił moich oczekiwań. Generalnie wszelkie zamienniki pracując nawet dobrze w ciepłym okresie roku, miały problem w sezonie zimowym. Jedynie oryginały wycierają mi cały rok tak samo, nie skrzypiąc i nie skacząc po szybie. Ich trwałość nie jest moim zdaniem jakaś wybitna (szybko pojawiają się mikro-uszczerbki gumy i prążki na szybie), ale przynajmniej dopóki się nie uszkodzą, to wycierają idealnie i cicho, bez względu na warunki.
Cytat:
Rozmiaru piór wycieraczek nie mam zamiaru zmieniać na większe, fabryczne mi w zupełności wystaraczają.
Wybierając te Motgum już zmieniasz na większe, bo rozmiar fabrycznych to 475/550 ;-)
Osobiście mam jeszcze nieśmiałą chęć przetestować wycieraczki hybrydowe- Motgum też produkuje hybrydy: KLIK Słyszałem pozytywne opinie o hybrydach.

michal22 - 2022-12-16, 15:28

Dymek
Wbiłeś mi niezłego klina z tymi Motgumami, płaskie jak piszesz nie sprawdziły się u Ciebie więc chyba sobie je odpuszczę, natomiast jeżeli chodzi o te hybrydy od nich to opinii o nich za wiele nie znalazłem, chociaż ogólnie hybrydy tak jak piszesz mają faktycznie dosyć dobre opinie ale z takowych jeszcze nigdy nie użytkowałem.
Jeżeli chodzi o wymiary piór, to przed chwilą na szybko zmierzyłem te co są teraz u mnie założone - 555/483 (trochę nietypowo jak mi się zdaje, natomiast same gumy były o ok. 15 mm krótsze).
O tych wymiarach fabrycznych co piszesz to wystawione ma płaskie z Denso na aukcji nasz forumowicz, ale z nimi nie miałem do pory do czynienia.
Do tej pory na przestrzeni kilkudziesięciu lat użytkowałem tylko szkieletowe lub płaskie.
Z płaskich to już się przejechałem swego czasu w poprzednim samochodzie na Boschach jak i Valeo, natomiast szkieletowe Bosch były OK.

Dymek - 2022-12-16, 15:39

michal22 napisał/a:
Jeżeli chodzi o wymiary piór, to przed chwilą na szybko zmierzyłem te co są teraz u mnie założone - 555/483 (trochę nietypowo jak mi się zdaje, natomiast same gumy były o ok. 15 mm krótsze).
Nominalne wymiary podane są na pudełkach fabrycznego zestawu: 550/475mm. Kup fabryczne i posłużą chyba najlepiej. Motgumy używałem z powodzeniem przez kilkanaście lat, gdy miałem samochody Daewoo, niestety w Sandero nie byłem z nich zadowolony na mrozie. Z wycieraczkami nigdy nie wiadomo- rzutuje na to wiele czynników, w tym siła docisku ramienia a nawet producent szyby ;-)
camelg - 2022-12-16, 15:54

michal22 napisał/a:
Dymek
Do tej pory na przestrzeni kilkudziesięciu lat użytkowałem tylko szkieletowe lub płaskie.
Z płaskich to już się przejechałem swego czasu w poprzednim samochodzie na Boschach jak i Valeo, natomiast szkieletowe Bosch były OK.


Bo zależy gdzie kupisz i za ile Bosch, sam się już przejechałem.
Teraz jak biorę z hurtowni Bosche to są OK. Jak z firmy "krzak" - często i gęsto podrabiają.
Valeo - potrafią rysować szyby (bynajmniej miałem takie przypadki).

