| Autor |
Wiadomość |
Temat: Dacia Sandero Stepway 2 0.9 TCE zacinająca się wycieraczka |
Dymek
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 415
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-06-22, 21:20 Temat: Dacia Sandero Stepway 2 0.9 TCE zacinająca się wycieraczka |
| Jeżeli chodzi o naprawę wiązki wewnątrz gumowego peszla, to w Sandero2 właściwie nie ma możliwości połączenia dwóch końców przerwanej żyły, trzeba wstawić kawałek nowego przewodu- tak są na styk wymierzone długości. Może nie u każdego, ale u mnie tak jest, jestem świeżo po łataniu. Tylko u mnie padły obwody ogrzewania szyby i czujnika otwarcia klapy bagażnika (rocznik 2017). Ja to zawsze lutuję, to nie pierwszy samochód, nigdy nic mi się po lutowaniu nie złamało- ale zwykle wstawiam nowy odcinek, lepszej jakości od fabrycznego i lutowania nie wypadają w obszarze zginania. |
Temat: [MN] [MNEVO] Sekretne menu w naszych MediaNav |
Dymek
Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 71272
|
Forum: Multimedia i elektronika Wysłany: 2026-06-11, 09:02 Temat: [MN] [MNEVO] Sekretne menu w naszych MediaNav |
| O ile mi wiadomo, wersja 6.0.12.2 była zablokowana i nie było do niej kodów. Czy coś się zmieniło- nie wiem. |
Temat: Głośniki w Sandero |
Dymek
Odpowiedzi: 222
Wyświetleń: 198631
|
Forum: Multimedia i elektronika Wysłany: 2026-06-11, 07:36 Temat: Głośniki w Sandero |
| Kauris napisał/a: | | W 2 generacji rozstaw nitów z tyłu to 159mm, zakładam że przód identycznie... |
Akurat w 2 generacji Logana/Sandero, z tyłu są głośniki 130 a z przodu 165 i rozstawy nitów się różnią.
W 3 generacji są tylko 165.
| Ogr napisał/a: | | Natomiast zmartwiłeś mnie trochę tym dystansem pod sam głośnik. A bardziej jego kwota. Głośniki 300zł, a dystanse 200. Słabo trochę. Jeśli nie uda znaleźć się niczego w normalnej cenie, adekwatnej do ceny głośników, to chyba jednak wezmę nożyk i obetnę od wewnątrz boczki drzwi. |
W tym samym sklepie masz alternatywne dystanse (nie mają w komplecie nitów itd): KLIK
A ponieważ mamy też wgląd na dystanse 165 do Sandero2/Logana2- KLIK - to patrząc na "uszy" mam wątpliwości czy rozstaw otworów jest taki sam... Za to mamy tam podane dane o wysokościach dystansów- dystanse do Sandero2 mają wysokość 33mm a dystanse do Sandero3 mają wysokość 21,6. Czyli faktycznie nawet gdyby rozstaw się zgadzał, to po przykręceniu dystansu od Sandero2, będziesz miał głośnik o ponad 1cm bliżej boczku tapicerki, niż przy dedykowanym dystansie.
Pokusiłem się o taki "kolaż": |
Temat: Głośniki w Sandero |
Dymek
Odpowiedzi: 222
Wyświetleń: 198631
|
Forum: Multimedia i elektronika Wysłany: 2026-06-09, 14:16 Temat: Głośniki w Sandero |
Wszystko wskazuje na to, że dystanse dla Sandero3 (przód i tył) i dla Sandero2/Logan2 (przód) są takie same pod względem mocowań. Ale na 100% nie potwierdzam, bo nie porównywałem.
Ale jeżeli chodzi o adapter elektryczny (złącze fabrycznego głośnika), to są takie same na 100%.
Czyli- jak kupisz adapter do Sandero2, to powinien pasować do wiązki Sandero3.
A przykładową redukcję dedykowaną do Sandero3 zobaczysz TUTAJ |
Temat: Hybrydy Dacii - rady dotyczące spalania i dynamiki |
Dymek
Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 3715
|
Forum: Dział ogólny o daciach Wysłany: 2026-05-28, 10:43 Temat: Hybrydy Dacii - rady dotyczące spalania i dynamiki |
| gfedorynski napisał/a: | | ...czy ktoś trenował przerobienie dacii na podwójną hybrydę (czyli dołożenie gazu)? Wiem, że powszechne w toyotach na uberach. | Kupić którąś Dacię z napędem Hybrid-G i mamy. Po co kombinować? |
Temat: Chłodzenie tylko z jednej strony |
Dymek
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 934
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-05-28, 08:08 Temat: Chłodzenie tylko z jednej strony |
| jack63 napisał/a: | | A co to jest ten sewis? Na czym polega? Ja nie robiłem i raczej nie mam zamiaru robić. | Ale samochód z którego rocznika? Z 2024? Bo ja, jeżeli klimatyzacja działa i nie mam zarzutów co do jej chłodzenia, to robię taki "serwis" po 9-10 latach. W obecnym Sandero z 2017, też NIC jeszcze przy klimie nie robiłem.
Druga grupa to "wyznawcy corocznego serwisu klimy", którzy bez względu na jej działanie, zazwyczaj na początku sezonu, jeżdżą wydać tradycyjnie swoje pieniądze, w dodatku często w różnych niekoniecznie zbyt profesjonalnych punktach.
Każdy ma wybór
Ale w przypadku problemów- jak u autora wątku, bezwzględnie trzeba od takiego serwisu zacząć. |
Temat: Dacia Sandero Stepway - Wymiana / naprawa zamka kierowcy |
Dymek
Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 10009
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-05-27, 08:26 Temat: Dacia Sandero Stepway - Wymiana / naprawa zamka kierowcy |
U siebie tego nie oglądałem, faktycznie może być blaszka. Ale w Renault-Daciach mogą być użyte albo takie blaszki-zawleczki, albo plastikowe pierścienie nakładane i blokowane przez przekręcenie. Ale to zależy od modelu użytej wkładki. Na zdjęciach widać też, że przynajmniej w wersjach z blaszką jest tam jednak jakaś uszczelka, tylko mała i niewidoczna z zewnątrz. W każdym razie zdjęcie tego zabezpieczenia nie jest żadną filozofią. Zamek u Ciebie jest na pewno oryginalny, czy może mógł być już wymieniany? |
Temat: Radio po naprawie nieskonfigurowane Media nav evolution |
Dymek
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 679
|
Forum: Multimedia i elektronika Wysłany: 2026-05-22, 13:35 Temat: Radio po naprawie nieskonfigurowane Media nav evolution |
Wygląda, że radio ma wiele nieskonfigurowanych ustawień- po przywróceniu ze stanu "system not configured" trzeba sporo opcji poustawiać "pod konkretny model" samochodu.
Większość uda się pewnie zrobić po wejściu w serwisowy "Micom Test" a jeśli nie, to tylko przez Multimedia CAN.
Opisy mamy na forum, są też na stronach GoDuster- poszukaj. Zresztą w Micom Test przecież już byłeś i stąd cały problem... może lepiej oddaj komuś, kto znowu nie ucegli sprzętu? |
Temat: Dacia JOGGER Expression 1.0Tce 110km by Dudu$ |
Dymek
Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 13675
|
Forum: Galeria naszych samochodów Wysłany: 2026-05-20, 14:17 Temat: Dacia JOGGER Expression 1.0Tce 110km by Dudu$ |
| Marcyś napisał/a: | | U mnie na drzwiach jest napisane przód 2.2 tył 2.1 bara. Tył wygląda ok ale przód jakby był flak 😂. Opony 205x55x16 Kleber całoroczne | I tak ma być, to ciśnienie optymalne dla komfortu jazdy. |
Temat: Dacia JOGGER Expression 1.0Tce 110km by Dudu$ |
Dymek
Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 13675
|
Forum: Galeria naszych samochodów Wysłany: 2026-05-20, 09:00 Temat: Dacia JOGGER Expression 1.0Tce 110km by Dudu$ |
Zawsze, w każdym samochodzie dbałem o to, żeby było tyle, ile producent zalecił na naklejce. Nigdy nie mam więcej niż +0,1bar, po wizytach u wulkanizatora zwykle odpuszczam, bo też nabijają za dużo. Ale tak się nie da jeździć- komfort spada na pysk a na każdym byle wyboju kamerki robią mi awaryjny zapis jak po uderzeniu |
Temat: Płyn chłodzący / do chłodnicy |
Dymek
Odpowiedzi: 466
Wyświetleń: 373252
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-05-20, 08:03 Temat: Płyn chłodzący / do chłodnicy |
| Trojan1000 napisał/a: | Pojawił się na allegro płyn chłodniczy, spełniający wymagania Renault type D.