Motogummm - haha, nie wiem czy tylko ja jestem takim pechowcem, ale 2 razy to była jakaś kpina - skakały piszczały, trzeciej szansy ta firma nie dostała ode mnie.

michal22 - 2022-12-16, 19:53

Super, dzięki Dymek za wrzucenie fotki, po numerze znalazłem kilka ofert tych fabrycznych zestawów, cenowo całkiem fajnie też to wygląda. Nie ma co kombinować z zamiennikami, to jest jednak mimo wszystko loteria, lepiej faktycznie zakupić sprawdzone ORI. Dzięki za pomoc.
uno0 - 2022-12-16, 20:47

w sklepie MOTOGUM na allegro znalazłem interesujące mnie wycieraczki zadałem więc pytanie:
Czy wycieraczki zaznaczone dla Dacia Sandero 2021 będą dostępne w oficjalnym sklepie na allegro? Lub gdzie jeszcze internetowo można je zakupić???
Pióra płaskie Premium: 600 D PP660K1 - 410 D PP641K1
Pióra płaskie Eco: 600 X6 PP560K1 - 410 X6 PP541K1
Pióra Hybrid X: 600 X6 PHB60K1 - 410 X6 PHB41K1


I taką dostałem odpowiedź (dobrze że nie kliknąłem zakupu): Dzień dobry. Mamy jednak wątpliwości co do zaczepów w Pańskim aucie. Jeżeli to możliwe, proszę zrobić zdjęcia końcówek ramion. Generalnie bazujemy na referencjach Boscha ale widzę, że Valeo podaje inne zaczepy do tego auta których możemy nie posiadać.


Pozdrawiam

toka93 - 2022-12-16, 20:55

Szukałem już piór znamiennych dla Sandero III. Jedyne pasujące to Valeo 577916. Oprócz tego oryginały i te z firmy visee. Boscha nie namierzyłem, chyba że mają jakąś serię z przejściówkami pasującymi na mocowania.
Z tych wszystkich dostępne mam u siebie 2 kpl. Oryginalnych a reszta stany zerowe. Ale nie poddaje się i szukam, gdzie się da :)

laisar - 2022-12-16, 21:00

Ja mam zupełnie odmienne, jak najlepsze zdanie nt Motgumów - http://www.daciaklub.pl/f...1828414#1828414

Tydzień temu założyłem właśnie ich hybrydy i też są świetne.

Natomiast wg opisu na stronie firmy faktycznie nie mają w ofercie tych nowych mocowań - https://motgum.com/rysunki-montazu-pior-w-samochodach-osobowych

uno0 - 2022-12-16, 21:36

Mogłem jeszcze kupić takie https://allegro.pl/oferta/zestaw-pior-wycieraczki-sandero-iii-komplet-przod-12526170422
Ale obawiałem się że to ten sam produkt ci z fabryki więc zaryzykowałem visee...

Osa_Sandero - 2022-12-21, 21:24

Kupiłem kilka dni temu te Wizee z allegro. Na razie wszystko w porządku. Mocowanie pasuje idealnie. Nie piszczą jak stare fabryczne i równo zbierają wodę. Zobaczymy ile wytrzymają. Oryginały wytrzymały niecały rok.
dawtaj94 - 2023-02-22, 18:54

Jak ktoś szuka wycieraczek do Sandero III to najlepiej wpisać w google wyceiraczki do dacia jogger, mocowanie to samo, a łatwiej znaleźć :)
Marmach - 2023-02-22, 21:28

laisar napisał/a:
Ja mam zupełnie odmienne, jak najlepsze zdanie nt Motgumów

A ja odkryłem, że chociaż moja Lodgy jest niby z miesiąca po wprowadzeniu nowego mocowania, to wciąż ma stare, zwykłe ramiona. Zamontowałem nowe hybrydowe Motgumy... i klops, ścierają beznadziejnie, gorzej niż poprzednie, kilkuletnie, zużyte wycieraczki Renault. Tzn mniej mażą i nie skrzypią, za to zostawiają kilka ostrych smug. Trochę pomogło ręczne przyginanie samego pióra, ale ogólnie to drugi raz, kiedy kupiłem Motgumy i chyba ostatni, szczególnie w cenie Boscha. Ramiona wyglądają nieźle, bez korozji... no chyba że to dlatego, że sprężyny się powyciągały (całość ma 8 lat)...

laisar - 2023-02-22, 23:00

Marmach napisał/a:
chyba że to dlatego, że sprężyny się powyciągały (całość ma 8 lat)

U mnie 15,5, bez uwag, a same hybrydy świetne.