Tańszy od Motrio i w przeciwieństwie do niego, oficjalnie producent podaje na opakowaniu że produkt spełnia normy Renault. Glitherm G12+ Glicar -37 stopni Płyn jest koloru żółtego i zawiera marker UV, który pozwala zlokalizować ewentualny wyciek. | No i pięknie- dobre i jeszcze tańsze, kolejny (po Motrio) płyn od polskiego producenta. Dzięki za informację, to musi być coś dość nowego, bo wcześniej ktoś by już na niego trafił.
A co do norm w przypadku Motrio- faktycznie nigdzie nie wymienione, ale i tak... jak mamy Easy Service i załapiemy się na wymianę płynu w ASO- wleją nam właśnie Motrio.
A przy okazji, bo chyba jeszcze tutaj "nie wypłynęło"- producentem płynów Motrio jest lubelska firma Parys, znana m.in. z marek Plak, Prestone, Glysantin. Poza tym robią płyny OEM dla najróżniejszych marek Europy: PARYS |
Temat: Kierownica, ekran przedni |
Dymek
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1645
|
Forum: Multimedia i elektronika Wysłany: 2026-05-18, 09:28 Temat: Kierownica, ekran przedni |
Spodziewasz się czegoś lepszego niż fabryczna instrukcja obsługi? |
Temat: Zmiana radia na MediaNav |
Dymek
Odpowiedzi: 312
Wyświetleń: 317398
|
Forum: Multimedia i elektronika Wysłany: 2026-05-14, 14:45 Temat: Zmiana radia na MediaNav |
li-on- jeden woli matkę a inny woli córkę |
Temat: Namaste Dacia! |
Dymek
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 1663
|
Forum: Powitania Wysłany: 2026-05-12, 14:08 Temat: Namaste Dacia! |
Witamy i pozdrawiamy! |
Temat: Mapy do MediaNav |
Dymek
Odpowiedzi: 1982
Wyświetleń: 1578385
|
Forum: Multimedia i elektronika Wysłany: 2026-05-12, 13:55 Temat: Mapy do MediaNav |
Widzę teraz. To ewidentnie jakiś błąd programowy czy problem sprzętowy, żadne fabryczne ustawienia czy dostępne opcje tego nie powodują i nie wyłączą, system jest taki, żeby użytkownik nigdy i nigdzie nie widział żadnych okienek Windowsa. Miałeś też problemy z zawieszaniem się. Moim zdaniem to jest jakiś problem sprzętowy i jedno z drugim może mieć związek.
Ale może jednak na razie próbuj najprostszych rzeczy programowych- reset do ustawień fabrycznych, zmiana (obniżenie, wgranie innej) wersji oprogramowania itd. |
Temat: Mapy do MediaNav |
Dymek
Odpowiedzi: 1982
Wyświetleń: 1578385
|
Forum: Multimedia i elektronika Wysłany: 2026-05-12, 10:31 Temat: Mapy do MediaNav |
| Dałbyś zdjęcie jak ten TM wygląda, bo nie bardzo wiem o co konkretnie chodzi. |
Temat: Dacia Lodgy Techroad od Martineza |
Dymek
Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 68668
|
Forum: Galeria naszych samochodów Wysłany: 2026-05-11, 13:35 Temat: Dacia Lodgy Techroad od Martineza |
| MartinezTychy napisał/a: | | Właśnie odebrałem rozgałęziacz, jest tak jak napisałeś działa tylko jeden port... |
No dobra- aktualizuję. W robocie mam taki hubik USB kupiony niedawno celem zażegnania problemów z programowaniem pewnych urządzeń, nieważne- ważne, że producent tych urządzeń zalecał właśnie zakup takiego a nie innego huba, bo jest jakoś tam układowo "lepszy od innych". No i przed chwilą sprawdziłem go sobie w samochodzie i... działa!
Działają wszystkie 3 gniazda wyjściowe, z tym że równocześnie przetestowałem tylko po 2: jednocześnie obsługuje Android Auto w jednym gnieździe i pendrive z MP3 w drugim gnieździe. Także można jechać na mapie z AA i jednocześnie słuchać swoich MP3 z pendrive. Skoro działa u mnie na MN3, to na MN4 też powinien.
Poszukaj tego typu Huba- rozgałęziacza USB, jak na fotce, producenci mogą być różni, jednak sprzęt raczej jest ten sam. W styczniu toto kosztowało 14,99 na allegro. Na ostatniej fotce widać, że AA jest aktywne a muza leci z USB MP3- "Jak dobrze jest kochać" |
Temat: inteligentne ładowanie/start stop - jogger |
Dymek
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 1942
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-05-11, 12:25 Temat: inteligentne ładowanie/start stop - jogger |
| Fotka ze starego Sandero, ale złączka jest analogiczna. Nie wiem czy w Jogger odłączenie nie wywoła jakichś komunikatów w liczniku. Odłącz, pojeździj, zobaczysz- nic się złego nie stanie, najwyżej włączysz z powrotem. |
Temat: Dacia Lodgy Techroad od Martineza |
Dymek
Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 68668
|
Forum: Galeria naszych samochodów Wysłany: 2026-05-11, 09:35 Temat: Dacia Lodgy Techroad od Martineza |
W MN rozgałęzienie jednego USB, tak żeby oba gniazda były jednocześnie funkcjonalne, jak dotąd chyba nikomu się nie udało, wszelkie rozgałęziacze i huby USB nie działają. W wersjach gdzie są fabrycznie dwa gniazda USB też dolne gniazdo jest wyłącznie do ładowania i z MN się nie łączy.
W MN3 można było dodać drugie USB wyprowadzając dodatkowe gniazdo z istniejącego miejsca płyty głównej radia- oba gniazda działały wtedy niezależnie i tak mam zrobione u siebie, obsługuję jednocześnie i AA i pendrive z muzą. Jak to jest w przypadku MN4, czy jest wewnątrz na płycie analogiczne miejsce- nikt tu chyba jeszcze nie opisał...
Przy okazji- jeżeli w swoim Media Nav (Media Display?) nie masz łączności bezprzewodowej, szczerze polecam zakup modułu bezprzewodowego. Gniazda USB tym sposobem nie zwolnisz, ale przynajmniej pozbędziesz się kabla- warto.
A może jednak masz u siebie opcję wireless, wtedy kabel nie jest potrzebny a USB masz wolne... |
Temat: Płyn chłodzący / do chłodnicy |
Dymek
Odpowiedzi: 466
Wyświetleń: 373252
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-05-06, 20:31 Temat: Płyn chłodzący / do chłodnicy |
| Rycha napisał/a: | | W każdym razie biorę próbkę ze zbiorniczka do zamrażarki jak mi przy minus 20 stopniach zamarznie to do wywalenia. | Eee tam, wystarczy odciągnąć ze zbiorniczka i dolać koncentratu, wyrówna się. |
Temat: Płyn chłodzący / do chłodnicy |
Dymek
Odpowiedzi: 466
Wyświetleń: 373252
|
Forum: Dział techniczny Wysłany: 2026-05-06, 13:57 Temat: Płyn chłodzący / do chłodnicy |
| Rycha napisał/a: | Wszystko pięknie.