Jarekf3d - 2023-04-19, 11:43
Temat postu: Wycieraczki dacia jogger
Jakie wycieraczki przednie do joggera ? Są identyczne jak w sandero III ? 60 cm i 40 cm
Takie będą pasować ?
https://allegro.pl/oferta/wycieraczki-oximo-renault-megane-iii-zestaw-8973168289

laisar - 2023-04-19, 11:57

Jarekf3d napisał/a:
identyczne jak w sandero III?

Oczywiście - http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13744

toka93 - 2023-04-19, 12:17

Z Megane nie pasują. Inne nocowania. Trzeba szukać typowo po Sandero III, Jigger albo Logan III
doktor21 - 2023-11-19, 15:07
Temat postu: Pióra wycieraczek do Dacia Jogger
Witam

Potrzebuje porady.

Mam problem z zakupem piór wycieraczek do Dacia Jogger TCe 5 miejsc 999cm3 LPG 67 KW

A właściwie to problem jest z adapterem pomiędzy piórami a ramieniem wycieraczek. Chciałbym kupić Boscha ale z dwóch sklepów już zwracałem bo pomimo ze twierdzili ze pasują to ... nie dało sie założyć

Będę wdzięczny za konkretne modele które można założyć lub jakieś rozwiązanie z adapterem

Z góry dziękuje i pozdrawiam

gg - 2023-11-19, 15:47

Może są takie same jak do Lodgy?

Kupowałem na znanym portalu do Lodgy - "Wycieraczki OXIMO Dacia Dokker 2015- WK450600"

sobol1976 - 2023-11-19, 15:57

Ja założyłem wycieraczki VISEE HEXA H018 600/400mm. Co prawda pracują dopiero pół roku ale na tą chwilę polecam jako zamiennik. Niecałe 50 PLN. Do Joggera chyba ten sam rozmiar?
keisyzrk - 2023-11-19, 18:41

Jakie zakończenie uchwytu wycieraczek masz?bayonet?
Jarekf3d - 2023-11-19, 20:26

Ja kupiłem do joggera takie
Wycieraczki Visee do DACIA SANDERO III 01.2021 -
Pasują i moim zdaniem są w porządku
Kod:
https://allegro.pl/oferta/wycieraczki-visee-do-dacia-sandero-iii-01-2021-13643919177

doktor21 - 2023-11-19, 21:33

sobol1976 napisał/a:
Ja założyłem wycieraczki VISEE HEXA H018 600/400mm. Co prawda pracują dopiero pół roku ale na tą chwilę polecam jako zamiennik. Niecałe 50 PLN. Do Joggera chyba ten sam rozmiar?


Cześć 40 i 60 cm . Długość nie jest problemem ale adapter do ramienia wycieraczki

doktor21 - 2023-11-19, 21:36

keisyzrk napisał/a:
Jakie zakończenie uchwytu wycieraczek masz?bayonet?



tutaj kolega podesła https://allegro.pl/oferta/wycieraczki-visee-do-dacia-sandero-iii-01-2021-13643919177

nie wiem jak one sie nazywają

doktor21 - 2023-11-19, 21:37

Jarekf3d napisał/a:
Ja kupiłem do joggera takie
Wycieraczki Visee do DACIA SANDERO III 01.2021 -
Pasują i moim zdaniem są w porządku
Kod:
https://allegro.pl/oferta/wycieraczki-visee-do-dacia-sandero-iii-01-2021-13643919177


Super dziękuje własnie takie

sobol1976 - 2023-11-21, 16:33

doktor21 napisał/a:
Cześć 40 i 60 cm . Długość nie jest problemem ale adapter do ramienia wycieraczki


Tak, to jest uchwyt typu VATL 5.1 - model H018 prawdopodobnie oznacza ten uchwyt u producenta wycieraczek. U mnie pasuje...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group