Tylko czemu te RX D czy E , mają temperaturę -21 a Motoriio -35
I w ogóle czemu jest -21 ? | Też mnie to dziwiło, ale tak sobie Renault wymyślił dla "płynu gotowego", tak rozcieńczają, być może z powodów ekonomicznych. Kraje "wschodu" i tak miały zalecane zupełnie inne płyny (jak w Rosji). Ale jak kupujesz Glaceol w wersji "koncentrat", to masz do -37 bodajże i możesz sobie dobrać stężenie.
Tym bardziej warto wlać Motrio, bo ma "normalną" temperaturę. |
Temat: Media nav, evolution, mn1,mn2,mn3,mn4 czym to się różni? |
Dymek
Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 49579
|
Forum: Multimedia i elektronika Wysłany: 2026-05-04, 09:46 Temat: Media nav, evolution, mn1,mn2,mn3,mn4 czym to się różni? |
| OK, dokształciłem się trochę i wygląda na to, że po prostu niepotrzebnie zrobiłeś aktualizację do 6.0.12.2 bo ta wersja blokuje wykonywalność wszelkich "niefabrycznych" skryptów, jakie można było odpalać w MN4. Potwierdzają to odpowiedzi, które dostałeś na "znanym portalu aukcyjnym" dotyczące aktualizacji map, gdyby Twoja wersja oprogramowania była niższa, to nie byłoby z tym problemu. A teraz możesz albo zrobić legalną aktualizację map poprzez program Toolbox (płatną), albo poszukać skryptu umożliwiającego downgrade oprogramowania (o ile takowy istnieje). Najwyższa działąjąca bez problemów ze skryptami wersja oprogramowania w Twoim przypadku to 6.0.9.8. |
Temat: Powitanie |
Dymek
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 1381
|
Forum: Powitania Wysłany: 2026-05-04, 09:33 Temat: Powitanie |
Witamy! |
Temat: Media nav, evolution, mn1,mn2,mn3,mn4 czym to się różni? |
Dymek
Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 49579
|
Forum: Multimedia i elektronika Wysłany: 2026-05-04, 07:30 Temat: Re: Jeszcze o wersjach MediaNav |
| Tomita napisał/a: | | W tej chwili na stronie głównej mam dumnie brzmiący napis "Nawigacja" ale co z tego, skoro z powodu braku odpowiedniej mapy, nie mogę z tej opcji skorzystać. Czy ktoś próbował wgrać inny program? Czy to w ogóle jest możliwe? | Nie jest możliwe. To jest system "zamknięty", nie można sobie tam wgrywać co się chce. Należy po prostu wgrać tam brakujące pliki map Here z mapą PL, ewentualnie innych krajów, które potrzebujemy i będzie działać. Nic innego z tym nie zrobisz.
Dlatego wcześniej podałem jedyną prostą alternatywę- korzystanie z innej nawigacji przez Android Auto.
A co do "uwolnienia"- w starszych wersjach (na pewno do 6.0.9.8) bez problemu ludzie uwalniają, wgrywają mapy skryptami, można też zainstalować nakładkę GestNav4 do dalszej zabawy nawigacją itp. W ostatnich wersjach oprogramowania producent stara się to zablokować- dlatego ostatnio nie warto robić aktualizacji oprogramowania, jeżeli ma się zamiar korzystać ze skryptów. |
Temat: Media nav, evolution, mn1,mn2,mn3,mn4 czym to się różni? |
Dymek
Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 49579
|
Forum: Multimedia i elektronika Wysłany: 2026-05-02, 23:53 Temat: Media nav, evolution, mn1,mn2,mn3,mn4 czym to się różni? |
Żeby korzystać z innej nawigacji na ekranie MediaNav, korzystamy po prostu z funkcji Android Auto i dowolnej nawigacji zainstalowanej na naszym smartfonie (Waze, Google Maps, Yanosik, inne).
O dostępie do Micom się nie wypowiadam, nie użytkuję osobiście MN4. |
| |